Jaké rostliny
Jendo, bál bych se toho, že mu nevydrží
Ony kryptošky zas nejsou tak náročný. Jen musíš vědět odkud jsou
To je veliká pomoc v tom jak jim máš přizpůsobit podmínky!!
Já bych přidal krom těch rychle rostoucích i nějaký kryptokoryny.
Vždyť má zrnitost 0,6 - 1,2 mm. To je například zrnitost právě toho písku do bazénových filtrací. Tak jakápak mouka. Zahnívat by to nemělo. Používá ho dost lidí. Pokud dno zahnívá, tak bude problém jinde než ve zrnitosti.
Edit: Ostatně jestli se ve dně nějaké plyny hromadí si Ivka může snadno ověřit. Párkrát píchne špejlí do dna a uvidí, jestli jdou ven bublinky.
Jak budou pracovat bakterie a procesy rozkladu rostlin, tak bude docházet k zahnivani dna a tvorbě plynů, které se v tomhle písku špatně uvolňují k hladině.
Jeste bych prosila o vysvetleni,proc zasobarna jedu? Ten pisek
Pokiaľ Ti tam idú echinodory tak by som tam pridal ešte nejaký E. amazonikus - keď sa zakorení vie sa pekne rozrásť a zaplniť priestor - potrebuje dať niečo ku koreňom. E.Indian sa tiež dokáže rozrásť. Anubias je pomaly rastúca rastlina a hnedovka dokáže prežiť skoro všetko. Keď pridáš nové rastliny je treba počítať s tým že sa aklimatizujú a prelistujú z emerzných. Do vody by som pridal nejaké hnojivo - rastliny potrebujú živiny - na začiatku aj polovičnú dávku, je lepšie dávať denne ako týždenne a s tekutým CO2 veľmi opatrne - radšej nedávať. Keď rastliny zasadíš tak už s nimi nehýb aby sa mohli zakoreniť. Krček rastliny by mal byť nad pieskom - je lepšie keď vidíš kúsok koreňov ako by mali byť moc hlboko. Toho piesku tam mas zbytočne veľkú vrstvu a moc malá zrnitosť.
S tím, že je nové dno, tak podle foto je absolutní většina rostlin, které přijímají živiny ze dna. Tím pádem nemají z čeho brát. Navíc i ta frakce není dobrá pro kořenový systém. Je to moc jemné. Sám mám zkušenost s pískem do bazenovych filtrací, kde tyhle kytky nemají problém. Ale tahle doslova mouka vede k uhnivani. V tomto dně by mohly jít pěstovat liliovnicek, hygrophila, eleocharis. Není to dobré dno pro rostliny s velkým korenovym systémem.
No je to spis znovuzalozene , vymena dna filtr bezel celou dobu v te stejne vode ktere sem zachranila skoro vsechnu ,prvni tyden sem menila dene 20 litru vody,ted obden a vrstvu pisku 5-10cm jsem vycetla.nemam v planu narocne rostliny,jen chci aby aq prosperovalo.
Na nově založené akva je toho hodně. Ryby jsou problém číslo jedna. Je to brzy. Ten písek je taky moc jemný a ještě taková vrstva. Chtělo by to zasypat rostlinami jako je ruzkatec, limnobium, nějaká hygrophila. Na odbourání dusicnanu. Až pak bych začal s jinými druhy rostlin a po čase přidal faunu. Ale hlavní problém vidím v tom písku na dně. Zasobarna jedů.
Nema net,nic, mam pujceny telefon
Najlepšia by bola prezentácia s popisom a fotkami
0 21.03.2020 19:23 Ivka – Vyber rostlin
Ahojte prosim o radu zkusenejsi ohledne vyberu rostlin.procitam atlasy a nemuzu se rozhodnout ze sirokeho sortimentu. Predelavali jsme aqa z duvodu spatneho rustu rostlin,prebytek ras.nove dno pisek 0'6-1'2mm aq 80x35x35 22w led diversa bez topitka 22-26stupnu celorocne,aqa jede ted 2tydny,mam objednane kulicky do pisku jinak nehnojim echinodorus.hnedovka jaks taks rostou,valisneria a egeria densa se rozpadli a sipatka nic nedela anubias se rozjizdi pomalicku(malem bylo po nem) mam ph 7,2 kh 10 gh7-14. Test za 300 mam 3 blacmolly 3 gupky a 10 malych pavich ocek dekuju za radu
Starší reakce
Ahoj! Tak se to blíží! V neděli budu zakládat domácí akvárium
rybicky.net/nadrze/31401-under-construction
Chystám se na faunatrzích v Ově nakoupit rostlinstvo. Na tom kořenu si představuju anubias (některou z drobných variací), ale zbytek ještě nemám vybrán. Akvárium má 40cm na výšku, tak bych chtěl do pozadí něco hustého a vysokého. Hlavními obyvateli budou po zajetí krevetky (asi Blue Dream) a k tomu pár malých razborek nebo jiných drobných rybek, které se snesou s krevetkami a bude jim vyhovovat ta nižší litráž. Po vás bych chtěl nějaký návrh, čím bych mohl akvárko osadit - něco z vlastních zkušeností. Substrát je Platinum soil - Powder, akvárium bude bez filtru a bez CO2 nyní i do budoucna. V práci "office low-cost" mám rostliny, které jsou fajn, ale rád bych domů něco jiného, abych měl změnu.
Jestli jsem minul správné vlákno, prosím o přesunutí
Starší reakce
Děkuji jen mě to zajímalo protože od jakživa mě zajíma masožrava fauna i flora.
Ne, tak akorát nějakého viřníka.
Starší reakce
Mám red Lotus ve 200 l a v dobách největší slávy zabíral půl akva a stínil úplně všemu. Přesadila jsem ho. Zafungovalo to až moc
Dlouhodobě se drží u dna, má malé listy a naopak se modlím aby neodešel úplně. Přesazování fakt nemá rád.
Jasné
A díky za tip na ten článek, není dlouhý, takže jsem ho fakt přečetla celý. Navíc je hezky napsaný.
Z toho, co jsem se v téhle diskuzi dověděla, mi vyplynulo, že si tu rostlinu klidně můžu pořídit a i když vyroste na hladinu, není to žádná tragédie, jen je třeba akváriu věnovat pozornost, aby se leknín neutrhl ze řetězu.
Jde hlavně o poslední záznam v deníku.
A tak, to už je giga-akvárium, takové by se mi domů ani nevešlo.
Pokud to ovšem umožní rozměr akvária.
Nad tím leknínem jsem uvažovala už při prvním akváriu, ale to mi přišlo příliš malé pro leknín.
Spíš jde o to, že listy se dostávájí dál od rostliny a nestíní jí.
Kvalita fotek je pro tohle dostačující
Takže, pokud tomu správně rozumím, list zůstává ležet na hladině, ale stvol nadále roste, takže se pod hladinou logicky musí vytvářet docela změť stvolů, ne?
Takhle vypadá leknín ponechaný svému osudu. Ty stvoly jsou od plovoucích listů. Zajímavé je, že ikdyž list dosáhne hladiny, stvol roste dál.
Omlouvám se za kvalitu fotek.
To je ještě rychlejší růst k hladině než leknín. Jinak květy leknínů se tvoří až z hladinovými listy kdy má rostlina dostatečný přísun i CO2 ze vzduchu.
Zajímavé. A jak se poznají listy, které jsou ty hladinové? A dokáže rostlina vytvořit květ aniž by předtím měla na hladině listy?
Doslova mě fascinuje ten egyptský leknín, je překrásný. A jak jsem procházela nádrže, ve kterých je pěstovaný, roste i v menších akváriích než je to moje.
Takže rostlina si zapamatuje výšku vodního sloupce, jasné. A jak je to pak s dceřinými rostlinkami? Také hned letí nahoru?
A obecně vzato, je tato rostlina vhodná do rostlinné džungle nebo je pro ni třeba mít nějakou vyloženě kompozici?
To s tím dosažením hladiny můžu z vlastní zkušenosti potvrdit. Dokud jsem ho držel pod vodou, tak moc krásná rostlina, ale jednou jsem mu nechal ze zvědavosti čuchnout k hladině a už byl problém. Zapamatoval si, kde je hladina a hurá k ní a clonit ostatním rostlinám.
Záleží jak ho chceš pěstovat, protože akvarijní lekníny jsou hlavně o ozdobném listu a je problém je udržet pod vodou. Říká se že by neměl zjistit kde je hladina protože pak začne vytvářet hladinové listy a někdy i květ. V akváriu pak vidíš jen stonky a listy na hladině berou příliš světlo ostatním rostlinám. Proto se tenhle typ listů stříhá.
Ahoj všem,
zajímalo by mě, jaké jsou strasti a slasti pěstování akvarijních leknínů?
V atlasu jsem si o nich přečetla, ale zajímaly by mě vaše případné praktické zkušenosti.
Má smysl si leknín objednávat do 200 l akvária?
Starší reakce
Mě pěkně roste ještě hygrophila costata. Není s ní moc práce. Když dorostla k hladině, tak se začala nahoře větvit a odspodu začaly taky vyrážet nové výhony. Zatím jsem jí nemusela věnovat víc péče, než odstřihnout 2 spodní výhony a občas děravý list. A ani to na ni není vidět. Jen je teda prostorově náročnější na šířku.
Kosokvět bude super. Mám v akváriu najas a s tou křehkosti mě teda štve dost, ale tady to snad nebude tak hrozny. Stejně ho budu muset objednat, protože jsem ho v akvaristice neviděla ani nepamatuju. Tak k němu hodit ještě aspoň jednu náročnější na zkoušku, když už mám platit dopravu. Děkuji za rady.
Môj hlas tiež pre heterantheru. Je to stonkovka, rastie veľmi husto a ten farebný kontrast je úžasný.
Ale rastie vcelku rýchlo wtz.
Ahoj, hledám nenáročnou stonkovou rostlinu, která by měla růst středně rychle, být nenáročná a hlavní podmínka je sytě zelená. Zjistila jsem, že mi při pohledu ze sedačky poměrně z dálky všechny načervenalé rostliny splývají
a to mě štve. Tak bych chtěla přidat něco pro kontrast a egerii ani růžkatec ne.
Lilaeopsis minimálně zkus.
Ani to od nich neočekávám, vždyť i kryptokorynám jsem vymezila velký prostor a ať si rostou svým tempem.
To dno by se jim mělo líbit. Ale asi neosídlí takovou plochu za chvilku.
A když se podíváš na moji prezentaci, doporučil by's mi tyto druhy? V nízkých druzích se vážně nevyznám.
Nemám nic proti nějaký druh otestovat v mých podmínkách, ale taky bych ráda našla nějaký spolehlivý druh.
Co třeba liliovníček? Nebo Eleocharis parvula?
Obávám se, že u mě mají rostliny tendenci přerůstat, takže by to chtělo něco fakt prťavýho.
Jako je mi jasné, že časem nejspíš většina druhů zdivočí, ale jak tady bylo zmíněno, u předního skla by světla zůstávalo i tak dost.
Ahoj, co klasika Hygrophila corymbosa 'Minima'?
u předního skla není náročná, zůstává ji dost světla a umí se adaptovat... toť má zkušenost z miníčka a v 650 byla hluboko v houští a ačkoli jsem ji neviděl,rostla vesele dál.
Díky za tip, ale podle zdejšího atlasu je hodně náročná, takže by to nejspíš neklaplo.
Ahoj všem,
vypadá to, že Staurogyne sp.'Porto Velho' to u mě zabalí, nedaří se mu a nedaří.
Doporučili byste mi nějaký druh na jeho místo? Mám na mysli druh k přednímu sklu, který moc nevyroste a není nijak moc náročný.
Plánované Microsorium patří taky na kořen nebo kámen a ne do pisku.
Přidat reakci
1 ...... 67
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52606x