Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 13:20 Muž smoldo [0]
ja ich budem mat od chovatela co nakupijem uz ma zo par rarikou a aj sa mu vytreli bol som ich v piatok pozerat u neho v chovni takze este su male ale v mojej nadrzi budu tak za mesiac a pol uz ich mam slubene pekná rybka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 12:49 Žena stetinka [270] – Re: Stistko
ja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 12:26 Muž Krkovička [0] – Re: Stistko
ja ne ale každopádně je to krásná rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 11:39 Stistko – Ramirezi Neon blue
Fotka k příspěvku Chováte někdo v nádrži Cichlidku Ramirezi Neon Blue?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 19:09 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Inky
V jak velkém akvárku je vůbec máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 19:02 JagerMaister
ok vďaka teraz rodicia premiestnili poter do jamky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:56 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Inky
Perlovky jsem nějakou dobu taky choval. Jsou hodně agresivní a rádi ničí rostlinky. V akvaristice je málo kdy vykupují. Takže si jejich chov a odchov raději rozmysli.

Od nakladení jiker po vykulení to trvá 3-4 dny. Rozplavou se tak za týden. Okolo samičky se vytvoří hlouček rybek a samec odhání ostatní ryby z okolí hnízda. Starají se o mladé tak měsíc. Záleží na dominantnosti samce vůči samici. Jakmile se začnou znovu připravovat na tření je nutné potěr odlovit. Jinak je rodiče začnou odhánět, občas i nějakou sežerou.

Krmit můžeš i drcenými vločkami. Není to moc vhodné, ryby rostou pomaleji ale dá se to. Já používal Tetramin Baby (teď ho používám pro kančíky). Je dobrý a potěr ho ochotně přijímá. Nejrychleji rostou na živém, nebo mraženém krmení. Potravu začínají přijímat až po rozplavání.

Občas bývá problém jak dostat krmení přímo k potěru, když je rodiče z úkrytu nepustí. K tomu je nejlepší injekční stříkačka a brčko. Krmení rozmýchat ve vodě a pak vstříknout rovnou do hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 16:08 JagerMaister
Ahoj dostal som darom párik perlovky rudej a ten sa mi na druhý deň vytrel , teraz sa im začína kuliť poter a v atlase som čítal že poter potom vodia po nádrži ale mňa by zaujímalo že ako dlho ho vodia ? kto má skúsenosti s odchovom tejto rybky pls poraďte vďaka ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 13:49 Žena Nicky [195] - Labyrintky – Re: iblik
Také mám 160l akva a dala jsem tam původně trio. Nicméně sameček přilnul k jedné samici a tu druhou spolu ubili. Nechápu to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 10:21 Muž Lukasson [40]
Cichlidka kakadů je celkem dravá ryba a cokoli malého a hýbajícího bere jako kořist! Já ho ve svém akváriu mám a nejde k němu dát nic malého jako je krevetka red cherry a pod.... S tou Japonicou by to mohlo vyjít, ale nemá to smysl, protože ji skoro vůbec neuvidíš a bude se před Kakadákem schovávat...
Můj názor je, že krevetky by se měly chovat ve samostaném akváriu a je vše ok...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 22:42 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa opytat ci mozem chovat cichlidu kakadu s krevetkou japonskou a cardiniou crystal red????
ne ze ci mozem ale ci mi ich nezozerie????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: maxo
Otázka zněla:,,V com je ten podstatny rozdiel?"...To je právě ten rozdíl... ;-) ,ve společenské,s rostlinami je to jasné,NO3 odbourávají rostliny.U Afriky se o to musíš postarat ty,častější výměnou vody.Samozřejmě pokud nemáš denitrifikátor.Co se týše ryb,je to skoro jedno,některé jsou čuňata,jiné zase ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:19 Muž maxo [9] – Re: Romy
A ako sa moze v africkych odburavat NO3 prirodne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:15 Muž karelpavel [18] – Re: maxo
Všeobecně, ryby těchto nádrží nejsou taková prasata, jako spousty dalších ve společenských akvech
Ale hlavně záleží na tom, jak se komu co víc líbí - každé skýtá různé potřeby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy
maxo napsal:V com je ten podstatny rozdiel?

V přírodním odbourávání NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:08 Muž maxo [9] – prechod
Otazka do plena. Su africke akvaria jednoduchsie na udrzbu a prevadzku ako klasicke spolocenske? Alebo je to len zdanie,ked tam nemusia byt rastliny? V com je ten podstatny rozdiel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 21:22 hanyking – Re: RAP
Díky za odkaz. Zajímavá ryba. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 08:21 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: roper
Žerou skoro všechno,jsou to bezproblémové ryby.Jen potěr je hodně malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:39 Muž roper [10] - Cichlidy
To víš že to budou baštit, ale mají rádi pestrou stravu, tak je nekrm jen tím palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:21 Krylux – Re: Pavol
kidni to tam a uvidíš, mě to skaláři žerou upe v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:03 kreten – Re: Krylux
No to je dost velký omyl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:45 Krylux – Re: Pavol
zkušenost scichildama nemam :-D ale co rybě hodíš to by měla sníst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:34 kreten – Re: Pavol
To se zeptejte spíš jí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:28 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Lyofylizované patentky-Cichlida kakadu
cauko chcem sa opztat ci cichlida kakadu bude jest aj lyofylizované patentky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 12:51 Muž roper [10] - Cichlidy – cacadu
Ahoj
Já ty kakaďáky chovám v 16OL a mám jednoho samce na dvě slečny. Na výtěr dám Párek do 4OL a 26 stupŇů.
Tak do 14 dnů jsou většinou vytřené. POčet jiker je kolem 80 +- ale většínou jich přežije kolem poloviny.Po sléze doporučuji samce odlovit a nechat je asi týden s maminou. Po týdnu dát pryč i maminu, protože s ezačne opět připravovat ke tření a mohla by je klidně sežrat. To se ale taky málo kdy stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 11:55 maník
Dobrý den. Můžou se už třít když samička je 3,5cm veliká a sameček 5,5cm můžou mít spolu mladé? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:15 Marcus5
Ahoj
Kup si jich Hemichromisů určitě víc. Po čase se ti vytvoří dominantní pár.Perlovky si vyberou partnera samy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:01 R Muž romant [27982] – Re: luma
Hmm, tak to je hrana. Vytvoř jim tam dost úkrytů a jeskyň a dej tam jenom jeden pár, prostě když to bude potřeba, tak aby se mohli bezproblémů před sebou schovat. Tak ať se to povede, držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:56 luma – Re: romant
AKVARIUM BUDOU MÍT 100 L.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:27 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: luma
ja i zazila, ze samec samici sezral...chce to vetsi akvarium, ne min jak 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:25 R Muž romant [27982] – Re: luma
Jak velký to akva bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:23 Muž bolek [5]
Já si myslím že je lepší koupít víc ryb aby si samec sam vybral samičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:19 luma – Perlovky
Chci si koupit pelovky rudé.Budou mít samostatné akvárium je lepší pro vytvoření páru nakoupit více kusů.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:05 losos – Nevíte někdo co znamená
Nevíte někdo co znamená když se samička proti samečkovi naježí roztáhne tlamku a žábry. Natřásá se před samečkem spíš samička než samec před ní nevíte někdo proč to dělá nebo co to znamená? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:18 Žena bluedream [245] – Re: StrNd4
Nic není nemožné. Ale doma je nemám, tak neposoudím. V každém případě jsem nedávno koukala jak neskutečně rychlí mrchožrouti jsou krevetky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 13:11 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: bluedream
Ancistrusi a tak dale pochopim ale aby molyneska sezrala molynesku????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:35 Žena bluedream [245] – Re: StrNd4
Spousta ryb žere zdechlé kamarádky, tak to prostě je. Mrtvolka i z normálně krmeného akvária zmizí a až pak si člověk uvědomí, že má např. o neonku méně a kde nic tu nic. Když se jako krmení hodí rozmixované filé, grundle, ... to je boj o kus žvance :) (a to jsou to taky příbuzní :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2010 12:24 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
A o co teda de? :) Kdyz ma molyneska pravidelnou davku potravy ktera je kvalitni tak nebude zrat prece zdechlou rybu?Jako nechcu se s tebou hadat ale holt je to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 07:51 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Nejde o hlad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 23:25 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
To vim ze je to znamo uspesne sem jiz odchoval spousty zivorodek ale s timhle jsem se opravdu jeste nesetkal ze bych mel tak hladove ryby ze by sezrali mrtvou rybku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 22:00 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Proč ? Protože o živorodkách je známo, že se dokáží nacpat k prasknutí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:59 Žena Imii [45] – Re: RAP
rybicky.net/obr/ryby/max/3978.jpg

Takhle vypadá (možná trošku krpatěji) ... jen má ten červenej flíček navíc (samice) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:57 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
S timhle jsem se este u molynesky nesetkal aby zrala zdechlou ryby natoz kdyz jste je krmili vlockami a obdem mrazenou artemii.Proc by zrala zdechlou rybu kdyz me takovy papanicko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:55 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Každá ryba sežere co uvidím ... a živorodky určitě ... :-D Vždyť jsou to nenasytná prasátka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:25 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Imii
Molyneska sezere mrtvou ramirezku tak tohle sem jeste neslysel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:02 RAP – Re: Imii
Tou péčí jsem nemyslel nic zlého. ;-)
Mě se ramirézky vytřeli bez nadstandartní péče jakou mají u vás. Bohužel ostatní ryby měly svačinky. Holt přežijí ty nejsilnější.
rybicky.net/k/osobni/9468.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:11 Žena Imii [45] – Re: RAP
Kolem akva jen prach ... nic víc ...
Akva udržováno bylo ... dával se Blackwater aquatan (něco na způsob humidů nebo jak se to přesně jmenuje), filtruje se přez rašelinu a vždy když se mění voda tak 4l obyč. odstáté a 4l destilky ...
Takže k výtěru dojít mohlo =) No a pak mohl samec samici zabýt a zůstal jeden prcek ... je to trochu logické ... nicméně, mě mrzí že zůstal jen jeden :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:36 RAP
Rozhodně se zmenšit nemohla, spíš bych to viděl na optický klam. smich smich
Vzhledem k předpokládané péči, mohl výtěr klidně proběhnout bez zpozorování a zůstat jen jeden potomek. Samička mohla být zabita samcem či umřít a rychle zlikvidována ostatními rybami, šneky apod. Do týdne z ní nemusela zbýt ani šupinka.
Prohlédi jste to kolem akva? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:36 Žena Imii [45] – Re: StrNd4
Proč by ne ... kolikrát mi někde zmizla ryba a nic po ní nezůstalo :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky-chov-odchov?od=1751