Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:36 Muž hf [54]
Kdybyste někdo měli ty electric/neon blue na prodej tak mi prosím napište, sháním ještě asi 8 kousků. Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:23 Stistko – divné chování
Ahoj, chtěl jsem se zeptat samičku ramirezky neon blue...dneska jsem zpozoroval, že samička párkrát za sebou dneska sjela ke dnu a tam se jakoby začala otírat o dno. Několikrát to po sobě zopakoval a pak zase nic.

Včera jsem z akva odlovil všechny ostatní rybky, šli na rozdání přátelům. Ramirezky v šedesátce čekají na nový domov, který chystám.

Nic jiného jsem na ni zatím nepozoroval. Snad jen břišní ploutičku má jednu takovou natrženou. Nevím, jestli to neudělala tímhle chováním.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:37 Muž kostej [0] - Sumci – Re: harpunar
jo jo pŕesně tak, dá se sehnat a v noci při nočním osvětlení je to krásný pohled, tak proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:29 harpunar – Dnes byly k mání na akvaburze v Ostravě
a pokud se nemýlím za 80 českých na stole.Je to hezká rybka,nicméně jsem příznivcem přírodních forem.Ale proti gustu.....
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:18 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: kostej
Fotka k příspěvku Pět týdnů staré rybky.Krmení je jen jeden faktor růstu, důležitou roli hraje množství rybek,velikost akva ,teplota vody.Není problém takto velké rybky v trochu jiných podmínkách
mít 5 měsíců.V dobrejch podmínkách ramirezky pěkně rostou oproti třeba apistogramám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 10:02 Muž kostej [0] - Sumci – Re: rriki
Ahoj jsem se tě chtěl ještě zeptat, jaké velikosti ti dosahuje potěr v cca 1,5-2 měsicích, já ho mám něco mezi 7-9 mm i sploutvema a to je poctivě krmím vylihnutou artémkou atd, a bríška mají napucnuty ale i tak se mi zdá že jsou dost malinkatý. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 19:20 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JJaanca
Sice pozdě ,ale přeci Ti odepisuji.
Ramirezka je rybka,která si ve společné nádrži najde svůj protějšek,ale pokud chytíš pár a dáš je k sobě, tak se v pohodě vytřou a ve společné nádrži není problém ,aby se Ti sameček vytřel s vícemi samičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 19:10 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: kostej
Ramirezky jsou úžasný rybky a pokud je v nádrží více rybek a samečci se začnou před samičkama naparovat, prostě paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:59 Muž kostej [0] - Sumci – Re: rriki
Ahoj ja si ty zlaté snad od tebe taky někdy budu muset vzít jsou fakt pěkné,no někdy na ně taky dojde ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:52 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: rriki
Fotka k příspěvku O proti tomu třeba zlatý tam to jde samo
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:51 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: rriki
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:48 Muž kostej [0] - Sumci – Re: katterinecka
Ahoj v popředí je jasný samec, má protáhlejší tělo než samička. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:47 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku ze začátku mi to dělalo taky problémy teď už je to poho.Sameček je delší hubenější samička kratší vyšší a když zhasnete a v místnosti rozvítíš ona svítí trochu do zelena.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Krkovička
prodejce mi tvrdil že to pozná na 100%, to už mi přišlo trošku podezřelý :-D
Ale děkuju všem, snad to bude opravdu párek a budou se mít dlouho fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:38 Muž Krkovička [0] – Re: JJaanca
Ty Neony mám taky, mám je ještě malý ale mezi pohlavýma žádný rozdíly nepozoruji i přes to,že mi byly ukázány :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:31 Žena JJaanca [67] – Re: katterinecka
Já bych řekla, že vpravo je samec a vlevo samice. Já je mám barevné oba stejně, řekla bych že odstín nehraje roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:19 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: katterinecka
Ja ked som si ich priviezol tak som si najprv myslel ze su to dva samci podla tych paprskov ale o par dni samicke zruzovelo brusko a vytreli sa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dixon
nevim jestli má ta menší stvětlejší barvu protože se bojí, nebo proto že je to samička. Ale zatím plavou spolu a nevypadá to že by na sebe byli nějak agresivní. Ramirezky jsem ještě neměla. Ale snad to párek bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:04 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: katterinecka
Ja mam obycajne ramirezky a tiez obi dve maju 3 paprsok dlhsi a je to samec a samica.Na fokte je podla mna samec a samica,ale mozem sa mylit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – pohlaví
Fotka k příspěvku Mohli byste mi prosím pomoci určit pohlaví těchto ramirézek. Měl by to být pár, ale příjdou mi dost podobné. Oba mají trochu delší třetí paprsek hřbetní ploutve, rybka vzadu je menší
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 12:50 Žena JJaanca [67] – Re: rriki
Koukám, že máš asi s chovem zkušenosti. Slyšela jsem, že když je víc párů v jedné nádrži, tře se jen ten dominantní pár. Je to pravda? Já mám dva páry, a opravdu, druhý pár se k sobě vůbec nemá - ale třeba je to náhoda a nepadli si do oka. Nevím jestli si mám pořídit další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 12:44 Žena JJaanca [67] – Re: Golan
Já mám písek z Flexiobkladů a důlek si udělali (mám to na fotkách - byli to obyčejné ramy). Ale jen jednou, potom se několikrát vytřeli na kámen. No a chovatel od kterého mám modré říkal, že jim dává misky od květináče (otočené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 12:40 Muž Golan [45] - Rostliny
Také mám pár El. blue Ramirezek a ryba me nadchla natolik ze jsem se rozhodl poridit jim nejake mensi akvarko kde budou mit klid. Zvazuji klasicke 60l akvarium kam bych chtel dat dva parky. jak zaridit je me jasne az na jeden detail a to je co jim mam dat na dno? Jak hrubý štěrk aby byly schopni vytvořit důlek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:07 Muž kostej [0] - Sumci
Fotka k příspěvku ten ve předu je samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:26 Žena JJaanca [67] – Re: Gabro
Samička má kulatější tělo, sameček je trochu protáhlejší a má na hřbetní ploutvi druhý (nebo třetí?) paprsek protáhlý. V tomhle je to stejné u všech barevných forem ramirez. U mě v presentaci na fotce je vepředu samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:14 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – pohlaví
Zdravím,

může mi někdo poradit, jak od sebe poznám samce a samice? většinou mi připadají, že jsou stejně vybarveni - i když občas vidím, jak jeden (asi samec) zahání druhého....
Jestli můžu poprosit odkaz na nějaké foto, kde by to bylo vidět.


Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:09 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Bob66
Nevím co ten pán napsal a jaký má snimi zkušenosti.Já je měl jako jeden z prvních co se dovezly k nám panem Vokáčem z Německa od Aquarium Glaser a ten je prodával pod názvem Electric Blue.Viváriu Mělník je mělo právě od Vokáče. A dnes prodávají F1 importů koupených u nich.O nikom jiným v Čechách nevím kdo by si je sám z Asie dovezl na Slovenku ano.Ve světě se používá ještě jeden název a to Blue Buterfly .Tyhle názvy jsou jen obchodní trháky když přestane fungovat jeden začne druhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
rriki napsal: No jo to je Vivarko,jako s názvem všichni používáme Electric Blue i pod tím názvem se exportují i pod tím návem přišli jen ve Vivárku jsou Neon Blue.


Myslím že to byl provokater (LiborSprysl) kdo tu psal že je u tohoto druhu rozdíl v modré barvě a proto i odlišné názvy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:04 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Stistko
Fotka k příspěvku To je jedno ,hlavně ,že si rozumíme.
fotka importu z Něměcka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:31 Stistko – re: rriki
Tak já jsem je pod tímhle názve objevil ve Viváriu, takže je takhle nazývám...bohužel jsem netušil, že se jim říká "electric blue" :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 15:45 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: hardy
Fotka k příspěvku No jo to je Vivarko,jako s názvem všichni používáme Electric Blue i pod tím názvem se exportují i pod tím návem přišli jen ve Vivárku jsou Neon Blue.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:59 Muž hardy [45] – Re: Krkovička
jo jo na Melniku ve vivarku ji maj maji kolem 4-5cm a stoji 350,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:47 Žena stetinka [270] – Re: Sid
Tak o tom nevím, praxe mi zatím vždy ukázala jen týden. Ale jinak o tom přesně jsem mluvila, o nedoléčené krupici, která na rybách přežívá a při stresu vypukne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
...Tenhle parazit (kožovec) vydrží mimo hostitele jen týden...
Některé zdroje uvádějí až několik měsíců a krom toho - mohou skrytě přežívat na rybách a zahájit svůj cyklus při oslabení ryb např. stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 12:17 Muž smoldo [0] – Re: Yirka
no bolo pod čapicou prepačte polepším sa palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 08:20 Muž Michal1987 [21] – Re: smoldo
Ešte by sa zišlo poriešiť interpunkčné znamienka, aby sa to dalo aj prečítať... X-)

Otázka k téme: Chcel by som sa opýtať, či by táto rybka veľmi splývala s modrým pozadím akvária (mám na mysli steny zvonku natreté modrou farbou)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 17:08 Stistko – re: kostej
Díky...zatím jsem měl jen univerzál vločky od Sery, ale chtěl jsem to trochu zpestřit, aby měly taky trošku jinou stravu. U živorodek vím, že těm je to fakt jedno, ty prostě zbaští všechno a když už je nouze, tak se vrhnou i na kytky :-)

Držím pěsti, aby se vytřely na dostupné místo :-)

Asi do budoucna budu mít jedno akva jen s Cichlidka...jsou takový klidnější a rozváznější (když to srovná s živorodkama, který frčej jak šílený a to stačí jen okolo projít...si hned myslej, že bude krmení) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:56 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Stistko
Sežerou na co příjedou ale hlavně mražený patenky ,koretky a artémka, pořádně propraný mladý živou artémkou a suchým vířníkem, jinak klasika vločky sery atd. , pochutnají si na tabaletách pro sumce (JBL, Hikari) , granulky s česnek atd atd. Prostě kvalitní a pestrou stravu. Zrovna teď se rozmyšlejí kam prdnou jikry, tak uvidíme jestli to bude někam co se dá vyndat z akva a nebo zase na pozadí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:44 Stistko – re: stetinka, kostej
Právě jsem je včera přivezli a jak byli trošku po cestě ve stresu, tak vybledly, ale do večera měly zase pěkně modrou barvu. Chtěl jsem se zeptat, čím krmíte?

Jinak v akva měním týdně tak 1/3 vody a odkaluju a vzhledem k tomu, že máme dost tvrdou vodu, tak jsem začal kupovat osmotickou, aby se jim lépe dařilo (i rostlinky by měly růst lépe).

Netuším, jestli existuje krmivo na zvýraznění barvy..jestli nějaké vitamíny?

Díky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:38 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Stistko
ahoj Ahoj když jsou jsou zdraví a máš udržovaný akva tak se není čeho obávat, já je mám taky od chovatele za 80Kč , do 3 neděl se mi vytřeli bohužel se podařilo zachránit 3 prcky ale i za ty jsem rád. A od ty doby mi furt prděj jirky na pozadí, mršky jedeny takže žluťák má vitamínový doplněk stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:34 Žena stetinka [270] – Re: Stistko
Měním vodu týdně, takový 2/5 obsahu a je to OK. myslím, že Inka ji nemá nějak doléčenou. Tenhle parazit vydrží mimo hostitele jen týden, tak by se to nemělo opakovat, pokud ji má dočista vyléčenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:31 Stistko – re: Inky
To je divný, že při každé výměně vody dostanou krupičku. Sice píšou, že obecně Ramirezky jsou citlivější na kvalitu vody a její náhlou změnu, ale tohle není normální.

Já dneska měnil třetinu vody a nejsem do zítra doma, tak snad budou v pohodě, až se vrátím...jsem z toho najednou dostal strach, že je snad pojedu překontrolovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:31 JagerMaister
sú náchylné na zmenu chemizmu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:29 Stistko – re: stetinka
Já jsem je právě pořídil z Vivaria a chtěl jsem se optat, jak je to s péčí o ně. Jestli jsou hodně náchylné na nemoce. Právě, že nebyly zrovna nejlevnější a jsou tak nádherný, tak bych o ně nerad přišel.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 15:26 JagerMaister
asi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 15:00 Žena stetinka [270] – Re: Inky
to nikdy nemám, jsem s nima moc spokojená. Asi je nemáš v pohodě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 14:55 JagerMaister
moje ramirezky vždy pri výmene vody dostanú krupičku nasadím sera costapur a je dobre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 14:54 Žena stetinka [270] – Re: Krkovička
já je kupovala za 90,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 14:53 Žena stetinka [270] – Re: smoldo
já je taky mám přímo od chovatele. Ale co vím, není umí je vytřít,ale um je u nich jejich převod na vodovodní vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 14:51 Muž Krkovička [0] – Re: Stistko
Ale jinak ji tuším mají ve Viváriu v Mělníku za něco přes 3 kilča :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=1701