Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 22:29 Muž Maca123 [8] Re: KarlosS
ahoj tak jsem projel cely a atlas a vybral nasledujici:

Helanthium bolivianum 'Angustifolius
Ludwigia repens 'Rubin'
Ludwigia repens
Myriophyllum pinnatum
Cryptocoryne albida
Cryptocoryne affinis
Echinodorus uruguayensis 'Aschersonianus'
Echinodorus 'Mercedes'
Echinodorus 'Kuznecowa'
Helanthium bolivianum 'Isthmicus'
Monosolenium tenerum
Eleocharis pusilla
Riccardia chamedryfolia
Cryptocoryne x willisii
Micranthemum umbrosum 'Monte Carlo'
Aegagropila linnaei

Fissidens fontanus
Taxiphyllum barbieri
Taxiphyllum alternans
Taxiphyllum barbieri
Taxiphyllum sp. 'Flame moss
Bolbitis heteroclita difformis
Fissidens fontanus

samozrejme ne vsechny, spis podle toho, ktere dokazu sehnat. kolik jich mam koupit? nekde jsem cetl ze bych mel osazet cirka 70-80% dna. je to pravda? staci mi pak od tech, ktere sezenu tak dve, tri s tim, ze se rozrostou, nebo je lepsi koupit rovnou vic a osazet to vse najednou? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 17:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Maca123
nasázej tam kryptokoryny, echinodory, valisnerie + ty, co ti doporučoval romant a pokud nebudeš mít zastíněnou hladinu plovoučkama, nebudeš mít problém. Rozhodně pořiď odrazové reflektory nad zařivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 16:51 Muž Maca123 [8]
Ahoj vsem, tak jsem se konecne dockal a za nedlouho mi dorazi 300l akvarko. Proto bych na vas mel par otazek co se rostlin tyce. Puvodne jsem ho planoval jako malawi ale nakonec jsme se s pritelkyni domluvili na spolecne nadrzi. Radi by jsme meli hejno neonek a to pripadne doplnili vhodnymi rybkami a krevetkami.
Nejvetsi problem podle me bude s nedostatecnym osvetlenim, akvarium jsem koupil v setu s krytem, kde je osvetleni 2x30W T8. Do budoucna planuju osvetleni pomoci led ale to je opravdu hudba budoucnosti. Takze existuji nejake nenarocne rostliny, ktere si vystaci s nasledujicim osvetlenim a stale vypadaji dobre?
predem diky za odpovedi. S pozdravem Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 20:38 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Caroline
Třeba Micranthemum micranthemoides, když nebudeš stříhat tak poroste na horu myslím, že může být i vysoký 25cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2015 20:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Caroline
V tvém případě sagittarie subulata nebo platyphylla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 20:15 Caroline
A něco trochu "vyššího" do pozadí? Abych neměla zeleň jen dole :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 20:37 R Muž afc1886 [14685] Re: Caroline
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 20:20 Caroline
Zoidik - Tak ten zavrhnu, nechci mít v akváriu džungli. Díky

Xpe - Krása! Děkuju za doporučení :-), moc se mi líbí, tak snad nějakou z nich seženu. Kořen už mám a přemýšlela jsem o mechu nebo o něčem, co bych na něj přichytila, tak ještě uvidím. Zatím máčím v kýblu, protože plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 20:04 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Já bych ti doporučil nějaké malé rostlinky do popředí jako jsou Micranthemum - callitrichoides 'Cuba', micranthemoides, umbrosum, umbrosum 'Monte Carlo' a kdyby byl kořen tak nějaký mech. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 19:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Caroline
Na Hygrophyly bych byl u tebe opatrný, rostou hodně rychle a jsou poměrně vysoké, nějaké mám, nebo jsem měl a udělají z akvárka rychle neprostupnou jungli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 18:21 Caroline
Osvětlení 6W 8000 K, rozměry 25x25x30, je to v setu. To je pravda, měla jsem napřed napsat tohle, to se pak bude radit líp. Koukala jsem tady na stránkách do atlasu a představově by se mi líbilo asi něco takového: rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma, rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_angustifolia, rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_helferi, rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne_repens, rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata, rybicky.net/atlasrostlin/marsilea_hirsuta, potom koukám na malé nádrže a spousta lidí má vepředu takové malé trsy trávy rybicky.net/fotogalerie.php…, rybicky.net/nadrz/21083/0.jpg… a tady vpravo dole drobné stonky s lístky rybicky.net/fotogalerie.php…, takže asi tak... se mnou to bude složitější, tak se omlouvám :). Nechci to přeplácat, myslím, že takové 2-3 rostliny by mohly stačit. Obvykle takhle do diskuzí nepřispívám a vše si hledám sama, ale v tomhle jsem nová a každá rada se hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 16:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Caroline
Třeba tyto dvě jsou poměrně nenáročné a moc rychle nerostou. Jsou k přidělání na dekoraci rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana a rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_windel Záleží taky jaké rostliny chceš, můžeš se kouknout po nějaké cryptocoryně. Tahle se mi drží malá rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii Třeba tato sagittarie umí zase udělat pěkně hustý porost a ve 20l by se táhla i po hladině rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata Zeptám se trochu jinak, máš nějaké tipy, které by jsi chtěla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 15:19 R Muž afc1886 [14685] Re: Caroline
Jaké budou rozměry akva a jaké osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 23:01 Caroline
Zdravím,
poradili byste mi prosím nějaké ne moc náročné rostliny do 20-litrového akvária? Na internetu je toho tolik, že se v tom pomalu začínám ztrácet a nerada bych koupila špatně. V obchodech moc neporadí a já se v tom nevyznám. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 13:11 R Muž romant [27987] Re: dymytrak
Když už to chceš takto převádět, tak to ber někde kolem 0,3W/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 13:08 dymytrak
a co je to slabe az stredni atd. kolik to je w na 100l ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:58 R Muž afc1886 [14685]
rybicky.net/atlasrostlin/cesky/ sám si vyber,co se líbí.Zdejší atlas je super a můžeš si zadat co potřebuješ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:55 dymytrak – rada
ahoj, planuji zalozit akva 160 l. mam ale jeden problém... mam osvetleni které ma pouze 40W a tak mam problém s rostlinkama většina pisou 50W nebo 75W na 100 l. takze se chci zeptat na nejake nenarocne a krasne rostlinky. dekuji!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 09:45 Muž jirkab [2]
Já taky děkuji pánové a když, by jste mi ještě doporučili sehnatelné rostliny, které nejsou náročné na substrát a snáší dobře hrubý štěrk, tak bych byl vděčný. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 21:13 Muž Mislow [304] Re: Gulo
Ja mam v malych akvarkach spis rostliny na korenu, pokud by jsi chtel na koren, tak mene narocne anubiasy, ci microsorium, s temi do substratu ti snad poradi nekdo jiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 21:11 Gulo Re: Mislow
Díky za odpověď. Chtěl bych mít tak středně osázeno. Cca k tomu 4 paví očka. A ty rostlinky méně náročné na světlo? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 21:08 Muž Mislow [304] Re: Gulo
Ahoj, zalezi pouze na tom jakou mas predstavu, pokud si vystacis s nenarocnyma rostlinkama a nebudes se snazit o koberecek, tak ti to bude stacit a i hnojeni mozna nebude nutne, to ovsem ukaze spis cas. Nicmene bych i tak pod pisek podhodil slabou vrstvu zivneho substratu, pomuze to rostlinkam ve startu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 21:03 Gulo – Dno akvária bez substrátu?
Dobrý den, chci se zeptat: na akvaburze mi 1pán - chovatel při zakládání akvária řekl, že pro růst rostlin nebudu potřebovat žádný substrát ani hnojivo, že stačí jen písek. Nějak se mi to nezdá-všude čtu, že pro růst rostlin je substrát důležitý, leckde doporučují i hnojivo. Tak jak to s tím substrátem a hnojením vlastně je? Písek mám doma cca 4-5mm velký, bude to ok, nebo raději pořídit menší? Mám nanoakvárium 25l, tak abych ho dobře založil. A ještě jsem se chtěl zeptat, jaké byste mi doporučili akvarijní rostlinky, které nejsou příliš náročné na osvětlení? Děkuji.Gustav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 16:42 R Muž romant [27987] Re: jirkab
Pokud je ten štěrk tvořen kulatejma kamínkama, tak se nestresuj, něco jinýho, kde by platilo co zde zaznělo, ten problém při odkalování, by bylo kdyby to byla třeba nějaká drť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2015 14:46 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jirkab
Přehnal jsi to, přečti si poslední větu co napsal NHKG, to si myslím je dost velký problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 13:29 Muž jirkab [2] Re: NHKG
Díky :) Něco takového jsem chtěl slyšet. Vápenec tam není, jen jsem měl strach, jestli jsem to nepřehnal s tou hrubostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 10:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jirkab
Zakoření ti tam vše. Vyber si, co ti vyhovuje a na dno nehleď. Jenom v něm nesmí být vápenec.
Já měl kdysi valounky 20 až 50 mm a rostliny normálně rostly. Akorát to nešlo odkalit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 10:40 Muž jirkab [2]
Ahoj, mám prosbu. Jaké rostliny do akvária, když mám na dně substrát o velikosti 4-8 mm. Zakoření mi tam vůbec něco? Děkuji. Jirka.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 18:06 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mj09
Někomu roste rychle ale na klasické stonkovky je to stále pomalu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 16:55 mjezek Re: artmle9
Fotka k příspěvku Rychle rostoucí rostlina je
Sagittaria subulata - rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2015 14:55 Muž Jifi [675] Re: mj09
On se ale ptal na rychle rostoucí rostliny, což Anubias rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 14:12 mjezek Re: artmle9 - Anubias barteri var. nana
Fotka k příspěvku Ano může být v tomto akváriu ano
Výška: cca 3cm
Šířka: cca 6cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2015 14:41 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: artmle9
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
Stačí zadat požadované parametry a vyjede ti seznam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 13:39 Muž artmle9 [2] Re: vaaclav
Poradíš prosím Tě nějakou rychle rostoucí rostliny hodící se alespoň k části těch co jsem psal? Ale nenám v plánu moc používat stonkovky. Jinak dno bych chtěl asi z flexiobkladů 1-3mm zřejmě černé (ale ještě nevím jistě). O světlo se budou starat 4 Led zářivky celkem 3600lm 3x studená, 1x teplá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.09.2015 12:59 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: artmle9
Nezakládal bych akvárium tak aby od začátku mělo konečnou podobu(pokud to už opravdu neumíš). Tvůj seznam neobsahuje žádné rychle rostoucí rostliny které by měly v akváriu být až ze 70%. Svým rychlým růstem odčerpávají přebytečné živiny a vytváří příjemné prostření pro ryby i ostatní živočichy a pomalu rostoucí rostliny. Jsem přesvědčený že částečně zabraňují i tvorbě řas. Postupem času jejich počet můžeš zredukovat ale nikdy úplně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 11:21 R Muž afc1886 [14685] Re: artmle9
Tak bez prezentace ti asi nikdo neodpoví.Jaké světlo,dno atd.Napiš víc info,nebo zřiď prezentaci a potom ti určitě někdo poradí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 22:21 Muž artmle9 [2] – Rostliny
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jsou vhodné tyto rostliny do akva 80x35x40cm? Popř. v jakém počtu?
Helanthium tenellum
Echinodorus 'Rubin Narrow Leaf'
Helanthium bolivianum 'Angustifolius'
Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne walkeri
Anubias barteri var. nana 'Petite'
Anubias barteri var. nana
Anubias afzelii

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 13:17 mjezek
Fotka k příspěvku Dobrá rostlina je také rotala
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2015 13:59 jamajcan Re: HaninaK
Klidně bych zůstal u té Bulvovky/Bobitis/.Je to krásná rostlina s tuhými listy a jako solitér se mi líbí.Sám ji pěstuju v akváriu ještě menších rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 14:42 Žena HaninaK [0] Re: jamajcan
70x35x40 cm 2x18W daylight a aqualight, hodnoty bohužel naznam, netestuji a vše roste dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 14:29 jamajcan Re: HaninaK
Těžko se háže tipem, když neznáme velikost akvária a hodnoty vody.Jako nástřel rybicky.net/atlasrostlin/bolbitis_heudelotii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 14:04 Žena HaninaK [0] – velkolista solitera
Zdavím, nemate tip na nějakou velkolistou soliteru odolnou vuči ancistrusum (echinodorusi ji moc chutnaj) nebo nejakou zajimavou dominantu. v akvariu mam cryptocoryne affinis a aponogetifolia, anubias coffeifolia a petite, microsorium na kořeni.
Potřebuju ho nejak oživit.
Prosím hoďte typ nejaký díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 09:10 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: aquarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2015 19:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: aquarko
Myslím, že Marsilea hirsuta by mohla vyhovovať, ide aj v tvrdšej vode: rybicky.net/atlasrostlin/marsilea_hirsuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 17:04 Muž LukyyyK [2] – Kobercovky
Jaké kobercové rostliny (rychle rostoucí a nijak extrémně náročné) lze doporučit ?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 21:28 Muž jiri609 [91] Re: katrina
ve valmezu na kytky do akva za kinem, doporučuji ůterý poledne až středa ráno - to mají zboží... jinak je to tam vybrané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 20:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: katrina
rohatec, riccii, růžkatec, egerii, vrbinu, tokozelku ...
Všechno tohle mám od jara venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 18:03 katrina – Studená voda
Zdravím, jaké rostliny mam koupit do akvária, ale aby snášeli studenější vodu?.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=901