Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 20:24 gomez – Kakadu v 50l
Zdravim vsechny...... parecek "Kakadu" je uz v mem 50l, dostal jsem ho dokonce darem od zminovaneho mistniho akvaristy. Dle sdeleni prodava tyto ryby mistnim akvaristum v nasem meste uz delsi dobu. Donesl jsem mu vzorek vody a zmeril mi tvdrost. Mam ji mezi 27-28dGH. Rikal ze je to dost tvrda voda. On pry dospele jedince ma ve vode s 23dGH a na tu jsou pry ryby zvykle. Doporucil mi vymenu dna akvaria za jine. Moje dno je pry nevhodne a po vymene pujde tvrdost jeste trochu dolu. A pak se snad bude pry i darit.

Gomez

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:10 JARDA111 – Re: gomez
wds.cz/… okoukni toto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:07 gomez
Dekuji vsem za reakce a nazory. Asi pozadam toho mistniho akvaristu a koupim od nej jeden par, ktery umistim do meho soucasneho 50l. Do doby nez bude nove akvarko se snad ukaze jak na tom ryby budou. Kdyz to nepoujde nebudu to tedy lamat pres koleno a zamerim se na jine ryby. Dekuji za tip s tou "Afrikou" zatim mam jen minimum znalosti tak budu studovat vlastne jake ryby to vlastne jsou.

Gomez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:28 JARDA111 – Re: gomez
do tvrde vody si myslim je lepsi dat afriku a zivorodky, ale vim jak to je - kdysi jsem taky kupoval ryby podle toho jak se mi libily a lamal jsem to pres koleno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:24 Nobody – Re: tau
Máte svým způsobem pravdu.
Jen to chce nechat rybky postupně si na takovou tvrdou vodu zvyknout a pH. ;-)
Problém větší nastane,dát rybku z měkké vody do velmi tvrdé,než opačně.Pokud je to rybka měkkých vod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:23 JARDA111
tak jsou parametry vicemene jedno - to snad nemyslis vazne :-) ryby chovane v nevhodnych podminkach nejen ze se nevytrou, ale jsou nachylnejsi k nemocem atd. tim nerikam ze kakadaky do te vody dat nemuze- jsou to velice odolne ryby potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:38 Muž tau [14]
clovek by mel podle vody jakou ma vybirat ryby a ne aby se ryby prizpusobovali nevhodne vode.

to si nemyslim, kdyz clovek nechce odchov, tak jsou parametry vicemene jedno (samozrejme pokud se nejedna o extremy).. cetl jsem nejaky clanek od asi zkuseneho akvaristy (myslim na akvarista.cz) a ten to tam prave zminoval - parametry vody, pokud jsou v rozumnych mezich (takze ne pH 8,5 pro halancika z kyselych vod), nemaji na zivot ryby vliv - ovsem s nejvetsi pravdepodobnosti se nebude trit.
takze Gomezi, myslim, ze si ty cichlidky muzes poridit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:32 gomez
clovek by mel podle vody jakou ma vybirat ryby a ne aby se ryby prizpusobovali nevhodne vode.

Toto je ciste jen teoreticka otazka. Nemam jeste ani nove akvarko, pouze zjistuji co je mozne a co ne. Proto by me zajimalo jak reaguji ryby (i treba jine ryby) na vyssi tvrdost vody nez by mela byt. Podle vodarny bych v nasi vode nemohl mit totiz ani pavi ocka. Do noveho akvarka bych chtel dat jine osazenstvo a tato ryba me zaujala.

Nebo jinak jake jine ryby doporucite zacatecnikovi s takovouhle vodou?? Gomez

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:37 JARDA111
clovek by mel podle vody jakou ma vybirat ryby a ne aby se ryby prizpusobovali nevhodne vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:27 gomez
Bohuzel nemam, v mem akvarku se postupem casu rybicky menily a stehovali se k me pritelkyni (je u pod nickem Mirka)Ramirezku jsem mel, ale jen tyden. Po tom co propukla krupicka tak se stehovala do oneho akvarka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:14 Alofok – .
Vždyt pokud se nemýlím tam máte i cichlidku ramirézovu,tak to je poodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:33 gomez
Dekuji za reakce. Pokusim se zjistit presnou hodnotu tvrdosti, ale podle vodarny ma byt tvrda az velmi tvrda. To tedy bude nekde kolem 30°dGH. Mam treba Razborky klin. a Terty cerne a siamske a tem se podle me dari. Treba ty razborky dle popisu by meli mit 8-12°dGH coz je jeste mene nez u jmenovane Cichlidky Kakadu. Od zalozeni prakticky zadny problem, kdyz tedy nepocitam krupicku a jednoho pancernicka, ktery byl uz od zacatku nejaky divny. Co se stane kdyz dam tuto rybu do takhle tvrde vody? Samozdrejme, kdyz budou ostatni parametry vporadku. Pry mi z vodarny poslou presne parametry z rozboru. Gomez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 18:37 langosh
Apistogramma cacatuoides se jako jedna z mála cichlidek v přírodě vyskytuje v tzv. bílých vodách, tj. běžně toleruje i je schopna se třít ve středně tvrdé (10-15 dKH) a zásadité vodě (7,5 pH). Myslím, že ani vyšší hodnoty by ji neměly dělat nějaké problémy s výjimkou zmíněného tření. Nejvhodnější by bylo si sehnat rybky od chovatele z vašeho okolí.
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:01 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
chovám ich už vyše pol roka a darí sa im výborne, len sa nechcú trieť. Ešte mi ani jedna nezahynula .Rastú pekne a rýchlo a keď im prídu do akvaristiky tak ich ešte zopár kúpim. Darí sa im lepšie ako gupkám u mňa :-O
Tvrdosť mám 17-24dGH, 17KH, 7-7,5pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:58 gomez – Cichlidka Kakadu - tvrdost vody
Zdravim vsechny, jsem zacatecnik a chovam jen ty doopravdy obycejne rybky. Po novem roce budu asi kupovat vetsi akvarko cca 100-150l. Uchvatila me Cichlidka Kakadu vzhledem k jeji krase a povaze, vhodnosti do spol. akvaria. Cetl jsem o ni hodne pry je nejmene narocna ze sveho druhu. Bohuzel podle vodarny je u nas voda tvrda az velmi tvrda (test jsem nedelal). Dle popisu by voda pro tuto rybu mela mit celkovou tvrdost 5 - 15°dGH kam se urcite asi nedostanu. Moje otazka zni je mozno takovo rybu mit v teto vode?? Nehodlam ji rozmnozovat jen ji mit jako okrasu akvaria. Psal jsem si s jednim akvaristou ,ktery je chova a ten mi napsal ze tyto rybky bych mohl mit ve mem akvarku i v teto vode. Jen pry nebudou mit snahu se trit. Radsi se ptam vice lidi najednou, protoze bych jim nechtel ublizovat. Kdyz jsem obesel prodejny u nas ve meste tak v kazde mi tvrdili ze to jde a rybu mi nabizeli, ale to taky muze byt jen snaha prodavace prodavat.

Dekuji za nazory a rady..... Gomez

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:47 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Ale pozor nech majú veľa úkrytov a samičky minimálne dve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:13 Baru – --
Kamarádka má akvárium 112l.Koupila jsem jí páreček a jsou mimořádně v pohodě...Myslím,že ten pár nebo 2samičky a jeden samec se ti tam vejdou úplně v pohodě i s jinýma rybkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 10:15 langosh
Apisto. agassizii je typický zástupce cichlidek žijících v harému, tj. 1x samec a více samic (v závislosti na prostoru).
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 20:14 Šámes
jako většina cichlid se chová 1:xsamiček..až na nějaké vyjímky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 20:12 jurek – roboros
Já mám jednoho samečka na tři samičky a je to v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 19:41 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Viac samičiek, nie sú to párové ryby( ako ramirezky) skôr ako A. cacatuoides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 19:29 roboros – Cichlidky
Ahoj,
chtěl bych zkusit chovat a odchovávat cichlidku apistogramma agassizii. Tak by mě zajímalo, jestli je lepší mít 1 samečka a 1 samičku nebo spíš více samiček?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 16:22 Muž MiHl [55] - Cichlidy
tak NB už je trochu z ruky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 00:17 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
to nieje veľmi veľké(aj keď ja som ich choval 22L, teraz sú v 112L)ale dá sa.
Takže 1 samec a 2 samice alebo 3. Viac určite nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 21:44 cichliďák – cichlidka kakadu
Kolik cichlidek kakadu do akvária 50x25x35??????
Předem děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 21:38 Muž Sprachys [48]
nedavno sem je videl v bydzove na namesti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 20:22 Muž MiHl [55] - Cichlidy
možná jsem v té změti nějaké akvárium minul, ale cichlidku kakadu jsem tam neviděl, zkusím se zeptat přímo obsluhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 14:10 Žena ufinka [28] - Asie
V Aqualife na Taborske meli, ale myslim jen samecky ve sleve..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 11:02 Muž MiHl [55] - Cichlidy
nebo kdyby měl někdo z Hradce, Pardubic nebo Brna (během víkendu se objevím ve všech těch městech) dnes naplánovanou cestu za p. Papíkem do Dřítče, tak by bylo taky po problému. Já se tam bohužel nedostanu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 10:40 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Cichlidka kakadu v Brně?
Ahoj,
sháním někde v Brně cichlidku kakadu (apistogramma cacatuoides), ale nějak nemůžu uspět :-( . Byl jsem nedávno ve sklorexu, a jestli si pamatuju dobře, tak tam je mají ale různé barevné variety spolu. Samečka bych ještě poznal, ale u samičky si tak jistý nejsem. Neviděl jste je někdo z Brna v nějakém obchodě? Nebo není tu někdo s odchovem?
Pokud by to byly a. c. orange nebo double red, tak bych asi... hop
ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2007 18:23 Žena darley [12]
Ja mám v spoločenskom akvárku 8 ramiréziek a sú úplne v pohode. A krásne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2007 17:49 Tortojs
Fotka k příspěvku Já mám dva samce kakadu a skoro o nich nevím...jsou to miláčci potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 20:37 samantha
akara hnedá je pekná - ja ju hľadám asi 2 mesiace v PP
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 18:30 Žena sharon [126]
Ty ryby, které jsem napsala, můžeš kombinovat s úplně stejnýma rybama, jako skaláry. Taky stejně jako skaláry neničí rostliny(i když je fakt, že některé kytky skaláři okusujou docela rádi). Třeba kabombu žerou snad všechny ryby, včetně blackmol :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 17:47 Robo46
a este co sa tyka rastlin??? mam tam cabomby, alternanthery splendida, eustralis sp,.justicia schimperi, ammania senegalensis...nebudu ich obzierat???? palec DIKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 17:44 Robo46
mam akva 160l 100x40x40 a tieto cichlidy nepozeru alebo neublizia ostatnym rybam co tam mam??? napr. tetre ciernej, a moly???? DIKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2007 17:18 Žena sharon [126]
Můžeš tam mít malé jihoamerické cichlidky(akarka zelená, cichlidka kakadu, ramirezi, boreli atd.), akary hnědé, kančíky šikmopruhé. Záleží taky na tom, jak velké máš akvárko. Skaláry jsou taky cichlidy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 17:11 Robo46 – Mirumilovne cichlidy
Zdravim! Chcel by som sa nieco opytat: no pochadzam zo slovenska a mam nove zalozene akvarium a mam tam uz aj nejake rybky ale to co by som sa chcel opytat ci su aj niektore cichlidy ktore nie su agresivne, teritorialne a HODIA SA DO SPOLOCENSKEHO AKVARIA. Samozrejme tam nemam ziadne malicke tetričky mam tam skalare 2x, cierne moly a cierne tetry...Prosim napisali by ste mi niektore druhy cichlid ktore by som mohol chovat??? DAKUJEM VELMI PEKNE!!!!! :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2007 15:01 Muž Roman [100] - Cichlidy
nojo,amíci,ti mají vždy něco extra.Je to asi společný s jejich mentalitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 20:30 Žena sharon [126]
Tak jsem si dala práci a hledala a opravdu Toffee parrot našla na fóru www.monsterfishkeepers.com/…
kde jsem si potvrdila svůj níže uvedený předpoklad.

Bohužel na českých stránkách ani fórech se člověk moc o parrotech a jejich křížencích nedozví, stejně jako o FlowerHorns atp. Tohle je spíš USA specialita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 10:27 langosh
to sharon: děkuji za spolupráci :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 10:21 Žena sharon [126]
to langosh: :-D :-D dyť to říkám, convict parrot, to na obrázku v té diskuzi je ryba, kterou jsem popsala níže :-), to tam dopíšu, aby měli lidi i informace v češtině

taky se jim říká Jelly Bean cichlid nebo Bubblegum Cichlid, právě kvůli tomu snadnému barvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 09:58 langosh
Tofi parrot je zmíněn v této diskusi wds.cz/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 09:13 Žena sharon [126]
Nestačí, že vyrobí mutanty, ještě je chudinky mrzačí a pak "tomu" dávají různé rozkošné jména. Jestli chceš, tak dej k dispozici fotku, třeba ti někdo určí, co to je za milou zuboženou zrůdičku :-(, třeba papoušek se rtěnkou?
www.practicalfishkeeping.co.uk/…

Tofiparot není, ani nic podobného, nejbližší(podle znění)je snad Convict Parrot, to je kříženec samice Parrot Cichlid a bílého samce kančíka příčnopruhého. Tyto ryby jsou v některých případech na rozdíl od klasických parrotů již schopny se i rozmnožovat a jsou "krok zpět" k přírodnímu tvoru. Bohužel, protože jsou většinou sněhově bílí, lépe se hodí k experimentům s barvením a tetováním, než růžovooranžoví parroti klasičtí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 08:41 Anonym
Raději na ně zapomeň. Nebude-li poptávka přestanou je mrzačit.

americkecichlidy.akva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 01:13 Veana – Tofiparot
Moc prosím každého za odpověď, kdož znáte krásnou rybku Tofiparot (tak se čte, nevím jak píše), patrně je menším druhem rybky Loviparot.
Je to krásná rybka, bílá až růžová, samička více zbarvena do růžova až červena, je to velmi živá rybička, však velmi neznámá. Velmi jsem si ji oblíbila a ráda bych se o ní dověděla více.
Pokud by někdo z vás měl tušení o jakou rybku se jedná nebo cokoli co by mi pomohlo, budu velmi vděčná. je možné, abych poslala mailem její fotografii :-)

Předem velmi děkuji V.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 14:58 Sidonius
Ještě dopilovat interpunkce a bude to dokonalá čeština, Peťko! :-) ;-)
(Teda - až na to "mě"... smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 14:27 Muž matlala [798] - Rostliny
no mě se vytřou vždy (tak za 1,5 měsíce) když měním 40% vody (tak za 1,5měsíce dělám důkladné odkalení) za studenou-je to šok ale funguje to akva se ochladí o 4°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 22:28 :-) – měkká nebo tvrdá?
:-D On Matlafous už má v mozile kontrolu pravopisu, tak teď už stačí jen nějaký softík na čtení :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 22:15 Muž Romanzeli [0]
jo kdo chce ;-) tak mám ještě prcky ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [42] 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=2051