Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:33 Žena Pedro7 [1] Re: romant
Ach jo, tak jo, ještě vydržím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:21 Muž LeRi [315] Re: romant
Já vím ale úplně rozmlouvat mu je nechci , řeší to ve dvou vláknech ale nádrž je ještě podle mne dost čerstvá na cichlidy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.04.2018 21:19 R Muž romant [27982] Re: LeRi
Tak pokud budou žít ještě 4.7.18 můžete řešit ty cichlidky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:17 Muž LeRi [315] Re: romant
Od 4.4.2018 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:12 R Muž romant [27982] Re: Pedro7
Jak dlouho tam máš ty Čichavce zakrslý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:09 Muž LeRi [315] Re: Pedro7
Pokud parametry hlídáš tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:06 Žena Pedro7 [1] Re: LeRi
Pravidelně, spíš častěji měřím hodnoty zatím ještě stále po nějakém zásahu NO2, kvůli hnojení NO3, PO4, Fe, K a sem tam PH a KH. Měla bych hlídat ještě něco? Nejdůležitější NO2=0 a NO3 nepřesáhlo 20, spíš přidávám, když poklesne k 10. Testy většina JBL.
Vlastně jen na KH mám od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 20:59 Muž LeRi [315] Re: Pedro7
Ony mají cichlidy obecně dost podobné nároky na kvalitu vody , chce to dobře zaběhlou nádrž se zdravou vodou a nebo zkušenosti s hlídáním parametrů, pro začátečníka bych volil třeba Akara hnědá ty jsou dle mého soudu nejodolnější a nádrž máš na ně dost velkou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 20:13 Žena Pedro7 [1] Re: Maq
A něco vhodnějšího pro začátek? Tak nějak za pomoci zdejších zkušených slevuji ze svých nároků a zřejmě nakonec bude jen jeden druh v menší skupince.
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 19:08 Maq Re: Pedro7
Mezi sebou se v takové litráži snad snesou, ale hůře se začátečníkem. Jsou to dost choulostivé ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:06 Žena Pedro7 [1] – cichlidka thomasova a vysokoploutvá
Ahoj,
máte někdo zkušenosti se soužitím těchto dvou cichlidek - thomasovy a vysokoploutvé? Ráda bych doplnila osádku stávajícího akva 420 l o nějaké cichlidky, vybrala jsem tyto dvě, jako nejmírnější a pro začátečníka.
Samozřejmě si nechám poradit, včetně počtů, spokojím se i s jedním druhem, i jiným, než jsou výše zmíněné, ale cichlidky bych moc chtěla :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 07:51 Žena petulka [11]
Tuto rybku bych chtela jednou chovat s pancernicky ale chtela bych jich vice tak snad treba peti kusum by se darilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:36 R Muž romant [27982] Re: kleopatracz
Bude to o tzv. ploše dna, nebo-li není rozměr, jako rozměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 19:33 Angus68 Re: kleopatracz
Snad nějaký druh malých šnekových cichlidek z jezera Tanganika ;-) třeba tyto: rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany
Viděl jsem je tady u někoho v nádrži, ale beru to podle majitele akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:20 Žena kleopatracz [59]
Existuje nějaká cichlidka kterou bych mohla chovat v 30l a nebyla slovně ukamenována? Někde jsem četla, že pro pár ramirezek by to krajně šlo, zde se udává min 40l...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 23:23 Maq Re: Jenie
Tak jak se daří nebožce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 19:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jedna Ramizerka a dvě tetry, to už teď zní nepřirozeně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 18:09 R Muž Anthrax [4739] Re: Jenie
Ahoj, to chce prezentaci nádrže a její fotku. Fotka ryby by taky něco napověděla. Jak je nádrž stará? Jak dlouho rybu máš? Jak je nádrž velká? Čím ji krmíš? Jak často měníš vodu? A kolik vody měníš? Jaky tam máš filtr? Jak často a jak čistíš filtr? Jaké má ryba výkaly? Používáš nejakou chemii? Máš tam fungující rostliny?

Edit: Tetry jsou vesměs hejnové ryby. To že je držíš ve třech kusech je pro ně nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 17:30 Jenie – Nemoc
Ahoj, mohu se zeptat, zda nemáte zkušenosti s následujícím: Moje Ramirezka víceméně leží u dna na bříšku, pohne se (malinko odplave) jen výjimečně. Ale ani trochu nahoru k hladině. Potravu od včerejška nepřijímá. Barvu má ale stále krásnou, ploutvičky i oči se mi zdají úplně v pořádku. Může to být jen z přežrání nebo co by jí mohlo chybět? Je vidět, že se snaží reagovat za sklem na máj pohyb, ale nemůže. Vyměnila jsem jí část vody (vždy dávám odstátou), filtr jede nonstop (ten nikdy nevypínám, jen chvilku na čištění), teplota vody je nějakých 25°C. V akváriu je společně se dvěma tetřičkama, ale ty jsou zdá se úplně ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2018 19:42 Muž dudak [1885] Re: Maq
Že samec hlídá spolu se samicí je běžná věc, pokud mají ryby dost prostoru, bývá to spíš pravidlo. Ale už jsem se setkal i se samcem, který mladé samici sebral a staral se o ne sám nebo 2 samice starající se o potěr jedné současně. V malé nádrži může samice dohnat samce k vyskočení z akvária. Když vodí více samic najednou, jsou běžné krádeže potěru. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2018 19:21 Muž Jarry [1433] Re: Maq
Já mám 1 samce na 3 samice agassizii a samec hlídá okolí aktuálně vodící samice, viděl jsem ho i sbírat potěr a plivat zpátky do hejna. Samice ho vytlačuje, pokud se motá moc blízko, ale nijak agresivně a samec "poslouchá".Je to krásná podívaná:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.02.2018 14:07 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Fotka k příspěvku Samice hlídá přímo potěr, samec větší okolí, s tím, že samice do něho dloube, pokud se samec přiblíží přímo ku potěru.Samec si to nechává líbit bez nějaké reakce.
Taková jedna fotka rodinky, i se společným nepřítelem-neonkama.
Většinou se chovatelé bojí přidávat ku apistogrammám neonky, ale já s nima mám nejlepší zkušenosti. Většinou si je samec vycvičí tak, že nemají ani odvahu se přiblížit.Ještě jsem nikdy neviděl, že by některá neonka měla šanci si zobnout potěr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.02.2018 13:46 Maq
Apistogramma erythrura
Delší dobu je pozoruji, jejich chování. Uvádí se o nich, že samec o potěr nepečuje, ale já z nich mám jiný dojem. Samice vůči němu není agresivní jako vůči všem jiným vetřelcům, nýbrž mu pohybem dává najevo, kde konkrétně zrovna prcky má a aby jí tam nelezl. Samec signalizuje, že rozumí, neleze jí tam, a brousí po okolí.
Mám z toho dojem, že je na věci zúčastněný, a chrání vnější okruh.
Mám jediný pár ve 200 litrech; při menším prostoru nebo větším počtu jedinců se to neprojeví. Chtělo by to zkusit jediný pár třeba v kubíku. Pak by se ukázalo, jestli by se samec držel poblíž, anebo se na rodinu úplně vykašlal.
Zajímaly by mě zkušenosti ostatních chovatelů podobných apistogramm - jestli pozorují něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 17:42 Maq Re: Naďa
Pět dnů je příliš krátká doba, aby se jedna samice vytřela dvakrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 15:41 Žena Naďa [33] – Cichlidka Thomasova
Ahoj, mám je necelé 3 týdny (skupinu 10 ks), pouze se sekavcema a 1 širokohlavcem, akva 112 litrů. Jsou všichni super. Od pondělí se včera popáté vytřeli. Většinou do 24 hodin bylo vše pryč. Od včerejška zatím hlídají. Tvoří Thomasaci trvalé páry? Nebo se samec vytře s připravenou samicí? A druhý dotaz: když se během 5 dnů postupně vytřeli 5x, mám tam 5 samiček? Nebo se samička asi při nezdařeném oplodnění jiker vytře ihned znovu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 14:02 Žena Naďa [33] Re: Amatértom
Amatértom napsal: Dva páry? pokud by byla nádrž členitá.

Cichlidku Thomasovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:49 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
No bylo mi to celkem jedno, každopádně cichlidky už pár týdnů plavou v akváriu, dokonce už stihly jeden poměrně úspěšný pokus o množení (jedna ze samic měla rozplavané mladé):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:04 Waaw Re: Jarry
Jake by si chtel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Naďa
Dva páry? pokud by byla nádrž členitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 12:58 Žena Naďa [33] – Cichlidka Thomasi
Ahoj, kolik ks bych si mohla pořídit do akva 112 l? Dole jen sirokohlavec nautsky a sekavci? S hejnovymi rybkami nepočítám. Dají se chovat v páru i ve skupině, ale nevím kolik?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 19:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jirka
Odkud máš ryby? Mohl by jsi tu dát fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 19:10 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Odebrat kámen do jiné nádrže kam přepustíš vodu, která je v tom společenském.
Dáš tam i topení + nějaký filtr nejlépe hlavu s molitanem.
Pokud se potěr vykulí a rozplave krmit nalíhlou artemií ;-) .
Zaregistruj se a přidej foto sem ;-) .

cichlidklub.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 19:00 jirka – geophagus
zdravím, má někdo zkušenost Geophagus taeniopareius , vytřeli se mi ve společné nádrži na kámen , co stím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 13:18 Muž Jarry [1433] – Agassizii
Pomalu se začínám dívat po nějaké zajímavé formě agassizek a v sobotu mám cestu přes Prahu, tak bych se mohl stavit na burze, má to smysl? Měl bych to trochu komplikovanější, takže bych tam asi jel jenom v případě, že bych tam mohl narazit na něco zajímavého, obyčejné red / double red atd. seženu kousek od baráku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 19:58 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Chce to opravdu dobrý zdroj těchto rybek, na 1. pohled mohou vypadat v akvaristice dobře, ale už mohou být načaté a jsou stresované, další přelovení může být poslední kapkou. Takže buďto dobrý zdroj/chovatele nebo méně náročné cichlidky, třeba Akarku zelenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 11:35 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tudy
Tak akara hnědá je největší posera ze všech ryb smich , ale samička bránit jikry umí to se jí musí nechat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 08:52 Muž MartyK [31] – Ramky
Tak večer jsem musel pomoci svým Ramkám při pouti na druhý břeh :-( Vypadaly o dost hůř než včera a nechtěl jsem se dívat, jak se trápí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 14:02 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Maq
Maq napsal: Taky bych řekl, že se ten samec vyvíjí v alfa samce. Ale fakt je, že dneska vypadají agassizky dost jinak než před dvaceti, třiceti lety.

Tak už ztmavnul docela a začal prohánět i tu největší 10 cm velkou Akaru hnědou, je z něj alfa samec, kápo akvária. Vypadá to dost legračně, když 3x objemnější ryba zdrhá před takovým trpaslíkem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 10:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Když vezmu, že jsem tam ty ramirezky chtěl taky kupovat a dokonce kvůli nim pořizovat akvárium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 09:21 Muž MartyK [31] Re: romant
Romane děkuji ti, i když jsi mě nepotěšil :-( Ale podle vývoje se to dalo čekat. Byl to krásnej sameček. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2017 09:02 R Muž romant [27982] Re: MartyK
Tak je to jasný, už to postoupilo, jak už je tento výkal, je to všechno špatně, to už jde výstelka střev, rybu poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 08:40 Muž MartyK [31] Re: Wanderer
Díky Honzo ;-) Taky se přikláním k tomu, že už nemocné nejspíš byly, jinak by se nejspíš problémy objevili u všech. Večer jsem si u samce všiml podivného výkalu - průhledný, tak 1 cm dlouhý, uprostřed "polámaný". Uvidíme jak na tom budou odpo, až se vrátím z práce. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2017 20:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
V tomhle případě bych se Martyho zastal. Voda, kterou používá je opravdu jedna z nejkvalitnějších přírodních zdrojů, co znám. Dokonce má ve městě zřízené tankovací místo, protože je opravdu kvalitní a kojenecká. A akvárium má taky vzorně zařízené.

Jestli je má z té akvaristiky, co předpokládám, tak byly nejspíš už načaté. V té akvaristice to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:42 Muž MartyK [31] Re: romant
Dal jsem jim jen trochu vloček. Budu sledovat, kdyžtak dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:37 R Muž romant [27982] Re: MartyK
Sleduj výkaly, budou s největší pravděpodobností delší bělejší, táhlý, jakoby nakrájený trubky. Krmit jenom sušeným, žádný mražáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:32 Muž MartyK [31] Re: Maq
Tak jsem jim nasypal trochu krmení a samička baští, ale samec ani ťuk :-( Uvidíme zítra. Díky všem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 17:50 Maq Re: MartyK
Asi bych počkal do zítřka a pozoroval. Prognóza je taková, že se budou zhoršovat. V tom případě zkrátit a utratit. Neléčit.
Ale ještě bych neházel flintu do žita. Pokud budou zítra lepší, pak pravděpodobně negativně reagovaly na výměnu vody. Hledal bych důvod. I vzhledem k budoucím možným obtížím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 17:48 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MartyK
Ve většině obchodů vypadají ramky nic moc. Já bych si je koupil už jenom od chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 17:42 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Pokud ještě přijímají potravu, tak bych jim dal šanci, jinak utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 17:34 Muž MartyK [31] Re: Maq
Děkuji za rady. Asi jsem byl moc nedočkavej nebo jim v mé vodě něco nesedí :-(
Teď jen jedna věc: počkat třeba do zítra, jak se jim bude dařit nebo je nenechat se trápit???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=101