Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 23:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
Možná by nebylo marný zkusit Lobelia cardinalis, venku bude pěkně do červena a krásně kvete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 22:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
Díky za tipy, kouknu kratajovi jestli je mají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 22:01 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Blatouch poroste pouze v bahenní zóně a kupovat ho je zbytečnost když roste na každé vlhčí louce. Vachta ti poplave po hladině a modráska musí být na zimu v hluboké vodě aby nezmrzla. Do bahenní zóny bych dal třeba rybicky.net/atlasrostlin/lysimachia_nummularia krásně a dlouho kvete nad vodou. Do mělké vody bych dal rybicky.net/atlasrostlin/hydrocharis_morsus-ranae a rybicky.net/atlasrostlin/potamogeton_natans to jsou ale všechno skoro chráněné rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
Ony budou do "bahenní zóny" prostě do hloubky cca 20cm. Nebo někam k okraji. Co by jsi volil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:40 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Moc dobře jsi si nevybral ty první dvě jsou spíše bahenní rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
V pokročilém jsem si nastavil jezírkové.

Volba padla na tyto:
rybicky.net/atlasrostlin/caltha_palustris
rybicky.net/atlasrostlin/menyanthes_trifoliata
rybicky.net/atlasrostlin/pontederia_cordata

Měl by je mít i Rataj, tak raději ráno zavolám, jestli by mi je nenachystali na odpoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:08 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Co vyhledávání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 20:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
Njn, když já bych se potřeboval dopídit rostlin, které v jezírku přezimují bezpečně. Něco jsem si vytipoval, tak to zítra pořídím a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 20:30 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
I některé jezírkové rostliny nemusí přezimovat. U akvarijních rostlin je také možnost je mít stále nebo i jen po omezenou dobu v jezírku, proto je tam kolonka "může růst v jezírku". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 19:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kofejn
Vidíš, já bych třeba řekl, že může růst v jezírku právě nepřezimuje. Třeba taková Pistie rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes může růst v jezírku, ale nepřezimuje, takže jsem si asi odpověděl sám :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 18:49 Muž kofejn [963] Re: Zoidik
Já to chapu tak, že dokáže venku přezimovat. Ale třeba je to jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 18:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj, jenom rychlá otázka, když tady koukám do atlasu rostlin, tak pojem jezírková rostlina mi je pomrěně jasná, ale co znamená pojem "může růst v jezírku"?

Díky za objasnění.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2015 23:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RudeRat
Ancitrusi mají rádi Echinodory a Hygrophily. Většinu ostatních rostlin ti nechají na pokoji, především ty jemnolisté ignorují.
Zbav se jich co nejdřív. Jak jednou začali žrát nepřestanou, dokud ti v akváriu nesežerou vše co jim chutná. Ve 112l docela zarostlého akvária stačili 2 malí prcci aby mi zničili 5 pěkně vzrostlých Hygrophilií a poškodili velký Echinodorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 23:27 Žena RudeRat [9]
ja teda tlamovce nechovam, ale stala se mi zvlastni vec - kdyz rostliny asi tak po měsici vymenily listy (ty puvodni za ty vodni nebo co) tak po nich prestaly jit ancistrusove. Mozny taky je, ze to je tim jak jsem ty echonodory doplnila egerii densa, do ktere se pustilo cele akvarium a jako zazrakem ryby prestaly zrat ostatni kytky. Tak nevim, treba jenom potrebujou kytku, ktera poroste rychleji, nez oni zerou (egerie a dalsi plevel) ...

jinak v akvaristice mi radili, at ryby krmim rostlinnou stravou, ale to nijak zavratne nezabiralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:59 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Něco vzrůstných echináčů, kořeny obložený kamenama, čím dřív nasazený, tím líp, zakoření a potom už se hůře budou vruboušům bagrovat a jinak co jsem psal před chvilkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 16:57 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mejla82
Vyhledej rybu v atlasu a je tam položka "Plave v nádrži" další klik a ukáže se ti seznam akvárií kde tahle ryba plave. Potom se stačí jen koukat a přečíst si co kdo má s nimi za rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:47 Mejla82
Poradite jake rostliny do 690l s vrubozubci pavimy?Nechci to mit plne rostlin ale par nenarocnych bych preci jen chtel....diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:16 Muž akvaro [0] - Labyrintky – rostliny k závojnatkám čínským
poradíte mi prosím jaké rostliny k závojnatkám čínským



všechnu zelenˇ ožraly :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zdenekps
Do těch 54litrů? Ja bych dal rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_platyphylla nebo třeba rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_angustifolius Uvažovat by se dalo i o nějakých cryptocorynách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:06 Muž zdenekps [0] – Pomalu rostoucí rostliny do zadní části
Ahoj. Rád bych od Vás dostal nějakou radu - doporučení. Chtěl bych do zadní části nějaké pomalu rostoucí rostliny, které jsou lehko dostupné. Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 13:04 Žena scorpiogirl [5] – betta
Fotka k příspěvku Jaké rostlinky byste mi ještě poradili přidat do akva pro bettu? Kromě plovoucích, ty už mám vybrané. Je to 25l. Díky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2015 16:08 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tomasM
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
Zadej si tam požadované hodnoty a uvidíš co ti vyleze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 16:03 tomasM – rada do zacatku
Čau lidi neporadíte mi Prosím nějake nenáročnější rostliny do začátku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:52 Muž Michael281 [6] - TetryRe: reina
Pokusím se jí sehnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:16 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Michael281
Do zadní a střední části třeba nějaké rostliny z rodu cryptocoryne. Třeba wendti nebo affinis. Když máš výšku 30 cm tyhle rostlinky můžou dorůst až ke hladině.

Dopředu třeba micranthemum micranthemoides nebo sagittaria subulata. Ta se mi drží hezky u dna, do výšky mi vůbec nejde. Možná by Ti taky šla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:11 Žena reina [17] Re: Michael281
tohle je teoreticky zpracované v publikaci "Jak si zařídím své akvárium v souladu s přírodou" od Sery - pidi brožurka, k dostání zdarma třeba v Pet Centru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michael281
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:03 Muž Michael281 [6] - TetryRe: KarlosS, Sid
Děkuji :-) .

A mohli by jste mi prosím udělat nějaký návrh jaké rostliny do zadní, střední a přední částí akva?? A plouvoucí rostliny??
Já nejsem tak zkušený jako vy a nevím si s tím rady :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 13:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Michael281
ještě microsoria (hnědovky) se přichytávaj k dekoracím (dřevo, kameny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 13:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michael281
Bucephalandry, anubiasy, mechy. Vše k dispozici. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:42 Muž Michael281 [6] - Tetry – Rostliny
Dobrý den, budu znovuzakládat akvárium a chci poprosit o návrhy rostlin do akva. Akva má 54 l 60x30x30 cm. Líbí se mi rostliny přichycené na kmínkách, kořenech. Chtěl bych si do přostřed akvária koupit nějaký tunel (úkryt) a nechat ho porůst mechem.
Rostliny chci všechny nakoupit na Aquateraburze Olomouc.

Prosím napište mi nějaké rostliny do akvária a které do které části a kolik jich?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 12:32 jennis83 Re: Sid
Děkuju. Ophiopogon už jsem dala do květináče.
Eleocharis acicularis jsem četla, že potřebuje jemný substrát, ten doplním...a nevěděla jsem, že se rozsazuje hmm No ostatní zkusím ponechat a když budou dělat neplechu nebo se jím nebude dařit, tak je vyhodím. Jinak jsem objednala nějaké ty, co doporučil KarloS. Pár na zadní stěnu, nějaké do středu nádrže a vybrala jsem asi dvě do popředí. Všem děkuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2015 11:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jennis83
Až budete v tom "dotvořování", zkuste vzít v úvahu, že vaše stávající rostlinná obsádka nemá moc šancí na přežití.
Alternanthera rosaefolia v lepším případě udrží jen pár horních lístků, spodní budou brzy živořit a stanou se "přitažlivými" pro řasy.
Eleocharis acicularis - špatně zasazená (v trsu) je náchylná na zařasení.
Hygrophila guianensis není moc vhodná do tak malé nádrže.
Ludwigia glandulosa potřebuje více světla.
Ophiopogon není vhodný pro dlouhodobé pěstování pod vodou...
Zkuste ty rostliny nahradit vhodnějšími, třeba těmi, co doporučuje KarlosS.
(Nefungující rostliny bývají obvykle zdrojem problémů s řasami...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 23:02 jennis83 Re: KarlosS
Výborně. To je výběr hop Některé už mám...spíše ty do zadní části, ale potřebuji doplnit a dotvořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2015 22:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jennis83
do tvého, pořádně nezaběhlého akvária, bych doporučil rychlerostoucí, čili stonkovky a plovoucí - douška hustolistá, růžkatec, rohatec, beťák ocení voďankovec či pistii. Ze stonkovek pak mokřanka mnohosemenná, bahnatka bezstopečná, zakulacelka plazivá. Ty dej do zadní části - dorůstají až k hladině a do středu nádrže pak třeba šípatkovec odnožující a šípatku šídlatou, nějakou kryptokorynu, ... Do přední části se dávají nejnižší rostliny, jako třeba šípatkovec jemný, ale na ty máš příliš hrubý štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 22:44 jennis83 Re: cezarmilan
Děkuju. Substrát budu doplňovat o jemnější 2-4mm. Díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 22:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jennis83
Ten substrát je dosť hrubozrný a nemusel by vyhovovať všetkým rastlinám. Rozhodne anubiasy (je ich niekoľko druhov), alebo microsoria, tých je tiež niekoľko druhov. Nie sú náročné a sú ľahko dostupné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 22:31 jennis83
Prosím, poraďte, jaké mám dokoupit rostliny do mého 63l AQ (info viz prezentace). Budu ho upravovat. Budu nakupovat pravděpodobně na Aqua Daho. Nechci žádnou kolekci. Dle mého je tam moc kytek a je to moc drahé. Ráda si vyberu rostliny sama...avšak vůbec netuším jaké hmm Můžete poradit vhodné druhy a počet :) rybicky.net/nadrze/22186

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 21:04 Jánošík Re: Legioix
ProfiSoil jsem tam měl a mám ještě jeden pytel doma a zatím jsem snim byl i v tomto osazenstvu spokojený víří se ale ne nějak extra. To dno mohu ještě rozmyslet to není problém ale jelikož jsem snim neměl do teď sebemenší problém tak bych ho tam dal znovu.
Kytky jsem měl i s hnojícíma kuličkama a zasypané kamínky a pohoda kropenáči si v klidu ryli okolo dekorace.

K té výšce a délce. To akva bylo slepeno někdy v roce 1995 a strýc v něm měl celý život skaláry (cca 4 kusy), jelikož si jej tenkrát nechal kvuli nim slepit. Dnes jsou samozřejmě nároky jinde a vše pokročilo kupředu to si také uvědomuji a do budoucna si chci koupit a zařídit dlouhé a vysoké akva. Momentálně žiji u rodičů a nemám tolik prostoru kam by se dalo velké akva umístit, takže do budoucna až bude vlastní bydlení tak rozhodně pujdu do velkého akva, které si nechám slepit speciálně pro skaláry.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 18:05 Muž Legioix [574] Re: Jánošík
Jánošík napsal: proto tam mám ten RATAJ :-D ten můžou rýt jak chtějí je lehkej takže se krásně vrátí na místo :-)

Jánošík napsal: Tak teď něco málo k akva na dně bude RATAJ PROFI SOIL ano


Tak je tam a nebo tam bude? Profisoil v žádném případě s kroppenatými dohromady nejde. Nejde ani ve spojení s ancistrusem. I po roce je tak lehký, že má problém akvárium po dně přelézt okružák a po rozhrábnutí se válí jako mlha.

Jánošík napsal: toto akva jsem zdědil po strýcovy který si jej před x lety nechal vyrobit přímo pro skaláry. a pokud vím tak skaláry má minimální výšku vody 50 cm což splňuji.


Výška není vše. Ještě bys měl brát v úvahu minimální objem i délku akva což by u Skalárů mělo být kolem 120cm na délku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 17:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jánošík
jo aha, ty tam máš vlastně profisoil, tak to ten svah ani nedělej, to ti vydrží tak tejden, pak se to stejně srovná do roviny :-).
No ale vyrejí ti to i s hnojícíma kuličkama, tak je tam radši nedávej a hnoj do sloupce tekutým.
Zajížděj už s rostlinama ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 16:38 Jánošík Re: KarlosS
proto tam mám ten RATAJ :-D ten můžou rýt jak chtějí je lehkej takže se krásně vrátí na místo :-) . svah udělám stoprocentně byť malý ale bude. každopádně děkuji za rady. určitě si to nějak rozvrhnu a po zajetí akva začnu se sázením :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 16:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jánošík
thorakáti ti toho asi dost vyrejí, takže na nějaké trávníčky to asi není. Do zadní části akva dej nějaké valisnérie a stonkovky, co vyrostou až k hladině (zakulacelka, bahnatka bezstopečná, mokřanka mnohosemenná, do střední části kryptokoryny a menší echinodory a na dekorace (kámen, kořeny) navaž hnědovky a anubiasy. Na hladinu plovoucí (douška, růžkatec rohatec). Dopředu nic nedávej a nech si tam místo na odkalování. Pokud písek na dně uděláš svažitě od zadu, tak u předního skla se ti budou shromažďovat nečistoty a kal a snadno jej odsaješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:52 Jánošík Re: KarlosS
toto akva jsem zdědil po strýcovy který si jej před x lety nechal vyrobit přímo pro skaláry. a pokud vím tak skaláry má minimální výšku vody 50 cm což splňuji. a Thorakáti již v akva byly a dostal jsem je dárkem od rodičů že se jim líbily a tak jsem si je nechal a musim říct že doposud jim v akva nic nechybělo krásně rostou i plavou. a promiň ale na nové akva nemám a ryby do záchodu splachovat nehodlám.
Osádku jsem napsal protože ji již mám a měl v tomto akva. Teď jsou u známěho v akva a já se chystám změnit celé akva. proto se ptám jaké rostliny vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jánošík
nejdřív změň osádku. Thorakáti a skaláry do 100 litrového akvária opravdu nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 14:20 Jánošík – nové rostliny
Zdravíčko akvaristi. Měl bych dotaz. Budu znovu zakládat akva a chtěl bych poradit jaké kytky do něj dát. Jelikož nejsem tak zkušený jako někteří zde na stránkách tak si rád nechám poradit od zkušenějších. Tak teď něco málo k akva na dně bude RATAJ PROFI SOIL + štěrk u kořenů kytek ; jako dekorace bude použit kořen a rozlousklý kokosový ořech ; pozadí bude černé ; a ryby - Pancéříček kropenatý (4x)
Ancistrus (2x)
Skalára Amazonská zlatá forma (2x)

akva má sloupec vody 50cm a objem je cca 105 l.

Předem děkuji za rady. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 22:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zdenekps
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 22:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vera
Jen na doplneni. U tech Ludwigii muzes narazit na vice barevnych variant, existuji od pomerne malo cervenajicich az po vylozene rude, takze jak budou cervene, zavisi nejen na osvetleni, ale i konkretni rostline.

Jinak radost Ti muze udelat Bucephalandra sp. "Kir royale" ( rybicky.net/k/forum/616968.jpg ta vlevo), ale jde o trosku vzacnejsi rostlinu, i kdyz dnes uz i ta se da dostat darem ;-) . Sice roste pomalu, ale neni nijak extra narocna na svetlo, pri malo svetle jen roste jeste pomaleji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=951