Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2017 22:47 Maq Re: DavFM
Na teplotě? Tuším jsem někde četl, že na pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 22:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
Ocasni ploutev se zacne menit do tvaru lyry, brisni ploutve jsou protahlejsi nez u samicek a taky bych rekl, ze samci maji takovou velkou jako hubu,tlamu oproti samickam. Podil samec/samice zalezi na teplote pri odchovu, apistky jsou snad jedine rybky, kde to je prokazano. Takze tam klidne krome par samcu moc dalsich ani byt nemusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:05 JoKa – Kakadu
Ahoj, potřeboval bych poradit.
Mé odchované cichlidky kakadu, když už dorostou do "prodejní velikosti", mají kolem 2, 2,5, až 3cm a ještě nepoznám zcela přesně, co je kluk a co holka. Cichlidkáři už si jistě všimli toho co já, že tam se jeden samec vždycky krásně vybarví, že ho poznám s jistotou a ostatní se tváří jako holky. Pak ho vylovím, změním tím hierarchii a začně se vybarvovat jiný...
Potřeboval bych vědět, jaké jsou další pohlavní znaky a rozdíly. Třeba tvar ploutví, stavba těla, nebo tak...
Ať čučím, jak čučím, tak nic, kromě zbarvení (a to se právě projevuje pozdě)... I ty první dva paprsky na hřbetní ploutvy mají oba stejné, fakt nevím...
Máte někdo tip, jak je efektivně rozeznávat, kromě toho počkat si, jak se vybarví??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 12:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: MildaSs
MildaSs napsal: Zdravím, mám dotaz ohledně výběru ryb...akva mám 600l viz. prezentace
a mám tam cca 10x Tlamovec Duboisův
cca 10x tlamovec černoploutvý
cca 12x tlamovec maingano
a 5x perlovka červená

a chtěl bych doplnit akva o nějakého "bosse" líbí se mi např. frontosa (nvm, kolik kusů tam dát), nebo Tlamovec Cyphotilapia gibberosa...Co myslíte? nebo neznáte ještě něco podobného? (lepší kdyby nebyla masožravá) Děkuji :)

Po mém komentu SZ... prý co je za problém? Žádný, já na to.. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2017 10:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: MildaSs
No buď trol nebo trotl ... smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 10:29 MildaSs – osazenstvo okvária
Zdravám, chci se ještě zeptat, ohledně osazenstva ryb v mém jednom akva.
a mám tam cca 10x Tlamovec Duboisův
cca 10x tlamovec černoploutvý
cca 12x tlamovec maingano
a 5x perlovka červená

Myslíte, že vhodný výběr ryb? Popř. můžu klidně něco vyměnit, klidně i vše. Jaký myslíte nejlepší výběr? Prosím kouknout do mé prezentace jak mé akva vypadá. Děkuji za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 16:01 Muž Roli [13] - CichlidyRe: MildaSs
Aha, to som nezbadal na obrázkach v prezentácií, že máš už aj tie. Tak to teraz už je jedno.

Oni sú menej agresívne a (niektoré druhy) drahšie, preto ich zvyčajne chovajú samostatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 15:46 MildaSs – RYBY
Proč myslíš, že ne ani do jednoho tropheusy? Mám konkrétně duboisy...a mám to s tím co jsem psal a zatím v pohodě :) i akvarista co je chová říkal že je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 15:42 Muž Roli [13] - CichlidyRe: MildaSs
Tak tam daj hejno frontoz a hejno nejakých väčších synodontis sumčekov. Do druhého akvária prelož tie, ktoré už máš. Ale ani do jedného akvária nedaj tropheusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 15:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: MildaSs
Ideální je jen jeden druh... s ohledem na prostor, na teritoria, pro klid ryb....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 15:16 MildaSs – RYBY
Není problém to překládat. Resp. mám ještě jedno nezařízené akva, tak sem se ptal jestli je dát k těmhle, nebo nakonec zařídit i druhé..co k nim popř. dát? Nebo nechat jen jeden druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 10:52 Muž Jarry [1437] Re: MildaSs
Myslím, že nikdo neradí proto, že není už co víc radit, nikdo ti k menším rybám velké masožravé tlamovce nedoporučil a samozřejmě je na tobě, jestli se doporučením budeš řídit, nebo ne ;-). Asi to chtělo skladbu ryb promyslet předtím, než jsi tam nasázel to, co tam aktuálně máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 10:30 MildaSs – RYBY
Máte někdo nějaký nápad jak to udělat? Popř. co se snese s Cyphotilapia gibberosa popř. frontosa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 20:53 MildaSs – Ryby
Takže jaké byste volili? Líbí se ki něco ve stylu frontosa atd.. Ale může to být úplně něco jiného, co by se s nimi sneslo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 16:31 Muž Roli [13] - CichlidyRe: MildaSs
Väčšie africké cichlidy (frontosa, venustus a pod) sú mäsožravé práve preto, lebo majú na jídelníčku od nich o mnoho menšie cichlidy napr. tlamovce. Takže už ani z tohto hľadiska je to nevhodné.

Tu uvádzaš ryby, ktoré by som zaradil do 4 skupín, a ktoré by som vzájomne neskombinoval. Z dôvodu rozdielu v agresivite a v jídelníčku.

Kombinácia je možná iba pre veľmi, veľmi skusených. Ja by som to nerobil. Kým sú malé a navyše nejakým magickým spôsobom zabezpeciť, aby boli krmené inou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 16:06 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: To je divně nesmyslná kombinace ryb...Já už bych moc netlačil ... ty perlovky budou dělat i tak dost velký bengál a ještě k tomu nějaké velké ryby....
A relativně velké místo zabírá vnitřní filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 16:06 MildaSs – RYBY
Takže už nic nedávat? Resp. ty perlovky můžu vyndat a zameěit :) Je ještě něco podobného frontose, nebo té druhé? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2017 15:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: MildaSs
To je divně nesmyslná kombinace ryb...Já už bych moc netlačil ... ty perlovky budou dělat i tak dost velký bengál a ještě k tomu nějaké velké ryby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 14:13 MildaSs – RYBY
Zdravím, mám dotaz ohledně výběru ryb...akva mám 600l viz. prezentace
a mám tam cca 10x Tlamovec Duboisův
cca 10x tlamovec černoploutvý
cca 12x tlamovec maingano
a 5x perlovka červená

a chtěl bych doplnit akva o nějakého "bosse" líbí se mi např. frontosa (nvm, kolik kusů tam dát), nebo Tlamovec Cyphotilapia gibberosa...Co myslíte? nebo neznáte ještě něco podobného? (lepší kdyby nebyla masožravá) Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 15:24 Popisnv – Odchov ostriezik purpurovy
Už pred štyrmi dňami mi samička vyniesla z kokosu nový poter.Vtedy som ho vydel prvý a posledný krát.Vlastne ešte dom presvietil baterkou do kokosu a ešte tam bolo vidno pohyb, ale zdá sa mi že sa niečoho boja lebo predtým mi poter vodila po celom aq.teraz ho nevidí vôbec???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 20:12 Muž Lorennzo [5] Re: romant
jj,díky. To jsem si myslel že je to tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 20:07 R Muž romant [27987] Re: Lorennzo
Ono těch 200 litrů je ve skutečnosti ještě méně a jsou tam ty Akary hnědý, už bych tam další vzrůstnější cichlidy nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 19:36 Muž Lorennzo [5] – Cichlidky
Lidi potřebuju poradit. Mám akvárium o objěmu 200l. V něm se teď nachází 4xParmička duhová, 6xCichlidka Thomasova, 1xPestřenec červený a 2xAkarka hnědá. Chtěl bych se zeptat zda akvárium ještě zvládne páreček Kančíka hrbohlavého a zda se k rybám hodí. Osobně si nejsu jistý zda už není v akváriu dost ryb, povaha rybiček vypadá že by mohla být OK. Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2016 13:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – Apistogrammy
Při hledání informací jsem narazil na pěkny e-časopis nejen o apistogrammach. Je teda v polstine, coz asi nekterym muze delat problem, ale myslim, ze neni marne se tim prolouskat.
V techto cislech je pomerne podrobne rozepsan zpusob chovu, od mini akvarii s 1 parem az po velke nadrze s mnoha pary. Treba o vhodnosti "stresovych" rybek (male rybky, ktere muze jikry hlidajici samicka prohanet a uvolnovat si tim stres) jsem nevedel, atd

issuu.com/…
issuu.com/…

tady v tomto cile je rozdeleni apistogramm podle puvodu (black/clear/white water). Ani jsem netusil, kolik existuje druhu, tyhle ryby spolecne s pancikama budou zjevne nadlouho muj salek caje.

issuu.com/…


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2016 17:10 Maq Re: kaminekvevode
Čtverzubec není vhodná volba. Je dost citlivý na kvalitu vody a v zavařovačce se to těžko hlídá. Je náročný na krmení (kde budete brát plže?) a tím nesnadněji se hlídá kvalita vody.
... Ale kdo chce kam, sám do ní padá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 14:47 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Lepší dva páry v šedesátce, nebo třeba harém 3+1 než pár ve třicítce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 14:43 kaminekvevode Re: liborass
Hezká rybka, ale nakonec bych spíš zkusil jednoho čtverzubce trpasličího - rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici. Myslíte, že to je vhodná ryba do 30l? Doporučuje se písčité dno. Jaké zvolit, aby rostlinky dobře zakořenily? Nebo je vhodnější koupit nějaký substrát s obsahem živin místo písku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 20:03 Muž dudak [1885] Re: liborass
jo donedávna tam byly jen borelky, něco přes rok, nejdřív pár, potom trio, třely se obě samice, ale skoro nic se tam nerozplavalo. Plus tam byly krevety. Teď je to odkladiště pro ryby co nemám kam dát, odrostlejší potěr nebo plonkový samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 19:28 Muž liborass [174] Re: dudak
tak jistě, není nad nějaké zkušenosti, já myslel, že tam máš jen borelky... a přesně není 30 jako 30... pro krevetky ráj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2016 19:24 Muž dudak [1885] Re: liborass
liborass napsal: a nebo třeba rybicky.net/atlasryb/cichlidka_borelliho , tady máš menší příklad rybicky.net/nadrze/19282

sice jsem je tam měl dost dlouho a dokud byly mladý to šlo, ale jak samec dorost, bylo to pro ty ryby v určitejch chvílích dost stresující podle mě, neříkám že to nejde, ale já bych je už do takového malého na stálo asi nedával. Taky záleží na tvaru akvárka není 30 jako 30
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:36 Muž liborass [174]
a nebo třeba rybicky.net/atlasryb/cichlidka_borelliho , tady máš menší příklad rybicky.net/nadrze/19282
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2016 17:59 Maq Re: kaminekvevode
Akarka zelená. Dovedu si představit... s odřenýma ploutvema. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:39 kaminekvevode Re: LiborSprysl
Taky jsem četl, že jde vysledovat pár, který se k sobě má i na prodejně a vybrat právě ten. Takže je to až moc malá nádrž? Co bys doporučil do takového malého akvária? Líbí se mi ještě dost čtverzubec trpasličí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 15:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: kaminekvevode
Ve dvou si nejsem jistý, je to přece jen koloniální rybka...to by chtělo nějaký párově závislejší druh...i když ta třicítka je pro dlouhodobý chov naprd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 15:27 kaminekvevode
Ahoj, chtěl bych si pořídit mini-akvárium (30l) a do něj pár rybicky.net/atlasryb/neolamprologus_caudopunctatus. Myslíte, že by mohly tyto 2 rybky v takovém objemu žít a prosperovat? Nechci, aby trpěly skrz nedostatek prostoru. Na zahraničních webech jsem četl, že potřebují alespoň 60 litrů, ale pro více jedinců. Btw. jaké je vůbec české pojmenování této rybky? Vím, že se jedná o nějakého pestřence. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 12:46 RAP Re: Nikoolka
Pokud by měli mladé, byl by to jiný cvrkot. Prostě si hlídají teritorium.
Při dobré péči 10-14dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 09:34 Nikoolka
A za jak dlouho by se mi mohli zase vytrit? :)a není třeba možné ze jen prostě uz nehlidaji tolik? Jelikož sameček občas odezene rybky a samička také občas vpluje dovnitř:)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 09:32 Nikoolka
Pestrenec červený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 21:03 Maq Re: Nikoolka
Mimochodem - co přesně myslíte těmi "cichlidkami purpurovými"? Víte latinský název?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2016 13:46 RAP Re: Nikoolka
Patrně o výtěr z nějakého důvodu přišly, ale u mladých ryb není důvod se při prvních výtěrech znepokojovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 10:43 Nikoolka
Chtěla bych se zeptat cichlidka uz loďku často opouští a sameček už ji tak nestřeží.. Jen třeba občas nějakou rybku odezene ale uz to není ani zdaleka tak intenzivní jako na začátku... Samička tak jen občas do lodky vjede nebo jen nakoukne dírou a hned zase plave... Myslíte že se něco stalo jikram nebo je sežrali??, nebo uz nemají takový zájem ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 16:59 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Nikoolka
Ja myslím, že lodička se časem stane nevkusnou i pro Vás, vypadá to, že je to na dobré cestě.
Vámi popsané chováni byly tak jasné indicie, že si to o nějaky lehoučký humor říkalo, navíc to je stav, který si žádnou rychlou akci nevyžaduje, takže nebezpečí prodlení nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2016 15:00 R Muž romant [27987] Re: Nikoolka
Tak drtivá většina informací o chovu i odchovu je zde. rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 14:48 Nikoolka – .
Není to tak ze bych nevěděla;-) nad studovanim rybek druhu a druhu písku rostlin a krmiv jsem strávila nemálo hodin :) nejsem male dítko co si koupi rybicku da ji vodu a to je vše:) jen jsem nevěděla ze si zalezou do male skvirky podle někoho v nevkusne lodicce ;-) myslela jsem ze jsi jikry nosí v tlamce ;) Myslela jsem ze tato stránka je o tom pokud si někdo neví s něčím rady nebo jen proste neví tak se obrátí sem ;) Jinak děkuji za oznámení ze to budou mimka utvrdili jste me v tom co jsem si myslela Díky Asi nemá cenu psát jestli s nimi nemá někdo zkušenosti s mincí od cichlidek aby náhodou někdo neměl problém. a jestli se najde někdo tak hodný a pořadí mi jak pokračovat podle jeho zkušenosti tak budu vděčná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2016 14:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: MonterMonty
Na tomto si myslim je postaven cely akvaristicky byznys. 95% lidi o tom nic nevi a mysli si, ze ani vedet nepotrebuje, staci vedet kde je akvaristika (prodejna). Rostlinky nerostou? Kupte si tyhle,porostou a pokud tam prilijete tohle a nasypete toto, tak to budete kosit kosou. Cervene rybky uz mate? Tak zkuste tyhle oranzove. A tady mame kapky, aby nechciply. Roste vam pod tim svetlem,co jste si minule koupili,řasa?? Hm, to ale vubec nevadi, ty chomačky řasy totiž báječně filtrujou vodu. Tohle všechno už jem slyšel.
Takže pokud někdo dojde až sem, aby se zeptal, tak je na nejlepší cestě jak uspět a stát se akvaristou. Po čase vyhodí i tu nevkusnou lodičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2016 13:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DavFM
O srandu ani tak nejde , mě spíš udivuje , že si někdo (at už kdokoli) pořídí nějakého tvora -s úmyslem - tohle bude můj miláček o kterýho budu pečovat, a naprosto nic si o chovu nenačte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 13:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ercan
No občas se najde někdo kdo srandu zkazi... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 13:10 Muž ercan [38] Re: Nikoolka
Tak teď vážně.
S největší pravděpodobností tam mají nakladené jikry a hlídají si je. Prostě budete mít mimi potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 12:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: MonterMonty
A nebo si tam poklad mohli schovat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.09.2016 09:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Nikoolka
asi tam našli ten poklad :) tak ho hlídaj , no zkus popřemejšlet co by to asi tak mohlo znamenat stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=401