Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 23:10 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Mohl, ale těch malých je málo a listy červené jsou jen ty nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 23:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Nějaký červený echinodorus by mu fungovat nemohl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 23:04 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Alternanthery jsou potvory a i u dobře rostoucích rostlin ztrácejí spodní listy. Pokud chceš něco nenáročného a červeného tak se podívej na nějakou Ludwigi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 23:03 Bacoun Re: Kapr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 22:25 Muž Kapr [9] – Tip
Fotka k příspěvku Mohl by me nekdo dat par tipu co na misto udajne rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_reineckii ? Koupil jsem ji jen ze zvedavosti jestli se ji bude darit nebo ne a cekal jsem ze se stane to co se ted deje a to postupne opadavaji listy od spodu. Nic mene chtel bych ji nahradit necim mene narocnym, cervenym nebo alespon s nadechem do cervena a at to roste dost do vysky. Kdyby nekdo mel par tipu budu rad. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 14:49 R Muž afc1886 [14695] Re: relativ
Ještě by to chtělo založit prezentaci akvária,aby šlo cíleněji poradit.Třeba si někdo všimne,kde je problém,proč se novým rostlinám nedaří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 13:45 Muž powery [250] Re: relativ
Existuje tu atlas rostlin a vyhledávání v něm, kde se dají vybrat vlastnosti požadovaných rostlin. Jedna z nich je i náročnost pěstování. Jen vybrat požadované vlastnosti a seznam je na světě. ;-)

rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 13:18 relativ – Pomoc s výběrem rostlin
Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem rostlin do 170l akvária. Akvárium mám už mnoho let a jsou v něm pouze Anubias barteri, Cryptocoryne aponogetifolia a Ceratophyllum demersum. Zkoušel jsem dokupvoat rostliny, ale aktuální rostliny je vždy vytlačily nebo nové rostliny uhynuly. Nevím, zda jsem vybíral moc náročné rostliny nebo zda nemám třeba moc tvrdou vodu (kde bydlím máme bohužel opravdu tvrdou vodu, v akváriu se musím často zbavovat vodního kamene na okrajích hladiny). Moc se v tom nevyznám, o akvaristiku jsem se zabýval hodně jako malý, teď mám akvárium už jen pro potěšení oka. Myslím, že je čas dát akvárium trochu dokupy když tolik let vypadá pořád stejně. Prosím o doporučení nějakých nenáročných, nejlépe rychle rostoucích, rostlin. Hlavně nějaké nízké do popředí, těch jsem zkoušel hodně, ale vždy odumřely.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 22:47 Muž Driv3r [236] Re: Morticia
Kal ze dna:-) to si sedne ale muzeš tomu pomoct více odkalovat.nebo na hladinu při dolévání položit prkýnko a lej to na něj pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:08 Žena Morticia [118]
Tak jsem dneska vyměnila polovinu vody, jak jste radili a snažila jsem se odstranit špatné listy a zbytky. Při dolévání vody se mi zvířil nazvěme to "prach",je to dobrý prach nebo špatný prach? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:15 Maq Re: Morticia
O filtru ani nedutám, protože já mám vnější filtr kam moje paměť sahá. Ale odhaduji, že většina starších doporučí do filtru teď nešťourat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:05 Žena Morticia [118] Re: Maq
Už jsem se všechny odházela a obnažila oddenky, žádný nestihl shnít. Ten z 3. fotky, byl nejhloubš a přitom je krásný. A ten jeden je ožraný,pravda. Ale ožraný je až "načlý" list. Na fotce 4 je právě ten načlý list, který pak dokončí ampularia. Ostatních si nevšímá.
Udělám tu výměnu vody. Co filtr,mám ho nějak vymáchat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 18:23 Maq Re: Morticia
Mně ten anubias u lampy připadá jako ožraný. A protože dánia to nedělají, viník bude asi ten s domečkem.
A o sázení anubisů si myslím, že v substrátu klidně být mohou, ovšem pouze kořeny, nikoli oddenek (to je ten plazivý základ, ze kterého vyrůstají listy). Vlastně všechny anubisy takto mám, vždycky jsem měl, a rostou mi dobře. Ten anubis na fotce č.3 je právě moc hluboko, oddenek je utopený v substrátu.
Rostou ovšem dobře i přivázané ke kořenům, to je pravda.
Ty ostatní rostliny jsou na tom špatně. Málo světla určitě, znečištěná voda možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 18:13 Žena Morticia [118] Re: drvi
Substrát nemám, jsou jen v štěrku a snažila jsem se oddenky moc nezahrabávat,jen ty kořínky. Teď jsem se všechny mírně odhrábla a oddenky jsou zdravé a tvrdé. I ten,co se občas vytáhne a má špatné listy, má oddenek zdravý. Teda nevytahovala jsem je, jen z nich co nejvíc odstranila štěrk, abych na ně viděla a mohla je ohmatat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2017 17:47 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Ty Anubiasy mas zasazeny primo do substratu? Tak to ti asi zahnivaji, Anubiasy se maji navazat na koren nebo na kamen, aby nemely oddenek zanoreny do substratu. Tim predejdes zahnivani. Zkus aspon ten zdravy jeste rychle presadit a zachranit. Zkus, jestli oddenek ostatnich neni shnily, kdyz tak postizenou cast odriznout a navazat zdravou cast na dekoraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 15:53 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem to zkusila vyfotit. Foto 1: Krásný a hned vedle"nemocný"anubrias,jsou to 2 rostliny úplně nejblíž lampičky. Taky pravda blízko filtru a ten filtru bližší"nemocný" se občas vytáhne, myslím, že mu pomáhá ampularia a pak proud...takže možná není tak zakořeněný?
Foto 2: Zubožená Limnophila...
Foto 3: Zdravý Anubrias úplně na druhé straně než svítí lampička.
Foto 4:"Nemocný"Anubrias ve středu akva, za ním Hygrophila (to něco vedlení jsou kopřivy pro ampulariu..) Je tam něcovidět? :-D Světlo nebo něco dalšího?
Vodu jsem vyměňovala 3 dny dozadu, ale pravda,jen 3 kýble.Mohu radikálněji. A ještě jsem vůbec nečistila filtr. I když na něm teď zrovna nějaký list je, snažím se ty listy sbírat a nějaký "bordel" na něm je, ale všechna varování nehrabat se ve filtru a nesnažit se ho mít jako nový jsemho zatím nechala, jak je. Čistit/nečistit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:15 Žena Morticia [118]
NHKG: Lampičkou přisvětluju, ale jde postavit jen z jedné strany, na druhou to asi nedosvítí.
Maq: Ono u Anubriasu vidím i nové kořínky, u 3 z 6 jsou listy všechny listy pěkné,u dalších 3 horší. Já se snažím ty rozpadající se listy odstraňovat. Tím se mi povedlo vytáhnout i jeden trs Vallisnerie, kde jsem zase našla nový oddenek.
Zab01: Snad mi to na okně vydrží, když tak budu navhrazovat a dosazovat, až bude světlo. Anubriasy mám teda všechny vysazené, ale snad se udrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 09:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Než bude výplata, nemáte doma stolní lampičku? Jak provizorní osvětlení stačí. A taky doporučuju pro jistotu párkrát vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 09:12 Maq Re: Morticia
Za čtrnáct dní až tři týdny masově hynou včetně Anubiasu?
To možná nebude jen nedostatkem světla. Zkus párkrát vyměnit polovinu vody.
Nové rostliny často vzdají kořínky a část listů, ty se hned rozkládají, ve vodě se hromadí znečištění, tím víc rostliny trpí, vzdávají další listy... nabaluje se to jako sněhová koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 23:44 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Morticia
Jak neroste ani anubias a polysperma, tak to už je hodně špatný :-D rozhodně pokud to máš doma, tak rozprostřít u okna ať na sebe moc nestíní a vydrží mi tak vždycky dlouho, jen některé začnou pouště kořínky do vody ze stonku, jak jsou na bok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 22:18 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Jj, nektery odolnejsi rostliny vydrzi, ale holt bez svetla nerostou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 22:16 Žena Morticia [118] Re: drvi
Já jsem si to sama říkala... :-O Ale jak píšu - z další výplaty, už jsem se po nich i dívala. Holt to nelze hned. Ale chytře jsem si nechala část prostřihu ještě na okně v kýblu a musím říct, že Hygrophila i v kýblu vypadá o něco lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 22:08 Žena drvi [2894] Re: Morticia
To nejspis jo, bez poradnyho svetla ti nic neporoste :-O , to ani nema cenu davat kytky, kdyz nemas osvetleni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 22:04 Žena Morticia [118]
Tak jste mi to předpovídali a už je to tady: kytky nic moc-rozpadají se jim listy. Nejhůř je na tom Limnophila ses. (ta to asi nedá..), hned po ní Vallisnerie nan. a Hygrophila polysp.,dokonce i některý Anubrias má pár listů "načlých". Listy blednou a průhlední, u Anubriasu zůstanu žilky. Pěkné, bez poškození jsou Cryptocoryne nev. a Bacopa car.
Přičítám to absenci světla nebo by to mohlo být i něco jiného? Světlo bude hned z další výplaty...teď na něj prostě není.
Listy z vody vybírám, dneska se mi dokonce povedlo vytáhnout jeden trs Vallisnerie - ale asi to nebude tak tristní, protože i přesty listy jsem našla nový mikro-oddenek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 14:28 Muž peky1128 [2]
drevo som pouzil zo stromu agat, zatial som ho len ulozil do akvaria, dal strk a napustil vodu, rastlinky este stale vyberam ake pouzit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 08:06 Maq Re: MartinH
Neměl jsem na mysli rostliny jako takové. Ale ty dřevěné "kmeny", v tom vidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 01:11 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Maq
Nejsou to zrovna náročné rostliny, myslím že údržba nebude nějak přehnaně náročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 01:10 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: peky1128
Souhlasím s Václavem až na tu hottonia_inflata, ta to podle mě není, budou to ty další co psal. Dále jsem si tam všimnut trochu hnědovky a i nějaké ludvígie někde vzadu pár stonků na jednom místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 21:46 Muž peky1128 [2]
no ako koberec by som chcel pouzit hemianthus calitrichoides cuba, mam odskusane ze sa mu v mojich podmienkach dary ostatne rastlinky neviem preto som sa tu pytal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 19:19 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: peky1128
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:05 Maq Re: peky1128
To akvárium mě taky zaujalo. Nemyslím si, že je možné v domácích amatérských podmínkách něco podobného zařídit a zejména dlouhodobě provozovat.
Pokud se Ti to podaří, budeš slavný. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 16:42 Muž peky1128 [2]
cawte viete mi poradit, potreboval by som vediet ake druhy rastlin sa nachadzaju na tomto obrazku, chcem si take akva spravit a nikde som take nenasiel

www.google.sk/…:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 16:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MartinH
V případě kryptokoryn se různé barvy dají docílit i při použití jednoho druhu, pokud není světlo rovnoměrně všude stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 15:22 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: pitris65
třeba různé druhy menších cryptocoryne, některé jsou tmavé jiné světlé, Flamingo je červené, jiné jdou při dostatku světla do hněda... Jestli máte hodně světla tak třeba blyxa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:05 Žena mysz [12] Re: pitris65
Tak jedna z vlastní zkušenosti: podvodní lobelka alias Lobelia cardinalis. Zdejší atlas sice píše, že je to náročnější rostlina, ale já ji mám asi měsíc a půl a krásně drží, ba dokonce poslední dobou roste. Z jedné várky zakoupené v Hornbachu jsem zasadila do dvou akvárií tři trsy, dělají krásný kompaktní keřík (až víc vyroste, dá se zastřihnout). Má moc pěknou světle zelenou barvu, ze spodní strany jsou listy naopak lehce dofialova zabarvené, takže to působíc pěkně a zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pitris65
Tmavý zelený koberec je z Marsilea, svetlý zelený z Hemianthus. Rastliny menšieho vzrastu (už nie koberec) tmavý Anubias nana, svetlý Samolus, červená Alternanthera 'Mini'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:27 Muž pitris65 [9] – Barevné varianty nenáročných rostlin do popředí a středu akvária
Ahoj všem! Nechci zakládat nové téma,tak to pišu sem.Můžete mi prosím někdo z vlastní zkušenosti poradit nějaké nenáročné rostliny na střed a přední část akvária aby byly třeba tmavě zelené nebo naopak hodně světlé,hnědé,do červena a podobně?V atlase jsem sice něco málo objevil,ale lepší je zkušenost.Líbila by se mi ta hra barev...Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 14:33 petstech Re: vaaclav
To je hezký, jenže já mám kryt a tam by to nevyniklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2017 14:31 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petstech
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co tohle. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 14:13 petstech Re: romant
Je to už nainstalované, dělal jsem to sám, ze dvou kusů, tak to nešlo dát odzhora.Vtom prostoru mezi mám filtrační vatu, tak v tom by to mohlo zakořenit ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 14:07 R Muž romant [27987] Re: petstech
Pro anubias ano, pro mnou navržené řešení nikoliv, tyto je třeba zasadit. Tak jak jsem to navrhoval tím řeším právě hladinu a ono možnou výškovou korekci, tedy pokud je již pozadí instalováno, pokud ne, žádnej stres, tu mezeru necháš dole a nebude vidět, přisypeš tam štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 14:05 petstech Re: petstech
Jinak, to mne napadlo, nechat vyrůst takovou rostlinu až k nebi, ať si tam plápolá, ale tak nějak jsem si to představoval efektněji, ale jak říkám, asi je to nesmysl, všechny kytky rostou vzhůru....teda asi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 14:03 petstech Re: romant
Děkuji za relevantní radu :-) , nevadí, že nebude zasazená v substrátu, to platí třeba i pro ten anubias ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 13:59 R Muž romant [27987] Re: petstech
Nech po hladině povalovat listy třeba rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea , ale pozor, je to pěknej nezmar a dokáže za nedlouho zarůst akvárium, takže redukovat, jako druhou možnoat bych nabízel nechat volně vzplývat v proudu z filtru listy rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 13:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: petstech
Protože chceš nesmysl, tak jsem se nezdržoval a rovnou napsal alternativu ;-) Leda koukni po nějaké převyslé rostlině co dákáže růst emerzně, jestli teda taokvá je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 13:49 petstech Re: Zoidik
Děkuji za odpověď, taky bys tam měl mít "nic nechápu ", chtěl jsem poradit nějaký specifický druh roslin, které by rostly listy dolů.Kdybys napsal že chci nesmysl, bylo by to užitečnější.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 13:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: petstech
Pozadí jako tapetu, nebo 3D pozadí? Jestli tapetu, tak bych pořídil serii menších kořenů, zavěsil za okraj akvaria (teda jestli tu možnost máš) a přivázal na ně microsoria, anubiasy nebo bucefalandry. Udělá ti to pěkný břeh. A jestli 3D, tak nech přirůst na něj.

edit: nějak takto rybicky.net/fotogalerie.php… rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 13:06 petstech – volně visící listy
Dobrý den, potřeboval bych poradit rostlinku, která je ochotná růst od zhora dolů. Pořídil jsem pozadí a je o 5 cm nižší, tak mne napadlo, že mezeru vykreju rostlinami.Koneckonců by to mohl být dobrý efekt.Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 07:34 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Renata
S ohledem na to, že máte v plánu osázet celé akvárium, je lepší objednat přes internet.
Co se týče výběru druhů, nemáte uveden dostatek relevantních informací, takže by to bylo jen tipování. Minimálně uveďte, jak silné bude světlo, parametry vody by také pomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 07:03 Renata
Moc bych ocenila zejména kolik druhů bych měla pořídit a cca v jakém množství. Problém mám s výběrem na přední část. Buď budu muset objednat vše na internetu nebo koupit během jedné návštěvy nejspíš v Hornbachu. Děkuji! :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=551