Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 21:25 R Muž romant [27987] Re: Johny
Fajn to je to správný, tak ještě tu vodu a nekoukej na hodnoty co naměříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 21:21 Muž Johny [4] Re: romant
a k těm výluhům. Přidal jsem do akvárka olšový šišky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2014 21:21 R Muž romant [27987] Re: Johny
Osobně bych nejdříve přitlačil na výměny, přicmrndnul výluh a když se nebude chování měnit, pořídil tu další holku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2014 21:18 Muž Johny [4] Re: romant
Dusičnany si v akvárku hlídám. zkusim sehnat nějakej ten harém a uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2014 20:38 R Muž romant [27987] Re: Johny
Tak voda je základ, tedy vyšší dusíci dovedou s chováním zahejbat a ten harémek neuškodí, rozmělní se jeho případná třecí aktivita. Začal bych přidávat výluhy, z komerčních se velmi osvědčuje Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:30 Muž Johny [4] Re: romant
myslíš že se uklidní, když mu tam koupím ještě jednu ženskou jo?...docela mi odobal L144...hajzlík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:28 R Muž romant [27987] Re: Johny
Pořídil bych tam borci ještě jednu holku a měnil klidně 2x týdně, ono přcijenom tam máš krunýřovce a ty slušně nadělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:23 Muž Johny [4] Re: romant
holku tam má jednu a vodu čistim pravidelně každý týden zhruba třetinu, spíš více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:22 R Muž romant [27987] Re: Johny
Kolik tam má holek? Jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:21 Muž Johny [4]
Mám dotaz. Jak moc jsou snášenlivé ramirezky? Už je mám nějakou chvíli a zatim mi přišlo že je to relativně v pohodě, ale poslední dobou je samec velice agresivní i vůči ancistrusům...je to jen chvilkové nebo je to normální...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 11:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Halancika jsem nasel na zemi, a to se musel protahnout jen odriznutym rohem kryciho skla pro privody do akvaria. Prezil to, nasel jsem ho jeste ziveho. Nekdo nema akvarium vubec zakryte a nic mu nikdy nevyskocilo, a nekdo jak muze, a mala skvira staci pro blbou nahodu.

A dalsi pripad pak muze byt kocka kolem akvaria, to uz se pak ryba jiste na zemi nenajde :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 22:47 Žena baletka [624] Re: RAP
No dobře, tak bez pravidelného přísunu potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 11:45 RAP Re: baletka
...ryby tím pádem týden o hladu
V zaběhlém akváriu nejsou rybky při týdenním nekrmení nikdy o hladu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 09:05 Žena baletka [624] Re: radim
T8 nesvítí. Dlouho už svítím jen jedním párem T5 :-) Ale určitě máš pravdu, že celá osádka by se tělíčka zbavila rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 22:30 radim Re: baletka
T8 co tam máš by ho usušily i bez smradu. Přece jen je to malá ryba.
Taky tam máš velice zdatné mrchožrouty Crossocheilus siamensis a Melanoides tuberculatus X-) S týdnem hladu bych už ani kostřičku nehledal.
podle této fotky se šnečkům daří rybicky.net/nadrz/16403/70.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 22:16 Žena baletka [624] Re: Designer
Kolem akvária? Jako jestli nevyskočil? Akvárko je uzavřené. A kdyby skončil na světle, tuším, že by to dost páchlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 15:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
No pokud se ryby vytrely kdyz jsi byla pryc, tak bych celkem tusil. Samice mohla byt hodne drsna.

Kolem akvaria, na osvetleni atp. jsi predpokladam hledala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 15:09 Žena baletka [624] Re: Designer
Divné. To byl king akvária, kromě vysokoploutvých největší cichlidka, vypadal úplně zdravě, se samičkou se vytírali... Nechápu, co se mu stalo. Ale myslím, že je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 15:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Ja takhle po samci viejitky nenasel ani pamatku, proste zmizel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 14:47 Žena baletka [624]
Dotaz: když jsem přijela po týdnu z cest (ryby tím pádem týden o hladu) a v akvárku chybí kakaďák, dá se předpokládat, že se mu něco přihodilo a ryby ho zpucovaly? Je tam 11 cichlidek, 10 pancíků... asi by toho po něm moc nezbylo, je to tak? Předpokládám, že nehlídá jikry, to by byla zašitá spíše samička, že jo...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 13:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubasix
Z Apistogramma mam zkusenost jen s viejita a i to az v posledni dobe. Nicmene mohu rict, ze mlade plavou kolem matky za zhruba 9 dni (mozna 8 a neco, nejsem pres den doma) od nakladeni jiker pri 25 az 26°C. Pokud samice o jikry prisla, jeji agresivita se vytratila velice rychle, je dost rychle zase vyrazne tolerantnejsi k vlastnimu druhu (u mne uz odrostlejsi jeji mlade) a prestava si vsimat jinych ryb.

Zatim flintu do zita nehazej, mne se samice ztratila, myslel jsem ze je nemocna a schovava se, nic jsem nikde ocima nenasel (no ono to v te me jungli ani moc nejde nedestruktivne hledat) a pak se objevila i s oblackem prcku. Pri dalsich trenich uz byla napadnejsi, ale to je mozna i tim, ze uz jsem lepe vedel co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 12:42 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: RAP
Já nevim, zjistil jsem to ve středu a mohla je tam mít max. 3 dny předtím, spíš 2. Pořád si hlídá tu polovinu akvária a vyhání hlavně samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 10:41 RAP Re: Kubasix
Jak dlouho je tam samička měla a jak se chová teď?
Doba od nakladení do vykulení se zkracuje s vyšší teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 10:08 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: RAP
Tak dlouho tam určitě nebyly, aby se vykulily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 08:22 RAP Re: Kubasix
Mohli se vykulit a samička je uklidila do bezpečí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 23:21 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Designer
No asi to nebude můj případ. Večer jsem na tom Anubiasu nenašel ani jednu jikru :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 11:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubasix
Jestli mas tak peclivou maminu, jako ja rybicky.net/atlasryb/cichlidka_pestra , tak Ti bude mlade vodit po akvariu, aby se nakrmily. Dokonce je vyvedla az k hladine, aby mlade obraly zhora interni filtr. Pravda, zadny superodchov, ale zbylo mi 5ks nadhernych rybicek, jen tak, mezi mensim hejnem Fantomu cernych, uhlidala co mohla, a po zhruba 4 mesicich zacina pekna mela, pac dospivaji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 11:35 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: radim
Ok, nechám to na přírodě. Ona si ty jikry hlídá pořád, takže v tom problém mít asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 10:18 radim Re: RAP
má tam "Aquael FAN 1 plus + 10x10x16 kostka biomolitanu" na molitanu se potěr dobře pase :-) rybicky.net/fotogalerie.php… jenom bobky z nich budou padat, jestli tam je ten molitan už nějaký ten týden :-D
taky bych to moc neřešil s tím úkolováním dědy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 09:14 RAP Re: Kubasix
S krmením koho, potěru? V zaběhlé nádrži se pro ně něco na zub najde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 23:11 Muž Malapa [494] - AfrikaCo k tlamovcům jikroskvrným?
Uvažuju o doplnění dalších tlamovců k tlamovcům jikroskvrným. Takže nějaké mírné, menší tlamovce. Napadá mě Labidochromis caeruleus. Poradíte další druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 12:39 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: RAP
Jo hledala je a já ten anubias nechal na hladině, po chvíli si je našla a hlídá je.
EDIT: Zase nevim jak s krmením. Dědovi přichystám krmivo na určité dny a asi by šlo, abych mu řekl ať před kořen hodí tabletku viformo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2014 12:34 RAP Re: Kubasix
Jestli je máš tady rybicky.net/nadrze/19154 a samička se o ně stará, tak bych jí je nechal, ať se učí. ;-) Třeba budeš po návratu příjemně překvapen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 12:08 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Cichlidka Agassizova
Stalo se mi něco podobného jako RAPovi. Dnes jsem při výměně vody našel na anubiasu jikry Agassizek. Příští týden možná pojedeme na dovču(last minute) takže otázka: Mám je přendat do Elementky a tam je nechat vykulit. Nebo je nechat v akva, kde by neměli moc šancí. V té elementce bych je mohl dát strejdovi, který se mi bude starat o pandíky. Krmení a výměna vody. Pozn. žádné akva nemá a sám ani neměl. Zase artémii by asi s návodem dokázal odchovat. Takže se přikláním k vyndání z akva do Elementky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 18:59 Žena JanaS [138] Re: radim
Rozhodně! Ale ty už jsou hodně náročný :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2014 18:37 radim Re: slimak
nebo taky blue blue smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:39 slimak
red red jsou moc pěky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2014 10:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: oli
U Cichlid si musis polozit par zakladnich otazek, pak se Ti ten vyber dost zuzi.

- Jsou ty ryby vhodne do velikosti meho akvaria?
- Vyhovuje pH vody a nebo mohu jej upravit kam je potreba?
- Sedi pozadovana teplota vody ke zbytku akvaria?
- Jak musim upravit vzhled akavria a vyhovuje mi to tak?
- Jak moc jsou ryby agresivni a mohu je dat ke svym rybam, nebo je budu chovat samostane?
- Lze jen par, harem, nebo vic kusu, a snese to akvarium jako celek, i kdyz se vytrou?
- Preoravaji dno a vadi mi to, chci mit dno, ktere je vhodne?
- Likviduji (jakkoli) rostliny a jsem ochoten se prizpusobit/ozelet?
- Mnozi se snadno a vim co s mladymi, nebo je dokazu zkrmovat ci jinak se jich zbavovat?
- Pokud chci naopak odchovavat, jsem schopen to zvladnout, mam k tomu podminky?

Az si vyberu, libi se mi ta ryba az tolik, ze to co jsem ted byl ochoten, budu ochoten i za par mesicu ci roku? On sice obcas neni problem se ryb zbavit, treba je nekomu darovat, ale je to pak ztrata casu. Lidsky zivot neni nekonecny a vypiplane ryby by alespon pro hobby akvaristu mely mit vyznam minimalne v tom, ze se z nich opravdu tesi, ze je rad co z nich vyrostlo, a ze je rad i ze jim tu peci poskytuje, pricemz nelituje casu, ktery tomu dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2014 09:44 R Muž romant [27987] Re: oli
Tak vymyslet se dá, ostatně jak zde zaznívá ledacos. Osobně bych to pojal více komlexněji a odpověděl si na otázku, jaké další druhy tam budu chtít mít a v první řadě zapoměl na živorodky, tedy ryby jenž jsou povětšinou daleko větším zdrojem odpadních látek, než třeba hejno teter i ve větších počtech. Jako další vhodné spolubydlící bych viděl pancéřníčky. U těch cichlidek to chce akvo, tedy dno rozčlenit, vytvořit možnosti úkrytů, aby mohly případní obyvatelé snadněji hájit svoje teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 09:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: oli
Šla by možná kombinace dvou párů dvou různých druhů. Např. pár nějakých Apistogram + pár Nannacara anomala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 11:54 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: oli
oli napsal: super, dik. A kolko myslite ze max. mozu byt pokope v 112 l akvarku? rozmery 80x40x35
Pelvicachromis a Apistogramma 1 pár/hárem = 1 samec + 1 resp. 3 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 07:15 oli Re: LiborSprysl
super, dik. A kolko myslite ze max. mozu byt pokope v 112 l akvarku? rozmery 80x40x35
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Microgephagus, Nannacara, Pelvicachromis....ono toho je... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 22:21 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: oli
Takřka cokoli rodu Apistograma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 20:50 oli – Cichlidy
Len sa chcem opytat informativne. Mam 112l akvarium. Da sa v takom akvariu chovat Cichlidy ? Myslim paru kusy. Ak ano , kolko? respektive ake rybky sa odporucaju chovat v 112 l akvariu? Vopred dakujem za nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2014 16:54 RAP Re: Designer
Když se vytřel ten pár, tak jsem měl problém v té své mokré polopoušti problém najít dvě 10cm ryby. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 06:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: radim
No ono neco takhle najit ve skoro kubiku vody, a jeste s tim co tam mas (si to da drobnou veceri a mrtvolka je pryc), to je asi nemozne, specialne kdyz si predstavim, ze i ve svych 200l uz jsem rybu taky nedohledal, a to ji tak rychle nemelo co sezrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:28 radim Re: RAP
určitě už tam není
k tření nedošlo určitě, jsou malé a zbylá nehájí žádné místo
chová se úplně normálně a to tak, že slídí pocelém akva a hledá co by kde sežrala :-) a semtam se pokouše se samcem druhé cren. regani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:18 RAP Re: radim
už týden postrádám jednu Crenicichla cardiostigma
Postrádáš nebo si jí nenašel? A jak se chová druhá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:00 radim Re: Designer
Designer napsal:

Cichlidy jsou bajecne ryby.

palec ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45869x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=701