Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:15 Muž Spery [0] – Cichlidka Kakadu,Pestřenec Červený
60 - 80l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:47 Martin736 Re: Spery
o jak vekou nádrž jde???... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:44 Muž Spery [0] – Cichlidka Kakadu a k ní vhodné společnost dalsích druhů ryb ?
Zdravím přemýšlím o koupi buď Cichlidka Kakadu nebo Pestřenec Červený, ale nevím zda se snesou v akváriu ještě s nějakým jiným druhem rybek (menších nebo stejně velkých) , za každou informaci a tip budu moc rád hmm ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:56 JoKa Re: RAP
Když se kouknu do původního vlákna, kde dotaz byl (jaký je to ancistrus), tak mě stručnost odpovědi nepřekvapuje...
Než jestli je to odchyt, nebo odchov, bych se spíš ptal, co to opravdu je za rybu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2014 19:50 RAP Re: romant
Tohle je na tebe "odfláknutá" odpověď. no Ovšem souhlasím s pestrou stravou. ;-)
Za prvé bych se zeptal, jestli jde o odchovy či odchyty? Podle odpovědi bych radil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:07 R Muž romant [27983] Re: VojtaBatman
Jako ostatní cichlidky. Pestrou stravu, suchý, granule, mražený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 18:45 VojtaBatman – Potrava
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_apistogramma_gibbiceps
Mám tuto rybu, chtěl bych se zeptat jako potravu mu podávám takový granule pro ryby co žijou na dně, chtěl bych se zeptat jakou potravu ještě může?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 09:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
I to jsem zminil:

Designer napsal: Co kdo pouzil pri slechteni, to je samo ve hvezdach, mne se to pak takhle seslo.

Ty Ramky jsou slusne velke, bezne mi nikdy nedorostly do takove velikosti, a to jsou ted jeste dost mlade. Baloon byvaji kratsi nez normalni a ostatni velikosti zustavaji tak nejak +/- zachovany, alespon co jsem videl. Takze jedine ze by se sesel nejaky velky vzrust (jejich otec byl spis vetsi kousek) s tim sklonem ke zkraceni tela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 05:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: Urcite ne, balony znam, ani nahodou, a ani jeden z rodicu balon nebyl.Neco se proste seslo, ... mne se to pak takhle seslo.

A znáte rodiče rodičů, či jejich prarodiče? I u ramek funguje genetika...:-P :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:23 JoKa Re: Designer
U Tercovcu furt vsichni "stika a sipka" a sotva clovek predvede Ramku slusneji do disku, vsichni prskaj smich
smich :-D smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:03 - Re: Designer
Ok idem vymeniť vodu,nech sa aj tie moje majú fajn.(mám to tak asi na 3-4 hodiny) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Uprimne mne stve, kdyz vidim v prodejni nadrzi zavojove, neco napul, a normalni, pricemz je videt, ze jsou to podle velikosti sourozenci. Jenze tomu uz nikdy nikdo nezabrani. Nikdy nebudes vedet, ze sis koupil "cistou" Ramku. Takze se jiste nesnazim tomu jeste napomahat.

U mne slo jen o pokus, protoze nikdy z jiker nic nebylo, tak jsem je sebral a soupl i s korenem do nove zalozeneho 200l akvaria, jestli je v te vode vubec sance, aby se to vykulilo (jaky je to mix, tedy ty jikry, mi bylo fuk). Rozplavalo se 18 az 20ks, a jen 4 dorostly do dospelosti, protoze ty ryby se musely zivit jak umely. Kapal jsem jim dvakrat denne tekute krmivo pro poter, ale spis nez to prezily proto, ze jsem si zavlekl pri zakladani do akvaria nejaky plankton, a tak tam plavaly buchnaky a buhvi co jeste. Pozdeji jsem je pozoroval, jak berou male bile cerviky ze skla. Plankton vylovily dukladne, taky slusna sluzba, a ted uz je mam jake jsou, no tak kdyz prezily tohle, at se maji dobre :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:48 - Re: Designer
Designer napsal: mama byla "Blue sky yellow head" a otec "klasika"
A prečo si to ty takto vlastne sekal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:44 - Re: Designer
Jasné,jasné ak ti robia radosť.Len si myslím podľa toho tela,že tam určite niečo prikrížené bolo.Škoda,že kopec chovateľov to teraz seká na peniaze.Pri ramkách čo vidím, sa v chovoch medzi poterom objavujú baloon,závoj i od normal rodičov.Už to nie je tá čistá pekná ramirezka ako onoho času.(určite si ich pamätáš,veď máš o pár rokov viac ako ja ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
V mem akvariu nic nezastini, jsou v nem a uz tam zustanou, mam je jen pro svou radost ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Urcite ne, balony znam, ani nahodou, a ani jeden z rodicu balon nebyl.

Neco se proste seslo, mama byla "Blue sky yellow head" a otec "klasika". Co kdo pouzil pri slechteni, to je samo ve hvezdach, mne se to pak takhle seslo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:34 - Re: Designer
Tvar tela naznačuje ,že ide o ázijskú vyšlachtenú formu tzv.baloon
Je veľká škoda,že tieto ,,mutanty,, zatieňujú pekné normálne ramirezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ičin
U Tercovcu furt vsichni "stika a sipka" a sotva clovek predvede Ramku slusneji do disku, vsichni prskaj smich .

Tady je jiny samec:
rybicky.net/fotogalerie.php…

EDIT: Mikrogeophagus ramirezi var. Buldozer :)

EDIT2: A ze na fotce vypadaji trosku vetsi, no ehm, jeste ke vsemu trosku vetsi nez je obvykle jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Designer
U mě to pořád platí :-D hlavně teda ten tvar těla je šílenej. Ramka z toho prostě nebude ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ičin
16.12.2013 jsi ho nazval obludkou a krmivem pro drave ryby, ze to uz ani neni Ramka (fotka ze 4.12.2014):
rybicky.net/fotogalerie.php…

Tady mas dnesni fotku (7.1.2014, tedy jen o mesic pozdeji):
rybicky.net/fotogalerie.php…

Barevne ten samec jiste neni klasika, je ze tri samcu nejhure zbarveny, ale jako Ramka uz docela vypada, ne? Mne to prijde jako pohadka s tim osklivym kacatkem :-) .

Klidne hledej odlisnosti, ze je to jina ryba, ale neni, jineho samce s tak kratkymi prvnimi paprsky hrebetni ploutve (a tak malo cernymi) nemam, nemohl jsem to splest ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.01.2014 18:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Ale jo, tim ta agresivita pochopitelne je, rvou se jak kone! Dva si rozdelili akvarko, jenze klid nikdy netrva dlouho, a ted je treti dorostl, takze ted teprve zacina mela. Jeste ze je to uz tak zarostle, vzdycky maji kam se uklidit, kdyz sily zrovna nestaci.

Ale ja si to tak nevybral, se odchovali v podstate sami, a ja nemam srdce se jich zbavit, uz jen proto, ze jde o barevne krizence a tak pro nikdoho nebudou nikdy tim, cim jsou pro mne, nehlede k tomu ze sirit "omalovanky" se mi taky moc nechce, a utratit... no to jsem ani skoro nemohl napsat, vzdyt se v tom akvarku vykulili, je to jejich domov, ty ryby nikdy nezazily sitku. A to jsem jeste tem samcum nedavno poridil 2 samice, at nemaji jen jednu :-) .

Je to mozna pitomost, jsem dost velkej chlap, ale ja mam tyhle Ramky proste rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 18:01 Žena baletka [624] Re: Designer
A není ta agresivita způsobená právě tím, že máš tři samce stejného druhu na jednom písečku? Vlastě promiň, to samé asi právě napsal Romant... Já mám jeden pár a agresivní není. I když nutno připustit, že Borellky se chovají spíše submisivně a schovávají se poměrně dosti. Pány toho akvária jsou Ramirezy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:57 R Muž romant [27983] Re: Designer
Právě ta kombinace různých druhů cichlidek je dobrá, všichni si hájí ten svůj "píseček" a předvádějí se kdo je větší frajírek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Ptam se proto, ze me Ramky maji s akceptovanim cehokoli dost problem, obcas vyleti i po Fantomovi, ale Ti jsou rychli, takze se nic nedeje. Jeden samec uz se pretlacoval i s mym prstem pri odsavani, kdyz jsem ho chtel odstrcit at nezavazi, proste se jen nastval, a to neslo o hlidani pri treni. Pak si umim dost tezko predstavit, ze by Ti mi rvaci neco jen tak snesli... Uvazoval jsem, ze bych jeste nejake male Cichlidky poridil, ale asi to pri 200l akvariu a sesti Ramkach (3 samci, 3 samice) uz moc rozumne neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:27 Žena baletka [624] Re: Designer
Já s nimi nemám vůbec žádný problém. Vůbec si sebe navzájem nevšímají. Každý sameček okupuje své území - Borellky kokos, Ramky jeden roh s echináčem. Chvilku tam pobýval sameček Agassizi, ale asi se neadaptoval na prostředí, protože uhynul, tak teď tam mám kvartet cichlidek třípruhých a zatím se zdá, že nebude problém. Uvidíme, až se začnou třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Jak Ti Ramky s Borellkami funguji? Jde mi o to, jak jejich souziti funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 15:50 Žena baletka [624] Re: Designer
Dobrý tip. Zkusím. Moje ramky to vždycky nechají v noci napospas pancíkům. Borellky si ohlídají jikry vždycky, zalezou do kokosu, a pak vodí mladé. Noc je osudná i jim. Tak to vyzkouším se světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2014 10:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Urtman
Ramkam s jikrami jsem nechal zapnute male svetlo mimo akvarium, vlastne jen malou zarivku vedle v kuchyni, a druhy den byly jikry stale s plnou peci, s uplnou tmou jim ta pece nejde. Voda k vyvoji jiker vhodna neni, ale pokud se v noci aspon trosku necim sviti, jikry jsou opecovavany az do casu, kdy by se mely vykulit... Alespon minimum svetla to chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2014 22:13 JoKa Re: radim
Tak lekneš se, to je jasný, ale vůbec to nebolí, spíš to ani necítíš, to je fakt jen to leknutí...
Jsem si jednou vzpomněl, že jsem nastražil (tu nefungující z jiného vlákna) past na plže ve formě cukety do betária a už je tam 12 hodin, musí ven. Už byla tma, všude. "Sklidil" jsem asi 12 dospělých okružáků a kam s nima. Tak že je hodím mřenkám, co bydlí u kance... Nadzvedl jsem sklo, lehce ponořil ruku, že vypustím plže a kanec mě kousl do ruky, že jsem krycí sklo pustil. Naštěstí vydrželo, ale probudil jsem mladou i mimino... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2014 21:47 radim Re: Urtman
to jsem udělal jednou a samec (opravdu velký) se mi tenkrát vrhl na ruku...neuvěřitelně jsem se lekl :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:37 JoKa Re: baletka
Za sebe také řeknu, že své ryby rovněž znám dobře, ale pokaždé mě překvapí...

Třeba dnes ta autoškrabka (vlákno odchov skalár), po zhasnutí světel, jak na povel, se o ní přestali oba rodiče zajímat a nechali to na pospas ancákům a já čuměl... coze Samozřejmě, že jsem zasáhl, ale poprvé jsem u nich viděl, že by, nikým nestresovaný, bez podmětu, prostě odešli od vajec... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:35 radim Re: baletka
no jo, kocour co je dával do latě není doma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:31 Žena baletka [624] Re: radim
Já své ryby vcelku poznám, to moje akva zase není tak velké :-) Ale tyhle dvě holky se mi vždycky trochu pletly. Teď se výrazně rozlišily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:03 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Ale sám rozhodně taky nejsi :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:44 radim Re: baletka
no jo každý není takový blázen jako já, že rozpozná jednotlivě všechny ryby v akva a to včetně jejich povahy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:38 Žena baletka [624] Re: radim
No já právě nevím, asi jo, asi je to ta větší, co se třela - což by samozřejmě ukazovalo, že to samec není, když vodila mladé. Ale ony byly skoro stejně velké, nikdy jsem neměla moc přehled o tom, která to přesně je. Ale teď jakoby úplně vyrostla a zagresivněla. Uvidíme, čas ukáže :-) Díky za rady a tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:12 radim Re: MichoCZ
Mně podobně blbly A. steindachneri, když byly čas bez samce. Řádila právě ta straší co se neustále vytírala.
Teď trochu mimo...největší šílenost co jsem u mě viděl bylo to, když se steindachneri a agssizii vytřeli ve společenské nádrži na jeden malý květináč coze jedna zevnitř(agssizii) druhá z venku(steindachneri) Musel jsem jim ho sebrat to bylo rodeo! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: radim
Klidně tam mohly zbýt dvě samice. Jak říkám, moje samice je agresivnější než samec. Je poloviční a samce řídí jak u lidí manželka manžela smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:53 radim Re: MichoCZ
beru to tak, že tam zbyly dvě samice...ale možné je vše X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: radim
No tak zrovna u mě to vypadalo tak, že jsem měl dvě starši samice a mladý pár. Jedna starši samice uhynula a potom se mladý samce třel se starší samicí. Ve čtvrtek chytil nějkou mrtvici nebo co i ten sameček a mladá samička si najednou začala vyskakovat na tu starší a už vytřenou. V pátek jsem koupil celý pár, protože jen samce mi nechtěli prodat. Mladá samička se hned po vpuštění nových pustila do svádění samečka a než jsem stačil povečeřet, tak byly jikry v kokosu. Ale holka mladá to neustála a všechno někdo požral během noci. Jsou to úžasné ryby. I teď mi pořád příjde, že ta mladá samička je dominantní nad všema v akva. A to jsem myslel, že musí uhynout jak ji předtím utiskovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:07 Muž Mislow [304] Re: baletka
Je to bezne u mnoha druhu cichlid, moji to delaji take. Zalezi jak stare ty rybky jsou, ve finale se vybarvi i ten submisivni samecek..... I kdyz tento nemam ..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:06 radim Re: baletka
zaujala prázdné dominantní nísto po samcovi...
ony se samice apistogramm mezi sebou celkově moc nemusí
ta "zlá" je větší a ta co se třela? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:00 Žena baletka [624]
Cichlidáři, poraďte, měla jsem docela dlouho v akváriu trojku Borellek, sameček se vždy vytíral jen s jednou samičkou. Sameček uhynul a já teď sleduji, že jedna ze zbývajících samiček se chová výrazně výbojněji, než dříve. Je možné, že jsem tam celou dobu měla "zakukleného" kluka? Vím, že u mnohých apistogramm je to docela běžné, že se vybarvuje jen jeden dominantní samec. Borellky taky? Kromě té výbojnosti zatím žádné další samčí znaky nemá - ani delší ploutve, ani vybarvení. Ale je to teprve týden od odchodu samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 12:17 JoKa Re: LiborSprysl
S tím souhlasím. Z tohoto prvního výtěru zůstali asi 4 mladí... Ale výtěr to byl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 12:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Tak první pokusy o tření u této ryby jsou podle růstu, klidně ve čtyřech měsících...to je také docela drsná výjimka...podle toho to také vypadá s kvalitou chovných ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 10:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
Vedu si deník akorát o množení. Začal jsem i s rostlinkama a parametry vody, ale toho jsem nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 09:35 JoKa Re: baletka
Párek kančíka příčnopruhého se mi poprvé vytřel v 7 měsících a to není zas úplně nejmenší cichlida...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 09:23 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Výborně, děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 08:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
No u nich je vývoj směrem k množení extrémně rychlý, ale také jsou to velmi malé rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 07:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Ono pujde i o to, jak dlouhoveka ryba je, jak rychle potrebuje dospet. Treba u Ramek to jde strasne rychle. Od nakladeni jiker, po nakladeni jiker Ramkami z onech jiker, jsem napocital 113 dni. Jak malinko povyrostly, krmeni pro Tercovce (drtil jsem jim granule od Sera), teplota 25°C.

Jako dite jsem si vedl denicek, mel jsem tam napsanou ohledne ryb kazdou blbost, dnes jsem rad, kdyz si poznamenam aspon obcas neco a asi je to skoda.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=951