Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 11:27 Žena danol [1] – Re: NHKG
Díky...vodovodní vodu zjistím. Kytky mi rychle rostou i ty "pomalurostoucí" ano . Jinak Ancíky mám 4 větší a 3 kolem 3cm - on je jedinej samec Pepa hroozně výkonej :) :) a odlovit ty prťata v takhle zarostlém akva je vcelku očistec hmm . Dokud jsem tam měla závojnatky, tak možnost odchovu byla 0. Teď to zařizuje pouze thoracata. Jo a šneky nemám žádné a filtr vyzjistím a vodu pořeším. Díky za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2016 07:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: NHKG
hlavně bych omezila těch 7 ancíků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2016 07:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: danol
Kolik no3 máš ve vodovodní vodě? Pokud málo, tak měň častěji vodu, klidně 2x týdně.
Další možností je omezit počet ryb a šneků v akváriu a tím i krmení.
Samozřejmě je potřeba krmit málo a rostliny vybírat ty rychle rostoucí.
No a pak jde omezit no3 speciálním filtrem s bakteriemi co se jím živí ( síra a vodka filtry) a nebo náplněmi do filtru, co no3 pohlcující.
Bohužel ty filtry jsou docela komplikované a náplně je potřeba měnit nebo regenerovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 06:40 Žena danol [1] Re: vaaclav
Děkuji za odpověď. Kytky mi teď jdou jak draci a myslela jsem si,že mi pomohou dusičnany snížit. Nějaká dobrá rada,jak je snížit by nebyla??? Díky za odpověď.☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2016 15:20 Deepinpeat Re: vaaclav
Jo asi tak o 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2016 15:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: danol
Cichlidky a dusičnany nejdou k sobě. 50 NO3 je na ně moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 14:35 Žena danol [1] – Proč mi nejdou cichlidky???
Ahoj všichni. Ve své 180-tce,která běží třetím rokem a je z původně závojnatkového akva zcela předělaná na ryze společenské, jsem chtěla nějakou barevně a velikostně dominantnější rybku....volba byla jasná Cichlidka ramirezova....
Postupně jsem do akva přidala vždy pár,ale jeho životnost je prachbídná. Cca 1,5 měsíce mi vydrží, krásně žerou , jsou barevné a pak během týdne odejdou....jakmile ztmavnou, posedávají v koutku nebo u dna , do 48 hodin je konec. Koupila jsem si i kakadu,že by měly být odolnější než ramirezky,ale bohužel. Nádherná ryba,ale u mě se jim zkrátka nedaří.
Akva je dost zarostlé- hlavně cryptocorine a anubias, schovky mají, společnost jim dělají: tetry červenohlavé , tetra fantom red, drobnoústky, 2 poslední razborky , ancíci, 1 velká torakáta , 3 menší pancéřníčci, 1 parmička černopruhá a 2 mřenky trpasličí. Teplotu držím 25+/-1stupeň (dle svícení) , NO2 mám 0 , NO3 do 50 ,pH 6,5-6,8.....svítím , topím , vzduchuju....jen ty cichlidky nic nevydrží!?!
Máte někdo nějakou radu? Nádrž č. 18830. Díky za cenné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 09:41 RAP Re: Lorennzo
To už je lepší, tak na dva druhy 1x Apistogramma + 1x jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 07:34 Muž Lorennzo [5] Re: RAP
Ne, bude to jiné akvárium. Větší, 200l. Budu ho mit v sobotu. Ale premyslim že tam dám klasický štěrk. Přece jenom cichlidkam velikosti 9cm když mávne ploutví tak liapor by byl všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2016 00:46 RAP Re: Lorennzo
Pokud máš na mysli toto akvárium rybicky.net/nadrze/24537 , tak pouze jeden druh, buď pár nebo samce a tři samičky zejm. u Apistogramm. Pro každou samičku dej jeden úkryt v dostatečné vzdálenosti od sebe a tak, aby z nich na sebe samičky pokud možno neviděly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 15:28 asd Re: Lorennzo
Těm to dno vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 15:18 Muž Lorennzo [5]
Tak budu tam mít Cichlidku kakadu, Cichlidku Thomasovu, cichlidku apistogramma panduro, akarka zelena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 12:04 asd Re: Lorennzo
Mohou, ale ne pro všechny je to vyhovující. Musíš být konkrétnější. Například pro Geophagus je toto dno nevyhovující až nebezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 10:06 Muž Lorennzo [5] – Cichlidky a dno
Mám dotaz zda Cichlidky můžou mít dno z liaporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 23:35 MarloCZ
Mockrát Díky za rychlo reakci - ještě tedy pár dotazů - zapoměl jsem napsat, jaká mi tu teče voda s kohoutku - tedy co píšou vodárny:
Vápník (mg/l) 29,4 ; Hořčík(mg/l) 0,55; Tvrdost(mmol/l) 0,76; Dusičnany(mg/l) 1,1 - měkká
Tak spíš abych nemusel kvuli těm konkrétním rybám dělat nějaký extra složitý brikule s tou vodou.
A nějaké typy na to zařízení toho akvarka ? - přemýšlím, že na té jedné boční stěně (která je stejně u skříně) udělám s té břidlice takovou jako terasu, kde abych dostal pár kobercových rostlin blíže ke světlu a pod tím by měli rybky takový hezký převis na schovávání.

Jo a ještě k těm rybám - dali by se k těm Bettám dát třeba dva druhy těch Cichlid ?
Udělat jim vícero jeskyněk (v každém rohu akva nějakou ?
A ty druhy raději nějaké méně agresivní co by se snesli ?
Pak ještě časem nějaké hejnko malých rybek - neonky ?

Opět předem Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 23:01 R Muž romant [27987] Re: MarloCZ
Mrkni třeba na rybicky.net/atlasryb/pestrenec_thomasuv , bude to sice kombinace kontinentů, ale je to nic proti ničemu, klidně si tu kombinci s betama dovedu představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 22:50 MarloCZ – Nové AQ
Zdravim . po 30 letech se vracim k porizeni akvaria, a jak to tu uz mesic procitam, tak se toho dost zmenilo.
AQ je (zatim prazdne) jake nejvetsi se vlezlo 200 l d75 š45 v60 bude ext. filtrace JBL e901 LED světla topeni atd.
Nicmene abych zde nebyl OT muj dotaz:

Rád bych zkusil chov a časem i odchov Cichlid (třeba i menších druhu), nicméně manželka by zase velice ráda Bojovnici pestrou - asi samce a dve samice - tak že se ptám, lze to nějak dohromady, aby prosperovali - nedej boze aby se pozrali ? Není to AQ pro ty Betty neprekonatelne vysoke (hladina bude tak 55cm) ?
A jak to akvarium zaridit - mam nakoupene nejake kořeny mangrovniku a budu mit sehnanou bridlici, tak ze z ni chci udelat hodne ukrytu mozna i cele pozadi ? Samozrejme kytky a min mesic zajizdet bez rybek - pak postupne davat - v jakem poradi ?

Jelikož jsem si toho zde uz hodne procetl, tak si chci nejdrive ujasnit jake ryby a pak k tomu udelat to akvarko - nechci byt jak ty mlady nadsenci, kteri si ve zverimexu koupi AQ a nejaky hezky rybky, a pak tu teprve žadoni o rady co s tim maji jako dělat.

Predem Diky za odpovedi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2016 22:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Janek
Já k tomu přidám ještě teplotu alespon 27 - je to pro ramky balzám - třikrát tejdně něco masitého (žábronožku - nebo kvalitní patentku-koretru -klidně mrážo) krmit raději dvakrát denně malinko než jednou více a hodně kytek jak už bylo řečeno , v tom si lebedí- když se jimi můžou proplejtat
EDIT: a ještě , toho ancáka bych poslal jinam , to nebude dělat dobrotu - je to na něj malý ,je to prasák - ramky potřebují čistoutu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 21:47 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Janek
Samička potřebuje i nějaký ten úkryt (jeskyňku) třeba je dobrý upravený kokosový ořech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:10 R Muž romant [27987] Re: Janek
On chce, ona ne. Pořiď mu tam ještě jednu a více rostlin. Nepodceňuj kvalitu vody a pravidelně měň, přidej listy(1 velkej na 100 litrů) mandlovníku mořského.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:06 Muž Janek [6] - Labyrintky – Ramirezky
Zdravím, kúpil som si párik Ramireziek. V akváriu sú už vyše týždňa sú zdravé,pekné a chutí im papať. Zo začiatku sa k sebe aj dobre správali plávali spolu a držali sa stále pri sebe. No asi 3-dni dozadu začal samček samičku naháňať. Není k nej nijako inak agresívny len vždy keď ju vidí tak ju zaženie kým sa neschová. Samička už stráca z toho stresu aj farby. Neviete čím by to mohlo byť ? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 13:51 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 21:24 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Zde v atlase tento druh není, pokud potřebuješ něco konkrétního tak mi napiš do vzkazů ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 21:14 Mejla82
Muzete me nasmerovat na crenicichla lenticulata v nasem atlase? Pls.....diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2015 20:43 JoKa Re: Arjoen
Doplnil bych Romana na 80-100 litrů na sestavený pár. Pokud si samec a samice budou "smrdět", začnou problémy... Zrovna pričnopruhý se párují vcelku ochotně, nebývá se sestavením problém, ale je tam to většinou. Stát se může všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2015 20:31 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
80-100 litrů na pár. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:30 Arjoen Re: Mislow
Nevím reagují na romanta. Na některých webech se uvádí třeba jen 80 l na kanciky tak jsem myslel,ze by se tam ještě někdo vlezl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:27 Muž Mislow [304] Re: Arjoen
A kdyz to vis, proc chces dalsi ryby? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:20 Arjoen Re: romant
Mám dno 100x50 což by melo byt ku prospěchu, je to už opravdu za hranici tedy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:17 Muž Mislow [304] Re: Arjoen
Ahoj, ty cerveny, muzes zkusit cerveny okruzaky ....bud je kancici sezerou nebo se chytnou ... horsi to bude s tou zlutou ... hmm :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Žádné, už tak je to přerybněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 19:59 Arjoen – Rada
Jaké cichlidy by jste mi doporučili do 160l nádrže k kancikum pricnopruhym? Tech je tam 5 a rad bych ozivil akvárium o nějaké žluté či červené zbarvene `obyvatele`
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2015 17:04 R Muž romant [27987] Re: Lukaš
Vypni si Caps lock, to prvně. Zaregistruj se, zřiď si prezentaci předmětnýho akvária, uveď co nejvíce údajů a bude možný ti poradit. Jinak univerzální rada ode mě je častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 17:00 Lukaš – Cichlidy
Dobri Deň Vedel By My Niekto Poradit Ohladom Cichlidy Pred Včerom Som Dostal Od Priatelky Darček 2 Rybky Cichlidy presny Nazov Neviem Sfarbenie Maju Take Moc Tmave Telo Čierne Pruhy Po Tele A Na Boku Taky Oranžovy Fliačik A Problem Spočiva V Tom Že Už 2 Deň Odmietaju Žrať Potravu Stale Su Len Dole Na Kamienkach V Kute Prosim Poradte Čo Dalej ĎAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 17:08 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
aha,já jednou koukám na pc,jednou na tabletu(jak odbíhám z obýváku do dílny)a ten váš nejdůležitější příspěvěk jsem přehlídnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 16:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
Výhoda žádná velká není... ale jsou to ryby výryzně klidnější a k okolí tolerantní. Stačí se přečíst mé poznámky níže... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:52 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Aha, z toho co jsem si načet jsem vyvodil, že jsou choulostivější a dobře snášejí teploty do 26 stupňů a já mám tak 28 kvůli elkům... a v čem konkrétně je jejich výhoda oproti nigrofasciátům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2015 15:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
Jak netroufnu? coze Chovají se ve stejných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:22 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Zkusil bych Papíka v Dřítči. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:15 Muž snehulda007 [850] Re: radim
No to bylo super jak tam mezi nima proplouval jak frajer a kradl jim krmení... :-D Vlastně za to můžeš ty, že je chci. :) Ne vážně, Romant má pravdu v tom že když se mi líbí tak si je mám vyzkoušet. Ti cutteři jsou taky super ale na ně si ještě netroufnu. Teď ještě sehnat kvalitní jedince. Je pravda, že v obchodech jsem narazil spíš na křížence. Chci aby byli opravdu pěkní, když už budou v akv jediní plavci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
snehulda007 napsal: Já rád koukám na videa z tý tvojí ameriky a vždycky se mi tam strašně líbil ten tvůj nigrofasciatus ano Cutteři jsou taky pěkný,ale nedaří se mi o nich toho moc najít..Navíc se mi dostal do ruky rozbor vody ze školky v sousední ulici a výsledky jsou horší než dřív..NO3 47mg/l,pH 7,5 ceková tvrdost 4,5... :-O
Není o nich zase až tak moc co studovat... chovají se jako všichni ze skupiny cryptoherosů, proti nigrofasciátům mají povahu lepší vůči ostatním rybám. Když jsem je začínal, měl jsem 3 páry pohromadě + 3 liché samce a v pohodě se vytřely a odchovaly mladé. Mám je dosud, Honza také. Z hlediska nároků jsou velmi tolerantní... víc než velmi... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 14:06 radim Re: snehulda007
ten malý nigrofasciat byl tak paličatý prevít, že se stavěl na odpor i těm 30cm Hoplarchusům :-D
tady maš zaklady pro ty cutteri
www.cichlid-forum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:06 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Osobně si myslím, že se tím rozborem moc svazuješ. No a co, tak tam je více dusíků, to je přeci snadno řešitelný, použiješ do filtrace zeolit, dáš na hladinu pistie a bude to richtik. ;-) Ovšem pokud jsi uchvácen negrofasciáty, proti gustu žádnej dišputát, ono se má v životě zkusit všechno, bez toho to budou stále jenom spekulace. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 12:45 Muž snehulda007 [850] Re: radim
Já rád koukám na videa z tý tvojí ameriky a vždycky se mi tam strašně líbil ten tvůj nigrofasciatus ano Cutteři jsou taky pěkný,ale nedaří se mi o nich toho moc najít..Navíc se mi dostal do ruky rozbor vody ze školky v sousední ulici a výsledky jsou horší než dřív..NO3 47mg/l,pH 7,5 ceková tvrdost 4,5... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 11:54 radim Re: snehulda007
popřemýšlel bych být tebou místo nigrfasciatu, kteří jsou celkově v obchodech už v katastrofickém stavu zakrslosti nad Cryptoheros cutteri, které má Honza (hansel) a nejspíš i LiborSprysl k dispozici ahoj je to něco jak nigrofasciat, ale v bledě modrém a podle mě je to atraktivnější ryba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 08:56 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
No v případě utlačování by šli nigrofasciáti,protože krunýři jsou pro mě priorita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 08:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: snehulda007
Jak píšou na Cichlidforu, možná to fungovat bude, ale dokud to nezkusíš sám, tak to vědět nebudeš. :-D A pokud je fakt chceš, není co řešit. Akorát se předem s někým domluv na azylu pro utlačované ryby, kdyby to nefungovalo.
Nemám s reverzní osmózou zkušenosti, ale neřešila by částečně tvůj problém s vodou? Zkus si o tom něco nastudovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 08:41 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl,RAP
Chlapi vy mě tady normálně kolektivně odrazujete :( Mě je jasný, že to jsou hajzlíci,co se pustí i do mnohem většíchcichlid,ale když akv. rozdělím kořenama a krunýři budou mít úkryty pod kamenama,tak by to snad fungovat mohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2015 07:33 RAP Re: snehulda007
Tak pokud se kančíci vytřou, tak do těch sumců půjdou, ale to téměř každá cichlida.
Jinak optej se PaDy, jak dopadl jeho pokus s příčnopruhými, taky si to chtěl zkusit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 03:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
No za normálních okolností uhlídají... ale problém je ten, že kvalitní jedince asi neseženete. A pak je možné, že neuhlídají. Ale ono fakt není moc o co stát a jestli jim zbude do vylíhnutí pět jiker, bude to až do dost... ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=501