Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:26 R Muž romant [27987] Re: Aforte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:12 Muž Aforte [533] - Rostliny
No, ale jaké? Mně se líbí tetry, ale ty vyžadují min. 60cm délku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 15:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Rozměrově je to dost malý, cichlidky bych já osobně z výběru vyškrtla. Zaměř se spíš na hejníčko nějakých malých rybek, který nepotřebujou moc prostoru k plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 15:54 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

mám novou nádrž 40x40x40. Už uvažuji nad osádkou. Chtěl bych hejno corydoras pygmaeus, hejno otocinclus affinis. Dále ale nevím. Buď hejno nebo pár větších ryb. Z hejn mě napadají tetry, ale ty do tak krátké nádrže prý nemá cenu kupovat. Napadla mě nějaká cichlidka. Třeba pár nebo samec a dvě samice. Koukal jsem na tuhle: rybicky.net/atlasryb/apistograma_hongsloi Tady píšou, že je od 100l, ale tady píšou www.seriouslyfish.com/… pro pár 45x30. Popř.: jiné cichlidky. Ale kakadu, ramirezi se mi moc nelíbí. Jsou až moc zbarvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 05:46 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
taky bych pár stovek klidně "ubytoval" :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2013 05:39 radim Re: Kate127
plata mola gupka pro kančíka jednohupka :-D klidně mi je svěř smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 23:06 Žena Kate127 [74] Re: romant
Živorodky nebudou určitě. Jen co najdu vhodného človíčka, kterému je svěřím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 22:43 Žena baletka [624] Re: romant
A já bych si v tom případě dovolila doporučit třeba Borellky, Agassizky nebo zmiňované kakadu, budeš souhlasit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 12:43 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Podle toho, jak jsi to popsala v tom posledním příspěvku, to zní rozumně a řekl bych, že jsi už lehce s cichlidkama poučena(usuzuji dle prezentace), takže víš do čeho jdeš a když budeš držet ten nastolený standart, v akváriu nebudou větší znečišťovatelé, jako jsou ty živorodky, tak další pokus bude realizovatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 11:40 Žena Kate127 [74] – Re:
Abych odpověděla všem najednou, tak to shrnu. Brala jsem to tak, že nepředpokládám, že chovatelé cichlidek čtou všechna vlákna a tím, že jsem zahlédla cichlidku firered, tak jsem se zeptala radši na specializovaném vláknu :-)

Vodu měním 1x za týden, párkrát se mi možná stane, že vyměním v delším rozestupu, ale vždy doplňuji průběžně čerstvou, neb se mi i dost odpařuje a při tom samozřejmě odkaluji VŽDY.
Snažím se nepřekrmovat, respektive ryby vše sežerou hned a mám dospělé tak 3 platy (ne 11, to je i s rybičkami, které mají 0,5cm), zbytek jsou prckové různých velikostí a chystám se je v nejbližší době vyměnit, prodat nebo darovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 10:06 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: slavko
S tou údržbou bych souhlasil. Stává se mi běžně, že nechám vodu i 14 dní. Paví oči měním každý týden, ale u teter s hodně rostlinkama a velkým filtrem to těch 14 dní nechávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 09:55 JoKa Re: slavko
11 plat v 72l je dost slusna palba. Kdyz pripocteme premnozene mlade, na ktere si sama stezuje a zcela urcite i prekrmovani, tak je hotovo. Prosperujici rasa je toho dukazem. Tady bych menil vodu minimalne jednou tydne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 07:51 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: baletka
Nechcem sa nikoho zastávať, ale výmena vody raz za 14 dní v nie je zanedbanou údržbou. Samozrejme, ak nekŕmite tak, že iná možnosť ako 2-3 x za týždeň odsať kopu bordelu nie je. Takže v tom by som problém nevidel, najmä nie pri A. cacaduioides, či A. agasizii.

P. pulcher s inými rybami do 72 l? No neviem. Mal som ich v 300 i v 250-ke. Tam i tam si s mladými zabrali 3/4 akvária, takže v 72 l možno, ale k nim už asi nič iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 00:02 JoKa Re: Kate127
Byl bych fakt opatrnější... Jak píše Baletka, lidé co sem chodí nečtou jenom jedno jediné vlákno a i já si pamatuji tvůj problém s filtrem, výměnama vody a dál (navíc není žádná věda si jedním klikem rozbalit vše, co si tu kdy psala, Rex to má prostě vychytaný ;-) )...
S neonkama nemám problém a s pancéřníčky už vůbec ne. Oboje jsou to hejnové ryby, takže pokud vlastníš opravdu 72l, tak tam pošli 20 neonek a hejno pancáků. Věř mi, pohled na tu krásu tě uspokojí... No a až si budeš jistá v kramflecích, tak pak teprve možná (všimni si toho možná) začni uvažovat o párku cichlidek... Dřív ne, neb se tvá radost promění ve starost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 23:49 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Já bych to poupravil, nebudou JA cichlidky. Africké thomasky nebo obyč. červení pestřenci snesou snad i žumpu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 23:43 Žena baletka [624] Re: Kate127
Kate, v jiném zdejším vlákně jsi probírala svůj problém s akva. Psala jsi i o údržbě něco ve smyslu "když není čas, čistím akva jednou za 14 dní, jindy jednou za deset"... dokud nebudeš akva udržovat týdenní výměnou vody, zapomeň na jakékoliv cichlidky. Některé jsou sice odolnější, ale čerstvou vodu potřebují všechny. Kromě toho se mi (a nejsem sama) zdá, že to Tvé akva skutečně není 72l, ale klasická 63l. Být Tebou, ještě to přeměřím. Nicméně ať je to jakkoliv, výměně vody se nevyhneš. Jinak nebudou cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Neonky v pořádku, pancíci i otíci jsou lepší minimálně v pěti. Šest až osm je ještě lepší. Agasky by se asi daly i když Borelky nebo Kakadu by byly lepší. Podle katalogu tady, jsou obtížnější, podle Zurla jsou na stejné úrovni jako Kakadu a Boreli. Ovšem Kakadu jsou prý nejlehčí cichlidky na chov i odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:27 Žena Kate127 [74] – Jaké cichlidky?
Zdravím všechny,

poradíte mi prosím, jaké cichlidky bych mohla pořídit do mého akva 72l?
Plánuju trošku změny - budou tam pouze neonky obecné nebo i modré a poté pár cichlidek.
Možná bych zvážila nějaké hejnečko pancéřníčků - mám tam dva zelenopásé na dožití a líbí se mi pandíci.

Co myslíte? Šlo by 15 neonek + 5 pandíků (teoreticky 3 pandíčci a ti 2 zelenopasí) a pár nebo 1+2.
Dnes mě zaujala cichlidka firered - je to Agasissova? Jak moc je náročná třeba v porovnání s Ramirezi? Nebo které jiné cichlidky by byly vhodné?

Předem moc díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 07:37 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Designer
Dobra dobra, pokud jsou tak pekny jak pisete, zajdu se tam podivat. Slibuji:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 22:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DeNNI85
Akvarko neco stoji a to nejdulezitejsi v nem, tedy vetsinou ryby, to co Te v tom akvarku nejvic tesi, proc to delas, na co se chces divat, na tom chces usetrit rekneme par desetikorun, nebo par malo set?

Nekdo to tady uz velice trefne psal, jen ted nevim kdo, a jestli to cte a ozve se, rad ho budu citovat jak se patri.

Vis, kdyz vidis ty nadherne ryby, jako kdyz jsem je kupoval v ZOO Branik... ja se vlastne ani na cenu nezeptal, dozvedel jsem se ji az pri placeni. Ja je proste chtel, tyhle, ty krasne rostle, robustni, zadne jine, jinde jsem takovehle Ramky nevidel a nemohl jsem si je nechat utect, ja bych tehdy za ne klidne dal i vic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:03 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No abys neušetřil 70,- a za týden nešel pro ty za 150,- ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:00 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Ičin
vsak ja nebudu koukat jen na cenu, ale nac platit 2x tolik, pokud se povede sehnat to same levneji. Zajdu se do braniku podivat, at mam s cim porovnavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 20:47 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
u ramek to platí mnohonásobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: DeNNI85
Není radno hnát se za cenou na úkor kvality X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:41 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Jo koukal jsem, ze je maj v braniku, ale electric blue za 150, nekde jsem je videl za 80kc. Kouknu jeste na burzu v nedeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DeNNI85
Ramky v ZOO Branik. Videl jsem tam od klasickych, pres electric blue, blue sky yellow head, gold (ve dvou ruznych verzich), asi ballon (takove ty zkracene) a mozna jsem jeste na neco zapomel. K mani byly od malych az po krasne dospele. Krasna dospela ryba byla myslim za kilco, kvalite ryb nebylo co vytknout.

No a tady muzes videt:
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
co se z toho u mne stalo. Holt se klasicky zbarveny samec zamiloval do samice "blue sky yellow head" a jejich potomci vypadaji ve ctyrech mesicich takhle.

EDIT: Pokud je budes v ZOO Branik kupovat, rozmysli si co chces. Najdes tam totiz ryby nejspis z ruznych linii, alespon co se tyce klasickeho zbarveni. Jedny jsou uzasne robustni, nejsou to nijak zkracene ryby, jen v miste brisnich ploutvi muzes videt, jak ta ryba je "namakana", je to na tech rybach vlastne videt na celych (treba nad hlavou), takovi "mali Rambove". Zatimco jine jsou to co muzes videt casteji, ale na rozdil od tech "namakanych" maji delsi prvni paprsky hrbetni ploutve. U mych krizencu se projevili oba rodice, takze mam rybicky po tatinkovi robustni, po mamince ty paprsky na hrbetni ploutvi a ztrata nekterych cernych znaku, i kdyz ony jsou ty ryby celkove dost variabilni, v rozcileni, pri treni, v klidu, hotovi Chameleoni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:06 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DeNNI85
Jeden, maximálně dva páry. Nebo samce a víc samiček. Sameček to zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:35 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Ok zajdu se tam v nedeli podivat. Kolik kusu muzu poridit do akvaria 50 vyska, 30sirka a 60 delka? Tak dva pary blue a dva klasicke formy nebo je to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 10:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DeNNI85
Nejspíš seženeš na burze ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 10:33 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – cichlidka ramirezova i varianta electric blue
Zdravím, mám doma 100l nádrž a uvažuji že bych tam dal pár kousků cichlidek. Víte o někom v Praze, kdo chová ramirezky i variantu electric blue?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:59 Muž VojtěchK [0]
No je to bida kdyz clovek takhle krasny ryby nese to sebou hodne problemu. Jedina moznost je asi to zkusit a uvidi se jestli se vymlati nebo jestli vydrzi. Jeste problem kdyz bych vzal mlady tak bych ani nevedel co je samecek a co samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je samozřejmě běžná otázka a je těžké na to správně odpovědět. Řešil to snad každý cichlidář. Sehnat sehraný pár je fajn, pokud má přijít do chovné nádrže sám. Sbližování dvou dospělých párů může, ale taky nemusí vyjít. Já to nikdy nezkoušel, takže víc nemůžu sloužit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:48 Muž VojtěchK [0]
De o to ze kdyz je vezmu jako mlady tak se mi nekteri nesparuji a co pak s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 19:29 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
u těch velkých, silných (a řekněme agresivních) druhů může být ustavování teritorií docela velká přetlačovaná, takže je ideální je pořídit je všechny zaráz a stejně velké nebo tak velké, aby se dokázali jedni druhým bránit. ideální samozřejmě je, když se pořizují jako mladé ryby a k budování hierarchie a teritorií proběhne plynule během dospívání, ale pokud už se mají pořídit jako dospělí, tak se člověk musí připravit na kdeco
snad k tomu někdo zkušenější dodá víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:25 Muž VojtěchK [0]
Aha to by asi slo maly zivodovky ty bych sehnal. No takze mam koupit nebo spise sehnat vsechny ryby prakticky najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 19:06 R Muž romant [27987] Re: VojtěchK
Místo těch vodiček(nic proti nim), bych použil nějaký ryby, jenž posléze poslouží jako článek potravního řetězce, nějaký živorodky, ať se akvo začne více špinit a bakterie mají dost žrádla na to aby se pořádně namnožily a nitrifikace byla pevně ustanovena, neb to přidání většího množství ryb najednou bude i pro více jak měsíc běžící akvo tzv. bez ničeho, pěkná pecka a nepodcenit výměny vody, zvláště v momentě vpuštění ryb bude docela záhodno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 18:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pokud k nim má něco přijít, tak musí přijít všichni zaráz, jinak si ten první pár/skupina zabere celé akvárium jako svoje teritorium a později přidané ryby utluče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:30 Muž VojtěchK [0]
Jasný akvárko poběží minimálně měsíc jen filtrace a voda nic víc. Mám koupit i ten start bio filtr nebo jak se tomu nadává? Je to nějaka vodičko do nových filtrů. No a co jinak si myslíte o tom když tenhle páreček dovedu domů a přežijí přepravu a zvykání na nový prostředí mám k nim ještě něco dát? Viz nejlépe výše zmíněné. Kančík Červenohlavý, kančík černopasý, kančík nikaragujský nebo ta Vieja Fenestrata ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
základem bude hlavně dobře udělané a hlavně ZABĚHNUTÉ akvárium. Kolísání parametrů vody, především N-látek, zvyšuje agresivitu ryb všeobecně, natož u takto přirozeně agresivních druhů(některé níže uváděné více než jiné). I za dobrých podmínek může být transport do jiné nádrže dost problematický, takže fakt opatrně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:43 Muž VojtěchK [0]
Jasný já doufám že to bude v pohodě. No měl právě jich více a taky přenesl jednoho samce a dve samice do jiného akvára a tam samec jednu samici ubil. No ale tak doufám že když budou takhle už spolu že se vytírají apod. Tak že by to mohlo být v pohodě. A docela uvažuju teď co k nim ať se samec nenudí a neumlátí tu samičku. On je má v nádrži společně s nějakými Červenohlavými apod. Má jich tam víc takže si davaj tak nějak pokoj. Ale od červenohlavých bych musel zase sehnat od někoho už pár. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 17:20 Muž wladys [291] - CichlidyRe: VojtěchK
Může to být ok, ale taky nemusí...stačí změna prostředí, nevhodně zvolení obyvatelé a může to skončit fatálně. U cichlid se člověk nikdy nenudí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:50 Muž VojtěchK [0]
Jasný s tím se počítá nejdřív zakoupim filtraci a pak postavim nějakou nosnou konstrukci bude to přece jenom váha. No a pak se to jen nechá běžet bez ryb. A dnes sem se domluvil s kamarádem že mi nechá páreček Citroňáků. Chce jinčí ryby tak mi je nechá. Je to pár který se mu už i vytírá takže by to mělo být v pohodě jsou cca 12-14 cm velký. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:36 RAP Re: VojtěchK
....chci hlavne rozmyslet ryby, at nestavim akvaro k nicemu
Ryby si rozmýšlej, ale akvárium může klidně běžet. Alespon pak přijdou ryby do stabilního prostředí a případnými zásahy(přestavbou) nerušit osadníky Pokud budou rostliny, tak zakoření a lépe ustojí občasnou péči těchto "zahradníků" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:25 Muž VojtěchK [0]
Akvarium stoji doma v koutě jen postavim nejakou robustni konstrukci. A pak se napousti to je otazka podle me mesice. Jeste shanim nejaky koren paradni tak se uvidi. Ale chci hlavne rozmyslet ryby at nestavim akvaro k nicemu aby se tam rybam dobre zilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 12:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tak nějak mezi řádky to vypadá, že to alvárium se bude teprve stavět. je to tak? pak by se nákup posouval ne na dva měsíce, ale aspoň 4. času na studium víc než dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 10:30 Muž VojtěchK [0]
Jasny no koreny budu ted shanet. Co myslite o korenech z nasich rek? Jinak ok diky zeptam se po nem. Uvazuju ze bych dal dva pary k sobe ale kteri uz jsou na sebe zvykly. A zkusil jim vymezit teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:03 RAP Re: VojtěchK
...snad ve vivariu poradí
Ptej se na Romana Hrdličku, na tyhle "potfory" je machr.
Jinak to, co napsal Libor o pěkně zařízeném akva, má něco do sebe.
PS: V předešlém příspěvku jsem zapoměl na své oblíbence z menších cichlid rybicky.net/atlasryb/kancik_panamsky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 07:06 Muž VojtěchK [0]
Ryby budu porizovat az tak za dva mesice musim postavit stul pod akvo a zakoupit filtraci a chci si udelat poradnou dekovaci. A do te doby chci vedet co nejvice co je pro chov dulezite. A chci vybirat dlouho a peclive neni kam spechat a za kazfou dalsi radu jsem moc vdecny. Mam i kamarada co chova kanciky od nej bych mozna taky ziskal nejaky parecek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 06:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: VojtěchK
Možná tam jsou ještě moje dva páry rivulátů...ty by měly fungovat, protože u mně už vodily mláďata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 06:04 Muž VojtěchK [0]
Vidim to jednoduse zkusim sehnat uz zparovane ryby. A kdyz se nezadari tak bohuzel ty zparovane ryby nezparovane vybiji tomu jsem byl svedkem u kamarada. Tyhle ryby proste chci takze to musim vymyslet aby to fungovalo snad ve vivariu poradi. Co sem tak pochytil tak to neni jen obyc prekupnicka prodejna ale opravdu lidi co o tom vedi sve.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=1151