Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 15:46 Žena katunka [158]
No každopádně doporučuji kromě nákupu tuholistých rostlinek (anubias, některé echinodory a kryptokoryny) také jejich důkladné zasázení. Závojnatky rády nejen okusují, ale i vytahují :-D . Ze začátku určitě počítej s tím, že ti ty rostlinky budou uždibovat, zvlášť jestli doteď byly v akvárku bez rostlin, ale pokud jich jak říkám koupíš hodně najednou tak to přežijí (ty rostlinky myslím...ryby určitě taky :-D ). Jak máš velký akvárko? A kolik ryb a jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 15:38 Muž isamik [180] – to katunka
To mam presne v planu, takovou malinkou generalku:), a a chci si je objednat u aqua daho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 15:36 Žena katunka [158]
Ke mně můžeš juknout taky ;-) . Ale pokud budeš nějaký rostliny pořizovat tak doporučuji koupit jich hodně najednou...já zezačátku kupovala postupně, ale rostliny neměly šanci :-D . Když jich tam dáš hodně naráz tak je všechny ožrat nestihnou....a za čas si ryby zvyknou...teď už mi neožírají nic (ale zezačátku jsem jim fakt kupovala rostliny jako krmení :-P )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 15:30 Lucík – zavojnatky
Ahojky no mrkni ke me na druhou nadrz - a jinak echindory,anubiasy, kryptokoryny a dalsi tuholiste rostliny, pak se mi tam drzi bacoba H. polysperma no mrkni ke me pak taky valesnerie drzim palce X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 15:22 Muž isamik [180] – rostliny pro zavojnatky
Hoj lidi, chtel bych ze zeptat jake rostliny do akvarka k zavojnatkam. Nestojim o takovy ty poznamky jako ze sezerou vsechno a dalsi... .Moc diky ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 12:21 Anonym
Mne taky rychlo rastu. Zalozil som nove akva 80L a najprv som zasadil rastliny do kamienkov. Listy zacali hnednut tak som neskor zmenil dno a dal tam SeraFlordepot. Potom uz listy prestali hnednut a rastu ako dive.Zislo by sa ich nejako strihat ale nemam s tym skusenost.
Vallisneria neotropicalis- ta ma byt dlha, ale ta moja je fakt dlha....raz som natialhol jednu stonku ze mala cez 1 meter.
Bacopa laningera-tiez rychlo rastie, uz vykuka von z vody.
Cryptocoryne ciliata-ta rastie strasne pomaly ale je krasna zelena.
Nepouzivam ziadne vzduchovanie ani CO2.Svetlo su obycajne 2 ziarovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 18:19 Muž [] – Pro Beam
Když jsem založila akva,tak mi rostliny taky rostly jak divé ,ale po dvou měsících se zklidnily.Může to být "syndrom" nově založeného akva.Užij si to,nemusí takhle růst pořád. :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 16:38 shedlo – Cryptocoryne affinis
Tak zrovna tahle kytka je odolná a roste dost rychle, dle mé zkušenosti. Nebo si ji pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 15:58 Rybous
Fotka k příspěvku po 14 dnech ahoj palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 15:58 Rybous
Fotka k příspěvku mš taky uplně všechny kytky šíleně rostou. před 14 dny
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 07:46 blek – když rostou
tak už je jen třeba to nafotit a udělat prezntaci. akvária na kterých je vidět, že fungujou jsou ta nejhezčí. žádný rychlokvašky s bublinkama na skle palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 22:36 beam
Díky Václave, máš pravdu! Zachovám se podle töho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 22:24 jardik.cardik – rostlinky
zacal jsem bublat co2 a taky rostou mam par egerii densa no a ted s toho mam jungly doporučuju co2 a porostou všem a jeste kybl klidne mi ho dej ja rad přijedu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2007 22:01 Usine – rostou jak divé:-)
Jsi jeden z mála který tu nebrečí že mu nerostou rostliny ale naopak. Vítězný team se nemá měnit to snad znáš a když tak jen pomalu a opatrně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:46 beam
Je, to si nemysli, tak to není, naopak mě to trochu trápilo a měl jsem pocit, že moc svítím. Myslím, že tady na foru se snad nechdoí předvádět:-( to by mě mrzelo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:43 Dussy – ...
asi se budes muset smirit nebo koupit pomalerostouci rostliny PS zda se me ze prehanis nebo si vymyslis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:32 Žena Kate [10] – co? vyhodit? kýbl?
coze coze coze
sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:27 DanMan
Buď rád že rostou , až neporostou tak to bude horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:24 beam
Jedna z nich je Hygrophila polysperma¨. Jinak po měsíci jsem vyhodil plný pětilitrový kýbl rostlin..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:20 Žena Kate [10] – bé
Já chci taky aby rostly jako divé :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:19 beam
Jména neznám, ale chtěl jsem ty, které se rychle chytnou a porostou. Koupil jsem cca 5 druhů. ted přidal další a ty zase makaj, to je neuvěřitelný mám pocit že rostou před očima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:13 jardik.cardik – yyyy
no a jake mas rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:12 beam – rostou jak divé:-)
Mám kava 180 litrů značky eheim,dvě zářivky. Po založení mi začly růst rostlin yjak divé, do tři týdnů uplně zahltily akva. Svítím 12 hodin. Mám ubrat světlo nebo je to ok a smířit se s častým stříháním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 13:34 Sidonius – To Rowdy
Závidím vám vaši schopnost jednoduše vnímat, "jak to funguje". :-)
Začnete-li se zabývat tím, "jak to funguje", detailněji, už to tak jednoduché nevypadá... Bohužel...;-)
Co se literatury týče, upřednostnil bych obsahovou kvalitu před stářím knihy a ani teze o nepřekonatelnosti starých teorií mne nebere. Nevěřím, že je Země placatá! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 09:48 Barča – díky
tak děkuji za rady, v akva jsou jenom rostlinky a kmen.Rostlinky hnojím ale zajímavé je,s tím pohybem vody.Tak já ještě něco prostuduju a začnu .Díky moc love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 06:28 rowdy – asi to funguje
Když se podívám do starších knížek (333x jak a proč, Akvaristika od Franka apod.) tak se v souvislosti s počtem ryb uvádí počítat 3 litry na rybu do čtyř cm u větších 8l ....., to je uvedeno bez použití jakékoliv podpůrné techniky jako je vzduchování a filtrační zařízení. Chováme li v nádrži neúměrně mnoho rybek musíme nahradit nedostatek kyslíku umělým vzduchováním a odpadní dusíkaté látky odstraňovat..... Vhodný počet rostlin uvádějí cca 1 menší na litr vody (ovšem nikde nepíšou jak menší). A ještě stírat slepou hladinu cigaretovým papírkem. Doporučeno je silné osvětlení ( i když za silné považují dnešní normu 0.4 - 0.6 W na litr v zářivkách. V žárovkách dvojnásobek.
Takže zkušenosti s tím určutě jsou, stačí prolistovat staší knihy.
Omlouvám se pokud se někomu zdá že píšu nesmysly, ale jen jsem oprašoval vědomosti (protože jsem po šesti letech znovu zakládal akvárko) a myslím že vyzkoušené věci, které léta fungovaly žádné nové teorie nezastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2006 23:22 Sidonius – To Barča
A jak to vaše akvárium, (kromě toho, že je "velké 120 l a s kvalitní vegetací"), momentálně vypadá?
Jsou v něm ryby? Filtrujete nebo (a) vzduchujete?

K vašemu dotazu:
Zkušenost se "zarostlým akváriem s minimem ryb, jen osvětleným, BEZ FILTRU A VZDUCHU" nemám, ale podobně jako vás, i mne by zajímaly případné praktické zkušenosti s takto provozovanou nádrží.
Když se nad tím zamyslím, poněkud pochybuji, zda by taková nádrž mohla dlouhodobě, (bez většího úsilí než s filtrací), fungovat...
Podmínkou by samozřejmě byla dostatečně intenzívní asimilace rostlin s efektem produkce kyslíku.
Tato asimilace je závislá nejen na dostatku světla, vhodné teplotě, obsahu CO2 a ostatních živin, ale i na dostupnosti těchto živin. A k dobré dostupnosti je žádoucí přiměřený pohyb vody.
Pokud by nebyla rostlinám poskytnuta některá z těchto podmínek, (tedy včetně pohybu vody), rostliny by dostatečně nebo vůbec neasimilovaly. Staly by se tak díky svému převažujícímu dýchání spolu s organismy závislými na příjmu kyslíku jeho dalšími "konzumenty", což by mohlo vést k celkovému nedostatku kyslíku v akváriu se všemi z toho vyplývajícími důsledky.
Obávám se, že příjem kyslíku prostou difuzí ze vzduchu by v tomto případě mohl být nedostatečný.
Z toho usuzuji, že (nejlépe mírný) pohyb vody, a tedy např. "jemná" filtrace, (byť jen přes filtr typu "honič vody"), by v podobném akváriu měla své opodstatnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 21:46 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – odpoveď
Myslím, že keď je dosť zarastené, tak filter nie je treba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 18:49 Barča – Rostlinky bez filtrace
Ahoj,máte někdo zkušenosti se zarostlým akvárkem s minimem ryb jen osvětlené?Bez filtru a vzduchu?Mé je velké120 litrů a s kvalitní vegetací,chci tam max.2-3 větší rybky. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 12:38 Muž pantany [7] – napr. tieto
echinodorus tropica, e. tenellus, e. quadricostatus, anubias coffefolia, a. nana, a pod. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 21:56 Muž [] – do popredi
Echinodorus quadricostatus,Lilaeopsis novae zelandiae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 15:01 Usine – rostliny do popredi
Glossostigma elatinoides, Echinodorus tenellus, Riccia fluitans , Echinodorus astroamericanus, Sagittariaa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 14:04 Tomas4343 – ...
Třeba Eleocharis parvulus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 12:33 Muž [] – rostliny do popredi
Jake davate rostliny do popredi?Chci vytvorit pekny travnik a nevim co tam dat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 00:31 Muž Horác [3942] – to vzoreček
Tohle je s prominutím úplná blbost. Zajímalo by mě, kdo tyhlety prapodivný vzorečky pro "přibližný výpočet" čehokoliv vlastně vymejšlí.
Jak může tahle podivnost zohlednit například rozdíl mezi krásně vzrostlým velkým echinodorem a několika lodyhama stonkové rostliny?
To je přece setsakra rozdíl, mít v akvárku 5ks Echinodorus bleherae a 5 trsů Limnophila sessiliflora (trsem v tomto případě myslím 4-5 lodyh).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 20:36 vik-a – odpoved
je na to aj priblizny vypocet:
šírka akvaria (v cm) X hĺbka akvaria (v cm)
____________________________________________
50

npr. (100cm X 40cm) : 50= cca 80 rastlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:22 Žena Marfi [10] – Péťa a Horác
přijde mi strašná ta fotka od Solema, ne od Péti, i když je pravda že modré dno na mě působí hodně uměle, ale třeba to měl být záměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 12:04 Muž Horác [3942] – to Solem a další
Aby to někdo špatně nepochopil - já jsem se tu rozhodně nechtěl nikomu posmívat. Posmívat se začátečníkovi, to dokáže každej blb.
Já jsem ji chtěl jen postrčit k tomu, aby se zamyslela nad tím modrým dnem. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 11:45 Žena azalka [38] – děs běs
Lidi, tohle nemůžete myslet vážně! Ještě že mi závojnatky připadají natolik zdegenerovaný, že jim jistě nevadí ani modrý dno ani pustá nádrž bez pořádnýho osázení. Když nemají co vyškubávat a vyrývat, aspoň nebudou mít modrý čumáčky. :-D (Nic proti milovníkům závojnatek.)
Peťo - podle všeho máš docela přesnou představu, jak by mělo tvý akvárko vypadat, tak moc nechápu, proč jsi vlastně založila toto téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 11:14 Žena Marfi [10] – solem
kdo že tohle má doma? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 10:59 R Muž Mrakoplash [1776] – re hnus
Proto to sem Solem dal na ukazku jak to vypadalo a jak to vypada ted ja bych rek tak 300% zlepseni :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2006 10:34 Vodník – solem
No to je hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 09:58 solem – minulost
Fotka k příspěvku Jen tak pro srovnání
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 09:54 solem – to václav
Kdyby jsi ho viděl před měsícem taky bys mluvil jinak. Nic si z nich Péťo nedělej, teď je to o 100% lepší a nemyslím že by závojnatkám vadilo modré dno tím spíš že jsem si všiml že jsi ho přesypala něčím přírodnějším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 21:21 Muž Horác [3942] – modrá je tráva ...
No, tak jestli je akvárium kouskem přírody, tak tohle akvárium má holt tu smůlu, že zobrazuje kousek přírody pod nějakou chemickou továrnou.
Teď nevím, jestli :o) nebo :o( ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 21:01 Usine – ???
Modrá je dobrá, ale v akváriu je to něco děsnýho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 18:39 solem – super
No máš to skvělé, myslím že je téměř k nepoznání.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 15:00 Muž Hugo [8] - Cichlidy – ...
dej tam este tak deset rostlinek,ja ma 32litru a cisty objem asi 27 a mam tam pres dvacet rostlinek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 14:40 petra – zmena akvarka
Fotka k příspěvku Jo, je to to akvarko co myslis. Udelala jsem nekolik zmen, tady je konecna... Snad se to rybkam libi...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:08 Vodník – .
Roastlin si dej kolik chceš, ty potvory ti je stejně možná vyškubou. Takhle bych řekl že je to akorát.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [66] 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=3251