Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:08 Muž Yirka [9126] – Re: tomasko
Co zkusit nějaké větší echinodorusy? Třeba Veronikae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 14:59 Muž Horác [3942] – Re: tomasko
Co místo nich? Jakoukoliv stonkovku ... Ale práce s tím bude ještě víc. Vallisneria asiatica doroste 50cm a šmitec. Stačí jen likvidovat nové (nebo staré) rostliny - což mně přijde mnohem méně pracnější, než stále zkracovat stonkovky ... Zkrátka si moc nepomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 10:36 tomasko
:) uz nie porozdaval som, bolo toho asi za 3 igelitky. problem je v tom, co na miesto nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 10:33 Muž Horác [3942] – Re: tomasko
A to ty valisnerky rostly tak rychle, že jsi je nestačil umravňovat? Neměl bys ještě kousek? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 10:10 tomasko
hmm, vallisnerii sa bojim, z nich som mal take zelene peklo a podusili mi ostatne rastlinky, Hydrophiliu mi zozrali skalare, ludwiga a echinodorus mi nerastie, vcul babo rad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 09:58 Usine – Re: tomasko
Můžeš si vybrat jiné Vallisnerie které tolik nerostou. Nebo klasiku jako Hygrophilia , Ludwiga repens nebo Echinodorus angustifolius. Je spousta možností, stačí se podívat do atlasu rostlin a nějaké další si vybrat ve vyhledávači. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 09:28 tomasko – Ake rastlinky dozadu?
Cafte,
prosim o radu. Rad by som mal v zadu v akva husty porast z rastliniek, tak, aby rastlinky vytvorili pozadie a nemusel som mat tapetu.

Viete mi niekto poradit, co za rastlinky by som mal v zadu vysadit.

Moje akva ma objem 180 l, cisty objem cca. 150 l, teplota vody 24 C, osvetlenie 108 W na cely objem, akvarium je spolocenske, hnojim hnojivom od Tetry: Plantamin.

Povodne som mal v zadu vallisnerie, samozrejme, ze sa rozrastli tak, ze zatienili ostatne rastlinky, tak som vallisnerie vyhodil. Co namiesto nich?

Dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 07:23 Muž Spycee [9] - Rostliny
o tom sem si uz neco cet a zjistli sem ze to je asi osvetlenim ja sem mel 11w/l coze ale ja jeste nevedel ze svetlo v to hraje roli tak ted zkousim ty mene natocne driv sem ani nevedel ze nejake rostlinky potrebují urcite w/l (mel jsem cabomba aquatica - 80w/100L, anubias bateri var, nana 30w/100L) z toho mi vsechny kytky umirali starasne rychle ( myslim ze sagittaria platyphilla, a vallisneria torta, temto rostlinam se rozpadaly listy a vubec nerostli. asi nejvice mi rostlia hygrophilla polysperma, ktera sem mi velice libila - presadil jsem ji a ona umrela tone . a take dobremi jdou anubisy protoze nejoso moc zavisle na svetlu (aspon myslim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:53 Muž isamik [180] – Re: ravenlord
V tom pripade si zkus neco precist ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:34 Muž Spycee [9] - Rostliny
no ja sem mel celkem 30 rostlin a vse poslo smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:30 Muž Spycee [9] - Rostliny
no tak ja zacnu vy me kdyztak opravite :
Ludwigia repens 25,- 2x
Cryptocoryne wendtii 40,- 2x
Hygrophila polysperma 25,- 1x
Vallisneria gigantea 35,- 1x
Sagittaria subulata 25,- 2x
Echinodorus Rubin narrow leaf 40,- 1x
Echinodorus Indian red 40,- 1x
Bacopa monniera 25,- 2x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:30 Muž isamik [180] – Re: ravenlord
Vyzkousej jich par a uvidis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: ravenlord
mě by se tam líbili např. cryptocoryny, anubias, echinodorus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:23 Muž Spycee [9] - Rostliny – akvarko
ja sem se asi splet v tech rozmerech ale wim ze to je 96 l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:19 Muž Spycee [9] - Rostliny – rostliny
ale ja sem myslel ze vy mi poradite co a jak dit 50W/100L je dost ne ta by mozna sly i ty na 75W/100L a nebo by jsem pridal vetsi osvetleni aspon 60W/100L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:19 Muž Yirka [9126] – Re: ravenlord
Tak jak daří Včelař, jenom ty opravdu náročné vyžadují ještě více světla. Ještě otázka, proč tu nádrž budeš mít naplněnu jen do 3/4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:15 Muž včelař [44] – Re: ravenlord
To záleží co se tobě líbí, světla máš dost, tak půjdou i naročnější kytky, projed tady rostliny, podívej se do inzerátů a přebytků a něco si vyber
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:11 Muž Spycee [9] - Rostliny – jaké rostliny do 96.litrového akvária ???
pls poradte jaké rostlinky do akvária : délka : 80 cm, výška : 40 cm, hloubka : 40 cm. Chtěl bych asi rostliné akvárium, takže pěkné rostlinky (jsem zacatecnik) a myslim si ze asi 0,5w/1L co na to vy ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 12:54 Muž BranoN [1] - Tetry – otvorili sa mi očka.
Takze tak, ziadne svetlo, len blato. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:57 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Johan
super video
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:52 Halir – Re: Johan
Základ je slušný bordel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:46 Muž Yirka [9126] – Re: Halir
Nezlob se, ale to potom v kontextu postrádá veškerou logiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:41 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Halir
cz.youtube.com/… obrázek už si uděláte sám=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:39 Halir – Re: Yirka
Nemusí být přímo tam z těch vod ;-) Stačí, když to bude ten druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:32 Muž Yirka [9126] – Re: Halir
No jo, ale jakou máš jistotu, že rostliny které seženeš budou z vody jako mají doma? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:29 Halir – Re: Yirka
Dělám na úpravně vody,tak máme cejchovaný elektronický měřák PH. Chtěl jsem spíš dát rostlinky z jejich domoviny. Chtěl bych udělat akva, tak jak to mají "doma" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:24 Muž Yirka [9126] – Re: Halir
Čím máš to PH změřené, že víš přesně že se jedná o destinky? Jestli je to jen pro chov, tak rozmezí pro ni je dost široké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 16:14 Halir – Re: Jurasek
Nepotřebuju srazit vysoké PH. Stačí mi ty desetinky. Zkoušel jsem chvilku hledat, ale nikde jsem nenašel, jaké rostlinky se vyskytují v jejich domovině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 16:08 Muž Jurasek [137] – Re: Halir
Rostlinky trochu parametry vody upravují, ale žádná rostlinka neudělá z vysokého pH a tvrdosti vodu kyselou a měkkou. Na to je osmóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 15:57 Halir – Rostlinky k neonkám
Zajímalo by mě, jestli umí nějaká rostlinka upravit ideální PH pro tetru neonovou. Předem děkuji za odpovědi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
Rostliny většinou reagují na fotoperiodu...
Ano, to je pravděpodobné. Ale taky přirozené. :-)
Jenže - čistě rostliny mírného pásma má v akvišku málokdo... Takže s ohledem na reálnou skladbu rostlin, (směs z různých pásem), není omezení světla v zimním období na místě.
Stejně jako není na místě svítit déle, jak 12 hodin, když (opakuji) pro tropické a subtopické rostliny je dostačující a vhodné 9-10 hodinové intenzivní ozařování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:09 Muž Johan [4945] - Rostliny
Johan napsal: Pokud není extrémně nasvícené akvárko, tak je 9 hodin málo. ...Možná sem měl napsat, co je pro mě extrémně. 0,6W/l? Fííha, to je na mě opravdu moc=). Když sem doma, tak se rád na akvárium kouknu a pak nepotěší, když už je zhasnuto.

U rostlin např. mírného pásma, bych v zimě rozhodně méně nesvítil. Rostliny většinou reagují na fotoperiodu a tak by při vyšší teplotě mohly snadno zajít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 13:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
Johane, dvanáct hodin ozařování nádrže je maximum, ne minimum. Možná u rostlin mírného pásma si můžete dovolit svítit déle, ale pak byste měl v zimním období svítit přiměřeně kratší dobu.
Pro tropické a subtropické rostliny je přirozenější svítit "naplno" 9-10 hodin. :-)
(Vím, už jsme na toto téma diskusi načli dříve. Detaily až bude víc času. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:27 Rybarik
Samozrejme jsem popis rostlinek prostudoval v atlasech zde na techto strankach, ale bohuzel jsem tam nenasel kolik svetla a jak dlouho potrebuji..jenom to, ze jsou nenarocne a to je presne pro me potlesk :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:02 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Johan
Jasne,podla druhu rastlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:01 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Johan
Mne rastliny stiahnu listy ako keby sa chystali uz spat.Potom osvetlenie radcej vypnem,aby si oddychli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 11:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: prisavnik
Pokud není extrémně nasvícené akvárko, tak je 9 hodin málo. Dvanáct hodin je minimum (ale nemusí se svítit pořád. Můžete svítit třeba od 8:00 do 20:00 a třeba od 11:00 do 15:00 může být zhasnuto, to už rostlina nepozná).

Jestli je venku noc nebo ne je jedno. Jednomu svému akvišku svítím od desíti večer do půlnoci a od pěti ráno do osmi a vše je v pohodě ;-) .

Ale jak tu bylo napsáno, vše záleží na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 11:52 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Rybarik
14 hodin denne je moc.V pohode staci 9-12.
V nocnych hodinach by sa nemalo svietit.Ked zajde slnko,moje rastliny stiahnu listy ako keby bola tma ,ale pritom svietim.Preto svietim do 21 hod.Dalej to uz asi nema vyznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 11:51 R Muž Silent [5949] – Re: Rybarik
Co takhle použít tyhle odkazy: rybicky.net/atlasryb/cesky/ rybicky.net/atlasrostlin/cesky/ . Pokud Ti to tu někdo naservíruje až pod nos tak ani nemůžeš mít požitek z vlastnoručně zkompletované nádrže. A co se svícení týče záleží právě na rostlinách pro které se rozhodneš. Já sám svítím bez přestávky 12 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 11:44 Rybarik – Jaké rostlinky, rybky a jak správně svítit?
Dobrý den,
mám napuštěné vodou již asi 3týdny akvárium v setu ATMAN AR-126 a v něm rostlinky Echinodorus Ozelot a Cryptocotyne - chtel bych se zeptat jake rybky by jste mi poradily - jako zacatecnikovi v nem chovat a v jakem poctu kusu? Akvarium ma 28litrů - a v jak svítit? Dočetl jsem se, že je výhodné svítit cca 14hodin s 2hodinovou přestávkou - nastavil jsem si tedy spínací hodiny na čas 7-11 a 13-23 hodin s tím, že mám na spinackach take vzduchovani - je lepsi tuto dobu pozmenit misto ranich hodin a nechat vice svitit v noci? A jake rostlinky by jste mi jeste radily dokoupit? Jeste minimalne 1-2ks bych rad :-) diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 19:59 Žena datura [104] – Re: Bexi
možná jsi výjimka, ale obecně se o něm tvrdí, že je na světlo náročný. zkus prolistovat zdejší atlas, snad tam můj názor podloží:-) každopádně mě nerostl ani na světle. asi na něj mám moc hrubý štěrk (další limitující faktor, pro jeho pěstování - potřebuje jemnější substrát)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 19:48 Bexi
Liliovníček Není náročný na světlo - když sem měl období co sem svítil málo tak se mi bohatě rozrostl ale zas to může být taky tím že neodkaluju a mám velkou vrstvu detritu ve kterém se mu daří o hodně víc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 19:41 Žena datura [104]
lilijovníček je zrovna docela náročný na světlo. ale té sagittarie bych se nebála. já jsem ji na vhodné velikosti udržovala vždycky nůžkami a docela se mi výsledný vzhled líbil. do posekané trávy to má hodně daleko:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 15:28 Muž PentueR [256] – Re: isamik
Může, mně tedy dorůstala nejakých 20cm (záleží asi na podmínkách), ale spiš dělala masivní "trs" do šířky. Trávníček bych z toho udělal max. sekačkou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 15:27 Muž PentueR [256] – Re: Ludek
Na lilovníček jsem zapomněl, ale ten má zase tendenci "nedržet" v substrátu. Eleocharis stříhám, tento týden jsem ho ale zapomněl učesat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:46 Muž Ludek [39]
Sagittarii subulatu bych příliš nedoporučoval, ta se do pěti centimetrů neudrží a potahne se za světlem, to by muselo být skutečně silné osvětlení, které by ji přibilo k písku. Ale toto skutečně jako trávník vypadá - Lilaeopsis novae zelandiae . Co se týče Eleocharisu tam je předpokladem úspěchu následná péče o trávník, včetně stříhání a česání:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:43 Muž isamik [180] – Re: PentueR
Sagitarka muze byt skoro 50cm vysoka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:38 Muž PentueR [256]
Tenellus i sagittaria mají tendenci růst hodně přes 5cm, ale záleží hodně na podmínkách v akva (hlavně pokud se táhnou za světlem), spíš bych doporučil Eleocharis parvulus. Ovšem potřebuje jemnější písek a ne každému dobře roste. Dál by šlo Micranthemum, při dobrém světle se netáhne vysoko a případně Glossostigma elatinoides. Nevytvářejí trávníčky ale spíš houštiny - při dobrých podmínkách se "rozlézají" do stran. Obávám se že bez dobrého osvětlení pěkně rostoucí trávníček mít asi nebudeš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:28 Muž Geri [29] - Skaláry
Echinodorus tenellus, Sagittaria subulata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:28 R Muž Silent [5949]
Většina nízkých rostlin má poměrně vyšší nároky na světlo, ale můžeš zkusit tyhle rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_novae-zelandiae

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=2501