Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 19:31 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Mě to asi nejvíc táhne k těm nigrofasciátům. Jsou opravdu nádherní, taky už nechci bojácné ryby,těch jsem si užil dost s okouníčkama a sumečkama sklovitýma. Na nigrof. se mi líbí jak jsou oseklí a ta jejich nenáročnost je pro mě velké plus. jen se bojím aby nešli do krunýřů,hlavně těch závojových. ještě by mě zajímalo,jestli jsou shopni uhlídat jikry před dospělým ancíkem? A taky podle rad co jste mi ohledně ni dal vy a RAP už dříve,není takový problém sestavit pár..Spíš přemýšlím,kde sehnat kvalitní jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 18:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
:-| sad hm... tak to je blbé. Tak zkuste spíš nějaké cryptoherosy menšího vzrůstu ... třeba nanolutea... teď mají přijít na Mělník do Vivária... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 17:47 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Tvrdost je myslím 16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
No já teda nevím... pH je docela fajnovské, tvrdost jsem teda nějak nenašel... Odchovávat nigrofasciáty je docela nebezpečné... ;-) ... Jako rodiče jsou docela dost tvrdí!!! To už spíš ty pulchry ( i když teda minimálně samci žádní drobci nejsou, alespoň co do délky!!!). Pokud bude tvrdost do deseti, zvládnou to nejspíš i ty akary, pokud je vezmete někde u vás v okolí, aby byly na vodu zvyklé... To jsou ryby i s mladými docela klidné, spíš strašící...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 17:15 Muž snehulda007 [850] Re: dudak
No dost dlouho měli naše vodárny udělenu vyjímku na jeden zdroj do 75mg/l NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 16:01 Muž dudak [1885] Re: snehulda007
Jsou to krásné ryby, byla to moje druhá cichlida kterou jsem odchoval a rád na ně vzpomínám. Protože se třou skoro pořád, je s nima spoustu zábavy a aspoň se trochu něco naučíš při odchovu. Jinak tu vodu máte dost zvláštní, pH pod 7, je v řádu spíš vyjimka a 37mg NO3 je docela extrém, norma pro pitnou vodu je 50, ale ti kančíci by to mohli zvládnout, hlavně aby se ti ho tam nezačalo hromadit víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 05:55 Muž snehulda007 [850] Re: dudak,NHKG
Díky za vyčerpávající odpověď. Podle údajú z vodárny je pH 6,5-6,8, a NO3 kolem 37mg/l, takže žádná hitparáda. Takže to opravdu vypadá na ty nigrofasciáty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2015 23:42 Muž dudak [1885] Re: NHKG, snehulda007
nároky cichlidek jsou o dost větší, jak na kvalitu vody tak na její teplotu, krmení a rozhodně i na odchov. Jestli máš hodně tvrdou vodu, cichlidky bych rozhodně nebral, další problém může být s dusičnanama, pokud máš vodu ze studny, tak tam jich je často víc než je záhodno, často i ve vodě z řádu je víc než 30mg/l, což už může být dlouhodobě problém. pH hodně nad 7 taky nic moc. Pokud nemáš s cichlidama zkušenost a chceš je mermomocí mít, tak vidím ty nigrofasciaty jako dobrou volbu. Jeden pár, krunýřovci budou v klidu a můžeš tam přidat pár nějakých drobnějších rybek - ale né zas moc drobných aby je nopožrali. Tihle kančíci se třou prakticky pořád a odchov je bez problémů, tak si to aspoň vyzkoušíš, sajiky jsou na tom podobně, ale o krapet náročnější, minimálně na odchov. Z jiných malých cichlid bych volil nejspíš pestřence Pelvicachromis pulcher, jsou taky nenároční, menší a můžeš k nim dát klidně hejno menších ryb, ale nejsou z Ameriky, případně akary rodu Laetacara a Nanacara, tam už ale můžeš mít problém s odchovem. Víc než jeden pár bych nepořizoval, případně víc mladých ale jak dorostou tak snížit počet na jeden pár
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 23:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: snehulda007
Měl jsem jen Zelenooké a nikdy více. Při tření zabrali velkou část mojí 300 litrové nádrže a třeli se furt! Ostatní ryby se krčily v koutku. Rostliny kromě těch v blízkosti třecího místa nechávali celkem na pokoji. Sice krásně měnili barvy, ale mít v akváriu jen 1 pár viditelných ryb bych nechtěl. Protože aspoň u mě krunýřovci moc vidět nejsou. Navíc nevím co budeš dělat s potěrem, potěr Kančíků je dobrý leda na zkrmení.
Doporučuju ty cichlidky, druhů spousta, nároky podobné, i když bohužel trochu vyšší hlavně na kvalitu vodu a nízký obsah odpadních látek v ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 22:51 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
Tak teď jsi přesně shrnul moje dilema :-D Proto mě zajímají zkušenosti s různými druhy druhy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 22:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: snehulda007
Musíš si rozmyslet co chceš. Ve 100 litrech můžeš mít krunýřovce a 1 pár Kančíků (nebo pár něčeho podobného). Z kančíků ještě připadá v úvahu rybicky.net/atlasryb/kancik_zelenooky , hezky mění barvu podle nálady a při páření, snadný na odchov. Napadá mě ještě rybicky.net/atlasryb/akara_thayerova , ale ty jsem nikdy neměl. Každopádně 100 litrů je pro tyto ryby dost na hraně.
A nebo můžeš mít Krunýřovce, Cichlidky a klidně ještě něco dalšího (tak aby jsi nepřerybnil). Cichlidky jsou sice náročnější na kvalitu vody, ale na druhou stranu mnohem klidnější a menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 22:07 Muž snehulda007 [850] – Jakou cichlidku
Ahoj,asi za měsíc budu doplňovat osádku a chtěl bych nějaké jihoam. cichlidky. Akv. má 100 litrů,podmínkou je,že musí být naprosto v pohodě s krunýřema (i závojovýma),nenáročná na chov i parametry vody( mám tvrdou vodu a s cichlidkami jsem začátečník) a rád bych odchoval mladé (takže snadný odchov). Zatím je můj favorit kančík příčnopruhý (vím že je to středoam. cichlida).Co jsem se tu o něm dozvěděl tak je nenáročný i na odchov,ale nevím jak s krunýřema a jestli by šel třeba ještě doplnit nějakou rybkou a je to celkem solidní likvidátor kytek,ale to bych mu odpustil :).Navíc se mi vzhledově moc líbí.
Další možnost je akarka zelená,ale o ní mám jen minimum informací(spíš žádné) takže netuším jak je to s odchovem,snášenlivostí atd. Nad tím, které cichlidky vybrat přemýšlím už delší dobu a pořát se nemohu rozhodnout,takže prosím o pomoc, případně budu rád za další návrhy.
díky za rady a postřehy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 13:00 Martin736 Re: roy
ty si taky občas protáhneš tělo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:33 Muž roy [18] Re: Martin736
Diky :) len by ma zaujimalo kvoli comu to obcas robia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 21:44 Martin736 Re: roy
to je v pohodě... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 19:17 Muž roy [18] – apisto agassizii a divne pohyby
Zdravim vas. Pisal som si to do dennicku,ale spytam sa aj tady. Zbadal som u apisto agassiziek,ze obcas niektora ostane ako omamena, zacne sa hybat v tele ako keby robila lambadu,ale uplne spomalene. Jak ked spomalim film. Je to normalne u tychto ryb,alebo je to naznak niecoho zleho? Behom minuty sa ale preberie a ako keby sa nic nestalo. Vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 08:03 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Jo tezky ,dekuji za odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 20:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sstevo
Najdi si ji v atlasu: rybicky.net/atlasryb/perletovka_pruhovana

Klikni na Hledat fotky - Google: www.google.cz/…

A hned první odkaz: www.akvaryumcity.com/…

Hrozně složité! :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 19:38 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Nama niekdo fotku perletovky pruhovanej???????
moc dekuji za fotku :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 12:33 Žena Raviolka [2148] Re: LiborSprysl
Děkuju za názory. Jak jsem psala, nejde o moje akvárium - poštu info dále a uvidíme :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2015 04:06 Muž LiborSprysl [9015]
Nazdárek Markétko, nevím ke kterým mečounům uvažuješ cichlidí společnost, ale co se týče cutterů, tak asi klidně. Tihle kanci jsou sociální telata... a to jsem měl i nanolutea. ;-) Trochu mi to připomíná situaci, když jsem měl z nutnosti perlovky Bangui s incisusy...Gavúni jim zobali jikry i mláďata.
Zatímco snad všichni kanci hledí na bezpečnost svých plodů, cutteri hledí hlavně na bezpečnost svou. Momentálně mám tři páry pohromadě (klidně ti jeden nechám :-)) a třou se obkvětináč smich V nádrži je šrumec jen při krmení a boj velmi výrazně pouze stínují. Takže pokud budeš mít nádrž pro mečovky členitou, tak si myslím, že žádný problém nebude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 19:34 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Raviolka
U mě si na výtěr a při vodění mladých ve 240 litrech zabrali tak plácek o průměru 30 cm I MÍŇ podle pohybu, když se necítila, bezpečně s mladými na dně (kvůli sumcům) nahnala si je na kompletní kulatý kokos a seděli tam jak na kopečku. Nijak mi nešikanovali oproti nim poloviční escondida, pohyb měli ostatní ryby neomezený krom bezprostřední blízkosti.
To co popisuješ je možné, ale myslím že jen v opravdu otevřeném prostoru s minimem přirozených hranic a členění. Naopak vzhledem k síle v páru se s nimi dá podle mě dobře pracovat a to svoje teritorium ochotně smrsknou v dobře zařízené nádrži. Z mých dosavadních zkušeností můžu říct že mám pocit že čím větší flákač je samec, tím větší teritorium, protože samici jednoduše nezbude nic jiného než šikanovat preventivně i vzdálenější ryby. To ale u cutterů z dobrého zroje nehrozí si myslím.

Mnohem platněji by se k tomu ale mohl vyjádřit Libor Šprysl, má je od něj, viděl jsem jich tam dost párů v jednom akva, bez problému se prý třou snad i vedle sebe. Ještě k tomu živorodkář .... Tam asi najdeš nejpřesnější odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 18:56 Žena Raviolka [2148] Re: Hansel - cutteri
Já si to soužití představit dovedu, jinak bych o kančících neuvažovala. Mám ale obavy, aby nebyli (při vytření a vodění mladých) až moc prostorově nároční a nestresovaly mečovky. Jde zrovna o druh, který je zvyklý kopírovat terén a schovávat se, kdyby je někdo vyháněl ode dna k hladině a do otevřeného prostoru, tak budou plaché a nebude to dělat dobrotu. To je akvárium pro mečovky, takže v tom případě by milí kančíci museli jinam ;-)
Právě o nanoluteus jsem se dočetla z mnoha a mnoha zdrojů, že je to nejklidnější druh, takže proto jsem původně chtěla jeho. Mám představu, že víc jak polovinu délky z nějakých 160 cm si nárokovat nebudou. Tyhle cryptoherosy jsem viděla vodit mladé jen v malém akváriu tak 80 cm na délku, kde si ten pár zabral většinu a zbylých 6 ryb stejného druhu to zvládalo celkem statečně v opačném rohu. Ve velkém akváriu nevím, jak to dopadne - a nechci se unáhlit, že cichlidy jó, že jsou krásné ;-)
Každopádně díky za radu, budu o nich hodně uvažovat!

EDIT - Tohle ale nezní vůbec optimisticky:
"Beware of stocking a spawning pair in community tanks! They are very protective - aggressive - parents. A six foot long tank is recommended as the minimum size for keeping this cichlid as spawning pairs, in 'mixed' species community tanks. Stock with tank mates that are 'robust' and hardy in nature..."
www.cichlid-forum.com/…
Akvárium nemá 6 stop (cca 185 cm), ale co je hlavní, mečovky bych nazvala choulostivými To by bylo příliš riskantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 22:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Raviolka
A v čem máš pocit že by mohl být u těch cutterů problém ve společnosti co popisuješ ? je fakt že by to chtělo už asi malinko větší páreček mezi ty mečovky aby se dostaly dobře přro žrádlo ale i to se dá a myslim že i mladinké ryby by to zvládly.... ale proud jim nevadí, netvrdím že do proudu patří, ale u těch sumců vodu míchám fest a i s potěrem tam pracujou a manévrujou na výbornou, co do mečovek, tak s těma si poradí jako prd co do svojí obrany a naopak mečovky budou dost rychlé aby nedošlo k větším šarvátkám. Ony jsou to prdlavky něžný ale rozhodně ne křehký a síla v páru je obrovská, u mě dokáží odrazit i 2x většího a 3x silnější ancáka. Voda na živorodky je pro ně taky kompatibilní a těch 300 litrů si budou vyloženě užívat. Stačí jim v nádrži malé útočiště pro tření a by měli co bránit a nebyl by problém. Vůbec bych se toho nebál. Naopak si myslím že vzhledem k jejich potenci by se mohli všichni obyvatelé tak navzájem průběžně přikrmovat potěrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:36 Žena Raviolka [2148] Re: Hansel - cutteri
Ty cutteri jsou fantastické, docela jsi mi nasadil brouka do hlavy. Já jsem sice po pečlivém výběru chtěla nanoluteus (mají být z cryptoherosů nejméně agresivní), ale jelikož je dlouho vyhlížím marně, tak cutteri bych jako dostupnou alternativu možná mohla zvážit znovu.
Koukám, že je máš krátce a navíc s dost specifickou společností, tak mi asi moc neporadíš ohledně jejich kompatibility. Hledám cichlidu do akvária cca 300 l, které je zařízené pro divoké mečovky, aby měly hodně místa na plavání, nějaké ty rostliny, kameny, silný proud. Bohužel biotopně by k nim seděly Herichthys carpintis, ale ty nepadají v úvahu a všechny další cichlidy z té části Mexika jsou podobně velké sad

Uvítám i radu od někoho jiného, kdo choval menší středoamerické cichlidy ve společnosti jiných ryb (ne cichlid a přísavníků). Vidím to opravdu na rod Cryptoheros, ač mám velkou slabost pro některé kančíky z rodů Herichthys a "Heros". Beztak je nevybírám do mého akvária, takže to musí stranou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 10:52 RAP Re: NHKG
Ještě by si mohl zkusit Crenicichla compressiceps. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 10:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: blegon
Díky za tip, zvážím to. Ryb co bych chtěl je spousta, místa v nádrži minimum. Navíc skoro každý druh co se mi líbí má nějakou pro mě nevhodnou vlastnost (skákající, moc se skrývající, moc agresivní, ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 09:29 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: NHKG
A co takhle Crenicichla regani ty se dorůstají malé velikosti ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 18:33 RAP Re: NHKG
Měl jsem je od kamaráda www.akvarista.cz/… , ale nenechal jsem si je dlouho. Skončily u zikyce ve rybicky.net/nadrze/1195 podívej se na starší fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 18:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RAP
Máš s nimi nějaké zkušenosti? Protože o nich uvažuju a moc o nich nevím... Bohužel z důvodu nosnosti trámového stropu mám akvárko jen 325l. A vzhledem k osádce bez rostlin...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 18:11 RAP Re: NHKG
Dvěstě litrů je na menezesky hodně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 18:04 Muž dudak [1885] Re: Designer
a co třeba rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny , chov i odchov bejvá většinou bez problémů, minimálně 2 páry by se ti tam vešly, jestli to bude dost zarostlé tak i 3. Jinak z toho tvojeho výběru se mi líbí ta akara hnědá. Jako další mě napadají akarky rodu Laetacara, dorsigery mají pravidelně v Bráníku, tečkované teď měli ve Vivárku (má je RAP) Nejsou tak choulostivé jako jiné malé cichlidky. No a jestli chceš kančíky, tak možná ještě šikmopruhý, ty jsou taky fajn a s rostlinama ti takovou paseku jako jiní nenadělaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2015 18:01 RAP Re: Hansel
Panamensky rozhodně hrabou a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hansel
Nejspis se od nich da cekat to co uz bylo popsano ohledne Cryptoheros sajica. Dik za tip, vlastne jsem o techto rybach ani nevedel.

Jinak cichlidy jsou uzasne vsechny, proto je taky chci, jen omezeni ktera od nich chci, splnuje maloktera. Asi proto, ze cichlida je cichlida :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 17:39 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Designer
Cryptoheros Cutteri nebo Panamesis ? Zrovna je mám čerstvě a jen na skle takže nemůžu potvrdit jak hrbou a nehrabou ale nebál bych se jich.
Úžasné drobné cichlidy palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 17:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NHKG
Ty hrebenace uz jsem zavrhl, jak jsem psal, moje hnojeni by se jim nemuselo libit. A i celkove v nich spatruji spise problemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 16:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Peepe
U mě zelenoocí nechávali kvítka bez povšimnutí s výjimkou plácku asi 20x20cm u kořenu, kde nepřipustili nic a kde kladli jikry. Problém s nimi nastal spíše jak se malí vykulili a začali plavat po akváriu, to pak byli schopní bránit klidně 60% akvária proti ostatním rybám a to mám akvárium 325l...
Mimo tření hodně klidné a tolerantní ryby, bohužel mimo tření jsou tak 1 den v měsíci. smich

A co tato ryba: rybicky.net/atlasryb/hrebenac_crenicichla_menezesi
Ale nevím jestli nehrabe, nikdy sem Hřebenáče neměl, ale uvažuju o něm do mého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2015 16:40 Peepe Re: Designer
Zdravím. Kančíci a rostlinné akvárium není úplně dobrá kombinace. Dá se to, ale s velkými kompromisy. Já chovám zelenooký. Dokud jsou mladý a nechtějí se třít tak je to v pohodě. Kytek si nevšímají. Jak vyrostou začnou hrabat. Co se týče kvality vody jsou to držáci, takže hnojení bych se nebál. Hůř na tom budou kytky. Když se třou vyhrabou úplně všechno co jim stojí v cestě. Nedávno mi úplně otrhali i anubias. Kytky v nádrži snesou, ale nádrž nebude vypadat podle tvých představ, ale podle jejich. Zasadíš kytku.. Druhý den je venku.. Dáš jí jinam.. A takhle to jde dokola než najdeš místo, kde ji budou repektovat. Navíc umí taky pěkně vyrůst, obzvlášť samci, takže těch 200l pro ně není zase tolik vody. Ale kdyby jsi chtěl chovat jen mladší kusy, mělo by to být bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 15:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Nic o nich nevim, ale podle popisu by se jim me hospodareni s NO3 kvuli rostlinam moc libit nemuselo. Tu agresivitu bych prekousl, tak bych holt slevil, nemusim mit ryb moc. Dik za namet, ale prijde mi to sice super pro vodu kterou mam z kohoutku, ale uz ne pro to, co z ni udelam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 15:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No hledam k nim moznou alternativu, ze bych si zkusil neco noveho, tedy noveho pro mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 15:00 R Muž romant [27982] Re: Designer
Takovej dlouhej příspěvek a stejně skončíš u těch Thomasek. :-D No, nemám pravdu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 14:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Kyselá a měkká voda... no to jsou hřebenáči i hřebenáčci v sedmém nebi... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 14:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Vyber, prosim o pomoc.
Probiram si cichlidy a cichlidky, budu neco chtit do nove zalozeneho 200l akvaria 100x50x40 (50cm vyska). Bude z velke casti rostlinne (jungle) a nerad bych nejake velke hrabani a niceni rostlin. Na druhou stranu ja nepotrebuju rybi gulas, nevadilo by ani jednodruhove akvarium. Parametry vody dost podrizeny rostlinam, vodu mam ted jednu z nejmekcich v Praze, ale budu dost hnojit, pH kolem 6.5, nechci zadne citlivky (rostliny jsou zde na vysoke pricce zebricku) a nechci velke rvace, at mohu mit i vic nez 2ks ryb.

Jako prvni mne napadla:
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
a nenajdu-li neco pro mne zajimaveho a vhodneho, co jsem jeste nechoval, asi to tak dopadne, dobre je znam, a jsou bezproblemove.

Pak jakekoli Apistogramma, ale nejak se mi do nich nechce, chci neco mene narocneho a neco, co se tak moc nebude nahanet a rvat, kdybych si chtel nechat vic samcu z odchovu atp.

Skalary ci tercovci, na to je to akvarko male (muj pohled na vec, navic rostliny jim uberou misto) a vetsi zatim nemam.

rybicky.net/atlasryb/kancik_mnohotrnny by mne zajimala velice, ale neudela mi z rostlin trhaci kalendar?

rybicky.net/atlasryb/kancik_eliotuv nebo rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly, to by bylo labuzo, jezne ony potvory budou ryt, nebo to neni az tak hrozne?

rybicky.net/atlasryb/akara_hneda , asi to neni spatny kandidat, ze? Nebo je uz moc velka na tech 200l? Videl jsem je i hodne velike.

rybicky.net/atlasryb/kancik_zelenooky - fakt nevim, hrabe moc? Pro mne velice zajimavy.

Mikrogeophagus fakt ne, jeste jsem se nevzpamatoval ze svych poslednich ztrat, to nerisknu, k memu rostlinnemu stylu a hnojeni to nejsou vhodne ryby.

Mohu poprosit nejake poznamky k uvedenym ci nejake dalsi? Bezne udaje znam, cist umim, ale presnejsi predstavu, co ktery druh udela v rostlinnem akvariu, u nekterych z nich absolutne nemam.

Rozhodne chci cichlidy, a vubec nemusi byt pro bezneho smrtelnika zajimave, na barvicky nehraju, a ze treba sezerou neonky ci pavi oka mne taky netrapi (nedelam polivku, a kdyz, tak zeleninovou), kdyz nebudou az tak moc ochutnavat me krasne rostliny (neco malo bych snesl) :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 21:01 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: blegon
Super, já mám ještě jednoho kapku většího samce, tak jsem se bál, aby i z toho třetího nevyrost nějakej submisivní samec :-D ale tyhle dva z fotek se nejvíc pošťuchujou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:55 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Podle mě to je párek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:50 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, myslíte, že to je párek nebo oba mladí samci? :) na 2 fotkách je jedna ryba, na třetí je druhá :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:16 R Muž romant [27982] Re: GagaRush
Ani zdejší atlas ten fakt, že to nejsou žádní třasořitkové neopomněl. ;-) rybicky.net/atlasryb/cichlida_papousci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:11 Muž Mislow [304] Re: Heimdall
Jj, pro prvnich par let, pak je 200 l malo. Fakt to nejsou drobecci, kdyz dorostou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:43 R Muž Silent [5949] Re: GagaRush
Pro ně bych připravil raději nádrž o objemu cca 200 litrů. Nejsou to zrovna drobečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2015 19:42 Žena Turbínka [2558] Re: GagaRush
Ne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=551