Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 20:43 Muž Barney [61] – Re: Unnamed
Nemám společenské, mám biotop. ;-) Samce neodlovím, nechám to na přírodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 20:01 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Barney
ve spolecenskym muzes vytery stejne odepsat, a samce bych neodlovoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 19:07 Muž Barney [61] – Re: langosh
Mám 100 litrů, tekže nemám strach. rybicky.net/nadrze/5242
Nemám ho teda odlovovat během tření, ne ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 18:51 langosh – Re: Barney
Ono právě že hodně záleží na velikosti AQ - v malém je samice schopna samce i ubít...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 18:33 Farryna1
Mám u nich kančíky červenohrdlý, příčnopruhý albín, thomasky,torokáty, krunýřovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 18:31 Muž Barney [61] – Re: Unnamed
No šak jasné, ale už proto, že samec hlídá teritorium mi příjde blbost ho odlovit. hmm V atlasu se někdy píší takové nesmysly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 17:58 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Barney
Obecne u tehle trpaslicich cichlidek vytirajicich se do dutin samice prohani samce a v okoli jeskyne nestrpi zadnou rybu. Jejich rodina je materska (mala akvaria) nebo haremova, samec hlida vnejsi hranice teritoria, o snusku se bezprostredne nestara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 17:47 Muž Barney [61] – Cichlidky agassizovy
Ahojte, mám v akva párek agassizek a když se mi vytřou, tak proč se vlastně má odlovit samec ? Aby nepožíral jikry ? Aby nenapadal samici ? Nějak nemůžu přijít na důvod, přoč by se měl odlovit. :-O
Máte s tím někdo zkušenosti ?
Díky za každou odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 13:01 jirin8
Do 180 l. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 12:33 R Muž Silent [5949] – Re: jirin8
Do jak velké nádrže?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 12:24 jirin8 – Jake ryby k cichlidam papouščím?
Zdar,jaké by jste doporučily ryby k cichlidam papouščím??? ;-) ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 22:16 RAP – Re: banaby
Cichlidy útočí zejména při péči o mladé. Jinak z amerických Akara hnědá, Akarka zelená, zlatá,tečkovaná, Apistogrammy. Z afrických stojí za zmínku Cichlidka(Pestřenec) thomasova. Jinak několikrát se to tu už probíralo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 20:10 banaby – Re: Bexim
myslím,že slovní spojení "mírumilovné cichlidy" taky není moc trefné.Málo které si nehájí své území,tím pádem málo které cichlidy neútočí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 17:09 karlos55 – Re: romachain
Fotka k příspěvku Na fotce je to špatně vidět.Samec by měl mít hřbetní ploutev do špičky samice zakulacenou.podívej se.nebo lepe nafoť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 00:32 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: erdo
Joo ta odpověď o agresivitě byla směřována spíše na Unnamed,ale rod Hemichromis fakt do společenského ne! ;-) ....knihu neznám nemohu posoudit,i když každá fotka je zavádějící.Třeba v knize akvarijní ryby(Svojtka) zelená rozhodně není.Nemám rád české názvy....zvlášť u afrických tlamovců jsou spíše matoucí než,že by měly pomoct v identifikaci.Nehledě na to,že je třeba pro jeden druh ryby i více českých zkomolenin(viz příklad rodu Hemichromis)....proto taky ten můj první dotaz na Unnamed. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:52 Muž romachain [0]
Fotka k příspěvku Mám v akvárku dvě Cichlidky ramirezovy. Mírumilovný rozhodně jsou, ale mám jistou pochybnost jestli jsem náhodou místo párečku nedostal v obchodě dva kluky. Mám to nafocený u akvárka jak to šlo, mohli byste na to prosím někdo kouknout a poradit mi? Děkuju předem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:48 erdo – Re: wladys
Podle: Velký atlas akvarijních ryb (Hofmann, Novák) je na fotce fakt zelená ano To spíš "český" název payneova je zkomolenina.Jasněže není moc klidná, ale byla to jen reakce na vaši otázku "co to je?" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:46 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: erdo
Nechápu co je na ni zeleného....ale to nic.To je stará bolest českých zkomolenin.Jinak já ji znám pod českým označení Perleťovka payneova.....
A navíc je agresivní stejně jako všechny perlovky....dorůstá až 12cm...takže o mírumilovnou cichlidu nejde ani náhodou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:45 erdo – Re: wladys
Hemichromis paynei- perlovka zelená. Podle atlasu akv. ryb mnohem mírnější, než perlovka rudá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 00:14 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Unnamed
Co je prosím perlovka zelená?? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:22 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Bexim
Co treba takova perlovka zelena? :-| hmm
Stejne se nemohu dobrat k otazce, kterou banaby polozil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 20:54 Bexim
perlovky nejsou vůbec mírumilovné tak proč to sem píšeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 20:08 banaby – perlovky
Už po třetí během měsíce se mi vytřely perlovky červené.Je to normální?První potěr mi ostatní ryby sežraly,ze druhého se mi podařilo 5 malých perlovek odlovit do druhého akvária no a dnes se mi vylíhnul třetí potěr.Takže kdyby náhodou měl někdo zájem,ráda se malých perlovek zbavím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 20:23 Muž Gordon [22]
ahoj
věnoval jsem babičce svoje pestřence, protože byli agresivní vůči ancimu. Zajímá jí jak dlouho jí budou asi žít. Teď jim táhne na 2roky. Jak velké akva by měli mít sami pro sebe pár? Co potřebujou pro tření?
díky Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 14:06 marsz
Asi si myslí, že chceš, aby se vytřela(sama?). Nepochopila, že ji jen izoluješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 13:57 fossiliska – cichlida prenasa kamene
Pred chvilou som tu o tom pisala, len svoju spravu neviem najst, tak to napisem pre istotu znovu :) Neviem pochopit preco jedna cichlida, ktoru som musela izolovat do ostatnych do ineho akva, zacala vo velkom prenasat strk a vykopala 2 rastliny, robi to odkedy som ju do toho akva dala a je to premna velka zahada. Dokaze to niekto vysvelit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 11:01 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Michal7
Vubec jim nebudou vadit pancernicci, ancistrusi uz mozna jo. Takze navrhuji:
- 15x pancernicek (corydoras)
- 12x cichlidka kakadu (3 samci a 9 samic)
- Nezapomen udelat velke mnozstvi ukrytu, v pripade kvetinacu nebo pulek kokosovych orechu min. 1ks na 1ks cichlidky, osvedcily se (predpokladam ze je chces mnozit) keramicke trubicky dlouhe asi 8cm s vnitrnim prumerem asi 3cm. S nima ale musis dat i par (5) kvetinacu nebo pulek kokosu. Kdyz si koupis 3 samce, opticky rozdel akvako na 3 priblizne stejne casti (skalka z kamenu, vysoke rosliny sahajici az k hladine), aby na sebe jednotlive kolonie stale nevidely. V jednotlivych castech vysazej nizsi rosliny (max. 20cm) jako zdroj prvni potravy (mikroorganismy na roslinach) pro mladata a ukryt pro nejslabsi jedince.

Ryby, hlavne samce, vybirej peclive tak, aby byli stejne vzrosli i stejne zbarveni. Teoreticky by se v takhle velkem akvariu nemeli tolik rvat (zasadni je osazeni rostlinami), nejsilnejsi samec vybere teritorium uprostred a bude mit nejvice samic. Jeslize mezi kupovanymi rybami bude 1 vetsi a silnejsi, stane se automaticky dominantnim a vsechny samice budou u nej. Ostatni 2 samci budou utlacovani.

Kazdopadne pri chovu ve 160 litrech muzes cekat velmi zajimava pozorovani.
To, co jsem napsal je moje teorie vychazejici z prectene literatury a zkusenosti s cichlidami. Sam jsem nikdy apistogrammy nechoval, takze to ber jen jako tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 10:43 Michal7
Budu tam mít jen cichlidky kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 09:56 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Michal7
jestli to je prevazne pro tyhle cichlidky, tak bych zvolil jako nejvhodnejsi variantu 3-4 samce a 8-12 samic. Do spolecenskeho se haremy moc nehodi, spise par, nebo 1 samec a 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 23:15 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: iblik
Samic by tam bylo moc, já bych doporučoval 1 samec 2-3 samice (každá samice si tvoří revír).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 22:23 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Michal7
nemám stouto rybou skušenosti ale 1samec+ 4-5 samic
bych dal ja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 22:20 Michal7 – Cichlidka kakadu
Mám prázdné 160l aq a chci si do nej pořidit Cichlidku kakadu a nevím jaký počet by se hodil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 07:27 Žena sharon [126] – Re: Kristýna
200 litrů? Jaké má zhruba rozměry? To sice není moc, ale dá se využít. Stejný druh určitě nekupuj - jak píše RAP - je pravděpodobné, že se servou, i kdyby se ti podařil pár, což je u těchhle ryb docela problém. Můžeš k němu pořídit jeden kousek nějaké jiné větší cichlidy - třeba kančíka perleťového, nebo páreček kančíků příčnopruhých - ale v tom případě bych dala do akvárka nějaký větší hodně členitý kořen, ať se mají kam schovat. Jak je ten tvůj velký? Jestli už je starší ( víc než rok a cca 15 cm), tak k němu nepořizuj úplně mladé rybičky, snědl by je. No ale podle fotky to nevypadá na starou rybu. Taky můžeš pořídit nějakého většího krunýřovce nebo sumce. Kančíci všeobecně nejsou moc agresivní, pokud nejsou v páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 22:58 Kristýna – Re: sharon
Právě, že jen 200, dostala jsem ho s ním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 22:48 Žena sharon [126] – Re: kristýna
jak velké máš k dispozici akvárko? Asi od toho se může odvíjet další diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 22:46 kristýna – Re: RAP
tak ho mám raději nechat úplně samotného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:36 RAP – Re: Kristýna
Abys nebyla zklamaná, až se ti servou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:33 Kristýna
Díky za rady,myslela jsem jen aby nebyl sám.Nevíte o někom v okolí Lysé nad Labem(Středočeský krajj), kdo tyto rybky chová?Ráda bych mu pořídila kámoše.děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 15:29 TýnkaSkalárka
Red parrot cichlid - tu jsem myslela. :-) Vim že spousta lidi je namá rádo,ale mě přesto zajímají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:26 RAP
Jukni na tohle rybicky.net/nadrz/3188/10.jpg , ale neber si příklad z velikosti akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:22 Žena sharon [126] – Re: Kristýna
Bych to taky spíše tipovala na kančíka pyskatého. Ale a´t je to citronový nebo pyskatý, moc rybek se s nimi chovat nedá, jedině velké cichlidy a krunýřovci ve velkém (500 +) akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:10 RAP – Re: Kristýna
Ještě by to mohl být kančík pyskatý, tyhle dva druhy se těžko odlišují. Oba dorůstají 30cm. Záleží na velikosti akvária a jeho zařízení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:00 Kristýna
Fotka k příspěvku Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat, zda by mi mohl někdo poradit, zda je na fotce kančík citronový?nebo jiná rybka.Přivezl mi ji brácha, že jeho kamarád ji už nechce.Je v akvariu sama.Případně jaké druhy ryb bych k ní mohla přidat.díky moc K.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:49 honky – Re: nipac
Každý se může splést, kakadu je přeci papoušek, takže cichlida papouščí a cichlidka kakadu se názvem může zaměnit, nemyslíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 17:57 Muž nipac [3]
Cichlida papouščí -- Cichlidka kakadu.
Celkem rozdíl ne? Velikostně, barevně taky... asi těžko přehmat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:28 Muž Lukysek [8]
přehmat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:26 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Lukysek napsal: mysliš cichlidku kakadu ty jsem mel

podľa mňa myslí parrotov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:17 Muž Lukysek [8] – Re: TýnkaSkalárka
mysliš cichlidku kakadu ty jsem mel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:08 Žena Laduschka [120] – Re: TýnkaSkalárka
nevím,... na netu se toho dost najde... já osobně s touhle rybkou zkušenosti nemám, nějak mi není sympatická, leda mě napadá, že by sis dala práci a nějak prohledala nádrže tady, jestli je někdo nemá a pak zaslat vzkaz... ale myslím, že hodně lidí má na ně stejnej názor jako já.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 11:21 TýnkaSkalárka
To viš že už mám prolistováno snad všchno na netu,ale zajímaly by mě i zkušenosti lidí tady :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=1901