Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 18:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bíbí
Sedm litrů a čtyři ramirézy v tzv.chovu...no buďte ráda, že ty ryby nemají ruce...to byste neubránila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2012 14:08 R Muž romant [27987] Re: Bíbí
Tak jak je to akvárko kde jsou 4 ramirézy vlastně velký, aby jsi mě nemusela zbytečně hrozit, bude úplně stačit když napíšeš že to akvárko má tolik a tolik litrů. Ptám se na to proto, že jestli jsou ty rybky skutečně v 7 litrovým akvárku, tak sem tu prezentaci snad ani nedávej, to Tě někteří sežerou. Zcela upřímě, to nemůže dlouhodobě fungovat. tedy pokud je to skutečně jenom 7 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 14:03 Bíbí Re: romant
coze :-| myslím že jak si sem dám novou prezentaci uznáš sám že jim tam bude líp než ve společném aq :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 09:58 Žena TatianaP [77] - Živorodky – cichlidky kakadu
,,oprava slaby kmen, a nie knem...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 09:52 Žena TatianaP [77] - Živorodky – cichlidky kakadu
,,mam otazku..uz asi 1,5 roka mi v nadrzi plava samcek cichlidky kakadu..zatial bez samicky,pretoze vsetky,ktore som doteraz kupila zahadne uhynuli..vsetky ryby boli zdrave,loen tie samicky vzdy velmi schudli,aj napriek tomu,ze potravu prijimali..po niekolkych dnoch nasledne uhynuli..samceka mam od chovatela ,ale samicky som vzdy kupila v obchode...je to snad nejaky slaby knem???bojim sa kupit new samicky,aby to nedopadlo ako pred tym...stretli ste sa s tym niekedy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 08:22 R Muž romant [27987] Re: Bíbí
To +-7l akvárko je překlep, jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 08:16 Bíbí Re: romant
já už mám jiné aq .. musím si ho nafotit.. ramirézky mám v +-7l aq bylo jich 5 teď už jen 4. velké je jinak osázené i obyvatelé jsou nyní jiní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 17:06 R Muž romant [27987] Re: Bíbí
Přecijenom to akvárko je dost zatížený těma živorodkama a cichlidky mají rády čistou a čerstvější vodu, takže začni s intenzivnějšíma výměnama vody a rozmysli to do budoucna, protože bych to dlouhodobě neviděl jako udržitelný. Už je to na to akvárko velká porce znečišťovatelů a ten prostor není nafukovací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:09 Bíbí – ramirézka
ahoj mám cichlidku ramirézovou a je nějaká divná je na jednom místě a vytratilo se jí červené zabarvení očí .. má je černé čím to je? očekávám že pojde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 17:30 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tak to každopádně. Jen prostě většina zeměžroutů je povahově spíš klidnější. U avizovaného páru bych tu klidnost čekal ještě větší. Teď už budu chytřejší :) a snad taky tento problém je vyřešen
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Jasně sociální chování větších a velkých cichlid je vskutku trochu složitější... smich sám o tom dost vím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:38 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Díky za názor. Všechno už je v pořádku. Voda už má teda i vhodné parametry - díky osmóze už je i ta tvrdost někde na asi 6 dGH. Co se týče dusíkatých látek, tak jsou opravdu prakticky na nule - silně zarostlá nádrž rychlorůstkama. Ona agresivita ale byla způsobena nevhodným počtem ryb. Jsou to hašteřivé ryby a v počtu dvou kusů od druhu docházelo k nahánění jednoho jedince. Momentálně už je satánků 6 a tak se pozornost rozložila a vše je v pořádku. Jelikož je to velice málo chovaný druh, tak jsem se o té hašteřivosti nedočetl ani na zahraničních fórech. u crenicichel je to to stejné
Jinak pro brňáky - minulý týden jsem byl ve Sklorexu a připravoval se tam pár satanoperca demon na tření, tak kdo by se chtěl mrknout, tak má možnost. To mě hodně překvapilo, že tak náročná ryba se vytře ve výstavní nádrži v obchodě coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Dlouho aklimatizované cichlidy z měkkých vod, chov v tvrdé snáší celkem dombře, pokud není fakt moc tvrdá. V případě vašich satanoperek by vodivost neměla přelézat 600 mikro. S agresivitou nemá tvrdost nic společného, to ty dusíci, jak píše Václav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:14 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
no uvidím zatím dik ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:10 R Muž romant [27987] Re: drahoš
Nezmrznou, mě se třou ve 23-24 stupních, toho se neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:09 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku to mi zmrznou skalara
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:06 R Muž romant [27987] Re: drahoš
Můžeš je pomalu zkusit zchladit, tak na 23 stupňů, ale opravdu pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:00 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku teplota je 27 proč jako
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 21:04 Petr Re: romant
Tak jo, díky. Ještě pár dní počkám, a jestli se "nezkamarádí", tak mu tam ještě jednu samičku dám. Jinak s krevetkami je v pohodě, ty se ho nebojí, tak je ignoruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:57 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
No..u mě by to krevetám neprošlo. Vždy když zajíždím nové akva, dávám kromě šneků i skupinu sakur. Po nastěhování nájemního dua až tria je většinou ještě ten den do večera naprosto čisto a červenou člověk nenajde ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:53 R Muž romant [27987] Re: Petr
Ale, to by šlo, spíš bych měl obavy o ty krevetky, ale nejsem na ně žádnej odborník, tak to asi funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:50 Petr Re: romant
No, to je právě "na hraně"... jen prcek, 50 l. Zbytek jsou mikrorazborky a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:42 R Muž romant [27987] Re: Petr
Určitě to můžeš zkusit. Jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:41 Petr Re: romant
Děkuji za reakce a rady. Samičku nemám kam dát...
Pomohlo by, přidat mu tam ještě jednu samičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:40 R Muž romant [27987] Re: drahoš
Jakou tam máš teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:34 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já mám taky strach měly snesené jikry kančik zelenooký ,a skalaři jim to sežraly a samec chce nové a samice ne tak hu tam pořád nahání a co teď bud se to uklidní nebo nevím co jiné aq nemám jenom krevetárko ale to by jim samice dala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:15 R Muž romant [27987] Re: Petr
Zkus, pokud máš možnost, je dát na nějakej čas od sebe, někdy to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:11 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Petr
Samička mu nemusí sednout..jako u lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:10 Petr – Cichlidka ramirezova - agresivní samec
Ahoj, máte někdo zkušenost s agresivním samcem vůči samičce?
Pouze 1 pár, ostatní osazenstvo v podstatě ignoruje, trvale útočí pouze na samičku, ta už je každý večer vyděšená a bez barvy. Úkrytů má dost, ale hledá ji tak dlouho, až ji najde a následuje pronásledování a "okousávání", i když žádná zranění nevidím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:54 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vaclav
(Viz prezentace) Dusičnany i dusitany na nule - z těch to nebude :)
Ale v jiné diskuzi jsme na tom snad víceméně došli. A to snad kombinace odchytových ryb a přirozeného temperamentu ryb podpořeného lehkým "stresem" z nezvyklé vody
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:20 Usine Re: Ičin
Nevím jak z tvrdé vody, ale z vysokých dusičnanů to být také může. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 10:15 Muž Krevetkov [1] - Neocaridina – Tapajos red head
Ahoj,chci se zeptat,mam jednu asi nemocnou cichlidu Tapajos red head,neustále otevírá tlamku rychleji než ostatní a sem tam se nakloní na bok.Nemuže to být něco s plyn.měchýřem?Jinak je v pohodě,nestraní se a potravu přijímá v pohodě.Hodnoty v aq jsou v normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 08:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy – Vliv tvrdosti vody na chování
Chtěl bych slyšet názor ostatních na tuto možnost. Má tvrdost vody zásadní vliv pouze v době rozmnožování a vývoje jiker nebo může vysoká tvrdost vody způsobovat problémy i v chovu?
Konkrétně se mě jedná o (teoreticky) zvýšenou hašteřivost u JA cichlid. Mohl by, řekněme, zvýšený stres z tvrdé vody způsobovat lehce agresivnější chování? Nebo mám prostě kliku na aktivnější jedince(2 páry různých druhů)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:20 R Muž romant [27987] Re: expd
Klidně můžeš zlepšit prostředí všem obyvatelům ještě dnes. :) Prostě kdo se na co cejtí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:18 Muž expd [0]
zitra se na to vrhnu díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: expd
Nastol vodoléčbu a začni tu eSHu aplikovat do té nádrže kde je ta postižená rybka. Když tu eSHu nemáš, tak bych se držel jenom té vodoléčby. Denní výměnu 30% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:59 Muž expd [0]
taky si právě myslim že to nebude nemoc ale odlov nepřipadá v úvahu to bych rozbombardoval celý aq a kdoví jestli bych ho dostal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:34 Muž honzaprouza77 [18]
moje mečovka se taky takhle odřela, nejspíš o kořen. Za týden ji to zarostlo a po 2 týdnech tam je jen vydět, že šupiny nejsou tak vybarvené, jako starší. To je dobře ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:19 R Muž romant [27987] Re: expd
Ta ryba mě nepříjde nějak jinak nemocná, než že má zanícenou tu ránu. Určitě je vhodná dostatečná hygiena nádrže, pravidelný odkalování a hlavně pravidelná týdenní výměna vody. Rybku bych odlovil a aplikoval třeba aSHa 2000, dle návodu. Možná že by jsi vystačil jenom s Acriflavinem, ale ta rána se zdá býti velká a zanícená, tak proto tu eSHu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:04 Muž expd [0] – co to je
Fotka k příspěvku nevíte někdo co to je?vypadá to jako kdyby mu upadl kus kůže rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hawok
kdyby se spravily tak bych byla moc ráda. Jsou s akarama hnědýma a malýma geophágama Tapajos red head, takže se nemají čeho bát, ale je to možný že se bojí když jsou s tolika rybama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 14:48 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: katterinecka
a co jsou snima za rybky. U me polehavali pod kryptokorynama prvni dva dny. Byli bazlivi a pak se otrkali a ted jsou vpohode, az moc nekdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 14:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Filip980
to nemají, ale mohly při přepravě nějak prochladnout (i když ostatní rybky co jsem kupovala jsou v pohodě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 14:07 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: katterinecka
Tohle to samý se mi stalo s kančíky červenohrdlými, nejsou někaj nafouklý nebo nemají nějak nezvykle velký břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 08:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Kančík zelenooký
V sobotu na burze jsem koupila párek kančíků zelenookých, takže v akvárku už jsou 4 dny. Chodí se i dívat co se děje a jestli není něco k snědku, ale divně plavou. Pořád leží břichem na dně (ale nelehají si na bok), a když chtějí plavat výš tak jako by jim to moc nešlo a zachvíli zas skončí na dně. Je tohle normální chování u těhle kančíků, nebo jim něco je? Dělají to tak oba stejně, jinak nějak nemocně nevypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 20:16 Muž honzaprouza77 [18]
no já měl úplně čistý, a nádherně zbarvený. Byly fakt good. Já ty cichlidky nechci k živorodkám. Já se hci všeho zbavit(až na pandy a ancíky) a koupit páry cichlidek a pár čichavců(nejspíš zakrslích obyč) možná páry č.

Jinak dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:40 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Deathbull
No nejvíc mě na těch parrotech a to štve to vpichování pod kůži a vytváření tetování a podobných hrůz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:39 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Deathbull
Tak ty závojový ještě nejsou tak zdeformovaný, ale ty baloon závojový, to je hnus, to aby jim ještě udělali tu otevřenou tlamu a říkali jim papouškoví cichlidky a prodávali je za 400,-, to je hrozný. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 18:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Filip980
Electric blue..to je to nejmenší zlo. Tohle si zkoukni...

imageshack.us/…

www.wetwebmedia.com/…

bluegrassaquatics.com/…

www.qianhu.com/…

www.fish-net.gr/…

Za chvíli tu máme další závojnatku, ale ne z karase...lámat ruce za všechny tyhle zrůdy, závojové neonky, parroty a jiné hnoje rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Deathbull
No celkem se mi nelíbí ta modrá forma nebo jak se to jmenuje, ta obyč je nejhezčí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=1501