Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
jinak jsem to NO2 a NO3 nikdy neměřil a cichlidky už asi rok chovám,nic se neděje a ani jedna mi zatím neumřela(tuk tuk)...ale mám hodně rostlin,i ty plovoucí tak je to asi v pohodě..

Takže jsem se nespletl..díky snad si to už zapamatuju..

NO2 a NO3 VELICE DŮLEŽITÉ!!!
NO2 - Dusitany
- prudce jedovaté pro rybky, nevyskytují se za normálního stavu v zaběhlém akváriu.
NO3 - Dusičnany
- Cichlidky jsou na ně citlivé - je třeba sledovat jeho hodnotu do 10 mg/l je to určitě v pohodě. Na odbourávání NO3 používám plovoucí rostliny:
rybicky.net/atlasrostlin/lemna_minor
rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans
Funguje to!
Doporučuji články:
www.akvarista.cz/…
issuu.com/… Časopis Akvárium č. 1 str. 14-16; č.4 str. 12-24
Zdůrazňuji: Velice důležité!!! Tyto rybky potřebují i dekorace, které jim budou vyhovovat - spousta kořenů, které tvoří skrýše! Nepodceňovat!!!
Edit:
Opravdu je důležité o těchto rybkách něco vědět, než se začnou chovat - aby z toho chovu nebylo trápení! NO2 a NO3 to je základ u jakýchkoli rybek... hele já nevím..

já to jen tak střílím počkej až napíše zkušenejší...měl jsem tu otázku v testu na soutěži,už si to nepamatuju..

Aha .... dusičnany ....a co je způsobuje ?

NO3 jsou myslím dusičnany??myslím ale,že se pletu..

No četl jsem, že jsou hrozně náchylné na NO3 .... co to je ?

Můžeš zkusit Cichlidka kakadu nebo tu Cichlidka Agassizova

Můžeš chovat i jen pár nebo třeba 1+2

Zase tak náročné nejsou

Starší reakce
Mám cca 14 dní ve 100l akva 2 tyto rybky ( ostatní rybky 15 neonek, 5 otocinclusů, krevety C. japonica, akva je zarostlé s úkryty), měl to být pár, ale samička je pořád někde zalezlá, viděla jsem ji tak třikrát

, většinou nevyleze ani na krmení. Sameček je v pohodě, ten se neschovává, ale jakmile samičku uvidí, zažene ji. Je toto chování u těchto ryb normální nebo mám ještě dokoupit samičku? Bude ale z jiného zdroje, zvyknou si? Tyto mám ze spolehlivého zdroje a měl to být pár, který se už v jiném akva k sobě měl. A co by řekly na párek Ramirézek, nevadily by si?
Starší reakce
Doporučil bych do začátku 1 samce + 3 samice, po spárování dát 2 nepárové samice pryč, budou dost utlačované v době tření. Ale každá ryba je jiná, tak to chce zkusit.
Pokud dám do 150 l akva 2 samce (jeden agassizii, druhý cacatuoides), nebudou se prát? (akva 150l, zarostlé). Je rivalita čistě druhová?
Starší reakce
Upřesnil bych to přehazování dekorace, je potřebné odlovit dominantního jedince, alespoň na 24hodin.

rybkám některé rostlinky chutnají-tak proč jim neudělat radost,že?
Možná bys ty rybky měl nachvíli dát od sebe,mohli by se v nejhorším případě zabít,nebo pro začátek zkus přeházet dekoraci v akvárku,třeba se tím chvíli zabaví a dají si pokoj...
Ja som si ju kúpil dva krát a vždy do stonky obžrata. A to sa kompletne zmenila osádka akvária medzi tými dvoma. Asi je chutná.

Taky mám Ramirézky, 1pár a chovají se k sobě vzorně, vše společně, od společného oběda či večeře až po prohánění neonek. Je to opravdu moc krásné je sledovat... Takže je u Vás něco špatně, asi jak napsal RAP...
ad.1) asi jim chutná ad.2)buď se nejedná o pár nebo si "nevoní"
ahoj, mám další z dotazů začátečníka

1. rybky (hlavně cichlidky, ale i parmičky a pancéřníčci) mi dokonale ožrali Mayaca fluviatilis - chci se zeptat, jestli jim něco chybí, nebo jestli je to normální... ostatní kytky jsou ok, ale tuto zlikvidovali pěkně

2. mám dvě cichlidky - měl by to být pár (asi

- a samec mi neustále prohání samičku - ta nakonec se jakokdyby nakloní na bok a on ji nechá... ale má i lehce dotrhané ploutve - to je normální u páru? nebo to znamená, že je něco špatně??
děkuju za odpovědi a přeji hezký den

Starší reakce
Jeste by mne zajimalo, nevite nekdo, kde se daji v Ostrave koupit? videl jsem je v pet centru za necely ctyri stovky, ale nevypadaly moc dobre, taky jeste je meli na nadrazni v ton zverimexu, zajimalo by me, kde jinde se daj v ostrave jeste sehnat, popripade, kde by byl jejich vetsi vyber.
to jsou jenom druhy ze kterých vznikla
Tato rybka je nadherna a moc se mi libi, je divne, ze by byla jen v akvariich, na googlu.com jsem nasel tuto fotku
www.fishingkaki.com/… (
www.fishingkaki.com/… ) Vypada to, ze ji nekdo ulovil ve volne prirode.
Starší reakce
Kakadu a papousci je to stejné.

Ramirezky jsou citlivé ryby takze jestli teprve zacinas, zkus to treba s Agassisi nebo Cacatuoides. Neonky nejsou problem, parmicky je mozna budou trochu strasit...jsou to rychlé zravé potvurky! Ale jestli tam mas dost rostlin a maji se ty ciklidy kam schovat, tak by to mozla slo

Přeju hezký večer,vybírám teď do společ. 200l akva rybky a chtěl bych tam nějakou cichlidku rozmejšlim mezi Kakadu,papouščí,Ramirezova popř. jdou zkombimovat s Neonkama.parmičkma mechovýma a ancíkama?
Díky za rady..
isamik napsal: Jak jsem se nedavno dozvedel 2 je ten nejhorsi pocet samcu...
2 samcy se budou pořád honit až to jeden nevydrží.Ale když už budou třeba 3 tak se to rozloží..
Jak jsem se nedavno dozvedel 2 je ten nejhorsi pocet samcu...
to nieje celkom dobré, ak chceś 2 samcov tak potom 6 samic.
Starší reakce
Děkuji, taky se mi zdá že se již sklidnili, měl jsem zpočátku strach. Volil jsem velikostně větší ryby, aby to ustály tak snad se zabydlí.

Ahoj koupil jsem si dnes 2 ks 15 cm papouškú, k 10 cm ocelátům, do 600 l akvaria. Co mám dělat pořád na ně oceláti doráží. Můžou jim nějak ublížit? Děkuji

Starší reakce
Krmím mraženým - nitěnky, patentky a artemie.

Ked samica pred samcom ujde, nie je pripravena na trenie!

Krm mrazenov a samica sa rychlo zaplni!

Kdybych si nebyl jistý, že to akvárium neunese, tak to nenapíšu

.
Dneska jsem si všiml, jak se samec před samicí naparuje a pomalu se k ní přiblíží a potom samička zdrhne, on rychle za ní a samička zase zdrhne.

Nechápu proč, kurňa. Napadají mě 2 možnosti - buďto mám špatný pár nebo se samec chce třít, ale samička ještě ne.

Mám přidat samičku ? Ty jsou vůči sobě taky trošku teritoriální, nemám pravdu ?

Vzhledem k tvému akváriu a jeho osádky bych ho neodlovoval. Spíš bych mu přidal samičku. To odlovování se týká spíš Akarky zelené, kdy se samička stává agresivní po vytření.

No to nejspíš jo.

U rájovců mi přišlo, že samice hlídá větší okruh. Taky samce, aby hlídal přímo mrňata. U cihlid je to asi obráceně.
No a inteligencí určitě taky.

Já myslím, že "smysly" mají stejné, možná chování se liší

No jo, ale lybirinky mají úplně jiné smysly, než Cichlidy.

asi se to nedá moc srovnávat, ale samice bojovnic by taky měla hlídat teritorium a stejně se radši odlovuje
Přidat reakci
1 ...... [38] ...... 43 44
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46022x