Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:13 Žena meleri [12] - AmerikaRe: RAP
hm, rekl jsi mi, ze jsem blbec, a pak jsi prispevek opravil, takze se to uz neda cist. tim neutocim, ale naopak se branim! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 16:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Ohledne citlivosti, staci mit nepatrne horsi podminky, cehoz si jine ryby ani nevsinou, a Ramky zacnou odchazet. Prvni znamka takoveho stavu byva, ze se neustale o neco otiraji, jine ryby opet bez takovych projevu. Dokud mas podminky v akvariu dobre, jsou v pohode. Ale ani si nemusis vsimnout, ze neco zahniva, nepracuje dobre filtr atp., a jsou mezi prvnimi, na kterych to poznas (a na ostatnich rybach ani nic poznat nemusis, pricina sama prejde, ale ten prechodny stav Ramky muze rozhodit). Bohuzel nafouknuti bricha, vypoukle oko, ryba nezere, to jsou veci, ktere se leci spatne, a prave to se Ramkam casto deje, kdyz neni voda jak ma byt.

Co sezerou a co ne, jsou to Cichlidy, sezerou na co maji chut a je vhodne velke :-) .

Ohledne vybarveni, ony pomerne dost rychle rostou, ctyrmesicni ryba se da uz klidne prodavat, dokonce i mladsi, ale rozdil barevnosti mezi tretim a ctvrtym mesicem je dost velky. Prvne se mi trely ve veku ctyr mesicu. Takze k potlaceni barev z prostredi v prodejne si muzes pricist i jejich vek, pokud jsou jeste hodne mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 15:06 RAP Re: meleri
Neútočím, jen upozorňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 14:12 Žena meleri [12] - AmerikaRe: LiborSprysl
aha. :-) no skoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: meleri
Ampularie jsou zakázané v celé EU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:44 Žena meleri [12] - AmerikaRe: LiborSprysl
no, v nekterych obchodech tady maji rybky zarizeny krasna akvaria, ale tady ty maji jen hole dno a zadne rostlinky, takze to asi idealni nebude...
ve francii zakazali prodej akva zabek a ampularii, ale to uz je asi mimo tema, a chteji zakazat hydrocotyle dissecta, tak jsem rada, ze mi jeste nejaka zbyla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: meleri
meleri napsala:
jedna vec me prekvapila, v obchode je maji delsi dobu (ramirezi) a maji uplne mdle barvy, vubec ne jak tady na fotkach. cim to muze byt? ze zkusenosti vim, ze ryby barvy meni podminkami, tak by me zajimalo, jestli je to i u nich...


No to bude tím, že v tom obchodě nemají zrovna ideální podmínky k životu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:38 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Hansel
no, mela jsem v planu ty cichlidky, k tomu deset neonek, osm teter cisarskych a samce plus dve samice pavich ocek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Romant ti odpověděl jasně. Navíc ramirézky jsou dost importovány z Asie.

Nó... no neviděli jsme...Frantíci jsou na asijské importy dost citliví...pokud se dobře pamatuji, dáma žije ve Francii, a tam třeba od nás chodí obrovské množství ramiréz... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:35 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: meleri
Ty ramirezky mohou být přešlé z podmínek, nebo jednoduše horší kvalita ryb. Taky se přikláním k tomu co psal radim(1 samec + 3 SAMICE) a ještě bych vynechal živorodky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:34 Žena meleri [12] - AmerikaRe: radim
prodavaji je v parech, ale nebude problem koupit jeste jednoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:32 radim Re: meleri
pořiď samcovi ty samice 3 ;-) pokud to v tom obchodě neprodávají po párech, jak bývá zvykem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:30 Žena meleri [12] - AmerikaRe: sasula
diky, jsou to opravdu nadherne rybicky, uz par dni si o nich ctu. chtela bych koupit par do 120l a k nim pridat neonky, par teter a zivorodky. cetla jsem, ze pokud nejsou dostatecne krmeny, muzou sezrat mensi rybky, na to dam pozor.

jedna vec me prekvapila, v obchode je maji delsi dobu (ramirezi) a maji uplne mdle barvy, vubec ne jak tady na fotkach. cim to muze byt? ze zkusenosti vim, ze ryby barvy meni podminkami, tak by me zajimalo, jestli je to i u nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:27 Žena meleri [12] - AmerikaRe: RAP
jeho odpovedi jsem si nevsimla. chtela jsem si o nich trosku "popovidat", to je vse....nemusite hned utocit?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:26 Muž sasula [274] Re: meleri
raději kakadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 13:23 RAP Re: meleri
Romant ti odpověděl jasně. Navíc ramirézky jsou dost importovány z Asie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 13:17 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj ,

kdybyste meli na vyber, poridili byste si ramirezku nebo kakadu? obe dve jsou krasne, ale ktera z nich je odolnejsi? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 07:23 R Muž romant [27987] Re: meleri
Ramirézy, je toho tady o jejich větší citlivosti popsáno docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 07:00 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj zajimalo by me jestli je velky rozdil v chovu mezi cichlidkou ramirezovou a cichlidkou kakadu ? tim myslim jako choulostivost. vodu menim tydne, ale kdyby jedna z nich byla min narocnejsi, tak bych rada vedela ktera? :) dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.12.2013 10:46 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: michalt
Kakaďáci patří mezi ty méně náročné cichlidky. Krmením mraženým je naprosto OK, akorát bych vynechal nitěnky. Ideálním mraženým krmením jsou artemie, sladkovodní žábronožky (Streptocephalus) a i ty patentky.
No a když se budeš držet základního pravidla akvaristického všehomíra, jehož zvěstovatelem je guru romant: Týdně měnit 1/3 vody, tak bys měl klidně usínat s pocitem, že jsi pro tyhle rybky udělal maximum:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 10:29 Muž michalt [737] - Miniakvária – Kakadu
Ahoj, uvažuji o tom, že bych do rybí osádky nového akvária zařadil cichlidku kakadu (jeden kluk, dvě holky). Samozřejmě, ne hned, ale až po několika měsících, když bude nádrž opravdu dobře zaběhnutá.

Chtěl bych se zeptat, jestli je v pořádku krmit je dlouhodobě mraženým krmivem (patentky, atp). Pestře, ale mraženě. Nějak si na živé krmení zatím netroufám. Možná si časem budu troufat, ale jestli ne, budou rybičky prosperovat i s mraženým?

Taky vím, že cichlidky jsou obecně citlivější na NO3 ve vodě (filtr bude dobrý, o NO2 nemám velkou obavu). Jak vážná ta citlivost je? Hraničí to už třeba s hodnotami, které jsou prospěšné pro rostliny (20-30 mg/l) nebo jsou tyto hodnoty pořád bezpečné? Nějak pro to nemám odhad, zatím NO3 neměřím a moc se mi do toho ani nechce, přidávám jej podle reakcí rostlin (živočichové zatím nijak nereagují). Bude takovýto přístup (s rozumem, samo sebou, nechci zkoušet, co kolik snese) v pořádku a nebo by to s cichlidkou chtělo strážit to mnohem pozorněji?

Díky za rady a hezký den všem ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 13:52 Žena Kate127 [74] Re: baletka
Jj koukala jsem na tvou prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 13:01 Žena baletka [624] Re: Kate127
Já mám v akva tři páry cichlidek, patnáct kousků neonek modrých, šest pancíků a osm otíků a funguje to dobře. Je to cca 120l, čistý objem tak 108. Tak zlom vaz a dej pak všechno do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 12:14 Žena Kate127 [74] Re: baletka
Díky :-) No já vždy pravidelně udržovala, všechny tyhle parametry, ale teď jsem hold přistoupila na práci, která mi sežrala všechen čas i všechny nervy, ale už jsem dala výpověď a těším se až budu mít zase čas na akvaristiku atd. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2013 10:41 Žena baletka [624] Re: Kate127
Víš, to by každý rád. Každému by se líbilo dostat jednoznačnou radu "kup tolik toho a toho a dej do akva to a to". Jenže tak to nechodí. Jestli Tě nebaví číst, nechoď si pro rady na fórum, které je od toho, aby se četlo. Názorů je spousta, žádné jednoznačné řešení není. Můj názor je tento: neonky obecné do malého akva nejsou vhodné. Modré se dají, ale i to Tvé, o délce stěny 60cm je hraniční. Ony jsou docela plavci, takže rády určitou délku. Ale dá se to zvládnout. Připrav se, jak už tu bylo psáno mnohokrát, na častou výměnu vody, na odkalování, přidávání výluhů a dodržování stability. To platí jak pro neonky, tak (a ještě více) pro cichlidky. Pancéřníčci jsou k nim vhodní, spíše jsou to čističi, než špindírové. Tolik můj názor a nečekej, že je jediný správný a definitivně platný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 09:31 Žena Kate127 [74] Re: Ičin
Super :-) Děkuji moc hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 09:27 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
panceřníčci nejsou žádní špindírové, narozdíl od ancíků. jen si prostě umí nacpat břicho, když mají možnost. nepořádek nenadělají, to je v pohodě. jen to chce opravdu se zaměřit na kvalitu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 09:21 Žena Kate127 [74] – Pancéřníček panda
Ještě mě napadá jedna věc - píšou v popisku u pandíčka, že je to hodně žravá rybka... nebude taky tvořit hodně detritu? Aby to nějak neohrožovalo ty plánované cichlidky a nemusela bych se jich zase pak po půl roce zbavovat :-( Pokud to bude co se detritu týče v pohodě, tak si je pak někdy tedy koupím :-)

Ale kdyby to nemělo být úplně ok, tak jestli z tohoto hlediska pak nezvolit třeba nějakého ancitruse či krunýřovce (nějaké menší)? Měla jsem otíky, ale u těch mi prodavačky říkaly, že je skoro nedostávají a že teď jsou obvykle nějakcí špatní atd. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 08:54 Žena Kate127 [74] Re: Urtman
Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 00:35 JoKa Re: Kate127
Tyto informace jsi ale uvedla až teď... V tom případě, za mě, 15 těch modrých neonek (nemíchat hejna), 5-6 pandíků (opět nemíchat) a vyber si, jestli borellka, nebo kakadu, která se ti více líbí (2 holky a kluk)...

P.S.: Názory se můžou lišit (já bych volil kakadu), ale to je otázka vkusu a názoru každého soudruha...

Dobrou noc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 00:18 Žena Kate127 [74] Re: Urtman
Však já taky myslím, že ryby tak za měsíc nejdřív. Jen jsem to chtěla mít vyřešené. Nerada se furt hrabu v těch vláknech a dookola pročítat, co radil ten a co tam ten a tak mě prostě nebaví :-) Nejradši bych si napsala do diáře, když všechno pojede za dva měsíce koupit 10 ks toho, pár tady toho a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 00:13 JoKa Re: Kate127
Ono i to zlepšení té hygieny není krátkodobá záležitost... Když za 14 dní napíšeš, že už jsou živorodky 3 týdny pryč, filtrace jede a že už 3 týdny měníš pravidelně vodu (prostě bude vidět, že víš o čem mluvíš), tak jsem přesvědčen, že ti poradí i ta třetí skupina a odpovědi se budou vesměs shodovat s tou první skupinou...
Neber to zle, snažím se poradit, ale holt, jsem v obraze, co se týče situace ve tvém akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 00:08 Žena Kate127 [74] Re: Urtman
Škoda řešit :-) pořád stejná písnička a mě to taky už nebaví.
Řeknu výhledově a odpověď se stejně nedozvím, takže není co řešit.
Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 00:04 JoKa Re: Kate127
Ono je to trošku složitější, ale zkusím ti naznačit minimálně své myšlenkové pochody...
Je zde pár lidí, kteří čtou vlákna všechny a jsou "v obraze" o tazatelových problémech, dotazech a tužbách...
To ale nejsou zdaleka všichni, kteří si přečtou například toto vlákno. Zarytí cichlidáři si přečtou tvůj dotaz a odpoví pravdivě, že kakadu, agassizi nebo borellka, tvému objemu vyhovují a mohlo by to fungovat. Jak se daří živorodkám je s odpuštěním vůbec nezajímá...
Pak jsou takový, kteří toho čtou víc. Většinou ty vlákna, která se jich přímo týkají. Chovají ty samé ryby, nebo chovali, případně jsou jiným způsobem v obraze... Takový ti řekne, že kakadu a borellka v kombinaci s určitýma neonkama, nebo tetrama nevadí... Problémy s filtrací a výměnou vody nečtou, protože už znají své, vědí jak na to a kolikrát ani všeobecně uznávané metody neberou, protože to dělají 300 let jinak a neměli nikdy problém...
No a pak jsou tu takový, kteří čtou všechno s vyjímkou vláken, která jim opravdu nic neříkají, například já (CO2, osmóza, hnojení rostlin, barevné spektrum zářivek, co to sakra je? ;-) ).
A jenom ti jsou v obraze, že máš (teď se neuraž) malé akva s živorodkou, nefunkční filtraci a nevíš jak měnit vodu... Takový ti budou další ryby rozmlouvat a rozhodně ti nedoporučí ryby, kteří jsou (za normálních okolností a udržení ideálních podmínek si toho ani nevšimneš) citlivý na to, nebo ono... A přesně proto třeba Baletka (myslím si, že toho čte hodně) sdílí můj názor, že si nejprve musíš udělat doma pořádek, než pozveš návštěvu... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:42 Žena Kate127 [74] Re: radim
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:40 Žena Kate127 [74] Re: baletka
Jj platy už šly na službu dělat radost jinému akvaristovi.
Já neříkám, že ty ryby budu mít teď okamžitě a zítra jdu do akvaristiky. Ptám se výhledově, ať si to utřídím a vím, jaké ryby mám vyhlížet a jestli to má být pár nebo 2:1. To je jediné, co jsem tak nějak hlavně chtěla vědět. A čekala jsem, jestli se nějak ujednotí ten názor na to, jestli jsou agassizi hodně citlivé nebo ne třeba vzhledem k ramirezi, které jsem už měla dříve, chyba byla, že jsem si myslela, že to zvládnou i s platama.

Samozřejmě nemám v úmyslu se hned pustit do nejcitlivějších ryb, proto jsem se ptala jak to vidíte s timi Agassizi, protože někdo říká, že jsou citlivé a jiní mi je zase tady doporučují, že je to jedno jestli kakadu, agassizi nebo borellka... Tak pak v tom mám trošku chaos. Co se neonek a pancíků týče - ano jsou ta na doživotí. Nechce se mi darovat vše co jsem si vypiplala. Jinak neonky obecné mi tu taky kdysi někdo doporučil i do menší nádrže (ta mi už praskla). Najednou všechno špatně. Teď mi tu někdo psal, že si mám vybrat modré neonky i přes všechno, co jsem popsala, chápu, že jsou o něco málo menší, tak jich může být více. Ale pro změnu teď se zase objeví, že jsou citlivé. Tak já už nevím podle čeho se mám zorientovat??? Fakt by mi tohle pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:35 radim
ale i tak jí Agassizii nedoporučuju X-) už jen proto, že se ptá co má vlastně do nádrže dát...u takové ryby už musí vědět co chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:33 radim
já už se dneska lidi vzdávám to prostě nejde, když to tu lidi řeší na několika vláknech a ještě pořád dokola... kdo se v tom má pak vyznat :-D Dobrou s kobrou mějte se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:25 Žena baletka [624] Re: Kate127
A co Tvé platy? Prodány? Darovány? Míchání hejn chápu jako přechodné, předpokládám, že neonky obecné jsou tam na dožití. Myslím si, že i tyto bys měla někam podarovat a modrých neonek dát tak 15. Každopádně Tě musím upozornit, že modrá neonka se také považuje za velmi citlivou rybu. Ryby Ti stačí dvě. Můžeš tam ale mít jednoho samečka a více samiček, to už je na Tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
To že tam má toho "sumce" a další ryby jsem si uvědomil až později. Ty klasické neonky a ti dva pancíci tam jsou na dožití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:19 Žena baletka [624] Re: radim
Ona Kate se původně ptala na to, které cichlidky jsou ty "méně choulostivé". Podle mého názoru jsou tak trochu výzva všechny JA. Otázka je, nakolik už tazatelka vyřešila všechny problémy, které se tu řešily v několika vláknech. Pokud ano, je zřejmě na dobré cestě cichlidku zvládnout. Zodpovědnost, s jakou k tomu přistupuje, je pouze na ní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 23:15 JoKa Re: Kate127
Ahoj... Někteří uživatelé zde jsou jako mobilní telefony. Někteří pouze vibrují, jiní si pamatují a někteří (jako třeba já) vibrují a pamatují si...
Už si pořešila problém s filtrem?
Už si pořešila problém s živorodkami a s tím spojené přerybnění nádrže a to nemluvě o hygieně nádrže?
A konečně, už měníš pravidelně vodu, než tam nacpeš další ryby?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:00 radim Re: Kate127
dej jen ty modré(17ks) a pandy (6ks) Agassizii je nádherná, ale jsi si jistá že jim zvládneš zařídit dobré podmínky? Agassizii není žádná sranda, ale docela choulostivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:59 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Kokos v pořádku, kakadu ho dá se říct vyžadují, ale proč zas mícháš hejna? Neonky jen černé, pancíky jen panda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:48 Žena Kate127 [74] Re: baletka
Ahoj,

dlouho jsem přemýšlela a koukala a myslím, že si vyberu agassizky nebo kakadu.
Když dám 10ks neonek modrých, 7 neonek obecný, 5x pandíček + 2 zlatopásci, tak pár agassizi nebo kakadu a nebo aby byl poměr 2:1 ve prospěch samiček?

Jde mi o to, abych hlavně nepřerybnila a u těch cichlidek nevím, kolik si do té 72l tedy mám dovolit? Budou tam mít kokos a spoustu rostlinek :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:29 - Re: Aforte
U mňa rovnako. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:18 R Muž romant [27987] Re: Aforte
U mě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:08 Muž Aforte [533] - Rostliny
Co takhle 20 teter ohnivých, 5 otíků, 8 pancéřkíčků malých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:34 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Ne méně než 10, pod toto číslo nejdu nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:32 Muž Aforte [533] - Rostliny
A kolik tak rybek? Chtěl bych tam otocinclus affinis, corydoras pygmaeus a tyhle ohnivky. Kolik zhruba jich tam dát? Doplnil bych to krevetkami. Asi se tam nebudou nijak množit, ale občas jo. Akvárko bude zarostlé, takže se budou mít kde schovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=1101