Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 22:13 Muž Romanzeli [0]
mám je :) a už po čtvrté nebo páté :-D se vytřeli :-P nečetl jsem vše ale ciclidky se třou nejradši v měké vodě ano tvrdá ne v akváriu živě určitě není napsáno tvrdá ne páč ten časák mám rád a zrovna jsem to tam četl smich smich smich nejlepší je měká palec a výte co?? mě to je jedno jakou mám vodu :-D hlavně když je čistá :-D :-D potřeboval bych aby se mě všechno furt netřelo :-D :-D tak zdarec ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 22:05 Kai
Aha...přehlídl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 21:47 langosh – to Kai
Viz můj komentář v 09:20:38 X-)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 21:09 Kai
Na akvárku cz jsem četl,že se potěr nemá začít hned krmit žábronožkou....jaké s tím máte zkušenosti Vy?Čím krmíte?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 20:32 langosh – to Kai
Ano, přesně jak píšete - a taky při tom odstraňuje ty neoplodněné, které zaplísní a plíseň se snadno přenáší i na ty zdravé. Buďte rád, že máte starostlivou matku... potlesk
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 18:37 Kai
Je normální ,že samička ,,ocucává" jikry?Asi je čístí ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 10:23 Chocenak
Neviděl jste někdo kakadu v prodejně v pardubickém kraji či v Hradci Králové? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 09:20 langosh – to Kai
Apistogrammu sp. Opal jsem sehnal ve Vivariu www.vivarium.cz (jedná se o barevnou varietu Ap. borelli). A s krmením hned po rozplavání je to trochu problém - artemie je pro potěr ze začátku trochu velká - já jsem s ní začal krmit až asi po 5-7 dnech - ze začátku jsem krmil (Liquiminen - je to vlastně žloutek), ale je pravda, že v zaběhlém AQ si rybičky v prvních dnech najdou různé minibreberky sami.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 21:30 Kai
Ještě bych měl dotaz na Vás Romane: Na akvárko cz máte v nádrži prezentovány Apistogramma sp. Opal.Zajímalo by mě,kde se dají sehnat.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 20:35 Kai
Sem hrozně zvědavej,jestli tam ty jikry jsou...Ten kokos je postavenej tak,ža tam neni vidět.Ale samička se tam furt zdržuje,vždycky vyplave ven jen na chvilku a hned zase zpátky.Tak doufám že tam jsou.Ještě se chci zeptat čím mám malé krmit?Někde jsem slyšl že se nemá krmit artémií první dni po rozplavání...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 20:07 Dussy
Jestli to nebude vada testu, protoýe mě proužkovej test ukazujer něco kolem 24°dGH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 19:48 langosh
Cichlidky jsou úžasní individualisté - nenajdete dvě rybky se stejnou povahou...
To Matlala - s těmi 33 dGK to myslíš vážně?
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 19:18 Kai
Myslím,že pestřenci nemaj takové nároky na tvrdost jako Apistogramy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 18:21 Muž matlala [798] - Rostliny
a ještě k tvrdosti kamoš mam 33gh a líhnou se mu pravidelně pestřenci červení a ja mam jen 24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 18:20 Muž matlala [798] - Rostliny
ja mam 22,5 čistého a snášej se -akva je v prezentaci a jmenuje se moje akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 18:13 Kai
Ona ho tam vyloženě nechtěla....tak nevim....akvárko je malé,něco okolo 20 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 18:05 Muž matlala [798] - Rostliny
no mě spolu vycházej velmi dobře furt sou spolu a aj kdyš maj jikry tak si nic nedělaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 17:57 Kai
Já bych ho tam nechal,ale někde jsem četl,že si samec nějákou tu malou rybku uloví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 17:49 langosh
Záleží, jak je velké a členité AQ a taky na nátuře samičky - obecně ale jsou schopny se o potěr starat spolu (to je pak nejhezčí pohled X-) ). Já jsem měl samce, který se staral přímo ukázkově - dokonce bral zbloudilé rybky do tlamky a vracel je zpět do hejna...
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 17:29 Kai
Dobrý,sameček odloven...šlo mi jen o to,abych nevylekal samičku...snad se tak nestalo...dost zuřivě ho kousala a vyháněla od kokosu,kde zřejmě je nakladeno..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 17:23 Kai
Dobrý den.Tyto cichlidky si mi dnes vytřely.Můžu dát matku od jiker?Nebude to jikrám vadit?A následně i potˇeru?Bojím se aby jikry nesežrala,protože se mi nedaří odlovit samečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 17:12 langosh
Tak to nevím, odkud to čerpáte coze . Je pravda, že Ap. cacatuoides je jedna z nejodolnějších cichlidek, ale i tak v pohodě zvládá maximálně středně tvrdou vodu (tj. 7-14 dGH). BTW AŽ č. 2/2002 uvádí tvrdost 10-15 dGH, Ingo Kolslowski v Die Buntbarsche Amerikas (Band 2) uvádí rozpětí 1-12 dGH. Dovoluji si tvrdit, že při 24 dGH (pokud jsou ty hodnoty správné) tyto rybky zřejmě neodchováte... X-)
Roman ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 14:31 Muž matlala [798] - Rostliny
no v časopise akvárium živě sem čet že zkoušeli tvrdou a měkou vodu a zjistili že čím tvrdčí tím lepčí a lépe se jim daří :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 13:26 langosh
Mám takový pocit, že při CT 24 mg/l z těch jiker nic nebude, ale rád se budu mýlit.. X-)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 10:00 Chocenak
Takže ji mají v Intersparu v Hradci Králové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 22:46 tonik666
No jestli se prohánějí, budou to spíš samci. Co se týče barev, klasické jasné zbarvení - flíček a pruh přes oko a černý začátek hřbet.ploutve - mívá jen dominantní samec a taky ne pořád. Ostatní ryby jsou vybledlejší. taky umí přejít do úplného tygtování, nebo mít na sobě šedou "mapu". hodně mění zbarvení podle situace, takže bez fleku normálka.
Taky jsem je dýl sháněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 21:25 Finn
Inac dakujem za informacie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 21:24 Finn
Ja mam tie rybky este dost mlade, tak to pohlavie teda asi urcit nebudem vediet az kym nepodrastu, ale zatial mi to podla vasich informacii sedi skor na samicky, aj ked jedna je väcsia ako ta druha, ale ta mala vzdy ked vidi tu väcsiu tak ju poprehana.A este som si vsimol ze ta velka nema na tele v strede ten fliacik, je to bezne?
Inak ja som tieto rybicky uz dost dlho zhanal lebo je to podla mna krasna rybka ale u nas sa neda velmi zohnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 19:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to matlala
matlej dál pls:-D:-D:-D smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 14:48 tonik666
ta "nová" voda vypadá dobře. pH 6,8 je ideální
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 14:09 Žena Marfi [10]
nedokážu to dočíst, protože to je.. ehm.. jak je to dlouho co tu bylo téma místo akvaristiky tvoje čeština? .. moc jsi se asi nepolepšil viď. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 12:19 Muž matlala [798] - Rostliny – Cichlidka kakadu
ahoj lidi mam doma tyto cichlidky a uš maj po 2 jikry a doufam že s nich něco bude a začal jsem měnit vodu za jinou(používal jsem ze studny pH:6,5, No2:0, no3:100 , gH:26 a kh: 15 až 20/ tět sem začal s městskou ph 6,8 , no2:, no3:10, Gh:24, kH:8/a v akva bývalo ph 7,2-7,4 a ostaní stějné se studniční) A chci se vás zeptat jestli cichlidkám bude vyhovovat ph 6,8??? když měly pH7,2 jo a už sem 2x měnil vodu za městskou je tam už 75% městské a po 2 výměně nakladli jikry už po 2 (po 1 to sežrali). jo a mam je v 30l akva je v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 22:13 tonik666
To je spíš výhra, i když to tak na první pohled nevypadá - jsou odolnější než ramirezky, nejsou přešlechtěné a dožívají se více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 20:43 Chocenak
Před týdnem jsem si kupoval v Hradci Králové Ramirezky a prodavač mi místo nich nalovil tyto vysokoploutvé... Všiml jsem si toho až doma. Tak taky čekám, kdo je kluk a kdo holka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 11:10 tonik666
Mám tyto cichlidky už delší dobu. Rozlišit samce od samice je relativně náročné a jde to jen u dospělých ryb. Hlavní rozdíl je ve zmíněném prodloužení ploutví, především břišních a ocasní, také hřbetní. Samec má brišní ploutve dlouhé i přes dva cm, tvar šavle. Samice má břišní ploutve kratší, tak 1cm, a ne šavlovité, spíš vlaječky.(to je popis:-) U ocasní má samec prodloužené konce, tak 2-3 mm do vláken, samice vlákna nemá. A hřbetní plutev, první černé paprsky má samec špičaté, moje samice je měla tupé - zaoblené. Taky je samec vetší než samice.
V akvaristice jsou vetšinou ryby mladší, takže pohlaví není rozeznatelné a prodavači netuší, takže se může stát, že máte doma jen samce nebo jen samice. Já mám 3 samce:-)), ale jistý si taky úplně nejsem. Jistota je až když se vytřou.
V atlase je na obrázku samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 20:24 Muž matlala [798] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 20:21 Finn
Ahoj. ked ja neviem dobre posudit ktora ma dlhsie plutvicky lebo jedna je vacsia ako ta druha. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 19:33 Muž Hugo [8] - Cichlidy – ....
Ahoj mel sem parecek techto krasnych cichlidek,pohlavi poznas tak ze samec ma delsi ploutviceky nez samicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 18:37 Finn – Mikrogeophagus altispinosus
Ahojte. Viete mi niekto poradit ako rozlisit samceka od samicky pri Mikrogeophagus altispinosus?
Dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 00:25 Janek
Děkuji za odpovědi, prostudoval jsem si literaturu, a i když mě to mrzí esteticky to dle mého cítění vypadá dobře, tak to nebude to pravé ořechové. Skaláry a tlamovce dám pryč, akary a kančíky nechám plus zbytek. Mějte se a ještě jednou díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 16:00 Žena sharon [126] – skaláry???
Se skalárama může fungovat snad tak maximálně akara hnědá a kančík šikmopruhý, všechny tyto ryby potřebují spíš měkkou a kyselou vodu.Tlamovci naopak. Dokud jsem nečetla, že to chceš chovat se skalárama, tak ok, středoamerické cichlidy se s tlamovcema občas chovají, i když to vypadá divně. Jihoamerické mají jiné nároky a s tlamovcema neobstojí, skalárky ani se středoamerickými cichlidami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 15:35 Muž wladys [291] - Cichlidy
...no chctěl bych tohle soužití vidět,alespoň na fotce....tohle nemůže mít dlouhého trvání. :-O Navíc nepíšeš jaké máš akary...akara a akara je velký rozdíl.To samé se dá říct o kancích.K těm tlamkám se raději ani nevyjadřuju.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 13:45 Janek
Rome díky za radu. Mám v akvárku zatím po dvou párech kančíků s dvěma páry akar, 10 skalárů,nějaké krunýřovce s panceřníčkama a 4 kusy tlamovců a chci ještě nějaké dokoupit. Zatím se snášejí a nemám větší problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 23:08 Muž Roman [100] - Cichlidy
No teoreticky to namíchat můžeš,ale nebude to dělat dobrotu.Akary a kančíci jsou trošku prasátka a nevadí jim méně kvalitní voda.Tzn.že když bude vyšší koncentrace NO2 a NO3 tak na to budou reagovat později než tlamovci.O hejnech u akar a kančíků nemůže být řeči, to jsou většinou párové ryby, takže větší počty jednoho druhu možné jsou,ale velice se napadají.U větších akar je to samé.Tlamovci žijí ve skupinách a mají jisto hierarchii mezi sebou.takže na tvém místě bych se rozhodl buď pro tlamovce nebo akary s kančíkama.
Jinak jsem viděl kombinaci Oreochromis mosambicus-tlamoun mozambický(až 40cm) v kombinaci s A.ocellatus-vrubozubec paví a C.octofasciatus-kančík perlě´tový.Nijak si nevadily. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 22:28 Janek – cichlidy ve společném akváriu Amerika a Afrika
Rád bych poprosil o radu, mám 400 litrové akvárium. Můžu v něm mít společně smíchány cichlidy jako: Akary, Kančíky a tlamovce ve třech přibližně stejných hejnech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 20:47 Muž [] – to Langosh
Do perlovky trefím,mám tam účet v bance.Perlovce neznám,ale dalo by se to použít pro nějaký nepopsaný bublirybky.Odkud půjdou ty bubliny se mě neptej smich Myslím že bublinkáři něco vyšlechtí,když si k tomu kupujou motorek.
To co jsem psal k popisu samozřejmě patří k geophagus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 22:14 langosh – to roman
Myslíš jako, že perleťovku si normálně pleteš s perlovkou a přitom píšeš perlovec :-D ?

Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 21:52 Muž [] – p
Tak a zase jsem to spletl v názvu s afričanem ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 21:18 langosh – -
Kolik jste jich koupila? Jaký poměr samec/samice? Jak máte velké AQ a jak ho máte obydlené?

Něco máte tady www.cichlid-forum.com/… nebo
http://www.gcca.net/fom/Geophagus_steindachneri.htm .

Roman :-)

P.S. je to perleťovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 12:15 Žena sharon [126] – to wladys
Nechtěla jsem srovnávat, jen že holka měla štěstí, jestli jí prodavač řekl něco jiného, než že moc nevyroste a skvěle se hodí do zarostlé společenské nádrže ;-) :-), pokud zná aspoň zhruba vlastnosti a velikost ryby a počítá s tím, zbytek se dá snadno přizpůsobit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [43] 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=2101