Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 21:36 Muž Sprachys [48]
staci zadat sve pozadavky do vyhledavace v atlasu rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 21:10 Kamekh – pH
Jo a pH mám kolem 7,4 a voda bude spíš tvrdší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 21:08 Kamekh – Jaké rostliny místo Vallisnerií ?
Nazdárek fšici !! Potrebuju poradit, jakou rostlinku dát místo vallisnerií, které mi v akva nejdou. Něco, aby to vypadalo podobně a vzrůst tak 30 až 40 cm. Prostě dozadu akvária se sloupcem vody 30 cm. Předem díky... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:17 Elí
Ahojky, uprostřed akvárka mám potamogeton gayi - ale ikdyž kořeny má dobré a pouští nové listy, celá zhnědla... sad nevím, co s ní... přežije? Nebo ji mám radči za něco vyměnit? A kdyžtak za co? (začínám a chtělo by to asi něco mín náročného, ale pokudmožno aby se jí to podobalo - ona se na to místo vyloženě hodí ano ) Dík palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 14:23 Muž isamik [180] Re: Naďa
Tak to je v klidu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 14:16 Žena Naďa [33] Re: isamik
myslím košíčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 14:08 Muž isamik [180] Re: Naďa
Ty kusy myslis kosicky? Nebo jednotlive stonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 13:42 marsz Re: Naďa
Taky bych se přimluvil za míň druhů a víc kusů od každého. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 13:14 Radka Re: Naďa
Já bych radila nedávat plovoucí kytky (Pistia),protože ti ještě více omezí světlo ostatním rostlinkám.Ty Ludwigie dej alespoň 4kusy,protože to jsou stonkovky a je lepší když tvoří keříček o více kusech.I té Hygrophily dej 2-3kusy.Pokud chceš připevnit na kořen Microsorum i Anubias,tak je lepší dát jen jeden druh(je to takové méně chaotické)-tedy pokud nemáš velikáánský kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 11:56 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Naďa
Já si myslím, že super. Ježíšek za dveřmi, už se těším až dáš fotky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 08:27 Žena Naďa [33] Re: Romy
Budou i rychlerostoucí rostliny, které by se měly o snižování NO3 starat.

Po vašich radách jsem seznam do 112 l akvárka (popis na začátku téma) upravila na toto:
2x sagittaria platyphylla
2x sagittaria subulata
1x echinodorus bleheri
1 z těchto: buď echinodorus beauty red nebo echinodorus amazonikus
1x microsorum pteropus
1x anubias barteri var. nana
2x pistia stratiotes
2x ludwiga repens
1x hydrophila polysperma
1x ceratopteris thalcroides
dále budu snad mít převážně od filipsi:
- cryptocoryne affinis
- egeria densa
- egeria najas
- limnophila sessiliphora
- vesicularia dubyana
- rotala rotundilofia
- monoselenium tenerum pellia

Je to lepší, nebo tomu stále něco chybí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 07:38 Petr1 Re: Naďa
Dát tam můžeš obojí, ale záleží na tom, co chceš v akva mít. Nana má malé lístky a pomalu ti poleze po kořeni ve výšce několik cm nad ním, Microsorium má dlouhé listy a udělá ti kouli o velkém průměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 00:07 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Naďa
No jo,ale co NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 22:35 Žena Naďa [33] Re: Romy
Nevadí, hlavně aby to nebylo moc choulostivé. Kdo si počká, ten so dočká. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 22:29 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Naďa
Pokud nevadí,že oboje roste velmi pomalu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 22:23 Usine Re: Naďa
obojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 22:10 Žena Naďa [33] Re: zpět
Vrátím li se k tématu kytek. Je pro tvrdou vodu, začátečníka a nedostatečné osvětlení lepší dát na kořen anubias barteri var. nana nebo microsorum pteropus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 21:47 Muž filipsi [1295] Re: georged
Ohlidani - zcela jednoduse. Vymena vody. Tak casta, jak treba. Zabeh delsi, ale vse funkcni.
Nicmene nedoporucuju, pokud to jde. Rozhodne bych takovy postup nedoporučil zacatecniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 21:44 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Petr1
Že jsi si to ohlídal, je samo o sobě zavádějící argument. Zajímalo by mne jak jsi si třeba ohlídal nezaběhlý filtr? Nový substrát?

Přeci jen křivka přeměny NH4 a NO2 nitrif. bakter. je známá věc a možnost jak to "ohlídat" a obejít coze by mne zajímala. To že to tak dělá většina začínajících(koupit akvárko a během několika dnů do něj hned šupnout rybky) akvaristů je bohužel pravda :-| . Většinou jsou ztráty malé (občas se stane, že se zde i někdo chlubí tím, že neměl žádné) což je způsobeno většinou tím, že rybky které tam dá jsou odolné, nicméně jim to na zdraví nepřidá(a za nějaký čas se začne divit, proč jeho rybky začnou umírat - ono důsledky se né vždy dostaví hned :-( )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 21:43 Muž filipsi [1295] Re: gošice
Ne, u matyska to byl navrat k akvaristice po xx letech, tam jsem postupoval velice zivelne, chodil po akvaristikach a kupoval co se mi libilo a meli. U nibanu jsem uz trochu pravda planoval, ale stejne asi budu menit.
V podstate ale piseme oba to same (mozna), at si koupi co chce a naplanuje jak chce. Nestoji to tolik penez, aby kdyz se rostlina neujme (nebudou ji podminky vyhovovat), aby se musela obrecet. A nekdy jsou podminky alchymie, v jednom akva jde, v druhem zdanlive stejnem, i podobna voda ne.
Janula - to ze si mysim, ze Nadu problemy neminou (promin Nado, doufam ze pochopis) a nerekl jsem ji to (u nekterych veci ano) je proste zkusenost. Koho z nas obesly, kdyz jsme zacinali (a obchazeji dodnes?)? I mistr tesar se utne, ale ucen samouk skoro jiste.
Preju ji, aby se vyhnuly. A ze to s ni myslim dobre, o tom snad svedci ostatni rady a nabidka venovani rostlinnych prebytku.
Z textu ctu mezi radky (to pry umim ;-) ), ze petr1 to myslel takhle, a zamotalo se to. Pokud ne, a mluvim za tebe spatne, omlouvam se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 21:35 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Naďa
Tady je jen pár akvárií které při tom samém osvětlení a se správným výběrem rostou ano
rybicky.net/nadrz.php…
rybicky.net/nadrz.php…
rybicky.net/nadrz.php…
rybicky.net/nadrz.php…
rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:42 Petr1 Re: Naďa
Osobně bych si myslel, že málo. Ale je možné, že ostatní budou mít jiný názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:34 Žena Naďa [33] Re: Petr1
Mám brát své aq jako málo nebo středně osvětlené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:27 Petr1 Re: Naďa
Projdi si www.tropica.com Na pravé straně tam je seznam rostlin, všímej si zejména náročnosti na světlo. Úmyslně tam nemají zavádějící waty na litr, ale světelné požadavky. Ovšem s tím tvým osvětlením bych to viděl spíše na ty méně náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:22 Petr1 Re: gošice
Georged: Druhá varianta je, že jsem věděl co dělám a ohlídal si vše potřebné.

Gošice: Jako odpor to nevidím - pochybuji, že dá Naďa několik stovek za testy (i když, asi je nebude potřebovat) a také jsem porovnal nároky rostlin s osvětlením. Možná se pletu, ale při tomto osvětlení z koberečku budou vysoké rostliny a limnophila ... no nevím. Já to na dlouhý živost a rozkvět u některých rostlin nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:15 Žena Naďa [33] Re: Petr1, Gošice a další
Tak jsem zpátky. Která z mého seznamu vám tedy připadá do mého aq méně vhodná - na mě náročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:07 Žena Rebbie [71] Re: georged
Mno, zastala bych se Petra ;-) bo co já vim, tak většina pánů akvaristů taky šupne rybky hned :-D ale já bych si to nelajzla například... bo když sem začátečník, tak chcu minimalizovat možný problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:03 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Petr1
To že jsi tam dal rybky a ony to všechny přežily je náhoda a shoda příznivých okolností, ale je to špatně. Riziko "poškození" a úhynu ryb je vysoké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:28 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petr1
Myslím, že teď si odporuješ ty, vždyť si psal, že Ti žádná rostlina nechcípla. Tak z jakých nebo čích zkušeností jsi čerpal, když jsi psal: " Stejně ti toho část vychcípá, zaroste řasou"

A proč nedávat rybky tři dny po založení do akva? V případě, že by to nebyl vtip, ale fakt na který se ptáš, tak :
www.discus.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:15 Petr1 Re: jaňula
Milá Jaňulo, máš nějaký důvod, proč bych nemohl dát ryby do akvárka tři dny po založení? Nevím, čemu se nedivíš. Nepošla ani neonemocněla ani jedna rybička, neodešla ani jedna kytka. Trochu se rozrostla jedna řasa, po nalezení druhu řasy už není problém ani s ní. Takže jediné, co se mi povedlo, je stabilizace akva z nuly na přijatelné (NO2, NH3/NH4 nulové) za cca měsíc. Egerie to zarostla tak, že jsem ji každý týden vyhazoval, Ludwigie to samé, Valisnériím neustále stříhám výhonky, Anubiasy rostou cca 1-2 listy týdně. Pochybji, že bych stejného výsledku dosáhl s Rotalou, kterou jsem chtěl chci a teď jí tam mám cca 18ks. Zato Egerie již v mém akva není. Už není potřeba.
Obezřetnost je k ničemu. Můžeš postupovat sebeobezřetněji, vybrat si plevel Egerii a výsledek? Sama píšeš, že ti neroste. Takže asi tak jsem to myslel. Můžeš říci předem, která kytka tam poroste nebo ne? Jak vidím, tak nemůžeš. A pokud nemůžeš, má smysl dělat nějakou selekci? Sama píšeš, ať tam dá rychlerostoucí. To znamená i Egerii (nenáročná, rychlerostoucí). Když jí tam nepůjde jako tobě, tak co s ní? Vyhodit? A dát něco jiného? Myslím, že píši to samé :-) Vlastně když to tak píši, tak si svým příspěvkem docela dobře sama odporuješ :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 18:58 jaňula Re: Petr1
Egerie nám v akva neroste, ale Rotala macrandra třeba jo, takže je to o podmínkách. Naďa, ale psala, že bude postupovat obezřetně a nedá do akva tři dny po založení ryby i s hnojením hmm jako kdosi hmm Pak se rostlinám u tebe v akva ani nedivím.

Filipsi: kolik rostlin hodláš v Nibanu vyměnit a kolik Ti jich nevyšlo? A radit někomu a v skrytu duše si myslet něco jiného je ................ domysli si sám.

Naďo, osaď si akva rychlerostoucími "nenáročnými" hmm (každá rostlina je náročná, každá jinak ano )rostlinami nehleď na biotop pokud i na něm nezáleží, vyhledej v atlasu rostlin zde na webu. Ty Ti vydrží a za tři měsíce můžeš zkoušet vyměňovat za náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 17:35 palo.dnv
Moja sagittaria narastla 50cm,asi to bude nedostatkom svetla. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:00 Žena Naďa [33] Re Gošice
Díky za podporu, nechci tam dětem dát jen 2 druhy rostlin a nechci je i kupovat s tím, že chcípnou. Chci si nechat poradit a pak rozhodnout nějaký kompromis. Piště i názory na ryby. Velikost akvárka a osvětlení jsou dány, je zaplaceno. Teď jdu pryč, ale těším se na připomínky, tak mě nešetřete, unesu to. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:48 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
Já si nic podobného v skrytu nemyslím. Proč si nekoupit to, co chce....a nemyslím si, že většina se nechytne. Na víc, by mě zajímalo, kde např. Petr1 vzal, že sagittaria subulata by nemohla normálně růst. Naše osvětlení bylo stejné s o 5 cm vyšším vodním sloupcem a zrovna sagittaria subulata netrpěla.
Filipsi: máš dvě krásná akvárka, zakládals je jak, dal jsi tam jak radí Petr1: nějakou Ludwiggi s Egerií, nech tam plavat Ceratophyllum. Nebo jsi si je osázel rostlinami které jsi chtěl. Samozřejmě, že jsi se dopředu připravil, a něco jsi si o nich přečetl, ale to udělala, a myslím, že velmi pečlivě i Naďa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:37 Muž filipsi [1295] Re: gošice
No, ja bych ji prinejmensim opravdu pozorne precetl (tu radu). Ja Nade radil, at je tam klidne da, ze to je jedno (v skrytu duse jsem si myslel neco podobneho petrovi). Je hodne pravdepodobne, ze akva jako jeji prvni pokus neminou katastrofy a nedocka se nekolika predelani, nez to pujde. Na druhou stranu, tyhle rostliny zas nestoji majlant, aby to nemohla zkusit.
Nejake rychlerostouci ma slibene ode me.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:31 Petr1 Re: gošice
Hmmm ... A jak si myslíš, že to dopadne, když chce sagittaria subulata na kobereček, ale má tam jen 2x18W ? Podívej se na na akva, na úmysly a na složení kytek a ryb.

Ono je to jedno, zda ji bude poslouchat nebo ne. Ono to tak totiž poravděpodobně stejně skončí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:20 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petr1
Tak přesně tuto radu bych já osobně neposlouchala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:16 Petr1 Re: Naďa
Já bych to neřešil teď. Stejně ti toho část vychcípá, zaroste řasou nebo se tam tomu nebude dařit. Dej tam cokoliv. Co nepřežije, to se tam očividně nehodilo :-)

Nebo to založ na nějaké Ludwiggi s Egerií, nech tam plavat Ceratophyllum a za dva za tři měsíce to začni měnit za pomalurostoucí a takové, které se ti líbí. Stejně to tak dopadne. A ještě ušetříš spoustu peněz.

Dovolím si pochybovat, že by se ti povedlo založit krásné akva tak, aby krásné bylo i za dva za tři týdny dní a rostlo a prosperovalo vše, jak plánuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 15:10 :-) Re: Naďa
Fotka k příspěvku ;-) Jeden druh, jedna rostlina
Tady je 467 litrů Horácovo akvárium a ten má tři. Takže raději méně a kvalitněji, místo nich rychlerostoucí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 14:46 Žena Naďa [33] Re: Radka
Od každého mnou vybraného druhu jeden, nebo zredukovat i počet druhů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 14:44 Radka Re: Naďa
Jj Isamik má pravdu ,do 112 ti budou stačit max.3 menší Echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 14:23 Žena Naďa [33] Re: isamik
Není problém měnit sortiment.
Kořen mám členitý a dost velký 42 cm, široký asi 10 cm. Uvažovala jsem na něj microsorum pteropus a taky je z Asie. Pak tam budou jěště 2 umělé jeskyňky, (vypadají jako kořeny), to pro děti k vánocům. Objdnávku chci poslat v neděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 14:07 Muž isamik [180] Re: Naďa
Zkopiruju sem i ten prispevek gosice:

Ahojky, na můj vkus je tam velmi málo rychlerostoucích rostlin a tři echinodory jsou podle mě na 112 litrů až moc, já bych vybrala jeden jako dominantu a doplnila akva nějakými rychlíky, které svým růstem rychle odeberou z vody živiny a ty pak nebudou přístupné řasám, jako třeba Heteranthera zosterifolia, nebo Ludwigia repens...to je také amerika. Nebránila bych se při zakládání akva ani jiným druhům, které bych časem vyměnila. Ale to už je otázka toho, zda chceš přísně dodržet biotop nebo ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 14:04 Žena Lucianetta [43] Re: Naďa
mě by se na kořenu líbil nějakej Anubias... ale je to Afrika :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:59 Žena Naďa [33]
Ahoj,
už jste mě nasměrovali od koule k akvárku 112 l s ktytem (zatím osvětlení 2 x 18 W - časem vyměním), je zaplacené, přinese ho prázdné Ježíšek, vodu máme tvrdou - 14,6

Akvárko bude společenské, s nádechem Amerika:
Ryby, které se dostávají do užšího výběru (pořízení počítám konec ledna)
1+1 ancistrus, 2+3 pancříček, 1+2 plata skvrnitá (červená s černým ocáskem), 1+2 plata skvrnitá HI-FIN (žlutá), 1+1 akara hnědá (kvůli dětem, aby pozorovali rodiče starající se o potomstvo, nevím zda nebudou velké), 2+3 paví očko

Nyní chci objednat u Aqua Daho tyto kytky:
3x sagittaria platyphylla (šípatka širokolistá)
3x bacopa caroliniana (bakuma karolinská)
2x echinodorus beauty red
1x echinodorus bleheri
2x echinodorus indian red
2x lobelia cardinalis
3x sagittaria subulata (chci na koberec, ale var. pussila nenabízí)

Chci kupovat rostliny z Ameriky, ale darovaným odjinud se nebráním, proto počítám se slíbenými:
egeria densa, limnophila sessiliflora a vesicularia dubyana

Na kořen se mi moc líbí a asi neodolám i když je z Asie microsorum pteropus (nebo poradíte něco podobného z Ameriky na kořen?)

Děkuju za jakékoli připomínky, jsem zatím teoretik, tak aby to hned neodešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:53 Muž georged [44] - Živorodky – Re: Noxx
Já tě nevím, mne to stále připadá jako Vallisneria asiatica a né jako Sagittaria subulata... :-O hmm Ale nejsem botanik... to co má Mrakoplash to je sagittaria a je opravdu nezvykle veliká :-D Ale takovéto velikosti dorůst nemusí :-D ;-) já s ní pomalu osazuji dno(jak se rozrůstá, tak ji rozsazuji) a sem tam má nějaký list velikost asi jako Mrakoplashův nejmenší lístek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:40 Žena Lucianetta [43]
Není jednodušší přivázat si na placatý kámen jávský mech? Za chvilku se tam chytne sám a kámen není vidět X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:37 R Muž Mrakoplash [1776]
rybicky.net/nadrz/603/127.jpg to nalevo je subulata, moc se mi nezda ze by mela 10 cm smich

Noxxi mrkni se ke me do akadamy ;-) mechovka roste rozlozena celkem solidne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:06 Muž Noxx [14] - Rostliny
Pokud vím, tak po rozřezání se "mechová koule" většinou rozpadne a odumře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 15:15 Olin
Co třeba rozřezat tu mechovou kouli? Vypadá perfektně a nestojí majlant. POZOR! Všechny porosty dna jsou běh na dlouhou trať. Pokud si nekoupíš krabičky od Rataje za bratru lidovou cenu, 30litrové akva - zhruba 15 ks HC po 40,-Kč. Případně kombinátor s jinou trávníkovkou. Stejně je to za pětikilo a plocha dna 30x40. Jinak čekej půl až tři čtvrtě roku, při full osvětlení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=2951