Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:14 jamajcan Re: grunda
Tak Plevuňka mi uměla dát kapky :-) Ludwigie obecně,mi rostou jako blázen./Repens,Arcuata,InclinataCuba,Ovalis atd./Ale zase se ukazuje,že je to všude individuální. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:12 R Muž romant [27982] Re: grunda
Takže stejnej level, když je to ten plevel. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jamajcan
moje zkušenost je, že obě kytky jsou plevel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:10 jamajcan Re: romant
Alternanthera 5 levelů výše od Ludwy :-) Nevím,jestli obecně,ale já mám takovou zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: oleksakk
málo CO2, mě roste Alternanthera reineckii obklopená Blyxou, světlo do spodních pater skoro nejde a listy jsou zdravé a červené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:07 jamajcan Re: oleksakk
Je to hodně o živinách.Mohlo se stát,že buď bylo ve vodě málo živin a v tom případě si rostlina zachovává rust tím,že vyživuje svůj vrchol a spodní listy opadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:05 R Muž romant [27982] Re: oleksakk
Třeba nějakou Alternantheru, ale tam bych to s tou náročností viděl ještě o level výš než u Ludwigií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 15:58 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Veď praveže rastlinka mala dostatok svetla..:/ neviem no neporadil by si niečo iné ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 15:50 R Muž romant [27982] Re: oleksakk
Lekním se nehodí a to opadávání u stonkovek je normální a je to povětšinou projev nedostatku světla, že ty spodní partie jsou rychleji holé. Čím větší houštiny, tím je to opadávání pravděpodobnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 15:42 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Keď som mal väčšie akvárium, tak som pridával CO2, mal som veľa svetla ale táto rastlina mi vždy zvädla...vždy začali odpadávať lístky, potom odhnili spodky... ;-) tak neviem...myslíte že by som do akvárka s objemom 20l mohol dať aj Lotos ? Je krásne sfarbený...len neviem či sa hodí do tak malého akvária :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2013 14:32 R Muž romant [27982] Re: oleksakk
Já mám v oblibě tuto. rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens Ovšem je třeba si uvědomit, že bez "dostatku" světla, aby se řádně vybarvila to nejde. Takže když je v nádrži třeba i méně světla, tak se snažit umisťovat pod světlo, ne do žádnýho přistíněnýho rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 14:26 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Ahojte, chcem sa opýtať na nejakú do červená zfarbenú rastlinku. Hlavne aby bola nenáročná. Ďakujem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 20:20 Muž duko1995 [32]
dekuju moc za rady :-) nejakou vyberu a zajedu do akvaristiky :-) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 13:16 Muž Ciffik [761] - Rostliny – kobercovka
za mě Hydrocotyle sp. japan ...dosti opomíjená nenáročná a extrémně rychle rostoucí a hlavně nádherná rostlinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 13:11 Žena sonetka [136] - Živorodky
Za nás doporučím naši první kobercovku :
rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne
nenáročná, hezky vypadá a i vcelku rychle roste potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 06:53 Muž duko1995 [32] – Kobercové
Dobrý Den,chcel by sem sa opítat jestli by ste mi neporadili nejakú kobercovú rostlinku ? :-) dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 23:27 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: ivaha
Jojo, mamča mi vyházela rostlinky :-DDD
Jinak už to zarůstá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.03.2013 23:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: martin386
Tak zrovna růžkatec bych nezavrhovala, obzvlášť v čerstvě založeným akvárku. Jestli se Ti líbí všechny ty rostliny, dala bych tam všechny, beztak se některá nemusí ujmout, pak uvidíš, co Ti tam zbyde. A když se chytí všechny, snadno si pak vybereš, který se Ti tam líbí nejvíc a necháš si je tam.
Mimo to, jak tak koukám, máš doma ještě jedno akvárko a není moc zarostlý, tak určitě nebude problém část rostlin přesunout tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:47 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: azonic
To budu vyhazovat taťkovi do jezírka :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:43 Muž azonic [63] - RostlinyRe: martin386
Stejně bys ho časem nejspíš zahodil ;-) když jsem ho měl tak jsem každý týden vyhazoval skoro plný kýbl tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:41 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: azonic
Dobře díky :) Růžkatec dám když tak do většího :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:39 Muž azonic [63] - RostlinyRe: martin386
Ludwigii si vyber jen jednu a růžkatec bych tam nedával vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:35 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: azonic
Toto jsou košíčky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:34 Muž azonic [63] - RostlinyRe: martin386
To tam asi nedáš :-) Radši uber než abys tam měl od každé rostlinky dva stonky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:01 Muž martin386 [17] - Živorodky
Zdravím, mohl bych se Vás ještě na něco zeptat ?
Do akvária 30x30cm tyto rostliny ? :
Ceratopteris thalicroides
Hygrophila polysperma
Ludwigia repens
Micranthemum micranthemoides
Cladophora aegagropila L
Ludwigia ovalis
Růžkatec
Stringy moss

Bojím se, že mám moc velkých(vysoko rostoucích) a že to v pozadí bude moc přeplácané,tak bych potřeboval radu, jestli jich je opravdu moc, nebo to bude stačit ? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 17:03 Muž azonic [63] - RostlinyRe: okybe
www.aqua-daho.cz/… určitě ti to pošlou i na Slovensko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 16:36 Muž Horác [3942] Re: okybe
skaláry bych vynechal ... (kolik to bude mít na výšku?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 16:30 okybe – Rastliny do novozaloženého akvária
Ahojte, práve v týchto dňoch sme sa doma rozhodli pre založenie nového akvária. Keďže to prvé malo len 24 litrov a nemali sme k nemu potrebnú techniku povedali sme si, že chceme niečo lepšie. Viem, že 70 litrov nie je žiadna sláva ale aj tak je to lepšie ako nič. A teraz otázka. <b>Aké rastliny</b> sa hodia do akvária, kde plánujeme chovať neonky, mečúne, skalára, bojovnicu či prísavníkov?
V obchode v ktorom sme mali v pláne kupovať rastliny ich majú predražené ako neviem čo, najlacnejšia 2,80 € =cca 90 Kč...
A preto otázka číslo dva, <b>kde by sa dalo cez internet zohnať kvalitné a lacné rastliny?</b> (najradšej zo SK ). Ďakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2013 13:21 Martin71 Re: Horác
vždycky mě strašně točilo a odrazovalo to "rostliny, které momentálně nejsou na skladě, budou nahrazeny jinými v podobné cenové relaci" ...

Takhle se u nás choval za komančů jeden hospodský než by ti vrátil korunu tak ti raději vnucoval žvýkačku kterou jsi nechtěl. smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 11:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Samozřejmě, že to není ironie...Jirka se opravdu snaží vyjít maximálně vstříc ve všem...ten smích byl jen o tom, že znám více takových firem, které se chovají podobně....namátkou páni Hoškové, Venda Hořánek a další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 10:28 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Rodinný podnik Sýkorových se vyznačuje nejméně 15 let tím nejlepším jednáním, jaké byste snad ani nemohl jinde čekat... smich
Tak teď nevím ... je to ironie nebo ne? (ten ukrutně se smějící smajlík mě trochu mate) ...
Já s Fytoselem žádnou osobní zkušenost nemám ... vždycky mě strašně točilo a odrazovalo to "rostliny, které momentálně nejsou na skladě, budou nahrazeny jinými v podobné cenové relaci" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   26.03.2013 09:28 R Muž romant [27982] Re: martin386
Malá pomůcka. Při založení nádrže je dobrý mít osázenou 80% plochu dna rostlinama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   26.03.2013 09:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: martin386
Separovat se džungle dá lépe, než koukat do prázdné nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 08:50 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
U těch dalších mi to přijde celkem drahé..
Ale nevím jestli těch rostlin nebude málo, když mám dno 30x30 ..
Budu dávat CO2, ale nevím jak se to rychle rozroste..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: martin386
Rodinný podnik Sýkorových se vyznačuje nejméně 15 let tím nejlepším jednáním, jaké byste snad ani nemohl jinde čekat... smich Nekecám...i když jsou i další firmy, které to mají podobné...ale ptal jste se na Fytosel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 08:39 Muž martin386 [17] - Živorodky
Máte někdo nějaké zkušenosti s tím obchodem ? Jak ty rostlinky chodí ? Jen jeden malý kus ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 19:08 Muž martin386 [17] - Živorodky – Rostliny do krevetkária
Zdravím, mohli by jste mi pomoct vybrat s rostlinami do akvária ?

Mám vybrané tyto, ale přijde mi jich moc, kdyby někdo na té stránce nějaké mi pomohl vybrat, tak bych byl rád :) - osvětlení budu mít 11W na 30L.

fytosel.eu/… - 2x
fytosel.eu/… - 1x
fytosel.eu/… - 3x
fytosel.eu/… - 2x
fytosel.eu/… - 3x
fytosel.eu/… - košíček

Dno bude 30*30 cm, pokud toho ovšem je málo, tak bych byl ochoten dokoupit, popřípadě zda-li máte nějakou jinou stránku s rostlinkami ? Budu rád za každé rady, děkuji :)

PS: Ještě mám toto koupené:
www.krevetkus.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.03.2013 20:28 Muž Vlnkar [15] Re: Vlnkar
Musim se zde omluvit akvaristice Nachod - namesti. Postezoval jsem si zde malicko na to, ze mi prodali nevhodnou rostlinku( rybicky.net/atlasrostlin/justicia_schimperi). Dnes jsem tam byl znovu a jen tak jsem to pred panem majitelem nadhodil. Nepremlouval jsem ho... Sam od sebe mi dal jako kompenzaci zdarma cast meho nakupu + omluvu.Pry to netusil, ze to rostlinka neni idealni do akvaria. Ja se taky omlouvam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2013 09:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Vlnkar
Kořeny je dobré znamení. Egerie se množí celkem v pohodě i sami a těch kořenů není až tak moc jako třeba Limnophila Sessiliflora, tam to je za chvíli tragédie. Pokud je chceš množit tak ani není potřeba čekat na kořínky, ale stačí ustřihnout tak 7-10cm dlouhé šlahouny a zasadit je v trsu asi po pěti kusech do substrátu. Do týdne se chytnou a začnou růst. Řasa a jiné neduchy se u nového akvárka můžou objevit. Za měsíc budeš mít jasno jestli se zvoleným rostlinkám daří nebo ne a můžeš začít rozmýšlet nad případným upravením podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2013 08:16 R Muž romant [27982] Re: Vlnkar
Biogenní odvápnění(BO) v čerstvě založeným akváriu a spíše u hladiny to bych považoval za vcelku normální jev. Toho volnýho CO2 v vlastních zdojů v akváriu ještě není tolik aby se tomu tak nedělo. jestli se to projevuje jenom na jedné rostlině, tak bych to neřešil, dá se to korigovat délkou(snížením) svícení, protože to jsou spojitý nádoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 08:12 Muž Vlnkar [15] Re: romant
Dekuji za odpoved. Tohle vlakno jsem si jiz cetl. Zatim se v podvedomi branim CO2. Premyslim, ze nejaky kus s korenem odstrihnu a necham ho plavat nekde u strany akvarka, kam svetlo nedopada z LED. A bude dobry ukryt pro male pavi ocka. Deje se to jen zatim jen u hladiny...tak nezemre cela rostlina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 08:07 Muž Vlnkar [15] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Zdravim. Ja jsem si do cerstve zalozeneho akvaria prinels Hottonia inflata. Asi mela malo svetla a tak pustila temer vsechny listy. Ponechala si jen vrcholy. Ale zda se, ze rust pokracuje.Ve spodni casti pomalu rostou male rostlinky. Ale ty tam byli jiz pri koupi. Zajimalo by me, jestli dokaze nahradit ztracene listy? Myslite, ze ma sanci se u me ujmout ? Dostala o demne docela cocku. Chudak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2013 07:59 R Muž romant [27982] Re: Vlnkar
Ty kořeny jsou normálka a spíš je to projev toho že se jí daří a ten povlak je biogenní odvápnění, což značí méně použitelného CO2, mrkni na příslušný vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 07:56 Muž Vlnkar [15] Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku Dekuji za vasi odpoved. Mne to prislo, ze kazda ma rostlina chce uplne neco jineho a tak ze jsem spatne vybral. Tato rostlina: rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa mi zacala spoustet po cele delce koreny. Je to v poradku, nebo ji neco chybi? A taky se ji delaji bile povlaky na listecka. Prijde mi to, ze na tech, kde je hodne svetla a listecky jsou malicko starsi. Prikladam foto. Echinodorus aschersonianus - na nem bohuzel nepozoruji zadnou zmenu. Jen snad na nem zacina rust nejaka rasa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 07:55 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Deathbull
Fotka k příspěvku Hottonia inflata mě roste v akváriu bez problémů už 8 let. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 06:56 Muž NIKO [527] Re: malyLibor
Moc jsem v Tvých akva těch "červených a starorůžových" rostlin neviděl i když máš dostatečně silné osvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 02:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Sid napsal: ... Teprve pod dostatečně intenzivním osvětlením získá tu "ideální" barvu - "starorůžovou"... :-)
To jste mne tedy opravdu potěšil... podle toho, co píšete, mám tedy dostatečně silné osvětlení. Já to říkal vždycky, že 0,26W/l u T5 zářivek je dostatečně silné osvětlení pro 50cm hluboké akvárium, ale věčně se se mnou někdo dohadoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 00:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Vlnkar
Není to tak špatné. Dokonce si myslím, že většina poroste docela dobře. Kromě těch dvou. Egerie mi příjdou lepší když se chvíli nechají rozrůst a netvarují se. Potom se jim moc nechce. Světla moc nepotřebujou. Toho echáče mám taky a právě mi kvete. Bohužel nad akváriem je sklo, takže je začažený o něj a rozmýšlí co dál. Roste i u 0,5W/l poměrně dobře. Cabomby rostou taky celkem slušně a Vallisnerie mají naopak radši světla kolem 0,3W/l. Uvidíš za měsíc, ale ztráty budou asi jen u těch dvou rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 23:27 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Vlnkar
Světlo máš už slušné, za předpokladu použití kvalitních LED...takže průser by to být nemusel.
1. ok
2. spíš ti chcípne, mě rostla jen pod opravdu megasvětlem..pod vodou se jí často nechce růst
3. ok
4. ok
5. chcípne určitě
6. ok

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=1401