Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 09:35 Žena tinka789 [0]
Díky za vyčerpávající odpovědi. Dva druhy Apistogram spíš nebudou. K těm větším skupinám, viděla jsem takhle často ramirézky, ale kakadu nikdy. teda vždycky, když jsem je viděla dohromady, tak se uprostřed naparoval jeden samec a ostatní byly nacpaný po rozích. Ale v takhle velkém prostoru by to asi mohlo fungovat. Ty akarky mi učarovaly teď v zoo Braník, měli tam pěkné kousky. Ještě to promyslím, díky všem za pomoc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 15:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Já nevím jestli dusík je nebo není,vůbec ho neměřím, ale omladina roste a navíc, já tuhle jejich vodu používám jako třecí a vývojovou vodu u neonek a tam to funguje taky. Neonky se v tom normálně rozplavou a rostou, na výměny dostávají vodu co odpustím u apistogramm. Až po cca 3 týdnech začínám přidávat vodovod. Když jsem neonky zkoušel dělat v "chemické" vodě, tak se mi ta voda vždycky strašně rychle zkazila, to mi tahle "stará" voda nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 14:39 Muž dudak [1885] Re: tinka789
Do takto velkého akvária bych v tom nevidel problem, urcite by sel i jiny druh apistogram, ale já bych to nemichal, dal bych cichlidy nejakeho jineho rodu, ty akary zelene jsou dobra volba, mel jsem je dlouho s agaskama, a kdyz se agasizky trely, radsi se jim anomaly rychle klidily z cesty, dalsi vhodnou rybou by mohly byt akarky rodu laetacara, dorsigery i curvicepsky se daji dobre sehnat pripadne ramirezky. Pokud byste preci jen chtela apistogramy, tak bych se primlouval za komunitu kakadu, treba 5 samcu a 10 samic, jejich chovani ve skupine je uplne jine nez kdyz se chovaji v parech. Mam ted ve 200 litrechasi 40 dospelych agasisek a neni s tim problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 14:24 Maq Re: DavFM
No já neodkaluji vůbec (resp. zatím jsem neodkaloval), ale máme to trochu jinak - ty máš jednodruhovou nádrž zaměřenou na odchov, já se o odchov nesnažím a chci mít prostě hezké akvárko.
Ale překvapuje mě, jak relativně málo měníš vodu, s těma prckama... bych si myslel, že tam bude zlobit dusík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 13:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Malinko to upřesním,kytky u apistogramm mám, ale jenom Microsorium, které mi i v té velmi měkké černé vodě poměrně prosperuje.
Co se čistoty týče, tak tu vůbec neřeším :-)
Odkaluju jednou za 3 měsíce, když musím všechno z akvária vytahat abych odlovil mládež.Na neodkaleným bordelu se drží různá mikro havěť, kterou se krmí potěr, takže odkalování by bylo kontraproduktivní.Jinak jenom měním týdně cca 15% vody, dávám čistou osmózu. Jednou za čas dodám výluh/vývar z olšových šišek a dosypu spoustu listí, hlavně buk nebo dub.

Co se týče agresivity, pokud je 3 a více samců, dá se to. Jeden kolega má cca 300l nádrž a má tam nepočítaně Taenicara candidi, A.sp.Abacaxis (Wilhelmi) a A.Elizabethae.Dle jeho slov je to v pohodě, akorát mladé tam nemají šanci. Ale třou se furt a hlídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:39 Maq Re: tinka789
Sám momentálně provozuji dvoustovku se dvěma druhy Apistogramm (borelli a erythrura), a choval jsem je i dřív. Tak si troufnu vyslovit názor.
Tyhle příbuzné ryby rozumějí své "řeči" a soupeří spolu; míra agresivity mezi samci se mi ale zdá nižší, než v rámci jednoho druhu. Méně milosrdné jsou samice, které si často i trvale vyhradí koutek jen pro sebe a napadají všechny hlava nehlava (s výjimkou "manžela", kde je to složitější).
Jsou to ryby s jasnými povahovými rysy a co funguje v jednom případě, v jiném může dopadnout úplně jinak.
Velký problém je podle mne nasazovat tyhle ryby postupně, anebo míchat ryby různého věku. Je-li některá výrazně slabší/znevýhodněná, obvykle to nedohoní, rozdíl se prohlubuje, je stresovaná, hrozí onemocnění - a to je u těchto ryb těžko řešitelné.
Všechny tyto problémy je záhodno mírnit velmi hustým osázením a velkou členitostí s množstvím úkrytů (rozbité kokosy, členité kořeny). Agresivitu zřejmě zmírňuje (a celkově prospívá) i velmi čistá voda, tj. s minimem dusíku a organického znečištění. Je trošku problém tohle skloubit s výše zmíněným požadavkem hustého osázení rostlinami. Někteří (DavFM) rostliny víceméně vypouštějí a čistotu a dostatek úkrytů řeší jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 11:05 Žena tinka789 [0]
Zdravím přátelé, minule jsem tady dostala dobrou radu, tak to zkusím znovu. Do založené třístovky přehazuji ryby z menšího akvária, které bude ještě nějakou dobu fungovat jako karanténní, pak ho zruším nadobro. Byly tam dosud čtyry kusy A. cacatuoides, 1 samec a tři samice, jedna samice se pravděpodobně orávila dusitany, když se do filtrace dostalo velké množství ricie (to už se nestane). Takže celkem do velké nádrže přijdou tři kusy Apistogram. K nim ještě navíc dokoupím minimálně znovu jednu samici, aby se v novém teritoriu líp rozložila agresivita. Moje otázka zní: je dobrý nápad přidat k takové osádce ještě akarky zelené? Četla jsem někde, že samec akarky nakonec Apistogrammy vymlátil, ale další podobný případ jsem nezaznamenala. A kdyby ne, co zkusit jinou cichlidku, nebude se ale zase jednat o teritoriální chování samců? Případně přichází v úvahu třeba akara hnědá, pak mě zase zajímá agresivita při zakládání teritorií a při tření. Nebo zůstat jen u kakadu, ale třeba přidat samce a další skupinu samic? Samozřejmě se dokážu smířit s tím, že tam prostě nic dalšího nepřidám. Akvárium je 120x50 cm dno, s úkryty jsem počítala už při zakládání, spousta dutin je udělaná v břidlicové stěně vlastní výroby, navíc ještě přemístím kokosy a keramiku, co je v přechodové nádrži se stávajícími cichlidkami. Na akva se můžete podívat v prezentaci.
Díky za odpověď a omlouvám se za tak dlouhý dotaz :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 00:15 Maq
Tak dneska jsem měl možnost to pozorovat. Mladá "prvorodička" A. borelli vs. okružák. Dokázala ho svým šťoucháním zpomalit, ale nikoli odtrhnout od kořene, kde má nalepené jikry. Takže velmi pomalu lezl a žral, zatímco ona do něj marně strkala. Trvalo to hodiny a teď v noci to nejspíš pokračuje. Dost depresivní podívaná. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:47 Maq Re: LiborSprysl
No ale původně jsem se ptal já a moje situace je podobná. Kdybych chtěl efektivní odchov, chovám apisty v párech třeba v šedesátkách a samozřejmě bez čehokoli, co by mohlo negativně ovlivnit množení, tedy i bez plžů.
Jenže já je mám ve společném (teda z ryb tam nic než apisty není), jsou tam rostliny, plži, neodkalený substrát... no a napadlo mě, jak ty holky asi brání jikry proti šnekům.
Jde mi jenom o to, aby se pár potěrů rozplavalo a chvíli se tam s maminou motalo.
=
No ale dneska je nějaký hromadně šu-- tedy třecí den, rybky dospívají každou hodinou a nastává tam mnohem hustší atmosféra než před pár týdny. Takže to akvárko už dlouho asi moc "společenské" nebude. Budu muset redukovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2017 22:42 JoKa Re: LiborSprysl, RAP
Velkého vystrká, malého vynese
Taky přispěji. Vlastně dám trochu za pravdu Vlastovi.
Oni ty holky zvládnou leccos. Zrovna dnes, náhodička, jedna kakadu slečna... V kokosu má potomstvo, má je tam šestý, sedmý den hádám, takže budou chvíli po vykulení... Hájí statečně vchod. No a připlaval jeden F0 pancéřníček leopardí. Žádný cucák (ty importy umějí nárůst) a dožadoval se vstupu. 6 cm určitě, možná 7, v podstatě minimálně o třetinu více, ne-li více, než holka měla...
Samice tělem neprodyšně uzavřela vstup. Ďobala ho do těla, tomu to samozřejmě bylo úplně jedno, ale nakonec, když zjistila, že ďobání nepomáhá, tak ho prostě tělem vytlačila pryč...
Nechci nikomu stranit, jen dnešní náhodné pozorování... X-) A že tam mám něco plžů... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Acinonyx
Acinonyx napsal: Uprimne, ja som teda vobec ziadne nechcel, nemal som ich totiz kam dat. :-D
No jo... tak to je trochu mimo téma... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:54 Acinonyx Re: LiborSprysl
Uprimne, ja som teda vobec ziadne nechcel, nemal som ich totiz kam dat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Acinonyx
No jo, když deset přeživších mladých stačí, ;-) je to dobré ... to mně teda nestačilo.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:56 Acinonyx Re: dudak
Ja som mal v predchadzajucom akvarku podobnu skusenost. Par Kakadu niekolkokrat ubranil poter pred 2 ampularkami a cca 8 tetrami cisarskymi. Dva alebo trikrat dorastlo asi zo 10 kuskov az do dospelosti. To vsetko v Brnenskej vode (40 mg/L NO3) a v 50l akvarku. Az ma teraz striasa ked pomyslim co vsetko v tom malo akvarku bolo. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
No hurá ... já musel dát šneky a ancíky z takových nádrží pryč... holky to nedaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:07 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
v noci jim tam nekoukám, ale vzhledem k tomu, že se potěr rozplave tak bych řekl že i v noci, ale u mě je trochu vidět i v noci, svítí mi do okna lampa z venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 19:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
I v noci????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 19:17 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
mě apistogramy ubrání i před ampulárkou, jdou jí rovnou na tykadla dokud neodleze jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 18:41 RAP Re: LiborSprysl
:-P LiborSprysl napsal:...Protože apka "hlemejždě" nerozžvejkne jako velká cichlida...
Otázka zněla "ubrání....". Velkého vystrká, malého vynese, nejmenšího sežvýkne. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 18:27 Maq Re: LiborSprysl
Vytřely se mně ve společném další, a tentokrát mám možnost to sledovat v přímém přenosu. Tedy jak se šneci přibližují... dál ještě nevím. :)
Ale ta samička je prťavá, velký okružák je málem větší jak ona. Vsadím si na šneka. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: LiborSprysl napsal: V akváriu? S tím zkušenosti po mém nemají co společného...
Jak to, že ne?

Protože apka "hlemejždě" nerozžvejkne jako velká cichlida...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 12:42 Maq Re: DavFM
Ještě nevím, jestli se vůbec někdy o odchov pokusím. Kdysi dávno jsem to dělal (tenkrát nebyly RO a kupoval jsem destilku!), a je to celkem makačka. On ten potěr roste hodně pomalu a představa, jak se budu dlouho předlouho párat s tím nejmenším živým žrádlem... moje staré líné kosti hlasují dost proti.
Spíš to beru tak, že v měkké a lehce kyselé vodě porostou i rostliny a apisty budou hlavně v pohodě, bez nemocí, a tak. Ty prcky bych rád viděl pro tu srandu, stačí pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 08:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Maq napsal:
Ale rád bych viděl, že se něco vykulí a třeba rozplave, pro tu srandu...
Včera se mně poprvé vytřely ty erythrury.


No a to ti právě bez té vody nepůjde, to je alfou a omegou celé té srandy. U apistogram (a vlastně všude kromě 1 akvária) jsou mi kytky ukradené a důležité jsou ryby.Ani tam neodkaluju, ta omladina se zpočátku krmí bakteriemi a nevím čím vším co na tom bordýlku žije, samička je tam vždycky vodí. A taky se mi zdá, že v té černé vodě jsou ty rybky vybarvenější a zdravější.
Ale problém s řasama tam mám taky, moc bych je tam chtěl mít a ony nerostou a nerostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 07:55 Maq Re: DavFM
DavFM napsal: Ale u takových hodnot asi ještě nejsi,nebo ano?
Ještě zdaleka ne. Postupně ředím.
Ale mně o odchov vlastně ani nejde, jsou ve společném, víc akvárií v provozu nemám. Kdybych chtěl zkusit odchov, musel bych zařídit něco jak máš Ty, menší akvárka pro jednotlivé páry, nehledět na dobro rostlin a udělat tam extra vodu.
Ale rád bych viděl, že se něco vykulí a třeba rozplave, pro tu srandu...
Včera se mně poprvé vytřely ty erythrury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 05:03 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: V akváriu? S tím zkušenosti po mém nemají co společného...
Jak to, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 23:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Vodivost nejhůř do 100 (ideálně do 50) a pH 6. U mých wilhelmek vodivost 70µS/cm znamenala neúspěch, ale při 40µS/cm už vyvedla hejnko ven.Ve stejném akva. U druhého páru držím vodivost cca 20µS/cm, pH +/-5,9 a vždy potěr bez zmetků, celkově bezproblémový průběh. Při pH 5 chcípli všichni šneci, to zamrzelo a proto už tak nízko nejdu.

Ale u takových hodnot asi ještě nejsi,nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Záleží na zkušenosti samičky. ;-)
V akváriu? S tím zkušenosti po mém nemají co společného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:48 Maq Re: DavFM
Jo jasně. Jenže poslední dobou rychle klesá... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:13 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Vodivost a pH, tam bych hledal zradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:14 Maq Re: RAP
No jo, tak to já mám mlaďošky, všechny jsou "prvorodičky". Já do té džungle (a kokosů) špatně vidím, tak jenom poznám když přestanou hlídat, a neznám příčinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:10 RAP Re: Maq
Záleží na zkušenosti samičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:05 Maq
Ubrání cichlidka (Apistogramma) jikry proti plžům - levatkám a okružákům?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2017 12:55 Muž Fuchs [169] Re: Ičin
Už nekrmím třetí den, včera jsem začal vyměňovat kameny a hlavně zvedat Ph a už večer se cichlidy zdáli lepší. Jsem zvědavý jak na tom budou dnes. Dám vědět jestli to bylo Ph osobně si myslím že ano ale nejenom to, podle mě cichlidám vadilo nízké Ph a Mobám strava. Doufám, že už bude lépe a vše se srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 11:36 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Fuchs
Zkus pár dní vůbec nekrmit. Pokud by to měl být problém v nitrifikaci, tak by se to mělo minimálně omezit. Pokud někdy prošly větší otravou, tak se to nemusí úplně zastavit. Ale to by byl opravdu hraniční stav. Ten problém opravdu může být i jinde, tohle je jen teorie. Vynechání krmení jim nepřitíží, tak proč to nezkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fuchs
Hele já měl tlamovce v trojkové vodě, úplně v pohodě, ale ta kyselina se fakt musí hlídat každý den... soda lopatou ... jinak to moc nejde... jedno nakrmení a už se to veze. Na to péháčko fakt bacha ...
Co mně vyjukalo, že jsou tam i ty frontozy... necelé čtyři kila vody ... cyprichromis roste rychle, frontoza pomaleji , ale furt... no zatím je to malé a jde to, ale rychle bych si ujasňoval co tam chci mít... protože to bude mela... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:43 Muž Fuchs [169] Re: LiborSprysl
Upřìmě Libore na tvoji reakci jsem celou dobu čekal. Považuju tě za hodně zkušeného ohledně cichlid tak že děkuji za reakci. V čem vidíš ve skladbě chybu krom těch tlamovců tweer neb9 jak se jmenuji? To byl omyl při koupi tak že už mám nového majitele pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fuchs
Teda mimochodem ... ona ani ta kombinace ryb nic moc ... ale v prní řadě, jak už bylo zmíněno, pH7 ... to je ta vražda ... a umírají ti nejslabší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 21:58 Muž Fuchs [169] Re: Ičin
Hmm..tak že co teď? Když budu měnit vodu každý den...no nevím co teď ještě je tam dost ryb..kdyby byla rozhozená nitrifikace za jak dlouho to bude ok? Zase jeden až dva měsíce? Kdy mám tedy měřit? Nekrmím, provedl jsem důkladné odkalení a výměnu vody, v plánu mám zítra vyměnit vodu a kameny. Až se s tvrdostí dostanu pod dvacet chci zvýšit Ph jak píše Deepi také si myslím, že to je fakt málo. Rád bych se dostal na 17dGh a Ph 8, také jsem dostal pár typů jak a čím krmit tak i to změním. A budu doufat, že se vše spraví a srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 20:38 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Fuchs
Jestli správně vidím, tak to akvárium je teď znovu založeno 1,5 měsíce a před tím jelo docela dlouho, takže filtr by měl šlapat. Jen teda se opravdu mohla rozhodit při stěhování nitrifikace a měříš ve špatnou dobu. On ten filtr nemusí chytit nějakou špičku pár hodin po krmení, ale za další třeba 2h už budou hodnoty ok. Pokud by tohle probíhalo delší dobu, tak žádná akutní známky otravy nemusíš vidět a po delší době se to projeví a pak odchází průběžně podle toho jak to který jedinec vydrží. Je to jen čistá teorie, ale pokud by to tak bylo, tak je snad lepší to nechat dojet a začít znova. Po těch rybách by stejně už bylo prd
Pokud ti je kosí nějaká nemoc/parazit, tak to bez vyšetření stejně nezjistíš. Vnější známky nemají :(
Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 20:35 Deepinpeat Re: Deepinpeat
nebo cokoliv alkalického použitelného včetně vodovodní vody, ty akvarijní populace dokážou fungovat v běžných vodovodních vodách, takže už nějakých 7,6 třeba pomůže taky, ale pokud se mají ty ryby srovnat, bude třeba ho držet chvíli dostatečně vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.04.2017 20:31 Deepinpeat Re: Fuchs
pytel sody a sypat, dokud tam nebude pH 8, 7 je pro tanganické ryby žalostně málo, i kdyby to byla sebeodolnější akvarijní populace. To bych viděl jako hlavní problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 16:18 Muž Fuchs [169] Re: DavFM
Ne ne ještě jsem vůbec nic neudělal. 2 měsíce v pohodě, jen jsem vyměnil vodu , odkalil a to je vše. To o změkčení vody jsem řešil jestli bych tím mohl pomoc jim. Nic jiného. Prostě vysí hlavou dolů a pak odejdou. Moby lehnou na dno pomalu začne stràcet barvu a pak od3jde. Měnil jsem vodu akorát jak mi před týdnem poradil romant pač si myslel že jsem rozhodil nitrifikaci a stouplo no2 a tudíž jsem otrávil ryby. Ale ani po výměnách vody se nic neděje. Pořád odcházì pomalu ale jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 16:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Fuchs
Africe absolutně nerozumím, takže radit nebudu.

Něco málo jsem vyčetl na polském cichlidae.pl , tvůj nápad se změkčováním vody (který jsem zaznamenal v jiném vlákně) pro Tanganiku vychází jako absolutní blbost. Ta voda tam sice je asi ne úplně tvrdá, ale má vysokou vodivost. Podle všeho však je jedno, jaké soli tu vodivost tvoří, takže způsobit tu vodivost vápníkem a magneziem je dobrý nápad-sice to zvedá tvrdost, ale to je těm rybám jedno. Toto není z mé hlavy, jsou to slova jednoho velice respektovaného uživatele cichlidae.pl, Ruki si říká.

Vypozoroval jsem, že pokud má ryba pohodlné podmínky, je velice odolná a přežije kdeco. Pokud jim ale ty podmínky nesedí, imunita jde dolů a pak chcípnou na kdejakou rýmičku, kterou by jinak málem ani nezaznamenaly. Tohle může být příčina tvých problémů, pokud tam liješ osmózu na změkčení, asi jim to nemuselo sednout.

cichlidae.pl/…

něco o africké vodě:
www.malawicichlids.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 15:51 Muž Fuchs [169] Re: Fuchs
Fotka k příspěvku Další odešla, vyfotil jsem ji jestli třeba neuvidíte to co já nevidím. Znovu jsem měřil a znovu NO2 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 15:40 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 15:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
Já bohužel netuším. Zkus zajít na fóra specializované na tyto ryby. Většina lidí tady má společenská akvária a řeší se tu víc kytky jak ryby. Ale nevím jaké stránky ti poradit. Na cichlidy zaměřeném českém cichlidklubu se řeší prakticky jen cichlidky a na tom slovenském má většina lidí velké Americké cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 15:33 Muž Fuchs [169] Re: Fuchs
Tak se zdá že jsem jediný co kdy měl podobný problěm s rybama. Nikdo není schopný identifikovat problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 22:13 Muž Fuchs [169]
Prosím o radu, mám cichlidy žlutoocasé a stojí ve vodě hlavou dolů a nežerou. Nevíte co se s nimi děje? Už to řeším týden, o jednu jsem přišel a k tomu jsem přišel o 6 Mob ostatní osádka je v pohodě. Všem děkuji za rady. Parametry vody: Gh 22, Ph 7, Kh 18, NO2 0, NO3 20mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2017 22:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Takové pěkné stránky:

apisto.sites.no/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 00:01 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: derata
Cichlidky bych do tvého akvária moc nedával, mají rády čistou vodu bez hnojiv a to u tebe asi nenastane. Zkrátíš jím dost podstatně už takhle krátký život. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=301