Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 17:33 R Muž romant [27987] Re: MartyK
Tipuji na dlouhodobější problém uvnitř ryb. Ta výměna, když se zhoupla voda to spustila, myslím si že půjde o klasiku v podobě nějaké varianty vnitřních parazitů, popř. v kombinaci s bakteriální nákazou(ty ploutve).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.11.2017 17:25 Maq Re: MartyK
Ano. Vyloučíme všechny potenciální možnosti... a přesto se s náma ryby loučí. Potvory.
Psal jsem Ti k prezentaci, že bych s ramkama počkal. Všude na těchto stránkách je nepočítaně zmínek, že jsou to ryby citlivé na kvalitu vody. Přesto jsi dalším z těch, kdo se o tom musel přesvědčit.
Ke kvalitě vody: Ta se nedá udělat. I když napustíš vodu kvalitní, nebo z osmózy (jak to dělám třeba já). Živá voda má nesčetně vlastností, z nichž většinu vůbec neumíme pojmenovat, natož změřit nebo zařídit. Ale praxe ukazuje, že když je akvárium dobře založené (což to Tvoje zřejmě je, všechna čest) a vedené, tak se časem vyvinou poměry takové, ve kterých i citlivým rybám funguje imunita a málokdy marodí.
Tvoje akvárko je mlaďoch, a tak stačí nějaký drobný zádrhel, a problém je na světě. Nikdo Ti neurčí přesnější příčinu; je to prostě mladé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:38 Muž MartyK [31] Re: Kubaa
Z kohoutku nám teče voda kojenecká Heraltická, tam bych problém snad neviděl :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:36 Muž Kubaa [718] Re: MartyK
Nevím, co ti teče z vodovodu, ale pokud se to stalo po výměně vody, je třeba zvážit i možnost, že špatná je už vstupní voda.

Plus to co píše LeRi o Hikari jsem také slyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:28 Muž LeRi [315] Re: MartyK
Vtom případě teda ty hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:25 Muž MartyK [31] Re: LeRi
Krmivo střídám každý den, mražené - vločky - hikari, aby měly různorodost. A taky na ně toho moc nezbude, ostatní rybky bývají rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:23 Muž MartyK [31] Re: lenkalor
Teplota v AQ neklesne pod 25°C. Spíš by vadila všem Ramkám a né jen některým, pokud se teda nepletu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 16:13 Muž LeRi [315] Re: MartyK
Napadá mne ještě jedna možnost, koukám že dvě z krmiv co používáš jsou Hikari někde jsem četl že pokud toho ryby sežerou příliš mohou mít problémy podobné nadmutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:13 Žena lenkalor [580] Re: MartyK
Ještě - máš tam napsané - topení ústřední, v záloze 200W. Kolik stupňů máš v akváriu ?
Určitě teď budou potřebovat přitopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:11 Muž MartyK [31] Re: NHKG
Stalo se to po včerejší výměně 1/3 vody, dělal jsem pravidelnou údržbu, parametry vody beze změn. Ostatní rybky si vesele plavou. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2017 16:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MartyK
Ramky jsou hodně náročné na kvalitu vody. Máš relativně čerstvé akvárium, mizerný filtr a ramky relativně krátce.
Takže buď jsi koupil už načaté ramky nebo utrpěly cestou a nebo kvalita vody v tvé nádrži momentálně není dostatečná pro ramky. Ihned vyměň 30% vody, ale moc nepočítej s tím, že ty 2 ramky zachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 15:57 Muž MartyK [31] – Nemoc???
Fotka k příspěvku Nevíte, co se to děje s Ramkama??? 2 ze 3 (samec a samice) plavou skoro nehybně u hladiny, snad jen lehce zvětšené bříško, nelapají po vzduchu :-( Třetí (samice) plave v pořádku mezi rostlinkami. Nerad bych se s nima loučil sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 13:15 Maq Re: Tudy
Taky bych řekl, že se ten samec vyvíjí v alfa samce. Ale fakt je, že dneska vypadají agassizky dost jinak než před dvaceti, třiceti lety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2017 23:01 Muž dudak [1885] Re: Tudy
je to hodně podle světla, nálada samozřejmě taky hraje roli, obecně mladší ryby jsou světlejší, staří samci jsou hodně tmaví a takové to zbarvení ala samice s černým pruhem uprostřed se u nich skoro neobjevuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:05 Muž Tudy [330] - Krevetky – Změna barvy ryby
Fotka k příspěvku Zdravím,
Agassizku samce jsem koupil před cca 10 dny a od té doby tmavne a tmavne. Je to příznak stresu nebo naopak toho, že se rybka cítí dobře ? Ještě jsem si všiml, že dokáže velmi rychle měnit barvu i podle nálady/osvětlení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 11:27 Muž Jarry [1437] Re: Maq
To je mi jasný, že to nedokážeme, ale chtěl bych zkusit zase trochu něco jiného:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 11:21 Maq Re: Jarry
Jawohl, jenomže obsah tříslovin (což nota bene není jedna jediná tříslovina) je pouze jedním z mnoha parametrů vody. Tohle je vidět, ty další někdy umíme změřit, a ještě další nám úplně unikají (a proto se některé ryby v akváriích netřou apod.).
Snažit se to napodobit jak jen to jde je určitě dobrá myšlenka, ale dokonale to jednak nedokážeme nikdy, jednak je to dost nadbytečné, protože v přírodě to často a výrazně kolísá. V akváriu obvykle nakonec ne/úspěch určí něco docela jiného.
=
Taky myslím - teď nevím, spíš se ptám - že ne všechny třísloviny až tak barví. Vím že v zeleném čaji je tříslovin dost, ale jeho nálev hnědý není.
Mířím k tomu, že brazilské řeky s čirou vodou nejspíš obsahují třísloviny taky, akorát že z nějakého důvodu tak nebarví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 10:50 Muž Jarry [1437] Re: Maq
No možná je to nesmysl, vycházím pouze z toho, co jsem zatím dokázal nastudovat, ale jestli se nepletu, tak jsou druhy ryb, které žijí výhradně v tmavé vodě, přestože mají možnost přesunout se do vody čisté - a naopak jsou ryby (teď tedy myslím hlavně cichlidy), které žijí poblíž tmavé vody a přesto zůstávají ve vodě čisté. A pak jsou univerzálové, kteří se vyskytují tam i tam. Z toho mi zjednodušeným pohledem plyne, že druhy, co se drží pouze jednoho druhu vody, pro to mají nějaký důvod - možná hlavně pH, to je přece jenom jeden z celkem jasných a měřitelných rozdílů, ale asi toho bude více. Každopádně, když bych se pokoušel o blackwater, šlo by o velmi "umírněný" blackwater už jenom z toho důvodu, že bych tam chtěl i něco málo rostlin. Ale i přesto bych tam nechtěl dávat ryby, kterým by to z nějakého důvodu nemuselo být pohodlné, i když je mi jasné, že v případě xté generace odchované v akváriích už toto asi nebude hrát žádnou velkou roli, zvlášť, když se budu snažit pH udržovat někde kolem hodnoty 6,5, což je hodnota odpovídající spíše vodě čisté:-)

EDIT: což mě přivádí na řešení výběru - budu nejdříve experimentovat s vodou v případě zabarvení - pH, stabilitě při výměnách atd. a když se mi podaří vytvořit stabilní blackwater prostředí s pH kolem 6,5, tak to zkusím s agassizi, když ne, tak se na blackwater vykašlu a budou kakadu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 09:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
- asi tak
- tam by měl být rozhodujíci faktor samotného chování ryb ve vztahu k tříslovině
- užití tříslovin nelze brát jako "konstantní funkci"(zjednodušeně)
- celá tato problematika je podstatně složitější ,postupně bychom se dostali třeba k flavonoidům atd. ,což je již spíše na odbornější diskuzi (viz ,třeba váš podnět na použití vinařských Taninů v akvaristice) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2017 09:01 Maq Re: lacewings
Aha, takže díky za vysvětlení.
Zjednoduším si to: I třísloviny s mírou! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.11.2017 06:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
Maq napsal: Nemyslím že tmavší voda - s vyšším obsahem tříslovin - by kterékoli cichlidce mohla vadit.
- to není v náhledu až tak jednoznačné ,jak ve vztahu k druhu cichlidky a tak případné určujícímu významu slovního užití "s vyšším obsahem tříslovin"
- nebot ,jak již jsem zde na foru uváděl ......
- velké množství tříslovin působí v nadměrném množství svíravě na cévy a tkáně
- jestliže se do hypoxické tkáně dostanou anaerobní bakterie, zachytí se a začnou se množit
- kyselými produkty ,svého metabolismu ,dále prohlubují hypoxii tkáně
- produkované enzymy jim umožňují rychlé šíření infekce
- složky imunit. systému do hypoxické tkáně špatně pronikají
- zdravotní stav ryb ovlivňuje intenzitu metabolismu ryb převážně sekundárně
- poškozený dýchací aparát má sníženou sníženou prostupnost pro kyslík a dusíkaté látky ,co způsobí nižší okysličení krve a tkání ,následuje přechod na anaerobní metabolismus ,kdy dusíkaté látky (převážně NH3) se hromadí a tím může dojít až autointoxikaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:56 Maq Re: Jarry
Nemyslím že tmavší voda - s vyšším obsahem tříslovin - by kterékoli cichlidce mohla vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:34 Muž Jarry [1437] Re: dudak
Díky, to je popis, jaký jsem potřeboval:-) Budu volit mezi kakadu a agasizkama (ale kakadu se podle všeho také tmavým vodám vyhýbá). Měkká voda není problém, asi bych v obou případech volil pro začátek kombinaci 1+3-4:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:26 Muž Jarry [1437] Re: kvietik
Z toho, co se mi podařilo načíst, se Ramirezky v oblastech s blackwater nevyskytují. Ale mohly to být nepřesné informace:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 22:37 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Jarry
Veď ramirezky sú z povodia Orinoca nie?, takže blackwater je u nich ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.11.2017 22:29 Muž dudak [1885] Re: Jarry
ramirezky i akary zelené jsou párové ryby, tam je pak jedno jestli se chová skupina nebo pár, navíc akary zelené do tohohle akvária bych víc jak jeden pár nedával, max víc samic a i tak se budou samice řezat. Já bych asi zvolil kakadu, protože jsou nejméně náročné na vodu a potěr se rozplave i ve středně tvrdé vodě s pH kolem 7, dal bych tam tak 4 samce a 8 samic, když bude samců míň budou na sebe dost agresívní, chce to vyzkoušet, 2 samci je nejhorší volba. Případně 1samec a 4 samice a počkat až dorostou mladé. Agasizky jsou taky dobré, ale na odchov je potřeba hodně měkká a kyselá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 20:40 Muž Jarry [1437] Re: Tudy
O snadnost chovu mi ani nejde, spíše o to, jak se budou ryby chovat ve skupině, případně s potěrem. U Ramirezek by to mělo fungovat, ale raději bych asi něco z Amazonky a přítoků, jak už jsem psal, zkusil bych rád i blackwater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 20:17 R Muž romant [27987] Re: Maq
Do 200 litrů? Jenom tucet? To tam nemusíš dávat nic a bude to stejný. ;-) Já bych dával 40 kousků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 20:14 Maq Re: romant
romant napsal: Za mě ty Espeiky
Tahle volba se mi zamlouvá. I když ty ryby vůbec neznám, "za mých časů" nebyly. Budou se cítit v pohodě, když jich vezmu jenom tucet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 20:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jarry
Úplně nejsnadnější na chov je Akarka zelená. Tebou vybrané druhy jsou dost náročné, ale také moc krásné, tak proč ne. ;-) Můj tajný tip je Akara zlatá, u chovatelů není často vidět a přitom je to zajímavá cichlidka s výraznou barvozměnou při změně nálady a při tření. Svého času jsem je také choval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 19:54 Muž Jarry [1437] – Skupinka do 100l
Navážu na můj dnešní příspěvek - chtěl bych skupinku cichlidek s tím, že akvárium (70x40x35 - dxšxv) by bylo plně přizpůsobeno rybám (nakonec asi jednodruhové) včetně parametrů vody atd. Zajímá mě pozorování chování skupiny s tím, že bych se rád pokusil i o odchov (ne ve velkém), pokud to bude ve skupinovém chovu možné. Co byste doporučili do 100l - Agassizii, Kakadu, případně Ramirezky, nebo něco jiného, rozumně sehnatelného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 19:08 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tudy
U mě si také vybírají striktně jen artemku. Když chci něco jinýho, musím dva dny počkat, než jim začne škrundat v bříšku. Nitěnky a patentky nejedli vůbec. A to s tím probíráním písku znám hlavně u akar hnědých palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 18:53 R Muž romant [27987] Re: Maq
Za mě ty Espeiky, jak zde již bylo doporučováno. Bezva drží hejno a jsou na pohodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 18:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Maq
Což takhle třeba 15 ks Otíků ? To jsou téměř striktní býložravci.
Edit: trochu z jiného soudku. Včera jsem si při krmení granulemi všiml, že zatímco všechny ryby se cpaly, Agassizka zmateně proplouvala nad dnem a místo granulí se zkoušela ládovat pískem. Z mraženého "vidí" také pouze Artemie a Patentky, občas cyclops, černé komáři larvy ignoruje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 17:50 Deepinpeat Re: Maq
No nevím, já mám s drobnoústkami jako jsou marginatus a rubrocaudatus uplně jinou zkušenost. Tu že v nádrži kde jsou, nepřežije jediný kus potěru. Co se jim nevejde do tlamky, to uštípou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 16:29 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Tetry jsou mrchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 16:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Máš tam cichlidky, takže s drobnoústkami by neměl být žádný problém. Tetry bych nedával, umí dobře lovit potěr i mnohem větším rybám než jsou cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 16:02 Maq Re: DavFM, Jarry
Proč doporučujete drobnoústky raději než tetry? Drobnoústky neznám, a mám chuť spíš na něco snadného, navíc se vzpomínkami na mládí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 15:47 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Poslední týden laboruju s tím, že se mi na pracovní stůl vejde cca 100l akvárko, tak se možná nechám inspirovat:-) Mám jeden volný filtr, teď se mi uvolnilo i světlo, zkusil bych jim udělat biotop, možná i blackwater. Po pořízení RO se mi otevřely nekonečné možnosti :-) Tak také přemýšlím, že bych nakombinoval cichlidky s drobnoústkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 15:22 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Maq
Co se týká Pancíku, tak u mě jde samice Agassiz po každém Pancíkovi co se objeví příliš blízko jejího teritoria, zatímco Akar, Ancíků ani Neonek si nevšímá. Možná proto že Pancíci stále šmejdí u dna a ona podvědomě tuší, že právě oni jsou největší nebezpečí pro potěr. Stejně by se žádný potěr nekonal, Ancíci by případné jikry rychle sežrali. Jinak pancéřníčci rostliny nevyhrabávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 15:10 Muž dudak [1885] Re: Maq
Sekernatky, tetry ohnivé, s oboumi mám dobrou zkušenost, pancernicky bych jim tam nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.11.2017 14:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Ideální jsou drobnoústky. Ani rasbory (vyzkoušeno Espei) potěr nežerou.
Pancéřníčků mám spousty a kytky nevyrývají. Ale potěr asi sežerou, oni si z odhánění dospělýma apistogrammama nic nedělají a dál hledají až najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 14:12 Maq
Dámy a pánové, prosím poraďte, vyslovte názor.
Mám dvoustovku a v ní po páru dva druhy apistogramm. Chtěl bych přidat něco "na rozptýlení". Ne pro sebe, mně čtyři ryby stačí, ale mám pocit, že by těm rybám prospělo (jak se někdy doporučuje), kdyby se nesoustředily výhradně na sebe navzájem a okolo se motala ještě nějaká jiná společnost.
Zvažuji nějaké tetry a/nebo pancéřníčky (asi Corydoras). Tetry celkem znám, pancéřníčky jsem ještě nikdy neměl.
Obávám se ale problémů. Ty cichlidky žerou dost váhavě, tak aby je tetry dokonale nevyžraly u krmení. A stran pancéřníčků mám zase tu starost, že mi z jemného písku vyhrabou drobné rostlinky. Rostliny mi nesmějí poškozovat žádné ryby v žádném případě, ty si poškozuji jen já sám.
Taky bych nebyl nadšený, pokud by mi ty nové ryby příliš rychle likvidovaly jikry/potěr těch apistogramm. Nedělám to na odchov, ale rád se dívám jak matky vodí drobotinu po akvárku.
Tak prosím pomozte s rozhodnutím a přičiňte svoje zkušenosti. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 21:52 Muž dudak [1885] Re: Tudy
u cichlidek je vždy lepší brát mladé kusy, jednak se líp adaptují na dané podmínky a pak je to lepší i s ohledem na to, že tyto ryby mají poměrně krátký život, samci jsou ve 3 letech už většinou veteráni, kteří někde na dně ztěžka dýchají s otevřenou tlamkou, kterou snad už ani neumí zavřít. Víc jak 3 roky se dožije minimum ryb. Na samicích to tak vidět není. Ale nejhezčí jsou tyto ryby podle mě tak v necelém roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 20:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: dudak
Tak pro info dnes jsem objednal nového, mladšího samečka, 4-5 cm. Starej je většinu času zalezlej v kokosu, apatie přetrvává, splihlé ploutve, nežere. Oko mu sice trochu splasklo, ale zakalilo se, jasný konec. Ve středu by měl dorazit nový, nemocného utratím. Samička rejdí po celém akva, má se k světu, k nelibosti Panciků, které občas honí jako kočka myši :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 10:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: dudak
Ano, byly koupené jako XL, samec má tak 8 cm, nejspíš jsem udělal chybu s koupí větších a tedy nejspíš starších ryb, které se hůře přizpůsobují. Koupeny byly od chovatele, ne v akvaristice, ta byla jen prostředníkem. Děkuji za rady a názory. Zkusím ještě koupit menšího samce a když to také nebude dobré, tak přestanu tuto rybku zkoušet chovat a vezmu třeba Akarku zelenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2017 02:15 Muž dudak [1885] Re: RAP
samice je to určitě, spíš mi to vůbec nepřipomíná mladé ryby, velikost úplně z té fotky neodhadnu, ale tvar těla mi přijde spíš na nějaké vysloužilce, nebo aspoň ryby, které byly v akvaristice "dost" dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2017 02:10 Muž dudak [1885]
je to samice, transport je vždy u cichlidek zákeřná věc, spoustu mi jich takhle popadalo, ale když je venku oko, tak to nejčastěji bejvá z nějakýho bordelu v akvárku, co mám zkušenosti, když se třeba překrmí nádrž, nebo když je tam nějaká chcíplá ryba nebo jen když se víc odkaluje a vyskočí dusičnany, tak vylezlé oko může bejt důsledkem, často se to dá napravit větší výměnou vody (cca 90%), ale jak to trvá dýl než 1-2 dny, tak už se to většinou nespraví, i když ryba může žít ještě poměrně dlouho, párkrát jsem to zkoušel léčit, ale většinou to nepomáhá. A jestli ryba ani nežere, tak bych to asi moc neřešil, to už bejvá většinou konečná. Že to má jen jedna ryba nic neznamená, druhá ryba mohla být v lepší kondici a neprojeví se to u ní tak jako u slabšího jedince, nemusí se to projevit vůbec. A že se to neukáže na ostatních obyvatelích akvária taky nic neznamená, cichlidky jsou trochu cimprlich. Myslím že ta teplota je OK, ale jestli byly ryby doteď chovány třeba ve 28°C tak to může taky hrát určitou stresující roli a oslabení imunitního systému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 00:55 RAP Re: Tudy
Myslel jsem ohřát jen samce někde v karanténě.
Jinak koukal jsem na ty fotky a seš si jistý tou samicí? Mě to přijde jako samec. Samice vypadá takto www.dwarfcichlid.com/… , rybicky.net/fotogalerie.php… . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 23:58 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Pochybuju, že by mohla v jeho akváriu za jeden den takhle sejít.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=151