Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 09:59 Žena Irbis191 [13] Re: vaaclav
Aneznáš nějakou dobrou akvaristiku v okolí ČB na rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 09:56 Žena Irbis191 [13] Re: Irbis191
nebo helanthium a byla by to J.A. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 09:54 Žena Irbis191 [13] Re: vaaclav
díky mooc asi vezmu hydrophilu corymbosu siamesis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 09:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Irbis191
Musíš do atlasu rostlin tam kliknout na lupu a vyplnit například: Typ-akvarijní, Náročnost-velmi nízká, Forma-stonkovka. Dostaneš nějaký seznam rostlin. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ Těch parametrů si můžeš zadat více nebo jiné podle toho co znáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 08:55 Žena Irbis191 [13]
Ahoj mám v 180l echinodorus a toho (už je to definitivní) mi ožírá ancistruska:( Lépe řečeno už je celej ožranej jen na pár zelených lístků.. Chtěla bych ho nahradit nějakou jinou rychlerostoucí, stonkovou a nenáročnou rostlinkou. Prosím, poraďte, zkoušela jsem hledat v atlase, ale nechce mi to vyhledat: pořád to píše Nic nebylo nalezeno. Zadejte obecnější dotaz.
Přitom vyplním všechny kolonky, které znám (nemohu vyplnit jméno, když ho hledám, že? smich ) a ono nic.
Pak bych se ještě chtěla zeptat, jaká rostlinka se hodí do mé 54l aby platily informace výše? Mám tam totiž řasu a plánuju vytahat všechny rostlinky KOMPLET a s nimi i většinu řasy a stejný den tam zasadit rostliny. Chtěla bych tam jako předtím valisnerii, protože se mi rychle rozrůstala. Ale ještě něco mi tam chybí...
Děkuju :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Jitka66
Ad Fytosel - u pana Sýkory se stopro ničeho bát netřeba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 08:47 Žena Jitka66 [8] Re: Wendy2
Kouknu na to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 08:05 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jitka66
nebo E. tenellum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 00:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Jitka66
Echinodorus quadricostatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 16:30 Žena Jitka66 [8] Re: JirkaŠčobák
Ano, také jsem se na ni dívala..... Můžu zkusit i tuto rostlinku + mech na kámen či větev.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jitka66
Na jávském mechu není co zkazit. Aspoň si myslím.

Co sagittaria subulata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 13:30 Žena Jitka66 [8]
Díky za radu.... Koukala jsem zde: fytosel.eu/… Máte někdo zkušenost s tímto prodejcem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2016 13:22 Žena drvi [2894] Re: Jitka66
Bez přidávání CO2 (myslím v plynné formě, glutaraldehyd nemá význam) ti kobercovky těžko porostou. Ale ten mech není špatný nápad, také jsem to tak řešila v problémovém akvu ano Jen bych rovnou zkusila např. Christmas moss rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_christmas , ať je to hezčí ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2016 13:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jitka66
A co k břidlici přichytit mech?
rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_dubyana
Spousta mechů vypadá líp, ale tento je běžný a nenáročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 13:11 Žena Jitka66 [8] – Jaké rostliny do přední části akvária...
Zkusila jsem Pogostemon helferi, potom Marsilea hirsuta - nic zde nerostlo (akvárium viz. má prezentace). Nelíbí se mi to tak prázdné.... Napadá mě, že tam položím menší plochý kus břidlice, ale chtěla bych k tomu trochu nízké zeleně...... Nebo porad'te prosím řešení či rostlinu´(měkká voda, osvětlení střední).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:31 Muž Rounce [30]
Tak všecky rostliny sem zasadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 23:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Plný souhlas. Ten trend vázání Anubiasů na kořeny či kameny se vyvinul v době, kdy Anubiasů bylo málo a prodávaly se oddělky s dvoucentimetrovým odenkem, které prakticky postrádaly kořeny a jejich zasazení do substrátu bylo vlastně nemožné. Proto se začaly vázat na podložku. Na druhé straně si dost těžko představím mohutný Anubias lanceolata s čtvrtmetrovým oddenkem o síle několika centimetrů, který bych musel vázat. Zasazení do substrátu je asi jediná varianta instalace do nádrže. A to existují i mohutnější rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 23:32 Maq Re: drvi
Anubiasy už léta pěstuju v substrátu, tj. v písku. Pokud je oddenek nad substrátem, nevidím problém.
Mimochodem, momentálně mám akvárium v záběhu, a takto zasazené anubiasy mi rostou skoro ze všech rostlin nejlíp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 21:41 Žena drvi [2894] Re: Gunguy
Pouze Kryptokoryny mohou byt zasazeny v pisku, Anubiasy a Hnedovka musi byt navazane na koren nebo kamen .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 21:21 Muž Gunguy [2] Re: romant
Tak ono je možné že mi ty kytky chcíply, no zkusit je každopádně můžu, mívám je levně takže to nebude až tak drahý krmení. Prosperujou dobře v jemným písku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 20:12 R Muž romant [27987] Re: Gunguy
Hmm, tak to máš mimořádně žravej kmen. X-) Já jsem nikdy se jmenovanýma rostlinama u klasických ancáků problém neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 20:08 Muž Gunguy [2] Re: romant
Kryptokoryny mi právě sežrali a mám pocit, že hnědovku taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:26 R Muž romant [27987] Re: Gunguy
Anubiasy, hnědovky, kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:24 Muž Gunguy [2]
Ahoj

Jaké rostliny do akvária aby je nesežrali ancistrusi kteří jsou zvyklí na kytky? Mám tam růzkatec a řasokoule.

Dík

Vašek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 21:42 Muž Rounce [30] Re: DavFM
Zvolím jednodušší variantu a to že si to prostě budu ředit deštovou vodou když mám tu možnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 19:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Rounce
To nezjistis jinak nez ze to vyzkousis. Zalezi na tlaku a teplote vody, stejne jako na jejim "znečištění".
Prostuduj si tohle, je tam vsechno dulezite, snad tam bude i kdo ma jaky pomer odpadni vody/permeat(cita voda).
Jeste me napada, jestli palis koralku (v tom vasem kraji je to snad i povinnost), ta voda z osmozy se da pouzit na naredeni aniz by se ti to zkalilo.
rybicky.net/forum/14515
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 19:29 Muž Rounce [30] Re: Wendy2
Tak já bych měnil 1x za dva týdny by bylo potřeba cca kolil litrů prolít tou osmozou abych měl cca 20L vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 19:00 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Rounce
na tři akva o objemech cca 200, 100 a 30 l mi stačí týdně 20 l osmotické vody, odpadní vodu z osmozy můžeš chytat a vytírat s ní třeba zem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 18:51 Muž Rounce [30]
Tak 650 není taková pálka než 2000 a když to pomože aby rostliny rostly v příjemnějších podmínkách tak to vypadá na to jednodušší řešení než donekonečna kupovat rostliny ze kteréch za měsíc nic nezbyde. Ale zas se tu bojím se spotřeby vody když je ta voda tak tvrdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 17:54 Maq Re: Rounce
Tak já to schválně napíšu provokativně, a když tak ať mě zkušenější opraví:
Když jsem psal "zlomit", tak jsem myslel překonat nepřízeň Vaší vody právě tím množstvím zeleně, které do ní nacpu.
Proto je to na zvážení: Pořídíte hodně rostlin a bude to stát docela peníze. A výsledek není zaručený.
Když pořídíte pár rostlin "na zkoušku", utratíte míň, ale s vyšší pravděpodobností, že to dopadne špatně. To jste ostatně už zažil...
Když pořídíte reverzní osmózu, v měkčí vodě budou mít všechny rostliny větší šanci.
Je to otázka peněz, proto je těžké radit...
(A hnojení je v těchto souvislostech až druhotná záležitost, od toho spásu nečekejte.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 17:43 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Rounce
Velice zjednodusene řečeno to filtruje vodu, odstranuje molekuly tech prvku, ktere zpusobuji tvrdost vody (nejen jich tedy). Vysledkem je v podstate cista H2O bez primesi. Napoji se to na vodovod, z jedne hadicky tece cita voda, z druhe odpadni voda. Te odpadni vody je mnohem vice nez te ciste. Ja mam pomer 1:2, ale mam takovou vstupni vodu, ze 99% akvaristu by ji nikdy nepotrebovalo dale zmekcovat. Takze u tvrde vstupni vody bude ten pomer mnohem horsi.
Co se tyce zivotnosti te srandy, ten prodejce tvrdil, ze kdyz ji budu pouzivat kazdy den, tak vydrzi až 5let, pri obcasnem uzivani se zivotnost paradoxne zkracuje. Jednou za cas se musi vymenit predfiltry, ale to je korunova zalezitost.
PS:zjevne se dostavame mimo ramec tohoto tematu, jinde je tady toho o osmoze dost až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 17:33 Muž Rounce [30] Re: Maq
Jasně já to zas nechcu rozjet hned ve velkým ale radši v menším množství když budu hnojit a rostliny budou přežívat tak bych si dokoupil další nebo počkal až se to rozroste samo. Jak ta osmoza funguje ? Si to nedokážu představit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 17:31 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Rounce
Ja mam osmozu odsud, cca 650,-Kč
allegro.pl/…
Blbý je, ze neposilaji do Cech, je nutno si to vyzvednout osobne. Což ale zase pro mě nebyl problém, jezdím do Polska celkem často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 17:21 Maq Re: Rounce
To jsou všechno stonkovky. Ty vyniknou když jsou nahusto. Pět stonků zabere plochu o průměru 10 cm, zhruba.
Až na přední část by se celé akvárium mělo zelenat.
Nevím jak Vás tlačí rozpočet. Ta tvrdá voda je opravdu nepříznivá okolnost. Kdybych to řešil já, snažil bych se to "zlomit" právě tím, že bych tam těch rostlin nacpal co se vejde. Jenže to by byly moje peníze a moje slzy, kdybych pak počítal ztráty.
Reverzní osmóza se dá pořídit za cca 2 tisíce. S Vaší vodou bych ji asi pořídil.
Musíte si to zvážit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 17:17 Muž Čorka [0]
Koupil jsen echináč kleine bär ale není červený tak jak potřebuju, je možný ho nahradit kryptokorynou? Líbí se mi becketii petchii nebo albida var. Brown. Je možné je v mém akva pěstovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 15:48 Muž Rounce [30] Re: Maq
Eště přidám Hygrophila corymbosa, když bude od každé rostliny 5 kusů bude to stačit ? Nebo dat do začátku víc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 14:41 Maq Re: Rounce
Limnophilu bych moc nedoporučil. Jinak ok.
Hlavně na rostlinách nešetřete a nacpěte jich tam hodně. Čím víc zelené hmoty, tím lepší šance, že si nějak poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 13:51 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Jinak ty rostliny co sem si vybral by mohly růst v těch mojich podmínkách ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 13:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Ona ta knížka samozřejmě v češtině je. Polovina jsou ryby ale rostliny jsou podstatně lepší než u Rataje hlavně fotky jsou skvělé. Rataj se bohužel zmohla na malůvky a jeho fotky nestojí za nic. Také se v této knížce nesetkáš z tím co do akvária nepatří což je jinak v Česku stále normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 12:51 Muž Rounce [30] Re: Pepan
Tady tu mám taky v češtině z němčiny bych to neluštil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 12:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Rounce
Stejnou službu by Vám udělaly publikace:
Karel Rataj - Akvaristika začíná u rostlin
Vladimír Sadílek - Akvarijní rostliny
A bylo by to v češtině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 11:54 Muž Rounce [30]
Tak sem si nějak poskládal rostliny co bych chtěl dát do akva aby vydržely. Myslíte že by to mohlo být ? Vybíral sem z knížky od Claus Schaefer a Christel Kasselmann snažil sem se vybrat co snáší tvrdou vodu a nejsou nijak náročný
Limnophila Sessiliflora
Cerytophylum Submersum
Hygrophila Polysperma
Ludwigia Repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 12:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Rounce
zkus nastudovat rybicky.net/forum/14515
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 12:17 Muž Rounce [30] Re: Wendy2
Přesně jak píšeš rostliny spíš jenom přežívaly a vydržely tak měsíc. Na tu reverzní osmozu sem se díval ale vůbec netuším jak to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2016 10:42 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Maq
Spíš bych řekla, že v takhle tvrdé vodě budou rostliny skomírat a s bídou přežívat, než růst.
Můžu srovnat. Máme o něco "měkčí" studniční vodu - 24 GH, 12 KH, 7,4 pH. Dělala jsem pokusy s různými rostlinami. V neupravené vodě se nedařilo ani takovým plevelům jako je egeria, pupečník, valisnerie, rohatec, ricie atd..., po čase odehnily. Anubiasy, echinodory se jakž takž držely, ale zarůstala je řasa. Jediné šly kryptokoryny affinis a wendtii.
Takže jsem se vrátila k mixování vody z RO a můžu pěstovat vše výše jmenované a hnojit nemusím. Stačí na to nejmenší RO, vstupní investice je sice trochu větší, ale vyplatí se, když je odměnou funkční akva. Při správné péči membrána vydrží i pár let. Míchání není nic složitého, už to dělám od oka, bez měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 10:25 Maq Re: Rounce
Se vším respektem ke zkušenějším...
Troufám si tvrdit, že v tomto případě nedostatek živin (s možnou výjimkou železa) není příčinou problémů s rostlinami, a že tedy hnojení nepomůže.
Dokonce bych to ani všechno nesváděl na tvrdou vodu. I ve tvrdé vodě některé rostliny rostou.
Vsadil bych na nějaký jiný zádrhel, který z Vašeho popisu není zřejmý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 21:50 laKatos Re: Rounce
Ano je to stejná směs jen od jiného prodávajícího. Plus budes tam mít navíc kno3.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 21:37 Muž Rounce [30]
Mám eště poslední dotaz mám si kupovat tady tu směs
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 13:43 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Já su takove trochu zabedněné :-D takže si koupím toto www.vitaplant.cz/… ale MgSO4 nepřidám a snad se to zlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.11.2016 13:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Promiň mě tu otázku ale občas je dobře vědět věk abych věděl jak mám reagovat. Takže to zkus a PMDD nebo podobným (dražším) výrobkem. Já bych začal stopovými prvky + trochu draslíku. ostatní bych vynechal. Předpokládám že NO3 (dusičnanů) máš dost. Pokud ne tak bych vyměnil draslík za KNO3. (dusičnan draselný) :-)
cituji:
MgSO4: Tato komponenta je přidávány nejčastěji zbytečně, hlavně tvrdé vody obsahuji(pozor na jen vápenaté vody) dostatek horčíku. Pokud se růst nezlepší můžete vynechat.

MICROMIX PLUS
PMDD s obsahem chelátu železa, který vydrží i nevhodné vysoké pH (nad 7,3), které Tenso Cocktail ani CSM+B nevydrží

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=651