Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:41 GagaRush – Cichlida Papouščí (red parrot)
Dobrý den všichni chtěl bych se zeptat můžu mít 2x cichlidu papouščí ve 100l akvárku díky za rady papapa :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 15:09 KubaR
No Tim to právě tato diskuze zacala, samec útočí na samici a pak se objevil ten sliz na skle. Chci přidat nějaké rostliny, ale jake aby byli dostupne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 14:38 radim Re: Ičin
zlatá pravda...u mě už se dietí o sto šest palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2014 14:29 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
ale zasádlený ryby nedostane do tření ani heverem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 13:17 RAP Re: Ičin
Omyl, nebudou vědět co roupama a samci budou agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 12:48 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: KubaR
Ryba bude žrát do prasknutí. Pro ně je to pudové. V přírodě žerou kdykoli můžou, protože nikdy neví, kdy zase budou žrát. Když jim pár dní nedáš, tak se nic nestane. Klidně krm dvakrát týdně, nic se nestane. Naopak ti hezky vypucují nádrž od zbytků. Takhle akorát tloustnou a ztrácí na aktivitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 11:03 Deepinpeat Re: LiborSprysl
No tak pokud má k dispozici kvalitní umělé krmivo, třeba premixy od Petra Nováka, tak ať s ním krmí. Pak je samozřejmě návrat k patentkám holý nesmysl. :) Samozřejmě se omlouvám, ne všechna umělá krmiva musí být špatně stravitelná, slibuju, že už je nebudu házet do jednoho pytle. :) Je pravda, že moje poslední zkušenost s umělými krmivy pochází z mého útlého dětství. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 09:59 KubaR
No včera jsem odkalil a vyměnil 1/2 vody a setřel ten sliz ze stěn tak jsem zvědav co a jak se bude dit dal zatím jsem ne krmil dostanou az zítra ale přijdou mi desne hladový fakt toho sežerou dost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 23:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deepinpeat
Deepinpeat napsal: No než se to akvárium zajede, tak bych doporučil asi tak každý druhý, teď třeba týden klidně až třetí den a jednou za den, ale tak aby každá ryba dostala jen pár soust na udržení kondice, žádná nacpaná břicha. Ideálně spíš ty patentky, umělá krmiva jsou hůře stravitelná a je z nich víc odpadu.
Nó... ono to to s tím odpadem není jen tak... kvalitní umělé krmivo po sobě často nechá méně stop z trávícího traktu ryb, než patentky... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 21:01 JoKa Re: Ičin
Nebo tak... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:54 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Urtman
Ona není špatná varianta právě ty nekořenící rostliny. On vznášející se trs stolístku atd taky udělá svoje a ony ho můžou tak maximálně přetahovat po akváriu (nebo sežrat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:03 JoKa Re: KubaR
No vypadá to lépe, než to bylo. Ale stejně bych přitlačil na pilu s těmi rostlinami. Je mi jasné, že to oceláti stejně až dospějou přebagrujou. Ale zatím jsou to mlaďasové a moc toho nenabagrují. Toho bych využil a osázel to rostlinami co hodně a dobře koření, např. šípatkovce...
Až vyrostou už ty kytky budou držet a i kdyby náhodou ne, tak alespoň stabilizuješ podmínky v akva, než se tak stane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 16:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Deepinpeat
Ono to samozřejmě není jen tím, že "jim je blbě". Je to přirozená, pudová reakce. V přírodě ryby žijí (většinou) ve velmi čisté vodě. Zvlášť ty co se běžně chovají pochází z vod, kde jsou odpadní látky neměřitelné. Jediná situace, kdy dochází k růstu odpadních látek, je ustoupení vody a uzavření ryb v různých loužích a tůňkách. A tam jde o přežití. Proto stoupá agresivita ryb s poklesem kvality vody.
Tohle pochopitelně platí především o mezidruhové agresivitě. Vnitrodruhová nebo přirozená (dravci, ochrana potěru atd) se moc omezit nedá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 16:19 Deepinpeat Re: KubaR
Tak takovéhle ryby Ti to přerýváním dna asi jako měsíční krajinu stejně udrží, těch kráterů se nezbavíš :) ale čím víc jim ten prostor rozčleníš tím líp se tam srovnají a ty slabší mají kde zaparkovat a kam uhnout. Navíc ta agresivita může být daná i kvalitou prostředí, já jsem taky protivný když je mi blbě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 16:12 KubaR Re: Deepinpeat
Fotka k příspěvku Uznávám na profilu je ještě staré foto, ale už to je trochu předělané. Doufám že toto už nebude měsíční krajina :-D smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 16:11 Deepinpeat Re: KubaR
No než se to akvárium zajede, tak bych doporučil asi tak každý druhý, teď třeba týden klidně až třetí den a jednou za den, ale tak aby každá ryba dostala jen pár soust na udržení kondice, žádná nacpaná břicha. Ideálně spíš ty patentky, umělá krmiva jsou hůře stravitelná a je z nich víc odpadu. Mělo by to s celou tou situací dost pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 16:02 KubaR Re: Deepinpeat
No dostávají ráno a večer. Co se týká krmiva střídám granule, vločky občas patentky, ale ty jen málo. Jak často teda doporučujete krmit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 15:48 Deepinpeat Re: KubaR
Hele jak často a kolik a čeho se tam krmí? Tohle snad bez překrmování ani vytvořit nejde. Možná by nebylo od věci krmit mnohem míň, jak co se týče množství tak i četnosti těch krmení, rybám se nic nestane a mohlo by to pomoct. Nečetl jsem celé téma tak pokud už se to rozebíralo, tak se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 15:14 JoKa Re: KubaR
A je to tady. Měsíční krajina to přestala zvládat. Neviditelná špína se změnila na viditelnou. Čištění filtru jednou za 14 dní je také chyba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2014 14:48 Deepinpeat Re: KubaR
To jsou imo různé organismy jejichž přítomnost svědčí o tom, že ta nádrž to zatím absolutně nezvládá a je tam velké množství organického odpadu, který se nestíhá mineralizovat. Rozhodně bude třeba vylepšit filtraci a dělat velké a časté výměny vody. Ale to se tady jak vidím opakuju po předešlých komentářích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 14:44 KubaR – Co to je ...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj dnes ráno jsem si na skle akvária všiml nějakého ,, slizu a červíku " viz fotky. Ve vodě plave něco jako potěr, ale nejsem si jisty jestli je to zrovna potěr....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 15:37 R Muž romant [27981] Re: KubaR
Tu kostku nech alespoň měsíc a vodu měň častěji a klidně i více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 14:07 KubaR Re: romant
Vodu měníme jednou týdne vždy 1/3 akvária, a filtraci vyzdimu 1 X za 14 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2014 20:16 R Muž romant [27981] Re: KubaR
Viditelná špína není podstatná, daleko důležitější je ta neviditelná špína právě v podobě vyšších N látek a proto ten důraz na kvalitní filtraci a inetnzivnější výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 20:16 KubaR Re: RAP
Co se týka proudění vody tak to nasává v levo dole a vytéká v pravo nahoře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 20:14 KubaR
Tak do měsíce spíš do 2 bych chtěl pořídit vnější filtraci od eheim professionel 3 a nechal tam už jen tu zaběhnutou houbu a co se týka te teploty tedy snažit na 25 ? A jinak ta voda ve které byli tak byla o mnohem spinavejsi než je ta moje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:20 R Muž romant [27981] Re: KubaR
Tak to čerpadlo s kostkou ještě jedno.
Edit: To odkalování klidně, ale nechal bych cirkulaci vody vytvořit tzv. svoje místečko a stahoval jenom tam a dno více nerozrejval, ono to ryby stejně udělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:17 KubaR Re: romant
Mám tam čerpadlo atman na 450 litrové akvarium a filtrační houbu 10x12x20 vodu měníme týdne+ po 2 dnech odkaluji elektrickým odkalovačem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:10 RAP Re: romant
Podle té trubičky vpravo nahoře to nebude žádná hitparáda. Taky by mě zajímalo, kudy proudí voda do filtru.
PS: Všimnul jsem si té teploty, sniž ji na 25stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2014 17:34 R Muž romant [27981] Re: KubaR
To akvárko je měsíc "starý" a jsou tam takový čuňata, to bude chtít měnit vodu jak vo život. Nedohledal jsem info o filtraci, na tom to bude docela viset, jak nebude objemově nadstandardní a vybavená kvalitním filtračním materiálama, budeš mít problémy co chvíli. Ovšem ani tutová filtrace tě nemusí spasit, jak se nebude měnit pořádně týdně voda, už se vezeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2014 17:09 RAP Re: KubaR
Udělej úkryt jen pro samici tak, aby se na ní samec nedostal.
Asi bude něco špatně(nejspíš hodnoty vody) , když předtím byly v pohodě v holém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 16:30 KubaR Re: Ičin
Ano, oceláti jsou tam také, s těmi problém není. Na té fotce to není dobře vidět. Samice je právě za tím dřevem schovaná a samec je nahoře. Než jsem je dostal, oba byli v tom samém akváriu, akorát bez žádných rostlin, bez dřeva, v podstatě bez ničeho a vycházeli spolu dobře. Po několika týdnech, co se přestěhovali, samec na ni začal dorážet, a i když je někde schovaná, i tak si ji "najde" a vyštve ji ven. Nejdříve to velký dřevo bylo veprostřed, potom jsem koupil ještě jedno, aby měli schovky. Tak zkusím to předělat, ale dřevo veprostřed nebo vlevo, je to jedno, jemu se líbí zřejmě všude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 10:31 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jenom mě ti kančíci přijdou jako oceláti? stydim
Jinak rozhodně přestavět. Třeba se poupraví teritoria(jak už bylo řečeno). Každopádně u ocelátů bych se toho nebál. Jsou to tvrdé ryby, které se dobře hojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 08:27 radim Re: KubaR
jako první bych zkusil ten velký kus dřeva dát na střed nádrže...samec si pak nespíš poupraví teritorium na jednu polovinu akva... Neříkám, že se tak stane určitě, ale dost možně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 20:57 JoKa Re: KubaR
Myslím že je tam pár schovek za kořeny. .
Jo tak teď už to není měsíční krajina, ale krajina po povrchové těžbě hnědého uhlí... :)
Kámo přitlač na pilu, minimálně s rostlinami, jinak se ti tam pobijou... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 20:40 KubaR Re: radim
Fotka k příspěvku Jo ještě tam nemám aktuální fotku. Takto ted vypadá. Myslím že je tam pár schovek za kořeny. . Foto v přílozeradim napsal: Co tak nějaký úkryt? Máš to tam jak na Měsíci no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.12.2014 19:46 radim Re: KubaR
Co tak nějaký úkryt? Máš to tam jak na Měsíci no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:32 KubaR – Co s Tim ?
Ahoj kolegové, Prosím o radu mam kančíky a samec mi celke dost jede po samici je celkem orvana celkem rychle se to hojí co se týka ploutví ale tělo supiny moc ne co s Tim ? Info o akvarku v profilu Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:45 Muž Spery [0] Re: romant
dobře budu měnit vodu 3x týdně :) .. ted měním 50% týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:40 R Muž romant [27981] Re: Spery
Čstěji měnit vodu, třeba zkusit, ale jak se na to moc tlačí, obvykle z toho nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:38 Muž Spery [0] – cichlidka kakadu - tření
Zdravim , mam trio Cichlidka kakadu ... jedna ze samicek je zbarvena sytě žlutě,a sytě černý pruh , což znamená,že by měla být připravená na tření,ale samcovi se nějak nechce , jak ho navnadit ? .... Dávám jim mraženou potravu(buchanky,patentky) + někdy umělou v podobě vloček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
no , jsou to potvory ty cichny , v jiném akvárku mi agasisák rovná i šestkrát větší Amazoňáky ,kteří do nedávna kralovali gangu potlesk potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 21:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
Hovorím o tom istom. Ja som si to vyložil ako keby si to pomýlil s ikrami a bránil si ich, tak, tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 21:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
Ku cihlidkám som umiestnil sklenený difúzor, chcel som potešiť rastlinky. No cihlidky si pomýlili bublinky s ikrami, to bol, ako vravíte vy "nářez". Difúzor musel ísť von.
:-D já u sebe pozoroval síš že se to pokoušej sežrat , pač se ty bubliny hejbou , jeden samec od difuzoru dokonce odháněl ostaní ryby, aby si jen on sám naplnil břicho palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:51 radim Re: jirkaww
Jak píše romant, chtělo by to vidět nádrž, ať víme na čem jsi :-)
Osobně jsme měl nádrž o ploše dna 80x40cm v které byl pár Apistogramma agassiziia a 1+2 Apistogramma steindachneri. Šlo hlavně o rozložení samic a jejich úkrytů v nádrži. Ty se mezi sebou umí docela bít, ikdyž se zrovna netřou. Samcům se jejich území překrývaly bez nějakých šarvátek. Být to dva samci od jednoho druhu, tak už by v tom nejspíš problém byl...Hlavně teda pro toho slabšího, který by byl neustále utlačován.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
To, že nesúhlasíš s mojím názorom ešte nemusí znamenať, že som ich nechoval. Je pravda, že ich už nechovám a to pre mnou opísané problémy. Párik cihlidky (tejto)
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
mi zdecimoval ináč veľmi pokojné cihlidky
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramire
ktoré sa v "pohode" znášali niečo cez rok a to hovorím o nádrži cca o 300L, nie 112L.
Venoval som isté obdobie aj
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny
Tu je to napísané veľmi výstižne u týchto pestrencov a platí to i všeobecne.
Všetko sa ako tak dá, ale ak príde ku kladeniu ikier, mno, nech to vyskúša.
Podelím sa ešte o jednú skúsenosť. Ku cihlidkám som umiestnil sklenený difúzor, chcel som potešiť rastlinky. No cihlidky si pomýlili bublinky s ikrami, to bol, ako vravíte vy "nářez". Difúzor musel ísť von. Naozaj už tieto rybky nechovám, verím, že som aspoň trocha odľahčil tému pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:09 Martin736 Re: cezarmilan
to si nemyslím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:07 R Muž romant [27981] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Problém je, že cihlidky a aj tie malé je lepšie chovať v páre. Oni dokážu byť teritoriálne a voči inému druhu, takže pospájať viac druhov by do akvária prinieslo veľa stresu pre všetky rybkyNezlob se na mě, ale ty jsi těch cichlidek asi moc nechoval, jinak by jsi nemohl napsat, co jsi napsal. Tazatele naprosto zbytečně odrazuješ, příště když nevíš, tak mlč. X-) Když bude akvo vhodně poskládaný, dno rozčlěněný, tak v tazatelově akváriu bude moci existovat i několik párů cichlidek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jirkaww
Problém je, že cihlidky a aj tie malé je lepšie chovať v páre. Oni dokážu byť teritoriálne a voči inému druhu, takže pospájať viac druhov by do akvária prinieslo veľa stresu pre všetky rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 18:09 R Muž romant [27981] Re: jirkaww
Kvalitní filtrace, neflákaná údržba, rozčlěněný dno a mohlo by se zadařit. Určitě by se šikla prezentace předmětnýho akvária.
Edit: Příště prosím příspěvek jenom do jednoho vlákna. Beru to jako rozkoukávání se na fóru. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=601