Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:10 RAP Re: Designer
Úplně jednoduše, patrně se mladé drží blízko toho Monosolenia a když se přiblíží tetry, zapadnou dovnitř. Ale i tak je samice borec. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2014 19:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Musim se pochlubit, ta samice je dabel, stale je pred Fantomy uhlidala, jak tohle dokaze...
rybicky.net/fotogalerie.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Deathbull
Fotka k příspěvku Papaj JBL NobilFluid Artemia, dam do vody ve strikacce par kapek a pak opatrne striknu k nim, at neplasim samici. Na fotce je par mrnousku Apistogramma viejita, malinko mame zlobidla utekla, ale rychle si je zase mamina umravnila :-) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 17:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Deathbull
Jeste o malilinkej dobicek by sis pomohl v Cakovicich, ale jinak budes v Praze nejvetsi tvrdak smich .

Tedy soudim jenom podle tohoto, osobni zkusenost s Trojou nemam:
www.pvk.cz/…

Nicmene smat se moc nemuzu, Prosek je taky rajem tvrdaku :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:41 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tam občas něco malýho nasypej, třeba first bites od Hikari, nebo sušenýho vířníka / odskořápkovanou artemku..pár kousků ti nejspíš přežije. Mimochodem Prosek je napojený na Káraný? Pokud ano, nevíš co teče nahoře v Troji u OC Krakov? :) Plánuju tam více méně zasídlit a chci tam mít taky nějakou vodu ne jen doma, tak ať vím co čekat (ale podle vodašutru na baterii se děsim už teď) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2014 16:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Apistogramma viejita - mlade
Tak mam svou prvni osobni zkusenost s rybou z nadpisu ohledne mladych, nebo spis s Apistogramma obecne. Nekde se mi ztratila samice a pak se objevila obklopena poterem. Rikal jsem si, necham to prirode, akvarium s Fantomy cernymi, Ti to vyzbiraji... Ale ouha, on tam ten poter je uz treti den, neubyva (aspon na pohled), samice hlida jak ostriz a Fantomove se boji i jen priblizit. A kdyz se priblizi, tak dostanou peknou tafku. A jak se stara, to je az neskutecne, nestiham ty mlade sledovat a ona ma vecne prehled. A ty mlade za ni plavou jak kacata (az na nejake obcasne zlobidlo), je to uzasne. Zkusenosti s Cichlidami nejake mam, ale tohle mi uz prijde jako hodne slusna pece.

Tomu rikam mama ano .

No a taky uz ted vim, ze se Apistogramma viejita rozplavou i v jedne z nejtvrdsich vod v Praze - Prosek.

Bohuzel akvarium prodelalo lecbu, takze i kdyby samice hlidala sebelepe a i jsem to ukrmil, nevim zda udrzim podminky, o nitrifikaci ted nemuze byt zadna rec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:27 Žena baletka [624] Re: Ičin
Vzhledem ke stávajícímu uložení nádrží to není možné. Možná příště, pokud pořídím malou odchovničku, která by se nějak dala umístit poblíž původní nádrže. Zkusila jsem rybičky umístit do porodničky pro živorodky. Porodničku jsem potáhla punčochou, aby rybky nevyplavávaly ven otvory v plastu a ponořila to na okraj nádrže. Jenže rybičky se ve snaze schovat dostaly do prostoru mezi punčochou a plastem a umačkaly se tam. Takže jsem přeživší zbytek přemístila do oné karantény (je to velmi dlouho zaběhnutá nádrž, takže N látky by neměly hrozit) a uvidím. Akorát karanténa má cca 130l, takže těch asi dvacet drobků se tam úplně ztratilo, myslím, že nemám šanci je dobře krmit. Uvidíme. Zbytek zůstal s mámou, která, podle mě, nemůže mimina uchránit déle, než pár dní. Příště vezmu celý kokos s jikrami a přenesu ho do karantény hned, případně se lépe připravím skutečně menší odchovničkou, ve které se dají ty rybky krmit. Díky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2014 18:42 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: baletka
Co takhle udělat ze společenské nádrže a oné odchovny propojené nádrže? třeba jen hadicí z nich udělat spojené nádoby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 16:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: baletka
Největší problem by mohla nadělat rozdílná teplota, což se dá v pohodě podchytit, na druhou stranu, když se na to půjde trochu logicky, při výměně vody ve velkém (třeba polovina vody) by měla vyjít po doplnění stejná voda i v karanténě když půl vody bude z "mateřské" a zbytek nová tak jak jsi zvyklá. Pak jen udržet Nlátky co nejvíc na uzdě a dobře krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 15:02 Žena baletka [624] Re: radim
OK, děkuji za radu. Pokusím se. Ještě zvažuji, jak nejlépe dosáhnout v karanténě co nejpodobnějších podmínek, jako je výchozí akvo. Přeleju tam při výměně část vody, ale každopádně je tam dost velké riziko, že na tu změnu potěr zareaguje negativně, že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:18 radim Re: baletka
nejlíp ho odsaj hadicí, nebo použij fajku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2014 13:17 radim Re: baletka
odlov jen potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:14 Žena baletka [624]
Zdravím, vytřely se mi ap. trifasciata, kolem kokosu si to hasí droboučký potěr. Sice neplánuji pravidelný odchov, ale chtěla bych zkusit část odlovit do karanténní nádrže, protože jinak to zbytek osádky do dvou dnů zbaští. Mám s miminky odlovit i samičku nebo nechat v akvu? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 15:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NooBob
No pokud Ti jde take o rostliny, s vyberem cichlid je opatrnost na miste :) .

Mam rad rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova , chovam je. Jsou nadherne, vcelku mirumilovne (otravnou Tetru prozenou, samci se mezi sebou umi servat jak kone - vetsinou bez nasledku, pri treni si vyklidi kus akvaria jen pro sebe), a rostliny nici minimalne, jenom kdyz se jim libi nejaky sutr ke treni, tak Ti z nej to cos tam pracne aranzoval (a dobre nepripevnil) odklidi bokem. Je to ale ryba spis pro zkusene, tyhle ryby chyby a nevhodne podminky neodpousteji. U nich si proste musis rict, jestli tu peci zvladnes a jestli to chces zvladat, zklamani muze prijit velice snadno a prakticky kdykoli.

EDIT: Poradna Ramka musi byt impozantni, asi jako bagr, ne nejaka chudinka:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Nez si to zase sezeru, delam si legraci, tohle je barevny krizenec v trosku mohutnejsim provedeni smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 15:02 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: Designer
Nejde o biotop. Rostliny mám také z celého světa. Jen můj rozmar :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
Legioix napsal: Cichlidka thomasova není jihoamerická cichlida ;-)

Aj, tenhle pozadavek jsem jaksi prehledl... jasne ze je to Africanka.

Pokud je to kvuli vode, at maji vsechny ryby co nejvhodnejsi podminky, tak toho bych se u Thomasek nebal, tem snad staci jen ze to tece. No a pokud je to o snaze o biotop, tak proti gustu... Jen ja na neco takoveho uz kaslu, protoze akvarium bude prisny biotop v jedinem pripade, a to ze ho strcim v dane lokalite do vody a pak plne vytahnu, a to jeste jen do toho okamziku, dokud odtud do nej nosim i vodu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:51 radim – Re: NooBob
rybicky.net/atlasryb/akara_zlata
nebo bych tam šoupnul nějaké apistogrammy, kdy bych samci vytvořil pořádný harém :-)
nebo dva páry ramirezi
ony ti tam prudit budou i ty nejmírumilovnější cichlidy jen co to na ně příjde :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:43 Muž Legioix [574] Re: NooBob
Ještě u nich mám pár. rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci

A bezproblému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:41 Muž Legioix [574] Re: Designer
Cichlidka thomasova není jihoamerická cichlida ;-)

Můsím ale doplnit, že se neskutečně rychle množí. Mám dva páry a jikry na listech jsou každý třetí den. Vždycky jim to ale někdo sežere :) Ted mám v odchovně asi 300 kusů.

Edit: NooBob byl rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:29 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: Designer
určitě nechci žádné prudiče v AQ. Už tak se tam mezi sebou prohání ažaž :-D
Jen jsem teď koukal, že má původ Afrika, přeci jen bych preferoval Jižní Ameriku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NooBob
Jestli chces mirumilovnou a bezproblemovou rybu, tak:
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova

Muzes jich tam klidne mit vic. A velice snadno se mnozi. Je trosku opomijena, protoze kdyz je v prodejni nadrzi, nevypada nijak barevne. Ale kdyz je ve slusnem prostredi, je to nadherna ryba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:22 Muž PedroRabiaSorda [83]
Dobrý den,
chtěl bych doplnit AQ rybicky.net/nadrze/19520 jedním párem jihoamerických cichlid. Měl by někdo nějaké doporučení vhodného druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:03 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: FrantisekH
Samozřejmě jsem se špatně vyjádřil - počítat umím. ;-) jinak děkuji za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 09:21 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: ludvik
Co to znamená dělit dvěma - já myslel, že když je do 600L tak to postačí. prosím vysvětlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 22:21 Muž ludvik [1082] Re: wranko
Eheim 2075 je i od výrobce psaný "do 600l". Takže děl dvěma ... a bude ti to tedy málo. Já ho mám v hrubých 370l a je to tak nějak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2014 21:09 radim Re: Spery
pokud ti jde o odchov, tak nejlíp bez spolubydlících
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 21:06 radim Re: wranko
nemusí ;-) je to jen jedna podle mě z dobrých možností. V jinších vláknech ti na ty další otázky určitě poradí líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 21:01 Muž Spery [0] – Cichlidka Kakadu
K Cichlidce Kakadu bych chtěl do akvária dát neonku obecnou nebo tetru červenoústou .. a k nim panceřníček panda,ale to mam strach aby mi budouci poter cichlidek nesezrali ... nejake rady ? .... a nebo připomínku k výběru rybek popřípadě napsat lepší složení ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:58 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: radim
Jsem z Klatov. Našel jsem na netu výrobce p. Ryšavého, Nýřany u Plzně. Má pěkné ceny. Máte někdo zkušenosti? Kolik stačí síla skla u akva 180x60x60, všude čtu že 10mm, ale rád bych 12mm. Není to naddimenzované. Jaký by jste mi doporučili filtr? Co tenhle EHEIM Vnější filtr PROFESSIONEL 3 2075. Stolek pod akva musí být v kovovém rámu? Viděl jsem sttůl pod akva jen z lamina 18 mm na 500L celkově s pískem a pod 750L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:38 radim Re: wranko
ryby spolu být můžou, ale ti červenohrdlí jsou někdy dost agresivní. Červenoocí jsou spíš klidnější ryby.
Do akar bych nešel, protože už delší čas u nás nejdou vidět pěkné kusy, ale samí zmršenci.
Dno bílé být může, pokud akva nebude moc přesvícené a ryby budou mít možnost stínu. Mrkni někde do stavebnin na křemen k zasypávání zamkove dlažby.
Z rostlim nějaké velké echinodorusy zasazené mimo kořeny a kameny, které budou ryby s chutí podkopávat. Pokud teda nebudeš mít eL sumce (hlavně panaky) ti rostliny zničí a to už jsem zkoušel všechno možné...zatím nežrali jen mech :-(
Skříň-stojan podle toho jak moc jsi šikovný, nebo šikovné lidi znáš:-) najdi si na netu nějaké postupy výroby stojanu a uvidíš. Jde hlavně o to svařit rám a nabouchat na to nějaké lamino. (nepíšeš odkud jsi)
Já mám např. dvířka pod akva řešené na magnet a zbytek je na vrutech.
Akvárium bych koupil od výrobce, kterého určitě vygooglíš a nech si ho poslat. S krytem ti neporadím na to jsem levý a zkušenost s výrobou nemám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:15 RAP Re: wranko
Do akvária 500litrů můžeš ty tři druhy dát, jen dej pozor na počty. rybicky.net/nadrze/11604 , rybicky.net/nadrze/19143
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 18:05 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kanců – Dotaz na chov kančíků
Zdravím. Jsem začátečník. Mám v plánu založit akva s kančíky červenohrdlými a červenookými popř. Akary modrými. Velikost akva chci cca 500L. Prosím o radu zda tyto ryby můžu chovat spolu. Jakým mám použít písek, vyčetl jsem že je vhodný hrubosti do 2 mm, ale nevím barvu. Líbila by se mo hodně světlá, ale zas jsem čet, že to není pro ryby dobré. Jaké mohu použít toholisté rostliny - bez nich se mi akva nelíbí. Můžete mi ještě někdo poradit kam bych se měl obrátit ohledně výroby akava popř. stolku a krytu. Nechci platit přemrštěné ceny v prodejnách a za nevyhovující kryty (málo zářivek a pod.) Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 10:29 Muž Spery [0] Re: slavko
tak jestli se mi podari utvorit chovny par tak by to melo bejt dobre :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 22:19 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Spery
Odporúčam poštudovať články o chove cichlíd, najmä tie, kde spomínajú teritóriá a zvládanie ich agresivity a verím, že správny počet samíc bude jasnejší. Avšak, mám obavy, či si v takom malom akvárku dokáže viac samíc vytvoriť svoje teritóriá. Pre háremové cichlidky sa ako minimum udáva 3 samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 22:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spery
To je pravda. Nejlepší sehant pár. Se mi jedou stalo, že sameček pošel a zůstala mi jedna samička. Povedlo se mi koupit ještě ten den jiný pár a hned po vpuštění do akva se nový samec se starou samicí vytřeli. Asi po třech hodinách spolu. Holt když musíš, tak musíš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 21:48 Muž Spery [0] Re: MichoCZ
no jen doufam ze nejaky poter u cichlidek bude :) ... ted jeste nevim kolik kakaduu :-D myslel jsem chovnej par ale to je tezky sehnat,tak trio je napsano i tady na strance , ale po sleze mi byla recena jedna rada ze je lepsi 4 (samecek a 3x samice) , pry kdyby bylo trio tak by sameek tu lichou smaicku ustval tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 21:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spery
Ono i ty cichlidky mají rádi čistou vodu a pravidelnou údržbu. Je to zvládnutelné, ale prostě péči nesmíš zanedbat. Pancíci jsou fajn. Ti problémy dělat nebudou. Maximálně sežerou potěr cichlidek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 21:36 Muž Spery [0] Re: MichoCZ
pancernicky teda vporadku ? .. a neonky modry ? ty maji jine pozadavky na kvalitu vody ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 21:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spery
Dánia ne, je to mix kontinentů. Neonky modrý. Na červené nemáš dost velké akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:41 Muž Spery [0] – Cichlidka Kakadu
Dekuji za odpovedi ... Tak jsem se rozhodl pro Cichlidku kakadu ( ve spolecnosti neonek nebo dania pruhovany , a pancernicek panda) ... nejake naimtky k tomu ? tipy ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Martin736
Paví voči nevím nevím. S ancákem už vůbec ne. Tam bude takového bordelu od této party, že cichlidky brzo odejdou do věčných vod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Martin736
Martin736 napsal: Pokud by se jednalo o 60 litrů pak bych jim tam dal dva páry gupek, jako zdroj přírodní potravy :) , 1-2 ancistruse, a nějakého pancéřníčka. palec
Ak je ten pestřenec Ostriežik purporový, tak len upozorním, že v mojej 250ke si pár s mladými zabral skoro celú nádrž a všetko ostané nahnali do jedného rohu... Do takého malého akvárka k nim už asi nič...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:09 RAP Re: Martin736
u kakadů bych zřejmě postupoval podobně jen bych jich nedal pár,ale trio. 1 samec a dvě samice
A víš, že tohle je nejhorší varianta u cichlidek? Pokud dáš trio, většinou ti pár před třením silně terorizuje lichou samičku. Lepší je buď sehraný pár nebo samec a 3 a více samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:32 Muž Spery [0] Re: Martin736
dobre dekuju za tvou radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:30 Martin736 Re: Spery
agresivní nebudou....já mám 120 litrů v tom dva páry p.taeniatusů, 6 pancéřníčků, 4 L-213 a 4 páry chupek a vše je ok. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:27 Martin736 Re: Spery
no u kakadů bych zřejmě postupoval podobně jen bych jich nedal pár,ale trio. 1 samec a dvě samice.Ovšem to ti tady někdo asi poradí lépe. A to v obou případech. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:23 Muž Spery [0] Re: Martin736
dekuju :-D chudaci gupky :( .... a u cichlidek kakadu ? :-) , a jeste k tim pancernickum nebudou vuci sobe nejak hodne agresivni vzhledem k tomu ze se drzi u dna ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:22 Martin736 Re: Spery
pokud jde o pestřence tak do takto velké nádrže bych dal pouze jeden pár.Víc by se jich tam nevešlo vzhledem k jejich velikosti v dospělosti.Pokud by se jednalo o 60 litrů pak bych jim tam dal dva páry gupek, jako zdroj přírodní potravy :) , 1-2 ancistruse, a nějakého pancéřníčka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:20 Muž Spery [0] Re: Legioix
to byla chyba , spatne jsem se orientoval, proto jsem napsal dalsi prispevek a neodpovedel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:15 Muž Legioix [574] Re:
Kdybys odpověděl na otázku, tak třeba i někdo poradí.
Edit:tak jsi byl o pár s. rychlejší.

"poradí někdo jaké rybky do společnosti těchto rybek ? u každého druhu zvlášt prosim :-)"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=901