Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 17:45 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
Ty prcky zlikvidovali ale tu mrtvou samici si myslim ze urcite ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 16:11 Muž Honz [7] - Tetry
tak počkej až vyroste a uvidíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 13:03 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Právě proto jsem psala :-D vůbec mě nenapadá co se s tom akvárku dělo.
PS: jsou tam 2 poecilia sphenops ... takže ty prcky + likvidaci nejspíše mrtvé samice zařídily asi ony ... nic jiného mě nenapadá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:40 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Sid
Jiste ale vrta mi to hlavou kde je ta samice a kdyz je tam jeden 2,5 cm prcek tak kde je teda zbytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:38 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: StrNd4
...vrta mi hlavou kam se Vam tedy stratila ta samice a proc tam tech malych nemate vic?...
To se zeptejte toho 2,5cm Otesánka, kam se poděla maminka a sourozenci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:35 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
Jelikoz je to cichlida tak si myslim ze za cca 2-3 mesice je schopna dorust na tech 2,5 cm.Ja napriklad mam tlamovce coral red a samicka mi nosila asi 18 dni v tlamce asi 15 malych a kdyz sem je prelovil po donoseni do samostane nadrze a davam jim nekolikrat denne zivou potravu nebo odskorapkovanou artemii tak mi za cca mesic a pul i s tim nosenim a se vsim vsudy proste od vytreni az do ted tak maji asi 2 cm takze za dva az tri mesice je ramirezka take urcite schopna dorus 2,5 cm.Ale vrta mi hlavou kam se Vam tedy stratila ta samice a proc tam tech malych nemate vic????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:28 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
No podle mě to vypadá na prcka ... jenže nemám zkušenost s tím jak rychle rostou ...
Pokud by vyrostli do 2,5cm za cca2 - 3 měsíce pak je to jasné jak facka ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:22 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
Taky se mi to zda byt podezrele divny no nevim no.A vy to opravdu nepoznate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:17 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Anubias jsem vytáhla a dám ho do 160l ... nebylo jich víc :-O jen jedno asi.
Celý je to ňáký čudný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:12 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
a neni jich tam v tom pripade jeste vic???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:09 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Nevšimli :-D Byl tam oooooooooooobrovskej echináč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:04 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
Tak s takovou nemoci jsem se este nesetkal ze by se ryba zmensila.Takova snad ani neni.Tak ja si myslim ze kdyz krmili kazdej den a obden mrazenym tak by si vsimli nejakeho maleho poteru nemyslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:58 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Na vločkách ? Krmilo se obden mraženou artémií. Taky se mi nezdá že by to byl prcek ... ale přece by se samice nezmenšila ne ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:45 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
2,5 cm prcek by mozne bylo ale myslim ze za dva mesice by to na vlockach nevrostlo i kdyz to je mozne ale ja si myslim ze spis ne a potom kde by byla samice a ostatni prckove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:38 Žena Imii [45]
Ony by nevěděli co koupit ... a tam kam chodí pro vločky a granule Ramirezky ani nemají hmm
Ptala jsem se a nic nekupovali ... navíc ... co já vím prodávají se "mohutnější" kusy než todle ...
Je možná že by to byl prcek ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: bluedream
ano poradne vyslechnout maminku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:26 Žena bluedream [245]
Nebo ještě jedna možnost ... samička umřela a maminka aby ti to nebylo líto dokoupila novou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:02 Žena Imii [45] – Re: Honz
Foto nemám čím pořídit hmm
Ryba rozhodně nevypadá nijak zdeformovaně ... jen je droboučká a menší než ta samice, která tam byla v prosinci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 10:32 Muž Honz [7] - Tetry
pořiď foto a uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 10:28 Žena Imii [45] – Nemoc x prcek či paradox ?
Odstěhovala jsem se a mámě jsem nechala jedno akvárko s Ramirezkama (pár).
Teď po 2 měsících jsem přijela na návštěvu a vidím něco divného.
Samec vypadá v pořádku ... má takových 6cm ... samice mi ale asi zmizla a místo ní je tam 2,5cm "prcek" ... takže se chci zeptat ...

Je možné že by se vytřeli a po 2 měsících tam bylo jen jedno odrostlé mimino s tím, že samice nejspíše umřela. NEBO se mi ta samice zmenšila vlivem nějaký nemoci ?

Prosím poraďte ... ten prcek vypadá jak mladá Ramirezka - samice (červeňoučké bříško) ale jestli je to odchov toho páru ... nevím ... fakt ne :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 13:44 MeTz
Chovat je v harému je lepší ale v páru to určitě jde taky,mám malé akva a harém si nemohu dovolit a tak mám "pár" a třou se ochotně,neubližují si(občas se proženou a sem tam je to trochu větší rvačka,jinak v poho)a spolu se starají o mláďata. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 13:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: losos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 12:43 losos
já s cichlidkama kakadu teprve začínám takže o nich nic moc ještě nevim proto se furt na něco ptám. já se zabívám hlavně chovem a množením ancistrusů sp. to je moje největší záliba na ně mam akva 160l. ale jinak děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 07:29 PetrF
Dají se chovat i v páru,ale ve 30l nic moc. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 23:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: losos
Dle mého názoru,je samec ještě mladý(měl by mít kolem 6-7 cm) a samice ho bere jako narušitele teritoria,prostě si samec ještě neumí,,dupnout".
Nicméně,tyto ryby je vhodné chovat v poměru 1M:2-3F,a tvoje nádrž necelých 30 l je docela malá,na takovou skupinu je potřeba alespoň 60 l čisté vody,a stejně je potřeba rozčlenit nádrž.Jestli si myslíš,že dáš k samici samce a je to pár,tak se šeredně mýlíš.Mimochodem,jakou varietu máš?

,,je tu někdo zkušenější než já který by odpověděl?"...to mne docela v tvých 15 dostalo... :-D :-D ,ale nic ve zlým... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 19:57 losos
je tu někdo zkušenější než já který by odpověděl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:06 losos
dobrý den mám další dotaz koupil jsem si samečka který je velký asi 4cm většího jsem nemohl sehnat. bude se takhle velký sameček už množit se samičkou tak o pul centimetru menší?(samička furt samečka prohání a chňape po něm nevíte proč?)píši to sem znovu protože mi minule nikdo neporadil. předem děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:45 losos
dobrý den mám další dotaz smich koupil jsem si samečka který je velký asi 4cm větší ho jsem nemohl sehnat. bude se takhle velký sameček už množit se samičkou tak o pul centimetru menší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 07:15 PetrF
Asi by to neměl být problém,ale chtělo by to pro ně víc úkrytů(jeskyňky nebo kokosáky.Ale připrav se,že až se ti vytřou,budou ti ostatní osazenstvo akvárka pěkně prohánět. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 22:38 Muž Assassin [2]
Můžu je dát dohromady s bojovnicí a ancistrusem? Nadrž 63l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:08 losos – Re: PetrF
děkuji za odpověď. když sem měl ještě samečka který mi umřel na vodnatelnost tak samička byla krásná do žluta vybarvená ale teď asi týden bez samečka barvu ztratila a je šedivá ale tlustá je dost tak jikry mit asi bude. asi to bude tím vybarvením jak píšete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:28 PetrF
Samičku připravenou a ochotnou ke tření poznáte nejlépe tak, že se viditelně vybarví do žluta. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:50 losos
dobrý den mam další dotaz :-) nemáte někdo fotku samičky cichlidky kakadu když je plná jiker nebo stačí odkaz na fotku cichlidky plnou jiker nebo jak poznám že samička je plná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 19:23 langosh – Re: losos
Tématický článek je i na Akvarko.cz www.akvarko.cz/… , který zmiňuje teplotu 24 °C - 27 °C. Dle mého názoru by však teplota pro dlouhodobý úspěšný chov neměla trvale klesnout pod 25 °C .



Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 15:07 losos
jj díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 14:57 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: losos
Ano jsou to dost choulostive rybicky,ale kdyz maji mit vsechno potrebuji tak jsou cile. Mel jsem kdysi 2 samce a 4 samice v 112l akva s dostatkem skrysi (koreny,jeden kokosak,jeskyne z bridlice) a dokonce se i vytirali ale nikdy to neuhlidali pred pancernicky :(

tady mas par webu kde se o ni pise ale dost jich je v anglictine :( ale zase na druhou stranu tam nepisou nic prevratneho skoro vsude je to same az na par odchilek nekde maji ze dorusta 8cm nekde min ci vic a to same ohledne teploty ale taky odchilky sou minimalni pak uz to je jen na tobe jaky si udelas usudek

www.aqua-fish.net/…
www.aquapage.cz/…
fish.mongabay.com/…
www.dwarfcichlid.com/…
www.cichlid-forum.com/…
www.akvarijni.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2010 14:42 losos
halo to tu neni nikdo kdo s nimi má zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 19:18 losos
měl bych dotaz jakou nejnižší teplotu snesou cichlidky kakadu?? tak aby se při té teplotě byly schopny třít a byly furt aktivní..máte s nimi nekdo zkušenost??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 18:15 Muž tweety1 [4]
to si myslim že je, schovat se budou mít kam... jedno dvě proženutí po akva jim neuškodí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 17:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tweety1
Bude-li nádrž dobře zarostlá a rozčleněná,neměl by být na tuto litráž problém s dvěma páry.Občas se sice proženou,ale nakonec si každý pár bude hlídat to své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 17:47 Muž tweety1 [4] – 2x sameček cichlidky kakadu??
Zdravím, máte někdo zkušenost se dvěma samečkama cihlidky kakadu v nádrži kolem 140L?? Mám jednoho samečka kakadu orange s jednou samičkou a chtěl bych k němu ještě jednoho (třeba obyč kakadu) s další samičkou nebo dvěma... je to reálné nerad bych aby se tam nějak masírovali... akva-viz můj profil. Předem díky za postřehy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:38 Andreas81 – Re: bluedream
Jejda a máš nějaké ....až budeš péct buchtu ...tak dej vědět ..... můžeš mě ledacos naučit ... nějaké ty fígle a ještě snad zbude pár sušených kvasnic hop :) ... nic ... raději to ukončím ... zase mimo téma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:25 Muž Jrk [143] – Re: Andreas81
CO2 - to je jiné téma, ale normální "kostičkové" kvasnice údajně v kvasinkovači (láhvi) plesniví. Potřebuješ přidávat CO2? Promysli to a příspěvek nebo otázku do jiného tématu! Třeba sem rybicky.net/forum/12264 ale až si to pročteš, ať se neptáš zbytečně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:21 Žena bluedream [245] – Re: Andreas81
Na pečení se používají jak v kostce, tak sušené ;-) . Sušené se líp odměřují, v kostce bych řekla, že jsou lepší. Ale to je zkušenost co se týká pečení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:20 Muž Jrk [143] – Re: Andreas81
No určitě potřebují hodně kořenů, které vytváří skrýše, proplouvačky. Čím víc rostlin tím líp. Ramirézku bych přídil samečka a samičku. Kakadu nebo Agassisovu bych dal asi 1 sameček a 1-2 samičky. Doplnil bych je hejnem teter (neonová, krvavá, červenoústá) v počtu do 10 ks, dle velikosti - , tyto ale rády plavou - nechat jim tam i místo pro plavání nejlépe po celé délce akva - 60 cm. No a možná partu malých pancéřníčků (drobných, panda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:13 Andreas81
Mám takový blbý dotaz ...:) Myslíte si , že je potřeba používat jen kvasnice , když bych rád vyzkoušel CO2 jen ty sušené, nebo .... by mohlo být použity i ty ..v kostičkách .... však víte , jaké myslím ... ty na peření, nebo na co to je ... do těsta :) HMM ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:12 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
Na tomto odkazu by měl být časopis Akvárium zcela určitě!

www.klub.akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:06 Andreas81 – Re: Jrk
Jejda ...díky moc .... za vyčerpávající příspěvek :) Já zatím o nich jen přemýšlím .... ale nevím kolik do 62 litrového akva .... mínus dekorace ..to je asi 50 litrů :( No časem .... každopádně zítra asi koupím něco plovoucího ... nevím, jestli to potřebuji, nebo ne ...ale ikdyby ne , je to hned lepší pohled :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:01 MeTz
díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:00 Muž Jrk [143] – Re: MeTz
Tak to je dobře :) Ať se jim i nadále daří palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=1801