Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 00:07 amrtin Re: TitanArmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 17:23 Muž TitanArmy [4] Re: Designer
Doporučte mi nějakou hustou rostlinku do mého 54L akva. Chtěl bych ji na kraj akvária, někde doprostřed. Světlo mám 2x24W. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 13:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tess17
Kdyby se chtel pekny koberecek, a nevadilo, ze chvili trva nez se rozroste, pak:
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii , ktera umi byt dosti nizka. K ni jeste podotknu, ze ji akvaristiky obcas prodavaji jako rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii , kterou ale neni, coz zminuje i zdejsi atlas.

Dale pak www.fytosel.eu/…, ktera je opravdu nizoucka a jeji koberecek diky novym listum do cervena vypada zajimave. Neni treba se bat, ze jde o rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_walkeri a bude moc velka, mam obe a lutea je opravdu drobecek, vytvarejici koberec - ovsem u mne opravdu pomalu. Vyhodou u zmineneho linku je, ze v te krabicce je tech kusu opravdu hodne a tak se da poridit dost velky kus koberecku rovnou za rozumnou cenu. Na rozdil od nekterych jinych rostlin z gelu pak u teto neni zadny zasadni problem s prenosem do akvaria, za cas zacne rust, bez velkych uvodnich ztrat.

Dopoructit se da i rybicky.net/atlasrostlin/lomariopsis_lineata , ktery je znacne nenarocny na svetlo a lze jej mit stejne dobre malou hromadku, nebo poradny trs. Neplave, zustava na dne.

Stejne tak se da doporucit nenarocny mech rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri .

Nic se rozhodne nezkazi ani drobnejsim korenem, na ktery se prichyti nekjaky maly Anubias, prikladem rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana .

Volba nejake rostliny na pozadi je celkem snadna, a kdyz uz jsem nacal kryptokoryny, proste nejakou vybrat, "kryptokorynarium" muze vypadat hodne dobre. Dobrou zkusenost mam s rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_albida , ktera mi na rozdil treba od rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii nikdy neshodila komplet listi a v pozadi muze vypadat opravdu dobre. Navic je mene narocna na svetlo nez se uvadi, roste mi v hodne tmavem rohu, pomalu, ale bez problemu, a ma stale ciste a neposkozene listy. Lze ale jiste vybrat i jinak.

Cele toto snazeni bych zavrsil rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar , ktery vytvori peknou dominantu, a kdyz nebude mit nejak extra prihodne podminky, nebude ani nijak velky. Je to drzak, ledacos vydrzi.

S tim co jsem vypsal lze provozovat akvarium i s pomerne slabym osvetlenim, coz pomuze k tomu, aby akvarium nezarustalo rasou a udrzba byla snadna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 12:40 Muž kofejn [963] Re: Zoidik
Přidám svou zkušenost s ludwigií: ve velkém ji často musím zastřihovat a 12l elementce je nějaká zaražená a velikost i lupeny odpovídají pidinádržce. To samé je s mokřankou.
Jinak bych asi doporučil tyto:
rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne_repens
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata (drží se mi do 15cm, ale rychle odnožuje)
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_cv_windel
a i tu ludwigii bych zkusil, udržuje se docela dobře.
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 11:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Turbínka
Uznávám, že jsem to s tí přepískl do tohto akvárka stydim love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 11:21 Žena Turbínka [2558] Re: Zoidik
Vycházím z toho, že sumatránky, které já pouštím dále do světa mají na výšku 10 cm, většinou do 5 listů, šířkou kolem těch 10 cm mají také a co mám ohlasy tak potom i rychle vytahují, ale to již záleží na podmínkách. V klasickém 25 l akváriu o rozměrech dna 40x25 nám minimálně těch 10x10 zabere, v případě takových akvárií bych na plochu 10x10 volila z rychle rostoucích rostlin spíše nějaké stonkovky (limnophila sessiliflora, hydrophila polysperma nebo menší jako micranthemum micranthemoides). Myslím, že pro začátečnické akvárium je cestou menšího zla, když spíše převáží kvantita rychle rostoucích rostlin navíc stonkovky se dají vzít, zkrátit a zapíchnout znovu, což už kryptošek moc nejde a jak potom píšeš musí se stěhovat. Navíc pro kryptošky s jejich kořenovým systémem bych volila trochu vyšší dno ne jen těch obecných minimálních 5 cm, což v 25 l nám ty cenné litříky docela ubírá. To je můj pohled na věc, proč bych spíše od té sumatránky do malého akvária upustila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 10:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Turbínka
Máš pravdu, že je to větší rostlina a včera mě překvapila, kolik že jí mam. Ale pokud to bude do nové akvárka, tak rychle rostoucí se hodí a když bude přibývat moc rychle, tak se dá vždy několik kousků přestěhovat o dům, nebo spíše akvárko dál a postupem času vyměnit všechnu za něco pomalejšího. Mam ji doma ve dvou akvárkách. V jednom mam hrubé dno a tam roste jak zběsilá a v druhém mám klasický betonový písek. Rosta tam taky, ale o poznání pomaleji, takže si myslím, že bude taky záležez na použítém dnu. Takto se mi zachovalo mnohem více rotlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 10:32 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Taky rybicky.net/atlasrostlin/bucephalandra_sp
Spíše nenáročná rostlinka asi jako Anubias. Nevyroste příliš, spíše dělá větší trsy. Taky ochotně kvete.
Je sice trochu dražší, ale vyplatí se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 10:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Turbínka
Souhlas - 35cm u této rostlinky není nic neobvyklého.
A E. isthmicus (ve vhodných podmínkách!) taky žádný drobeček není... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2014 10:26 Žena Turbínka [2558] Re: Zoidik
S tímhle výběrem bych i souhlasila, tedy krom kryptošky sumatránské - to je vážně obr, který roste i mě do ohromných rozměrů pod slabým světlem a bez hnojení. Odnožky nabývají poměrně rychle na velikosti a v mých očích se do 25 l vážně nehodí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 10:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tess17
Čistě namátkou pár rosltin, které bych volil do menší nádrže:

rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_pontederiifolia
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus
rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes

Jinak k výběru jich je samozřejmě více. Chce to zabrouzdat do zdejšího atlasu a dívat se po nenáročných rostlinách a vzhledem k velikosti akvaria s nižším vzrůstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:35 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Tess17
Ahoj, podívej se třeba do mé prezentace ( rybicky.net/nadrze/18568 ) a do seznamu rostlin v něm. Jsou docela nenáročné, rostou docela rychle a dají se hezky stříhat, aby měl člověk, co zhruba chce. Jen třeba ten Echinodorus Indian Red tam asi nepatří. Ale mně roste tak pomalu a byl tak malý, že ani v malém akváriu nevadí. Bacopa může docela vyrůst, ale roste tak pomalu, že stačí jednou za čas zastřihnout a zase je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 16:32 Tess17
Ahoj jsem začátečník a mám trochu problém, vyznat se v rostlinkách. Neporadil by mi někdo, jaké rostlinky jsou nejvhodnější do 25l akvária? Nejlépe někdo, kdo by měl možnost i nějaké ty rostlinky poslat za příznivou cenu. Děkuji moc ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 15:16 R Muž romant [27987] Re: prcan
Můj subjektivní názor na toto je, že do větších nádrží třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides a do menších třeba rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum . Když je prostor nad vodní hladinou a nádrž spíše větší, tak třeba rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes . Pamatuj, že plovoucí rostliny mají rády solidní hodnoty dusičnanů, čímž mohou být akváriu i prospěšný, že dokáží jejich hodnoty snižovat a zároveň se podle toho, jak (ne)prospívají dá usuzovat na to co jim jako první chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 15:10 prcan
Jaká je nejlepší plovoucí rostlina???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:57 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amras
A k těm tvým platám jsou potřeba nějaké speciální rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:08 Muž Amras [34] Re: vaaclav
Je to v názvu :) . Ptal jsem se na rostlinky k spitz platám. Asi jsme se nepochopili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 18:23 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amras
Nastavíš si parametry jaké potřebuješ, první už máš a i ten jeden stačí zadat, vyjede ti seznam rostlin. :-) Jaké doporučíte rostlinky? Pokud možno moc nenáročné na světlo.... Na ryby jsi se neptal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:36 Muž Amras [34] Re: vaaclav
A kde zjistím jestli jsou pro mé ryby vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:20 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amras
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:16 Muž Amras [34] – Spitz plata
Jaké doporučíte rostlinky? Pokud možno moc nenáročné na světlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 15:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Zab01
Monoselenium je opravdu hezké. Jen se dost láme a pak jak se dostane do akva už ho z tama nedostaneš. Stejně tak, jako riccii. Na kořen můžeš dát i hemianthus callichoreidnes "cuba", lilaeopsis brasiliensis. Micranthemum micrathemoides můžeš taky přivázat. Jen musíš víc hnojit, protože kořeny nemohou brát ze zaběhlého substrátu.

Na ten keřík je micranthemum micrathemoides přímo dělané. Je to plevel. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 12:29 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: bahno71
To já zkouším právě, ale třeba rotala mi pustí kořeny většinou až když se plazí po hladině a podobně, což ještě zvládám zastřihovat, ale ty ludwígie to bylo šílený, začal jsem s 1 stonkem co jsem dostal a po pár měsících toho musel každou chvíli ven celej kýbl, radši bych upřednostnil něco pomaleji rostoucího. Zatím asi zkusím tedy tu bacopu, když bude o trochu menší nevadí, stačí aby byla kousek pod hladinou :) .. jinak se mi líbí vše co píšete, hlavně to Monosolenium i Micrantheum, no uvidíme co seženu dřív, třeba se najde místo pro víc rostlin než jsem předpokládal :) zatím všem děkuji za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 11:36 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Zab01
1.většina stonkovek pouští vzdušné kořeny nebo jim opadávají spodní patra(málo světla atd.) aromatica k nim patří,opadává,takže se ti z úžil výběr akorát na bakopu,ta by mohla být ideální,ale vzdušné kořeny jdou odstřihnout a opadané spodní patra zamaskovat nějakou středně vysokou rostlinkou např Blyxa,krypty Alt.mini atd..
2. co zkusit jiný druh mechu než si měl? nebo pak monoselium (dá se použít i k bodu 3) a nebo Lomaripsis ;-),i HC jde navázat na kořeny ....
3.to micranthemum by mohlo splnit tvoje očekávání,ale je rozdíl jestli chceš tu plochu nechat zarůst(HC,liliovníček a spousta kobercovek),nebo na něm keříky,krypty dokáží růst i na husto ale bude to vypadat jako trs,to samé i blyxa i většinu stonkovek můžeš udržovat střihem v požadovaném vzhledu,opravdu zde závisí od toho co chceš ;-)
musíš prostě zkoušet a zkoušet a kombinovat přeju hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 09:26 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zab01
K bodu 1: ta bacopa je dobrý nápad, neroste rychle (akorát nevím, jestli by narostla přes 40 cm, já ji udržuju menší), trochu teda pouští ty kořeny, ale ne zas moc, a není křehká.
K bodu 2 mě nic nenapadá. stydim K bodu 3 - třeba micranthemum? To by mohlo splňovat požadované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 06:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Zab01
1. Ludwigia repens "rubin"
2. hemianthus callichoreidnes "cuba", lilaeopsis brasiliensis
3. didiplis diandra
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 22:54 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Poradí někdo?
Zdravím, mám takové 3 prosby :) .. potřebuji poradit, ale nevím přesně co chci, ale vím co nechci (Hygrophila polysperma, Ludwigia, jemnolisté stonkovky)..
1. sháním nějakou nejspíše stonkovku (líbí se mi třeba Bacopa caroliniana nebo Limnophila aromatica) a rád bych se vyvaroval těm co jsem předtím vypsal, nemám s nimy dobré zkušenosti, jelikož to roste jako blázen. Rád bych, aby to nepouštělo "vzdušné" kořeny, dělalo tomu dobře jemné dno v kterém by to zároven drželo, nebylo to příliš křehké (občas se tam proženou samci skalár atd.), neopadávaly tomu příliš (staré) listy a aby se to vytáhlo alespon do 40cm výšky. Líbí se mi třeba rotala, ale té mám už hafo :)
2. něco, co se dá přichytit na kořen, spíše ve smyslu koberečku, anubias i bolbitis už mám a tu hnědovku co tam je ted chci vyměnit, líbí se mi třeba riccice, nemusí to být pouze po povrchu, ale může se to rozepínat do prostoru lehce, mech mi naposled zlikvidovaly ryby, tak nevím :)
3. něco co dokáže udělat nějaký "keřík" nebo hustší plochu zhruba do výšky 10-20cm max, nebo nějaký menší druh cryptocoryne, který může růst na husto u sebe, zkrátka aby to pokrylo dno o rozměru zhruba 15x10cm :)

Má někdo nějaká nápad, nebo zkušenosti s něčím takovým? Nejlépe, aby se to dalo i sehnat :) info o nádrži je v profilu, světlo, velikost apod. Děkuji za rady X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 10:06 Muž kofejn [963] Re: Gordon
Taky by mohly přežívat hnědovky a jávský mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 09:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Gordon
Abych nezapoměl, budou vhodné taky plovoucí rostlinky. Třeba pistia stratiotes nebo ceratophyllum demersum (i když u toho si nejsem jistý, jak by propsperoval jen při denním osvětlení. Volně položený na hladině by však snad nějak mohl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 07:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Gordon
Není známo, jak daleko od okna a kolik tam toho denního světla bude. Zkus anubias barteri var. nana, který je opravdu malý a roste pomalu (připevnit na dekoraci nebo zasadit do dna tak, aby srdíčko bylo nad substrátem). Z dalších rostlin by se dalo uvažovat o kryptokorynách. Zkus si vyjet nějaké tady v atlasu a podívat se, které jsou nejméně náročné na osvětlení.

Dovolil bych si však upozornit, že akvárium bez techniky a výměna vody co týden nejdou moc dohromady. Obzvlášť, jestli nebudeš mít to akvárium pod denní kontrolou (podle toho, jak často jsi u babičky). Jestli jsou v takovém akváriu rostlinky a dno, obvykle bývá zapotřebí měnit část vody obden. Bojovnice má ráda čistou vodu. Snad by se oplatilo zvážit nějaký závěsný filtr za dvě stovky a možná taky nějakou malou LED lampičku, která těm rostlinám usnadní život. Při světle je taky beťák líp vidět a je z něj větší radost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 07:40 Muž Gordon [22]
Zdravím
Mohli byste mi prosím doporučit rostliny do akvária bez techniky?
Je vzdálené od okna, ale žije z denního světla. Pravidelná výměna půlky vody co týden. Je to babičky a chtěla by tam bojovnici. Objem akvária 12l, klasika.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 21:44 Muž jurakukuc [0]
Já právě dno chci předělávat a dat tam zrnitost 1-4 a při tě příležitosti zasadit víc rostlin včetně nějakého pěkného zeleného kobercu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 11:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
V jemném substrátu se vznáší "lehce", v šutrácích "úplně". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 09:12 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
No ona sa stejne tak trochu vznáša nad substrátom. :-) Ja len že je to určite lepšie ako do toho "kameňolomu" napchať Lilaeopsis alebo HC. :)
Ale som za výmenu toho dna za niečo jemnejšie,čo ocenia aj ostatné rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 21:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
Zvládnout možná ano, ale "vznášela" by se. Což moc dobře nevypadá...
Ale proč to nezkusit, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:54 Muž kortezhugo [983] Re: jurakukuc
Sid má pravdu...to dno je dosť "hrubé".Ale Hydrocotyle tripartita (Hydrocotyle sp. 'Japan') by to hádam zvládla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.04.2014 20:47 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jurakukuc
"Kobercové" rostlinky nejsou jen o světle a hnojení. Základem je dno a to je v případě vašeho akva v prezentaci zcela nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jurakukuc
Ještě bys mohl zkusit lilaeopsis brasiliensis(často prodáván pod názvem lilaeopsis novoa-zelandie). Jinak dost malá rostlinka vcelku nenáročná je i micranthemum umbrosum "monte carlo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:37 Muž jurakukuc [0] Re: Aforte
No tak ta je třeba pěkná.No myslel jsem na světlo a hnojení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jurakukuc
Co si představuješ pod pojmem nenáročné? Ono i HC může být nenáročná rostlinka. Každopádně z těch opravdu nejméně náročných je marsilea hirsuta ta pravá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:31 Muž jurakukuc [0] – jaké nízké a nenáročné
Může mi někdo poradit jaké nízké a nenáročné rostliny do popředí akvaria abych vytvořil zelený koberec?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2014 17:41 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Nebo takhle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 17:39 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: monule
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:05 Žena Kytka [2146] Re: Kaira
Napadá mne jen orchidej.
Asi by bylo dobré si ujasnit, co od té rostlinky chceš - jestli hledáš pnoucí pokojovku, která snese akvarijní vlhkost a občasné máchání ve vodě a bude se plazit směřem dolů, nebo jestli chceš kvetoucí kytku - většina akvarijních kvete pouze v emerzu, nebo chceš akvarijní rostlinu, která bude dodržovat gravitaci.
Podmínku méně náročných převislých splňují mechy, dají se dobře tvarovat. Ale bude záležet na množství vody/vlhkosti v těch místech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 13:26 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: monule
Nebo jiné druhy pupečníků, třeba H. tripartita apod., které jinak tvoří koberečky. Ale nevím, jestli kvetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 13:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Xavi
V dobre kondici se v akvariu pokusi rust vzdy smerem k hladine, nebude to sam od sebe dolu rostouci slahoun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 13:00 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: monule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 11:41 monule – previsla rostlinka?
ahoj poradite mi nejakou PREVISLOU rostlinku co ma kvety do akvaria? jestli vubec neco takovyho existuje :) chci ji dat do doliku ve 3D pozadi..nebo nejakou mene narocnou previslou rostlinku :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:40 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Stejně tak rotala. Při slabém osvětlení je zelená, při silnější žlutá až narůžověla a při nejsilnějším krásně červená. Každopádně abych pravdu řekl mně se líbí ta narůžovělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: FrantisekH
Ovsem cervenych Echinodoru se tolik neboj, ony sice rady svetlo, aby cervene byly, ale kdyz je ho mene, tak jsou proste vice do zelena a rostou taky. A tak i kdyz je pak takovy Echinodorus v barve khaki, muze delat dost parady, je to proste zase jina zelena k ostatni zeleni ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=1101