Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
Dnes mě došly ČD kuryrem dvě tyto cichlidy,požadoval jsem samce a samicku.Ale nějak se mě to nezdá,přikláním se k tomu že to jsou oba samci,byť je jeden menší asi o 1až 2cm....právě že ten menší mě přijde na samici moc barevný v oblasti skřelí,na ritní ploutvi má také vybarvení v podobě jiker,to že má trochu barvu do žluta na fotce,není v reálu nějak moc viditelné.Pokud se dostanou poblíž sebe,naparuji se jak dva samci a větší honí menšího.Porovnávám je dle A.agassizi,kde je rozdíl mezi pohlavími dost zřetelný.Díky za pomoc při určení
0 15.11.2011 15:15 funy – cichlidy
zdravim prosil bych o pomoc predem dekuji
ano,chápu,živé krmivo je rozhodně lepší.Ale jen podotýkám,že bych případně krmil LYOFILIZOVANÝM krmivem,což je sice suché,ale myslím,že to je sušené mrazem a udajně to zachovává spousty výživných látek.Nemyslel jsem samozřejmě vločky a granule,ale lyofilizované nitěnky,darnie ,krevetky apod.
0 14.11.2011 19:57 Johník – Menší pomoc
Ahoj.
Mám doma dva Vrubozubce Paví (Astronotus Ocelattus) a potřebuji se zeptat.
Je lepší dát jako dno písek nebo štěrk?
Je dobré že mi neokusují a netrhají rostliny ? rotože mi je předtím okusovali a týden se jich ani nedotkli.
Díky za rady
trpasličí cichlidky jsou bohužel poměrně dost zamořené ruznými bakteriemi a je jen otázka co to spustí.Znam člověka ,ktrerý nikdy ničím nekrmil než živým a nikdy neměl problémy a těch chovatelů co krmí suchým a padá jim to je spousta.Ono pokud se k tomu živému a krmení přistupuje zodpovědně tak to riziko je malé .
Nerozumím,ze suchého -lyofilizovaného přeci nehrozí zavlečení ruzných breberek,tak jaké riziko?Ano nebudou tak pěkně vybarvené,to souhlas.Živé je živé....
ano,přiznávám,v tomto jsem pesimistický,jestli to je dobře nebo špatně,nevím,prostě je to tak
riziko u těhlé prcku je i ze suchého,ale co kráasy zbarvení se suché nemůže živému přiblížit ani náhodou.Moje heslo je buď mám ryby krásné ,nebo zdravé ale trpaslíci jsou nevyspitatelní když začnou padat tak padají po čemkoliv.
Já krmím mraženým a živým už více jak 20 let a žádnej problém jsem nezaznamenal, ale to je vysoce subjektivní pohled, který může být ovlivněn spousty faktorů. Takže v tom jak krmíš bych problém neviděl.
Nemyslel jsem jen granule a vločky,ale především lyofilizované nitěnky,ráčky,dafnie a podobně.Tím v kombinaci s vločkami a granulemi běžně krmím i NEcichlidy,ale nerad bych krmil ani mraženým.Především z důvodu,že jak u živého ,tak i mraženého hrozí riziko zavlečení parazitů.O odchovu neuvažuji,takže jsi mi vlastně odpověděl,že lyofilizovanými různými druhy mohu v pohodě krmit tyto cichlidky,tedy jestli jsem to dobře pochopil
Určitě to není nutný, je docela dobrý když se krmí sušeným(vločky, granule) jim to spestřit třeba mraženejma patentkama. To živý krmení je výborný při podpoře tření.
ahoj,pro cichlidky např.thomasova ,papouščí je nutné opravdu jen živé krmivo nebo ho je možno nahradit různými druhy lyofilizovanými krmivy?
Starší reakce
V 260ti litrech bych se toho opravdu nebál. Ani jedna z ryb není vyloženě agresivní na jiné druhy, Kakadu je má agresivitu vnitrodruhovou to ano, ale divím se že v tak velkém akva napadaly ramirézky. Ono ale také záleží, jak to akva vypadá.
Klidně je tam dej, neměly by být problémy. Záleží v jaké velikosti tam budeš A.hnědé přidávat.
Akara hnědá je relativně velká a klidná ryba, mám ji společně s dalšími Cichlidami a Čichavci ve 112 l akva. Konflikty nevyhledává, ale rozhodně si nenechá od ostatních nic líbit, útoky dokáže vracet i s úroky - této kombinace (navíc v 240 l) bych se určitě nebál.
Starší reakce
Nech to na přírodě, pokud jsou to skutečně samice tak to vadit nemusí. Problém jsou 2 samci v menším akva.
Mám takovej dotaz.Prodavačka mi prodala místo párečku Pestřenců červených dvě samice.Dneska jsem přikoupil samce.Nebude to dělat problémy?Co s tou samičkou kterou si samec nevybere.Mám 300 l akvo a kupovat ještě jednoho samce je asi nesmysl i když místo by tam ještě bylo.Mám skalku i kořen.
Starší reakce
U těch Kakadu je důležitý tam mít jenom jednoho samečka, protože pokud by jich tam mělo bejt více, tak to by nedělalo dobrotu, budou se velmi často do sebe pouštět a může to mít až fatální následky, ale velikost akvária je jedním z nejdůležitějších parametrů. Jinak na Mělníku předpokládám, že je to Vivárium a pokud je tomu tak, jistě to bude vše s řádným odborým výkladem.
0 28.08.2011 14:09 RAP –
Re: .. Není cichlida(ka) jako cichlida(ka). Vybíráš temperamentnější Kakadu a poklidnější Thomasky a akvárium je velikostně akceptovatelné a když tam bude ta možnost si utvořit a obhajovat svá teritoria, tak Ti budou dělat radost.
Bohužel znalosti prodavačů(ček) v akvaristikách a zverimexech jsou velmi často mizerný, ale s tím toho moc neuděláme.
Dobrá, to jsi na správný cestě.
Až budeš ten filtr měnit, tak je po dobu toho měsíce nech běžet v nádrži oba a teprve potom ten původní dej pryč, aby ten novej byl již dobře osídlen nitrifikčníma bakteriema.
0 28.08.2011 13:21 .. Nádrž už běží něco přes měsíc a asi dva týdny tam mám otíky kvůli řase která se začala dělat na listech, ale hned první den ji zlikvidovali
. S tim že musím počkat počítam už i kvuli té víměně filtru.
Tu nádrž před tím, než je tam dáš nech pořádně zaběhnout a nedávej tam všechny rybky najednou, pěkně postupně, co týden jeden druh a v průběhu zajíždění akvária častěji měnit vodu. Osobně bych tam tyto rybky nedával dříve než po dvou měsících, samozřejmě, že tzv. zajížděcí rybky je dobrý tam dát dříve, tak po měsíci.
0 28.08.2011 13:04 .. Kořeny tam mám dva a dvě jeskyňky z kamenu (každou v jinym rohu). Filtr sem ted objednavala vnější protože k setu byl nějaký prapodivný
, tak myslim že filtrace bude dobrá. Nebyla sem si jista, protože když sem se ptala ve zverimexu na cichlidky tak paní tvrdila že mužou bejt jenom ony v akva a nic vic, ale na druhou stranu my zas do 120l radila parmičku žraločí nebo kančíka zlatýho, tak nevim jak moc tomu rozumí..
Když se nádrž rozčlení kameny a kořeny, tak aby si oba druhy mohli obhájit svoje teritorium, tak bych to viděl jako funkční. Těch Kakadu bych dal 1 samečka a 2 samičky a těch Thomasek párek. Dobrou filtraci, nešetřit rostlinama a pravidelně měnit vodu a rybky budou spokojený.
0 28.08.2011 12:22 .. – cichlidky
Dobrý den, prosím o radu, snese se ve 120ti litrovém akvárku pár Cichlidek Kakadu s párem Cichlidek Thomasových? (dále s 3 otíky a nějakým menším hejnem - zatím nevím jaké)
Starší reakce
Musím souhlasit s ostatními.To tvoje AQ je malé.Jsou to teritorální rybky. Potřebovali by mít prostornější akvárium. Já přesto, že mám AQ 240l mám také špatné zkušenosti - a to, že Cichlidky ramirezové vytlačovali "kakaďáky". V akvariu jsem měl 8 kusů "ramirézáku" pak jsem dokoupil 3 kusy "kakaďáků" - byli moc pěkně zbarveni. A výsledek - Cichlidky kakadu do dvou měsíců ani kus!
muzes tam tu samicku skusit koupit, ale stejne jako romant si myslim, ze casem to fungovat prestane
no jo ale když byly v páru tak to fungovalo
Nevymejšlel nych žádný zdi a dal bych toho samečka Ramirézáka pryč. To akvárko je tak akorát na obhájení teritoria pro ty Kakadu a tohle složení nebude do budoucna dělat dobrotu, což by se později ukázalo i kdyby tam ty Ramirézky byly v páru. Přeci jenom to jsou teritoriální chichlidky a v nádrží Tvé velikosti si jen těžko budou obhajovat svoje revíry, aniž by nedocházelo k nějakým větším potyčkám.
Můj sameček ramirezky potom co mu umřela samička je dost utlačován párem kakadu moc se nedostává k potravě a má drobné kousance na ploutvích nevíte jak tomu zabránit jinam ho přendat nemůžu nějaké zábrany ? Napadlo mě rozdělit nádrž bambusovými tyčkami
Starší reakce
když už chceš chovat jen tyhle rybky tak jim přizpůsob akvárko. Vápencové kameny a mramorové dno není zrovna ideální, mají rády měkkou vodu. Chtělo by to kořeny na rozčlenění nádrže a víc rostlin. Výluhy z kořenů jim budou dělat dobře nebo můžeš přilít výluh z rašeliny nebo přidat olšové šišky nebo suché listí. Takovej bílej kamenolom pro ně není nic příjemného.
I kdybys tam nepřidal rostliny (kterých v jejich biotopu moc není) tak aspoň to ostatní
Pokud jsou v tom akvárku co je v prezentaci, tak je to na dva páry cichlidek malý. To akvárko je prakticky bez rostlin, což taktéž nepřispívá k pohodě Tvých rybek. Rozhodl bych se pouze ro jeden druh těch cichlidek a měl je tam ve složení 1 sameček a 2 samičky. Oba dva páry si na ten prostor činí nároky a nemůžou si jednoznačně vytvořit svoje teritorium a celý akvárko považují za svůj revír a z toho posléze mohou pramenit ty problémy s utlačováním, jak o nich píšeš.
0 02.07.2011 20:15 OP80 Zdravím mám v akvárku jeden pá kakadaku orange a jeden pár ramirezek,ale problém je v tom že mi neustále umírájí samičky kakadaku za poslední 2 měsíce už je to třetí,vždycky se schová pod filtr a tam vydrží tak 5-6dnů a pak ji najdu mrtvou.ostatní rybky jsou v pohode mám už asi víc než půl roku.prosím poradte co s tím.
Starší reakce
neregistrovany user se "zajimavym" jmenem se pta, jak zaridit CHOVNE nadrze ?!
troll
0 31.03.2011 08:04 pavelopa bohužel prostor-asi jsem to špatně odhadl,mám všechno plné a teprve čekám na další nádrže od sklenáře-mě spíš zajímá jak je možné že se tak rychle zaplnila,podle literatury by to mělo trvat měsíc-pal to čert že z toho tentokrát nic není,nedělám to kvůli penězům,ale těch čtrnáct dnů mi vrtá hlavou a dost hodně je zajímavé,že zatím zplesnivělo jen 5 jiker a zbytek žije-uvidíme zítra-i tak dím za reakci
tak je dej k sobě a budou mladé, nevím co řešíš?
Asi bude dobrý když si něco nastuduješ, co třeba tady.
wds.cz/… 0 30.03.2011 21:45 Václav Rybníček a přidává se do nádrží krapet soli a sody?
Kvalitní filtrace je u Afriky velmi vhodná, tak bych se přikláněl za jiné řešení než bublifukem, ale naprosto nic proti němu nemám, jenom je vhodnější do jiných tipů nádrží. Pro tebe si myslím že bude dobrý se poohlídnout po nějakým vnějším filtru se slušnou kapacitou filtračních hmot.
0 30.03.2011 21:38 Václav Rybníček Zdravím, prosím o radu..zařizuji chovné nádrže pro cichlidy z malawi,tanganika a nevím zda mam koupit filtry a čerpadla a nebo mi bude stačit jen obyčejnej větší bublifuk do každýho akva? děkuji
0 30.03.2011 17:44 pavelopa zdar-hele lidi,ona se zase vykladla,ted je cca 100 jiker-je to normální s takovým malým časovým odstupem?
Starší reakce
Pokud měla samička vizuální kontakt se samcem tak je to stimul v nakladení jiker.
pavelopa napsal-mohla se vyklást když samce jen viděla?
-obcas sa to stava aj ked ho ani neuvidi
u mna tako cakala samica Ostriežika purpuroveho a samca som ani nemal
0 14.03.2011 07:26 pavelopa – nakladení jiker bez páření
zdravím všechny-včera kolem poledne samička nanacara anomala nakladla cca 70 jiker bez páření-mám ji oddělenou cca tři týdny,samce má za sklem ve vedlejší nádrži-krmím denně živou patentkou,nitěnkou,koretrou-voda pH 6,8-tvrdost kolem 4-5 stupnů,teplota 25 stupnů,světlo 12 hodin-v sobotu jsem po údržbě nádrže dolil třetinu vody,což je zhruba 5litrů z celkových 15 litrů nádrže-jak víme,zdržují se cichlidky dole a nad ní jezdilo cca 35 gupek(cca 15mm délky)
nádrž je jen odchovná pro gupky,takže bez dna,jen echindorus v plastovém květináčku a ta akoarka nakladla jikry na stěnu květináčku ze strany od vedlejší nádrže kde je samec-mohla se vyklást když samce jen viděla?mohla jí vyprovokovat výměna vody(jen odstátá,teplota cca 22)?
potřeboval bych se v tom trošku zorientovat at pochopím co a jak se stalo a hlavně proč se to stalo-dík
Starší reakce
0 08.02.2011 17:06 Falcon – pohlaví
Dobrý den,nemáte někdo radu,jak bezpečně poznat pohlaví u Cichlidky Ramirezi var.Gold?Chtel bych si ji koupit,ale nejsem si zcela jist...a borci v obchode to nepoznají ani u normalních!
Jsou to mladé rybky,takze podle hřbetních ploutví nic moc...
Přidat reakci
1 ...... [33] ...... 43 44
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45914x