Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
Osobně bych najel na systém pravidelných týdenních výměn min.1/3 vody a odkalování dna. Filtr bych čištění(lehký promáčknutí v akva vodě) podroboval ne dříve než za měsíc a při tom dno neodkaloval, jenom měnil vodu. Teď v době kalamitního stavu samozřejmě s tou výměnou vody, jak jsem již popsal. Pokud se to do dvou dní při těch výměnách vody nezlepší, tak bych aplikoval Nitrivec na podporu nitrifikace a neutralizaci možnýho zvýšení NO2.
Jenom k tomu propírání filtru. Nedělej to nikdy, když odkaluješ dno, ale až třeba za týden, kdy se jenom mění voda, tu měň teď intenzivněji a mělo by se to srovnat.
Rozdíl by měl jít poznat hned za předpokladu, že je kvalitní vodovodní voda (málo dusičnanů). Což není úplně jisté, povolené hodnoty jsou někdy pro ryby už ne úplně vhodné.
Je nějaká možnost, že by se tam dostalo něco jiného? Třeba voda kontaminovaná kovy? Nebo jinak zkažená voda? Měníš vodou z kohoutku? Vodovod nebo studna?
ano to jsou presne ony
odkalil jsem, vymenil polovinu vody vcera vecer a predecirem tretinu. filtr jsem propral ale ne uplne. a zatim porad rychle dychaji. ne tolik jako vcera, ale porad to neni ok. nevim jestli nejakou dobu trva nez se srovnaji nebo se to pres noc melo srovnat.
DeNNI85 napsal: ......... mam tam rivulaty, dale octofasciaty, vrubozubce, festae, jednu akaru modrou a jednoho herose rotkeila a dva kusy vieja coatza.. uz to ani neumim spravne napsat....
Máš na mysli Vieja coatzacoalcos?
Jinak při téhle náloži ve 450litrech ti špatně porostou a budou agresivnější. No a následky agresivity jsou nasnadě.
Masivní výměna vody se součastným čištěním filtru není dobrý nápad.
objem 450l zatim, az povyrostou tak to bude chtit alespon dvounasobek. uvidime jak se snesou, vyberu si pak podle toho ktere si necham.
Jasne,je pravda,ze kazdy druh reaguje jinak(Apisto budou v tom spodnim rozmezi),ja mam ryby v jednom rostlinnem akva,kde hnojim EI,ve vice nez 60 ppm NO3 a vice nez 6 ppm PO4 silne CO2(kdo chce uzit Tillmana Ph 6.4 a Kh 5,jasne zluty drop checker)a ryby jsou v poradku(aspon tak vypadaji)je ale mozne,ze se to projevi casem!
(jinak preji stastnou volbu presidenta)
0 25.01.2013 20:06 Ičin [1405] - Cichlidy Rozhodně. Tady chybí prezentace, aby se dalo říct víc. Každopádně jak bylo níže psáno - 18 ryb cca 10cm ve složení akary (modrá?rivulatus snad ne), kančíci (příčnopruháči, zelenoočka?) a blíže neurčené cichlidy je asi docela nálož. I kdyby to bylo akvárko tak 400 litrů, tak výměna polovina vody, co 14 dní je v akváriu bez rostlin málo. To už radši 1/3 každý týden. Nebo i menší množství vícekrát a zaměřit se na odstraňování čerstvého detritu.
I pokud nedojde na viditelné následky otravy dusičnany, tak to negativně ovlivňuje chování ryb. Ať už jde o apatické nebo agresivní chování, případně to časem vyústí v různá onemocnění, která by jinak nedostaly (především děrová nemoc- HITH). Tohle je samozřejmě obecný problém a pro řešení tohoto konkrétního už by to chtělo vědět víc (založit prezentaci
)
Určitě souhlas a proto je výměna vody právě zde tak důležitá a někdy je to jediná možnost, jak akvo a jeho obyvatele udržet v dobrý kondici. Prostě ten kdo nemění dostatek vody u cichlid v akváriu bez rostlin se dříve či později s nějakým problémem bude potýkat.
On i ten "správně se rozkládající" pořád končí onou zvyšující se hladinou NO3, což bude skoro určitě onen zakopaný pes.
Pokud se jedná o novější nádrž, pak to bude chtít hlavně měnit vodu. Pokud je to nádrž starší, tak bych se poohlédnul po možných problémových místech. Místa mezi skupinou kamenů, pod kořeny, za technikou atd... prostě místa kam se špatně dostává při odkalování
u každých ryb je to jinak, cca 30-50mg/l. Ale je to těžký určit, protože to na rybách nemusí být znát a přesto je to zatěžuje. Tyhle cichlidy budou pravděpodobně patřit k těm odolnějším
Ted uz jenom zjistit kolik je"zvysene mnozstvi dusicnanu(NO3)",pri kterem uz dochazi k temto problemum!
Správně se rozkládající detrit nevadí, ale zahnívajcí bordýlek, to už problém býti může a proto naprostej souhlas s Tvým doporučením řádnýho odkalení, neb ten problém bude podle mě uvnitř nádrže.
zjisti si jaké máš koncentrace ve vodovodní vodě (tam můžou být taky vyšší, to by pak ty výměny moc nevyřešily). A taky si klidně můžeš koupit nějaký akvarijní test na NO3, případně i NO2
při zvýšeném množství dusičnanů se rybám hůře prokysličuje krev, proto to má stené příznaky nedostatek kyslíku ve vodě. S nízkými dávkami si poradí, čím více tím je to větší zátěz pro jejich organismus a dřív nebo později to může způsobit i úhyn
DeNNI85 napsal: ... Takže vyměnit více vody? Spíš než více, bych měnil častěji, klidně obden tu 1/3.
mám tam mladé ryby do 10cm cca 18ks a jednoho velkého krunýřovce, filtr mám vnitřní - čerpací hlavu atman at-203 s kostkou bioakvacitu 30x14x10cm, měním cca polovinu vody jednou za 14 dní. rostliny tam nemám žádné, páč je sežrali
jen jeden anubias to přežil. CO2 nepřidávám. Takže vyměnit více vody?
nemusí to být jen kyslík, může to být třeba nadměrné množství dusičnanů nebo CO2(ale jestli CO2 nepřidáváš tak to tím nebude). Akvárko nemusí být plné minibublinek aby v něm bylo dost kyslíku, pokračuj ve výměnách vody. Chtělo by to víc informací - jak dlouho je akvárko v provozu, kolik tam těch ryb je, jaká filtrace, jak často provádíš údržbu...
Zdravím měl bych dotaz, v akváriu mám cichlidy, akary, kančíky apod. Poslední dobou skoro všechny ryby zrychleně dýchají, jako kdyby měli málo kyslíku, některé jsou i u hladiny. Vzduchuju to čerpadlem at-203, celé akva je plné mini bublinek, které se vznášejí všude ve vodě. Včera jsem vyměním více ja 1/3 vody a pořád je to stejné, tak to kyslíkem asi nebude. Mám 450l akvárium. Víte někdo čím by to mohlo být?
Starší reakce
Tahle "zakroucená" valisnerie je docela náročná (když se uchytí, tak už je to docela v pohodě), ale mnohem nenáročnější je obyčejná V.spiralis nebo gigantea
Copak o těch mých rybách pochybnosti nemám, ty už měly i potomstvo.
Ano, je to holka. Ta velikost, tedy že je klidně o polovinu menší, je normální.
Kytkám se tam moc nelíbí
Nejvíc mě ale překvapilo že první začala odcházet valisineria... No uvidíme, zatím se daří alespoň pistii... Možná budu mít nakonec malawi se vším všudy bez rostlin
To je samec tak malý nebo samice tak velká? Já mám samice proti samci poloviční. Je to vůbec samice kakaďáků?
Azur tu na fore som cital ze podla bocnych plutiev podla farby skus pozrieť priamo články o kakaduovkach
Z Afriky je vícero vhodných druhů, Pelvicachromis v podstatě všechny, pak častý je Anomalochromis thomasi atp.
Meandra napsala: A co třeba Tlamovec Saulosův, ten už asi není úplně košér, že...?
Tak voda u vás by mu aj vyhovovala. Vzhledem k tomu, že jsou to ryby odchované Xtou generaci u našich chovatelů, tak nějaké hraní si na biotop je fuk. Ovšem je to teritoriální ryba(samec) a asi kromě skupiny těchto ryb už by tam jiné být nemohly.
PS: Co říkají na ty hodnoty vody kytky?
pokud bys chtěla jinou rybu z afriky tak pestřenec červený (který ale může občas nějakou kytku vyhrabat).
Nebo kdybys chtěla tlamovce, tak v jižní americe žijí takoví, kteří vy se do tvého akvária hodili více, ale docela dost prohrabávají dno.
rybicky.net/atlasryb/perletovka_pindare tenhle je z nich takový nejmírnější, ne moc velký a neryje až tak moc
uvidíš jestli se ozvě někdo kdo se Malawi zabývá a podá více přesnějších informací, ale pravděpodovně vhodní nebudou. Tyhle ryby obvykle rostliny dost ožírají a nemáš pro ně ani vhodně zařízenou nádrž, obecně to nejsou ryby do rostlinných akvárií.
A co třeba Tlamovec Saulosův, ten už asi není úplně košér, že...?
jinak malé cichlidky (apistogramy, ramirezky...)
Větši na cichlid si zejména před třením upravuje okolí.
Kromě již zmíněné akary hnědé by se ti mohly líbit i tečkovaná, zlatá, thayerova, trochu větší je kolumbijská.
Z kančíků by se do tvé 200 mohli šiknout Mesonauty(1pár).
třeba akara hnědá, ale chtělo by to ještě trochu zarostlejší nádrž
Je nějaká cichlida vhodná do rostlinného akvária? (netrhá a nevyrývá kytičky atp.) Nechci skaláry... Díky za každý tip
Moje ramky mají patentky nejradši a jsou dost v pohodě. Jedno balení z burzy jsem ovšem vyhodila - mělo po rozmražení divnou hnědou barvu. Takže jedině jasně červené, hezké. Teď jsem koupila něco od Amtry (pokud nepletu ten název), jakýsi cichlid special nebo co a chutná jim to. Doufám, že to bude v pohodě.
Protože to jsou občas cíti..
S patentkama u ramek hodně opatrně...
proč?
Ono jde všechno uvedené, ale je nutný mít dobrý zdroje, což se někdy těžko ovlivňuje. Krmím běžně ramirézy vším o čem se zde diskutuje a snad to nezakřiknu, nemám problém. Nítěnky je nutno správně uchovávat a mít je pokud možno co nejvíce vyčištěný. Patentky dávat po propláchnutí a když se nezdá balení, třeba barvou(když není moc výrazná a je taková šmucik), tak nekupovat, nedávat. Živou u mě když je přes sezónu od jara do podzimu z prověřenýho zdroje, z vody pokud možno bez ryb. Nebudu to všechno dopodrobna rozvádět, podívej se do příslušných vláken, kde se o tom pravidelně diskutuje.
Co je lepsi ? nitenky sou prej na hovno kuli fosforu a kdyz jim nebudu davat neco "zivyho" tak mi taky nepudou.. tak ja uz nevim
S patentkama u ramek hodně opatrně...
ja nedavam jenom SAK.. este mam z burzy nejaky vzorky tusim od SERY, vypada to jako tetramin, jenom je to trosku min barevny, tak to tam taky hazim, dneska sem koupil nejaky mrazeny larvy pakomara ..
cerpadlo mam dokonce i ze staryho fluval externiho filtru, jenom to dat vsecko dokupy.
pH 6 je tedy spatne, ale jak ho krome CO2ckovani prekopat zasadne ?
Přidat reakci
1 ...... [28] ...... 43 44
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45913x