Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 13:01 Muž Hornet [0] Re: grunda
Proč se tedy všude píše, že ideální je alespon 0,5W na litr vody? Z tvého pohledu je to moc a řasám se nevyhnu.... to jsem z toho fakt jelen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2016 12:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Hornet
začal bych tím, že bych vyhodil ten čedičový štěrk (většinou je moc ostrý a moc hrubý), pokud do akva budeš takhle prát světlo bez CO2, tak bude jedno co budeš mít za kytky, stejně nebudou přes řasy vidět. Ke skalárům jsou ideální kryptošky, šípatkovce, valisnerky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 11:10 Muž Hornet [0] – WATTáž vs Náročnost rostlin
Pěkný den všem,
konečně jsem poskládal komponenty k 300 litrovému akváriu a snad najdu čas tento víkend zakládat.

PROSÍM o RADU: co se rostlin týče, jakou náročnost si mohu dovolit, pokud jim budu svítit 4 x 36W (2xplant, 1xtropic sun, 1x daylight brilliant)+ reflektory, dno tvořené černým čedičovým štěrkem 2-4mm.

Co bych neměl opomenout zohlednit před samotným nákupem?

Zatím jsem se při předběžném výběru orientoval podle nároků vody pro skaláry, čili teplota okolo 26, Ph kolem 7 a tvrdost do 15. Ted jsem se ovšem znejistil, zda by při pořízení rostliny s "velmi nízkou" náročností netrpěla pod příliš silnou wattáží apod.

Ocením každou reakci, každý názor a cennou radu

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 20:18 Davii Re: NHKG
Kouknu se na tu stránku, děkuji :-)
U anibiasů bych se celkem bál, aby na ně nebyla voda moc studená. Ale mechy a kryptokoryny vyzkouším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 19:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Davii
Dají se pěstovat pokojové rostliny tak, že kořeny mají v akváriu a nadzemní část nad akváriem.
Kukni se třeba tady: www.tuncalik.com/…

Mechy zkusit můžeš, moc světla nepotřebují. Ještě můžeš zkusit méně náročné anubiasy.
Cryptorynka mi kdysi rostla v akváriu, kde jsem svítil jen žárovkami a jen v době, kdy jsem chtěl vidět na ryby. To akvárium bylo i daleko od okna. Takže za pokus to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 19:14 Davii Re: vaaclav
S pokojovkama tady na tomhle portále asi neuspěju, co? :-D
Jinak děkuji za hnědovku, vyzkouším ji :-) Koukal jsem ještě na kryptokorynu červenou nebo nějaké mechy, ty by se tam neujaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2016 16:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Davii
Zkusil bych snad jedině hnědovku nebo nějaké pokojovky s kořeny ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 15:18 Davii Re: vaaclav
Cca. 2 metry (okno je orientované na jih). Ráno tam svítí přímo slunce, ale kolem odpoledne se už paprsky nasměrují na střed pokoje. Ještě je vedle terárium, ze kterého svítí zářivka na box, ale je to takové slabší světlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 09:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Davii
Jak daleko bode od okna? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 23:55 Davii – Rostliny k axolotlům
Zdravím, nezná někdo nějaké rostliny, které bych mohl mít ve velkém plastovém boxu ("domácí jezírko"), kde není žádné umělé osvětlení a veškeré světlo je přes den pouze od okna a večer klasické světlo v pokoji? Jestli vůbec nějaké "stínomilné" rostliny existují. Teplota je kolem 18° a vůbec nebude vadit, pokud by rostly i nad vodní hladinu.
Pokud by někdo nějakou rostlinu znal, budu strašně rád :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:16 R Muž romant [27987] Re: Boldy
Nezaznamenal jsem nářky na kvalitu tamních rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:14 Muž patamatix [408] Re: Boldy
Ono to stejně chce koupit více druhů rostlin a vyzkoušet co ti poroste a co ne,každé akvárium je jiné. Až čas ukáže čemu se u tebe bude dařit. To že ti nějaká rostlina odejde neznamená,že ji nemají zdravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:10 Muž Boldy [0] Re: romant
Takze radsi vymachat! :-) a ta kvalita v braniku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:06 R Muž romant [27987] Re: Boldy
Vymácháním v roztoku hypermanganu se je budeš snažit zbavit "nezvaných" hostů, ale to s kvalitou, tedy vitalitou rostlin nemá moc co dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:04 Muž Boldy [0]
Ahoj, mate nekdo zkusenosti s rostlunami ze zoo branik? Chystam se tam zitra, takze bych rad slysel nejakou odezvu. Mam je vymachat v nejakem tom roztoku hypermanganu? Nebo tam byvaji zdrave rostliny? Dekuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 15:58 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Boldy
pro začátek by to chtělo nějaké rychlorostoucí stonkovky do zadní části nádrže. Mezi docela nenáročné bych doporučil:
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens

To je jen takový nástřel. Samozřejmě těch druhů je více.
Množství čim více tim lépe. Klidně 70-80% plochy dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:31 Muž Boldy [0]
Dobrý den,
připravuji se nově zaběhnout akvárium o velikosti 80x35x40, ale s rostlinami bohužel nemám vůbec zkušenosti - tzn. něco pro začátečníky. Potřeboval bych poradit kolik rostlin bych měl pořídit a jaké. Pokud možno i Vámi doporučený substrát pro začátek akvária.

Předem moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:45 Muž Shimamoto [492] Re: zdedo
V České Lípě máš tři zverimexy, jeden na škroupáku, druhý v Zámecké ul. a třetí v obchodním domě Banco. Nabídka rostlin je v nich sice průměrná, ale když si to všechno poctivě oběhneš, při troše štěstí snad seženeš aspoň něco z toho co chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 13:51 zdedo Re: zdedo
Těch menších pořídím cca 5 ks, větší budou cca po 3 ks.
Potřebovala bych od Vás ještě jednu radu, snad poslední :)
Nevíte, kde sehnat všechny tyhle rostliny na jednom místě? Co jsem procházela obchody, tak bych všude koupila tak 5 z nich a k tomu poštovné. Pravděpodobně bych se nedoplatila.
Odkud objednáváte kytky? Neznáte náhodou obchod na severu Čech - Liberecký kraj, nejlépe Česká Lípa, kde by se rostliny dali koupit?
Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 22:15 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristika – Rostliny pro společenské akvárium
Sepsal jsem pár nápadů pro začátečníky, jaké rostliny vybrat, kam je umístit a jaké vlastnosti vody potřebují, ať se to nemusí každému vypisovat zvlášť ;-) : surpanblog.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2016 14:05 Muž Jifi [675] Re: visek
Listová "růžice" by měla být nad vodou, ve vodě bys měl jen stonky. Záleží na tom, jestli by ti to takto vyhovovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 12:07 R Muž Mrakoplash [1776] Re: visek
Je to bahenní rostlina a tedy dlouhodobě v akváriu nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 12:03 Muž visek [75] - Tetry – Šáchor
Na minule burze mi nabizeli sachor. Ze je dobry do akvarka. Zkousel to nekdo? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 20:37 laki3 – Anubis barteri var. barteri
Bude divný když přidám porostlé kořeny anubisem barteri do Asie nebo Ameriky??? Připravili jsme si 6porostlých kořenů a chtěli bychom obě akvária směřovat převážně s tímto zaměřením ano popřípadě jaké nenáročné rostlinky k anubisům stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:59 laki3 – rostliny
co takhle??

zadní část: zákruticha asijská, obrovská,, mokřanka vzpřímená, úzkolistá, trojkvětá, mnohosemenná,, bahnatka bezstopečná,, kolovka rotundifolia,

střed: kryptokoryna Nevillova, olivová, sumatránská, hnědovka křídlatá,

předek: kryptokoryna Willisova,

čerpal jsem ze zdejšího atlasu rostlinek, a vybíral jsem dle náročnosti, kdy jsem vybíral spíše méně náročné,ale upřímně na předek jsem nenašel nic, může mi někdo více poradit nebo aspoň napsat co si myslí o těchto rostlinách v této sestavě? dle atlasu se jedná pouze o asii, takto rychle jsem nesjel uplně vše a až teď budu zkoumat zda se k sobě hodí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laki3
Kup si rostliny z www.aqua-daho.cz/… a tady si vyber rostliny rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ stačí zadat typ akvarijní a náročnost už nechám na tobě. Něco si z toho atlasu vyber a pak se teprve ptej. Nebo stačí podívat se na starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:22 R Muž afc1886 [14682] Re: laki3
Vyber si tady co se ti líbí a podle toho vyber. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ Možná ti některé rostlinky vůbec nepůjdou,tak je nahradíš jinými.
Edit- stačí vyplnit akvarijní a asie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:18 laki3 Re: afc1886
Jelikož nejsem vzhledem k rostlinkám esteticky nadanej, musím inspiraci hledat ve vašich nádržích (proto až bude založeno, prosím neohraňujte se autorskými právy potlesk ) byl bych vděčný, kdyby mne někdo navedl a poradil, co za rostlinky pořídit, když bych rád trošku hustěji zarostlé akva. Nebo aspoň, jak když už ne akvarijní set, jej osekat, a vzít z něho pouze některé potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:15 R Muž afc1886 [14682] Re: laki3
Já bych si vybral radši sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 11:07 laki3 – Názor?
Ahoj, doporučil by mi někdo z vás jeden z těchto akvarijních setů rostlinek?
v minulosti jsem si již z této stránky koupil rostliny do společného akvária ale pouze 12kusů.

www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

Nebo je lepší si je pořídit samostatně? a menší sortiment větším počtem jednotlivých druhů?? děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 16:17 Muž mPP [4] Re: michalt
No neviem či zrovna cabomba caroliniana mám lebo tých podobných druhov je viac ale na ľavej strane mám len jednu stonku. Presadím jú na pravo a uvidím čo stoho bude. Dnes totálne nič nemali v obchodoch žiadne rastlinky tam kam chodievam a ďalej som už nechcel ísť keďže to už bolo 100km ďaleko. Idem sa ešte troška pohrať stým čo mám a uvidím čo vyčarujem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 13:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: mPP
Ten detrit by se měl sám hezky znovu usadit na dně a z listů by měl jít docela snadno "oklepat," ne? Jestli je v akváriu všechno ostatní v pořádku, tohle by samo o sobě nemělo vést k nějakému přemnožení řas.

Na takové místo se s dostatkem CO2 dá dát téměř cokoliv. Mně takhle z hlavy napadá třeba aponogeton crispus nebo cabomba caroliniana, třeba v kombinaci s nějakým menším echinodorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 13:01 Muž mPP [4]
Včera som vyčistil pravú stranu akva a dnes chcem ísť dokúpiť nové náročnejšie rastlinky na svetlo ako aj na živyny. Doteraz na tej pravej strane boli Vallisneria neviem presne aky druh. Mal som to na zábeh keď to rástlo s CO2 ako bláznive a nenormálne sa mi to rozrastalo po celom akva. Keď som ich vyberal bol to koreňovy systém ako sa patri a plno detritu vyplávalo von. Dosť veľa som odstránil ale ešte dosť sa usadilo na listoch rastlín (nemate radu ako zabrániť teraz vytváraniu rias ?)
Ale otázka je hlavne čo tam dokúpiť aky druh by ste poradili. uvažujem niečo z odrody Echynodrus ale nechám si poradiť jedno by som chcel do pozadia a pred to asi ten echynodrus ale dám i na vás. Len do obchodu sa chystám za pol hodinku tak dúfam, že aspoň jedna rada príde a pomôže mi pri výbere ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:44 Libcin Re: zdedo
Hodně populární je Staurogyne repens, Blyxa japonica, z Hygrophila difformis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zdedo
Ta kryptokoryna může být menšího vzrůstu, jestli se Ti hned příliš nerozjede. Ta taky obvykle neroste moc rychle, takže i kdyby se chtěla pořádně vytáhnout, chvilku jí to potrvá. Vzrůst rostlinek jako to helantinum nebo ta sagittaria budou záviset od podmínek v nádrži (světlo a živiny). Třeba mně ta sagittaria vyrostla v menším akváriu jen pár centimetrů do výšky a odnožovala tak, že v té nádrži vytvořila něco jako kobereček z malých rostlinek. Lístky měla klidně 10-12 cm dlouhé, ale odnože rostly spíš do šířky. Podobně to helantinum.

Jestli chceš rostlinu, kterou můžeš "držet u dna," zkus třeba micranthemum micranthemoides. I kdyby se Ti táhlo do výšky, dá se stříhat a v popředí vypadá hezky.

Taky s tou hygrophilou se při dostatku osvětlení dá udělat to, že se dá ohnout ke dnu a někdy se o něj hezky začne přichytávat kořínky a plazit se po dně. Z toho co máš, se dá něco vymyslet.

S tím počtem je těžko radit, protože něco poroste tak, že to budeš pořád stříhat a sadit vedle a rychle Ti to pokryje velkou plochu, něco jiného možná ledva přežije a škoda toho pořizovat hodně. Já bych koupil víc z těch nejméně náročných kytek, aby byla pokryta co největší plocha dna už od počátku a jestli se rozjedou jiné a chtěl bych jim udělat místo, tak bych nějaké vyndal a daroval. Ale to není jediný možný přístup. Dobré je držet se pravidla, že od začátku by rostlin mělo být co nejvíc, protože vyndat nějaké, když přes ně nepůjde světlo, se dá vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 21:14 zdedo
Tak jsem to trochu upravila, něco přidala a něco vyhodila.

* rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata
* rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_palustris
* rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis
* rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
* rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_isthmicus
* rybicky.net/atlasrostlin/lysimachia_nummularia_cv_aurea
* rybicky.net/atlasrostlin/egeria_najas
* rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii
* rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis

Pokud je to takhle v pořádku, potřebovala bych poradit kolik kusů od každé kytky mám koupit. Myslela jsem tak 5 ks od každé, ale nejsem si jistá. Není to málo?
Taky co jsem a to koukala, tak většina z rostlin je spíš do zadní části nádrže, nebude předek zbytečně prázdný a naopak vzadu zbytečně moc rostlin?
Děkuji všem za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 23:13 Libcin Re: zdedo
Heteranthera je pěkná mrška! Když má vše, roste jako blázen a pokud ji něco chybí(nebo nadbytek nějakého prvku, který blokuje ostatní prvky) tak odejde stejně rychle jak roste. Ludwigiu mám super redku, ta není tak náročná, ale taky chce svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2016 22:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdedo
Máš tam rostliny stejného typu. Valisnerie sagittarie a 2 x helahtium. Heternathea tak to není zrovna rostlina pro začátečníky.
Klasika do začátků je třeba Hygrophila polysperma, difformis, corymbosa, Egeria densa atd. Jinak tu je vyhledávač kde můžeš zadat požadované parametry, klidně stačí jen dva (akvarijní)a (velmi nenáročné) a máš seznam. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2016 22:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zdedo
Podle mě to vypadá dobře. Asi něco z toho poroste, něco neporoste, ale tak to v čerstvě založených nádržích bývá. Beťák ocení hlavně ty plovoucí rostlinky a taky ty ostatní, když se tam bude moct prodírat nebo schovávat mezi listy.

Jestli neplánuješ přihnojovat CO2, možná bude problematická ta heteranthera, ale mně třeba roste docela slušně (i když ne ideálně) taky bez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:54 zdedo
Zakládám akvárium a potřebovala bych poradit s výběrem rostlin.
Po projetí fóra a hledání v atlasu jsem vybrala několik rostlin:

* rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_latifolius
* rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata
* rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_palustris
* rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis
* rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia
* rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
* rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_isthmicus
* rybicky.net/atlasrostlin/lysimachia_nummularia_cv_aurea

Akvárium je 54 l, ve kterém bude betta, další rybky zatím nemám vybrané.
Můžete mi poradit zda jsou vhodné, jaké množství jich pořídit, případně další druhy vhodné do nového akvária?
Moc děkuji za odpověďi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 10:45 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Jasně, ten kořen může bejt klidně porostlej i nějkým menším anubiasem, jako třeba rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia , rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana . Já tedy raději používám ty menší druhy a nechávám je rozrůst, ovšem to je můj subjektivní názor, co člověk, to názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 10:39 Muž dimmur [283] Re: romant
hnedovku na korenu mam, ale sem sem chtel "zkusit" neco noveho smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 10:36 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Bodni tam nějakej kořen a nech ho porůst rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus , s tím kořenem potom už nehejbej, oni nemají hnědovky rády změny stanoviště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 10:20 Muž dimmur [283] Re: kofejn
diky za tip...poohlednu se po nem...
nekdo jeste nejake navrhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 09:42 Muž kofejn [963] Re: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 09:35 Muž dimmur [283] – rostlina pred filtr
Ahoj, potrebuji dat do opravdu stinneho mista nejakou rostlin, ktera mi zakryje akvacit. Poradi mi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2015 13:34 Muž Maca123 [8]
Co se tyce rostlin jsem absolutne nepolibeny :) moc diky za redukci vyberu, ziju v zahranici takze jsem spis odkazanej na to co splasim na internetu. Kazdopadne 80% z nich jsem pri letmem hledani objevil, ted zalezi v jakem budou stavu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2015 11:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ciffik
jo, ale on se ptá na nenáročné druhy, takže předpokládám že začíná. Nechci ho hned posílat k Votavovi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 09:32 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: KarlosS
souhlas až na tu bolbitisku - vozí je tuším Tropica - např. Votava je v eshopu má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2015 08:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Maca123
šípatkovec odnožující spíš ten klasický, ale bude se ti táhnout do výšky, ludvigii taky klasickou, stolístek ne, affinisku asi ve zverimexech neseženeš (většinou změnou prostředí uhnívá, ale pak se jí daří - je nenáročná), monoselenium jo, willisii taky, monte carlo určitě ne, řasokouli ano, mechy jo, ale líp rostou pod studenou, tenhle bolbitis těžko seženeš.
Ano 70-80% dna, čím více típ lépe.
Lepší je víc osázet najedou, co půjde nechat a co ne, nahradit těma co jdou:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=851