Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 01:26 marius
Mne sa darilo vo velmi tvrdej vode valisneriám a to až tak, žeby som nimi mohol začať chovať nejakú kravu. Vyhadzoval som ich totiž na vedrá,,, A svietil som tam dvomi 40 W žiarovkami. Bolo to chovné akvarko s mečúnami, niekedy v mojich začiatkoch. No veľa sa zmenilo, už ani tá voda nie je taká tvrdá ako kedysi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 18:32 Muž matlala [798] - Rostliny
proč by nerostly já sice sitím co2 ale rostou i bez toho ale pomaloučku až je to i ph a obsahem živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 16:01 Muž tau [14]
dik! na burzu se fakt tesim! ted me skola tak zamestava ze na akva neni cas: / jsem rad kdyz mi vyjde o vikendu odkalit.. tak treba v 8 na burze? skoda tech ryb dneska.. chytils?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 13:39 Muž Roman [100] - Cichlidy – tau
Nějaké kytky najdeme u mě, pokud se stavíš.jinak zajdem na burzu a zkusíme to pořešit tam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 10:51 Muž Eff [417] - Rostliny
Fotka k příspěvku Určitě Limnophila sessiliflora. Během 2 týdnů ztrojnásobila svou velikost a počet stonků. Tvrdost mám asi 15, poroste určitě i tobě a vypadá úžasně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 10:34 Muž wayn [79] – tvrdá voda
Kdysi jsme mívali vodu ze studně a ta byla ještě tvrdší, akvarijním testem to ani nešlo změřit. Co si pamatuji tak mi celkem šly tyto rostliny:
Cryptocoryne affinis (asi by šly i jiné kryptokoryny)
Najas guadelupensis (rostla jako divá)
Ceratopteris thalictroides (dařilo se jí velmi)
Ještě dodám, že osvětlení nebylo nic moc (žárovka a jen pár hodin) a hnojení žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 22:47 Muž tau [14] – rostliny ve tvrde vode
chtel bych se zeptat jestli je realne, aby mi "hezky" sly kytky ve velmi tvrde vode bez pridavani co2. nameril jsem dosti neverohodnymi testy pres 20st.dKh. voda je opravdu HODNE tvrda... mam hrbohlavce a ti vyzaduji dost okyslicenou vodu, tak se bojim pridavat co2. zatim mi jdou akorat rasy - rybam se dari vytecne, ale kytky skomiraji. rasy resit nechci, spis jestli by nebylo moudresi predelat akva na bezrostline africke jezero..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2007 12:57 tonik666
O pidiakváriích a všem co k nim patří hovoří 3. číslo časopisu klub.akva.sk

Odkaz přímo na třetí číslo: www.klub.akva.sk/…
Odkaz na stránku se všemi čísly: www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 17:59 Žena Rypka [12] – antispamové
www.sweb.cz/…
rostlinek na výber ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 17:50 antiSPAMové číslo – Pidi rostlinky
Ahoj,
prosím poaďte mi rostlinku vhodnou do malýho akvárka s vodním sloupcem kolem 16 cm. Některý z těch, co jsem si původně omylem nakoupil, vyčuhovaly nad hladinu už po zasazení, a zřejmě mi nad ní vyrostou i všechny ostatní, pokud dřív nechcípnou. Mám celkovou výšku 24 cm, dno 6 - 7 cm hluboký. Taky by ten druh neměl bejt náročnej na světlo, protože mám jen lampičku s 40w žárovkou. Díky ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 16:29 tonik666
Sidonius má samozřejmě pravdu. K této odpovědi jsme se dobrali v diskuzi na akvarista.cz. Přehnojení draslíkem způsobí, že rostlina hůře přijímá vápník a má zkroucené a zakrnělé listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 09:16 Sidonius
"...Vypozoroval jsem, že je to z přehnojení draslíkem..." :-)
Mohl bych poprosit o seznam těch dalších knih?
(Sem na vzkazník.)
Děkuji! :-)
(Pokud se tedy mohu považovat za "zvláštního zájemce" smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2007 08:42 tonik666
Fotka k příspěvku To je taky splendenska (Althernanthera splendens). Připadá mi, že se na ní všichni shodem v šichni, kterým vůbec nějaká Althernanthera roste, tak roste právě splendens. Já ji mám už dva roky a roste mi dobře, i když občas se začaly kroutit listy. Vypozoroval jsem, že je to z přehnojení draslíkem, takže opatrně vy co používáte PMDD, méně je někdy více.
Fotky má ve svojí prezentaci tady www.akvarista.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 01:02 Muž Dandy [4]
Fotka k příspěvku Ja mam jednu takovou cervenosku hned v cele akvarka. Nejsem zadnej velkem chovatel a o akvarko se staram nejak normalne. Tu kytku jsem koupil malinkou a za dva mesice je z ni uz skoro strom :-)) Bohuzel nevim co to je, ale zdejsi majstri to s klidem odhali a az ti reknou ten nazev, tak doporucuji, je to nejvetsi skvost a hlavne se barevne meni, nejvice cervena je ve vecernich hodinach. Proc? Tak to teda nevim :-))) Viz obr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2007 00:52 MRP – Alternanthery
To, ze nerostou dlohodobe v akvariu neni pravda. Patri mezi slozitejsi, ale pokud clovek vi, co chce tak neni problem. To, ze ji nekdo neni schopen udrzet jeste neznamena, ze to neni rostlina vhodna pro akvaria. IMHO jeden z nejhezcich odstinu cervene rostlinky. Rudou barvu neztraceji ani stare listy. Da se jednoduse mnozit.
pmdd.mrp-cz.com
na obrazku cerveny trs v prostred. cca co 2 mesice doroste az k hladine a pak ji kratim na cca 10cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 21:01 Janinka
asi 1,5 roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 20:32 Muž Sprachys [48]
to jo palec a jak dlouho ji mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 19:45 Janinka
já vím,že to tam píšou,ostatní alternanthery mi taky nejdou-měla jsem A.Rosaefolia a A.beztzickiana aurea-ale A.splendens vypadá dobře,nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 19:37 Muž Sprachys [48]
ja mam rubra.. nevim jak se mu bude darit ptz sem ji koupil vcera ale vcera lidi psali ze nepujde tak nevim... a na tom odkazu je ze alternathery nejsou do akva vhodny.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 19:27 Janinka
Fotka k příspěvku alternanthera splendens v akva roste-mám ji v akva a dost často ji musím stříhat
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 18:53 Muž Sprachys [48]
ty alternathery nebo jak se to pise nejsou do akva vhodny viz clanek v jiz zminenem odkazu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 18:18 Muž matlala [798] - Rostliny
rodiče nedovolí sad sad sad ale uš mam v planu 112l stojam je vyroben akorat :-D :-D jenom přemluvit a našetřit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 17:44 Usine
Jestliže chceš neváročnou červenou rostlinu tak echinodor Janii, Horemani red. Beauti rad, Oriental. Chtělo by to ale větší akvárko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 16:09 tonik666
Co roste a je červené je už zmíněná Ludwigia repens, pak Althernanthera splendens, Myriophyllum matogrossense, Cabomba piauhyensis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 14:09 Muž Hugo [8] - Cichlidy – ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:17 Muž matlala [798] - Rostliny
nikdo z tohoto serveru neni blizko sad zeptam se ve Zlíně v želvičce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:11 Muž Norton [109] – pro Matlala
Petře, kdybys nebydlel tak daleko.... zkus se zeptat u vás v krámu, nebo někoho kdo je tam od vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:08 Muž matlala [798] - Rostliny
nemáte někdo trochu víc jenom pár stonků????? chci ji ta co mám zachází tak sem ji vynořil a je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:01 Janinka
a co Ludwigia peruensis-http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/katalog/L32.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2007 12:57 Muž Norton [109] – pro Matlala
Petře, skutečně dobře roste Ludwigia repens. Není sice uplně červená, ale při dostatku světla ano. Roste dost rychle, troufnu si řict, že někdy až moc... rybicky.net/atlasrostlin/lud_rep
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 12:07 Muž matlala [798] - Rostliny – červená-typicky vodní
Ahoj lidi mam dotaz na červenou středně náročnou rostlinku co vydrží celoročně pod vodou při 24°C a pH 6,8 kH 8°. www.akvarijni.cz/… Tet sem čet že sou některe jenom na chvilku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 16:37 zoo – mech
jo a taky monoselenium tenereum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2007 15:33 Žena katunka [158]
Voloďko Ficia coze ? smich ...nemyslelas riccii, že ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 15:33 misanek
kuschall: ta rostlinka se jmenuje riccia fluitans, je tady v seznamu rostlin, Voloďka se přepsala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 15:13 kuschall – to Voloďka
Ten název bude asi jinak ficia flutans.. nenacházím ho pomoc sad A jinak hnědovka se mi moc zamlouvá i anubias je pěknej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 14:54 misanek
já osobně mám na kořenu Anubias, je fakt že jsem ho musel nejdřív slabým vlascem přivázat a teď už se chytil, a vypadá to moc hezky. Hezká je i hnědovka křidlatá - nebo jak se jmenuje, ta se taky musí nejdřív "přivázat" a pak až pořádně zakoření tak vypadá taky moc hezky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 14:44 Žena Voloďka [59] - Tetry – ...
Taky ficia flutans nebo jak se to přesně píše hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:43 Sidonius
Nebo hnědovku - Microsorium pteropus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:14 Ondra – mech
Na kořen můžeš dát jávský mech (vesicularia dubyana).Já ho mám taky ve 28°C a je v poho.(Jako hraniční se u něj uvádí teplota 30°C) ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 11:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Některý z anubiasů... Než přiroste, je potřeba přivázat.
Microsorium pteropus - teplota 28 stupňů je uváděna jako mezní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 11:23 kuschall – jakou rostlinu na kořen?
Poradil by mi někdo jakou rostlinou osázet kořeny?Je nějaká přímo na kořeny nebo jsou to všechno plovoucí kytky jen přichycený ke kořenu nebo kamenu?Jaký druh z vaší zkušenosti mi poradíte aby se to dobře chytlo a snášelo to vyšší teplotu nádrž budu vytápět na 28C°.Díky za reakce;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 10:29 Muž isamik [180] – to katunka
Jo jeste sem zapomnel ten filtr je to elite stingray 5(taky byl doporucenej).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 10:27 Muž isamik [180] – to katunka
Ja o tom problemu vim, akvarko sem si nekupoval, ale dostal jako darek, za coz sem byl rad mimochodem:), no a jak vis v akvaristikach nebejvaj obcas moc dobry radilove a tohle pritelkyni doporucili. Jinak osvetleni tam mam 8W sun glo, vzduchovani je motorkem oxy boost ap100, a musel sem dokoupit i topitko, jelikoz sem bojoval s krupickou. Ja vim ze cim vetsi akva tim lip..., bohuzel tento problem momentalne neumim vyresit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 20:28 Dussy
pirane a kerickovci do velkyho jednodruhovyho aq spatni nejsou a nejlepsi je je krmit zavojnatkama...
kdo ma sladkovodniho zraloka?a jeseteri nevadi pokud sou tam jen aby vyrostli a pak frci do rybniku, este k tomu nikoho kdo ma jesetera neznam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 17:29 Žena katunka [158]
Dussy na to, že máš akvárko máš opravdu celkem zajímavý názory....a co do zoologické chodíš? :-D
Isamik...19 litrů je pro dvě závojnatky žalostně málo. Je dobře, že se akvárko snažíš rybkám zlepšovat, ale být tebou bych napřed investovala do většího akvárka...v 19 litrech nebudou tvoje rybky šťastné ani kdybys tam zasadil rostliny za tisíce ;-) . A co osvětlení? Rostlinky k růstu potřebují odpovídají množství světla a také dostatečnou vrstvu štěrku. A myslím, že pokud tam dáš tolik štěrku, aby mohly rostliny dobře zakořenit (což je u závojnatek obzvlášť důležité) nezbyde tam už skoro žádný prostor pro rybky. A co další vybavení akvária? Filtr, vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 17:12 Lucík – Dussy
Tvy nazory me prijdou dost zaujaty, asi toho o zavojnatkach moc nevis kdyz takhle placas ze?A co rikas na to kdyz si nekdo da do akva kerickovce, jesetera nebo sladkovodniho zraloka nebo piranu atd......priste radsi nic nerikej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 16:30 Muž isamik [180]
to dussy, nj a rybicky patri do more!!! Zviratka patrej do prirody, skvelej nazor Dussy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 16:28 Dussy
rozzureny rozzureny karas a jeho vyslechteny formy patri do rybniku a ne do aq a aji v rybniku je to hnus rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.01.2007 15:54 Muž isamik [180]
No jednu roslinku tam mam, je to tuholista, ale nevim presne co to je zac. No mam 2 zavojnatky, v 19l akva( vim ze to je malej objem). No trochu jeden list trochu okousujou, ale jen ten jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 15:53 Lucík – hih
Naprostej souhlas s katunkou :) :-D :-D :-D ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=3201