Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Santarem

 

Nádrže » Jarry » Santarem » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
2.3
Santarem
*
*
*
*

Majitel: Jarry   Kategorie: Biotop: Amerika
Zapsáno: 31. 8. 2017   Poslední aktualizace: 13. 8. 2019 Nové fotografie 
Počet návštěv: 4566   Hodnocení: 99.375 %
Založení: 22. 5. 2017   Oblíbenost: 61 uživatelů
Kategorie: maxi akvária   Rozměry: 320 cm x 60 cm x 60 cm
Objem: 1152 litrů   Čistý objem: 1000 litrů
Tloušťka skla: 12 mm   Objem bez skla: 1076 litrů
Fotek a videí: 78+4   Komentářů: 291


Popis: Větší nádrž v obýváku pro hejno terčovců.

Biotop: Mělo by jít o biotop terčovců s čistou vodou, okolí města Santarém. Rostliny jsou spíše z širšího okolí, ale snažil jsem se volit takové, které se v dané oblasti vyskytují, i když pravděpodobně ne přímo v místech, kde se vyskytují i terčovci.

CO2: 6kg láhev, reaktor PROFIPLANTS CO2 reaktor TYP 2 - velikost 6. Používám Elektromagnetický ventil ACL, abych nezavzdušňoval reaktor při vypnutí čerpadla a abych měl možnost CO2 jednoduše vypnout v případě potřeby. Reaktor je na samostatném okruhu u filtru, poháněn čerpadlem AQUAEL MK 800. CO2 dávkuji velmi decentně (tak 2-3 bubliny/s), koncentrace bude maximálně 10mg/l, hlavní důvod je držet pH na hodnotě 6,9 - 7.

Dekorace: Rašelinové kořeny, pár valounů.

Dno: Filtrační písek 0,6 - 1,2mm, vrstva kolem 1-4cm.

Filtrace: Skleněný filtr v místnosti za akváriem, 200l objem, bez přepážek, pouze s vodícími lištami pro filtrační hmotu. Voda jde do filtru z přepadu v levém zadním rohu a zpět do akvária tryskou na druhé straně. Čerpání vody zpět do akvária zajišťuje čerpadlo Eheim universal 1262 Filtrační média jsou pro začátek 100l PPI 20 biomolitanu + 15l pemzy.

Hnojení: Podle potřeby, nasadil jsem automatické hnojítko, když už ho mám, ale dávkuji minimální množství - aktuálně pouze K2SO4, MgSO4 a Micromix+, vše cca poloviční dávky metody PPS Pro. NO3 i PO4 je v akváriu dostatek až nadbytek z krmení.

Krmení: Vločkové, granule, mražené - krill, mysis, artemie, černý komár

Osvětlení: 2x3m hliníkový U profil 60x30x3mm, na každém 20ks XM-L U2 čipů bez optiky, aby byla dobře osvětlena hladina. Zdroje 4x LDD-1000HW + MEAN WELL HLG-240H-48A + programovatelný PWM kontroler - www.aquario.cz/… . Mělo by to dodat dostatek světla i pro případ, že bych se někdy rozhodl pěstovat tam i náročnější rostliny, svítím na 80% maximální intenzity, 12h denně, z toho se 3h rozednívá a 3h stmívá. Hliníkové profily jsou zavěšeny na profilu přišroubovanému na zeď za akváriem a jsou posuvné, abych je mohl během údržby přirazit až k zadní stěně.

Pozadí: Tapeta nalepená na HDF desce, která je zasunutá v hliníkových profilech za akváriem. Chci mít možnost změny barvy pro případ, že bych měnil biotop, osádku atd. Aktuálně je tam světle modrá, za vodou a sklem je to spíše modro-zelená.

Stojan: Kostra z jeklu (40x40x3mm stojky, 40x20x3mm vodorovné) obložená (a zároveň vyztužená) laminem. Na jeklu dvojitá deska z lamina (2x18mm, sešroubováno), na tom 20mm styrodur. Podstavec dále slouží jako úložný prostor pro elektroniku (receivery atd.) - vše co patří k akváriu, je za zdí.

Topení: 300W ve filtru

Údržba: Místnost za akváriem je komora pod schody, kam mám dotažen odpad (na ten je napojen i filtr) a vodu ze sudu, ve kterém jí připravuji. Pod akváriem mám rychlospojku na připojení odkalovače, abych nemusel tahat žádné hadice. Přívod vody ze sudu vede do filtru, odkud ho do akvária čerpám hlavním čerpadlem ve filtru. Současným sudem (220l) dokážu pokrýt výměnu cca 30% vody tak, že ho naplním po okraj vodou z RO, kterou v sudu natopím, co to jde (32-34°C). Polovinu sudu vypustím do akvária, sud dopustím studenou kohoutkovou a pak vše přečerpám do akvária - teplota v akváriu se sníží o 1-2 stupně, což je ok. Poměr RO:kohoutkové je 2:1.

Voda: RO + kohoutková, opět bych chtěl držet cca 5GH, takže 2:1.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

29.09.18

13.06.18

06.06.18

10.02.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách

Ryby
13.08.19

Ryby
13.08.19

Ryby
13.08.19

Ryby
13.08.19

Ryby
13.08.19

Ryby
13.08.19
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
23
7.2019
Něco jsem nafotil, první série v galerii. Je to focené přes den, večer se k tomu teď nedostanu, tak nejsou ty fotky nic moc (hlavně terčovci, když mě vidí u akvária, tak blbnou v rohu, kde jim sypu žrádo). Mám toho více, budu to sem dávat postupně, fotil jsem i nějaké detaily ryb (co se mi povedlo odlákat z rohu) apod.:-) Tu zelenou řasu, co je na kořenu a písku, tam nechávám schválně, šla by odkalit, ale líbí se mi:-) Obecně se nesnažím o nic načančaného, nechávám to růst, starám se víceméně jenom o vodu.
28
6.2019
Akvárium teď funguje asi nejlépe od založení. Vidím světlo (zvýšení intenzity na dvojnásobek) a purigen jako rozhodující faktory. Purigen je po měsíci ve filtru už docela hnědý, koupím ještě 500ml, abych to mohl střídavě regenerovat. Po dlouhé době se zase začali terčovci třít, jeden pár hodně vytrvale. Původně vysazené E. Bleherae konečně začaly dělat široké listy se zvlněnými okraji a jsou tak 10cm od hladiny, nově vysazené už mají pryč staré emerzní listy a čekám, až se také trochu rozjedou. Sinice je prakticky pryč a už se nedělá, na písku a na kořenu se dělá krásná zelená vláknitá řasa, co vypadá jako nízká tráva. Kvůli ní dno skoro neodkaluju, jenom cca poslední metr u přepadového komínu (stahuje se tam veškerý bordel), tam odkaluju hloubkově při každé výměně. Na povrchu písku nic není, o to se starají piskořky. Mladí terčovci pořád rostou, je tam pár pěkných samců, horší je to se samicemi, ale snad z toho ještě nějaká pěkná vyleze. Teď v létě je to špatné s focením, v akváriu je od 20h tma a to je venku ještě světlo, ale až bude čas, tak zkusím něco nafotit.
12
6.2019
Zase po měsíci nějaké novinky - akvárium funguje, snažím se vyladit podmínky pro rostliny, celkovou rovnováhu živin a kvalitu vody. Nedávno jsem si vzpomněl, že mám v Malawi cca 400ml Purigenu, který v pytlíku ve skleněném filtru nefunguje, protože si sedne a voda jím neprotéká. Vyndal jsem ho skoro po roce a byl zcela bílý. Pro jistotu jsem ho zregeneroval a začal jsem vymýšlet Purigen reaktor, abych ho mohl dát sem. První verze z dózy na špagety bylo velké selhání, je hodně těžké udržet purgigen v dóze, stačí opravdu minimální skulina a už lítá ven. A než vymyslím verzi 2 (u dózy zůstanu, tam problém nebyl), tak jsem zkusil vrátit purigen zpět do pytlíku a dát ho do reaktoru v něm. V reaktoru je díky připojenému čerpadlu proud velký, takže by to mohl fungovat - po týdnu se zdá, že je to opravdu tak, ale stejně bych měl raději purigen v reaktoru volně, aby se "plnil" rovnoměrně. Další z větších úprav bylo zásadní přitlačení na světle - živin je v akváriu dostatek, snažím se i o co nejlepší poměry a stejně ani Echinodory nerostou tak, jak bych si představoval. Tím pádem zbývá světlo, z cca 40% intenzity jsem se postupně dostal na 80%, jenom jsem prodloužil rozednívání a stmívání. Přijde mi, že vše na změny reaguje pozitivně, dokonce i sinice na kořenu se sama od sebe začala rozpadat a na písku už se skoro nedělá. Ryby jsou celkem ok, pořád se snažím dostat cca 3 kusy do lepší kondice (zajímavé je, že jsou to všechno samice), už nějakou doby jedu výměnu vody po 4 dnech a měl by pomoci i purigen, tak tomu dám zase měsíc na další vyhodnocení:-)
6
5.2019
Nové rostliny se snad chytly, Echinodory už mají "přechodné" listy, otrhané staré Echinodory také jedou, přijde mi, že jim to otrhání listů hodně prospělo, budu to dělat častěji.
Nejvíc ale jede Hydrocleis nymphaeoides, vyrazila nové šlahouny na hladinu a jejich rychlost růstu je neuvěřitelná, i pod celkem slabým světlem tak 10-20cm za den, na hladině už je spousta listů a další jsou na cestě. Doufám, že to tak vydrží, celkově se mi ten efekt moc líbí, plovoucí rostliny kvůli přepadu mít nemůžu a tohle by mělo zastat jejich funkci + to vypadá dobře i pod vodou. S přibývajícím množstvím rostlin ale začínám mít problém s tím modrým pozadím a přemýšlím, co s tím. Jedna z variant je, že přece jenom zkusím černou tapetu - u zarostlejšího akvária už by to nemusel být problém, nebo jsem začal zkoumat různá slim vnitřní pozadí. Dokázal bych si představit Back To Nature Slimline Sand, asi by to šlo nainstalovat i za provozu, u dna přitisknout pískem, na pár hodin upustit třetinu vody a udělat nahoře pár teček silikonem. Co mě odrazuje je cena - na tu délku cca 8500, to se mi popravdě experimentovat moc nechce. Další varianta je slim pozadí od ATG, to by vyšlo cca na polovinu (což už by asi šlo), ale jsou to metr dlouhé kusy a to bych tam za provozu asi nedostal + je hnědé, tak nevím, jak by proti tomu vypadaly ryby. No možná půjdu cestou nejmenšího odporu a zkusím tu černou tapetu, vrátit zpátky modrou můžu kdykoliv.
1
5.2019
Dlouho jsem nic nenapsal, nádrž jela v režimu krmení a výměn vody, bez větších zásahů. A přiznám se, že už mě to pomalu přestávalo bavit, tak jsem se rozhodl akvárium trochu oživit. Konečně byl dostupný Hydrocleis nymphoides, tak jsem jich pár objednal (jenom se bojím, jestli vydrží v teplejší vodě) a vzal jsem k tomu ještě nějaké Echinodory. Stávající Echinodory jsem zbavil všech zařasených listů (těch bylo odhadem kolem 200), nechal jsem každému tak 10-15 nejhezčích. Doplnil jsem tablety ke kořenům a zkusím trochu odvážnější hnojení. NO3 se občas dostávalo pod 10mg/l a PO4 je stále vysoko, zkusím (zvlášť teď po přidání dalších rostlin) dávkovat i trochu KNO3 a obecně navýším dávky. Došel mi test na draslík, ale při posledním měření byl skoro na nule, tak trochu přitlačím a uvidím, jaký to bude mít efekt. Na otrhaných Echinodorech budou nové přírůstky dobře pozorovatelné, tak se tomu chci zase trochu věnovat:-)
Nedávno jsem navíc zapomněl na namíchání hnojiva a asi 3 týdny se nehnojilo, což se podepsalo na stavu rostlin a hlavně to asi byla jedna z příčin aktuálně mě trápící sinice - dělá se jenom kolem kořenu, asi za to může částečně i sluníčko a taky se trochu splašilo topení a voda měla přes 30 stupňů, vše jsem napravil, častěji měním vodu, tak snad to zabere.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 99.375 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Guppy Re
19.8.19 20:31
Nádherné ryby palec
Jarry Re
14.8.19 8:09
Kvietik, RAP - díky kluci, já teda srabácky ukazuju jenom ty nejhezčí, jsou tam i slabší ryby, ale v daných podmínkách jsem asi nemohl čekat, že mi ze všeho vyrostou pekné kusypivo
Jarry Re
14.8.19 8:07
Myslím na tebe:-) Musím to nafotit během výměny vody, aby byla hladina trochu níž, jinak teda docela koukám, jaký má ta rostlina rozsah, už posílá listy skoro až na druhou stranu akvária:-)
tramtra Re
13.8.19 22:05
Krásné ryby. Ta jemná řasa mi taky roste na kořeni, jen strašně pomalu. Zkoušela jsem jí 'naočkovat' na jiný kořen, ale nedaří se. Hold jiné podmínky. :-) Jestli si v příští sérii fotek vzpomeneš na tu Hladinovku na hladině, budu ráda. Ale nespěchá to. stydim :-)
kvietik Re
13.8.19 16:57
super palec
RAP Re
13.8.19 16:33
Máš to upatlené palec . Nádherní terči. potlesk
Jarry Re
5.8.19 18:02
Zateplené to není vůbec, ale v místnosti s akváriem je celoročně 24-26°C,topení skoro nespíná:-)
_ucx_ Re
5.8.19 13:20
Je to skutečně paráda. Jen mně překvapuje, že to zvládne utopit 300W topítko, zatepleně to moc nevypadá.
Jarry Re
3.8.19 10:09
Díky, ta řasa je super, přidává na přirozeném vzhledu, je to taková travička:-)
Jarry Re
3.8.19 10:05
Díky, určitě se ozvi, až budeš mít cestu:-)
Jája Re
30.7.19 13:10
Parádní to máš. :-) A ta řasa je úchvatná. Také mám zřejmě tu samou (vytváří krátké trsy, takže vypadá jako jemňounká travička). Nejdřív jsem ji likvidovala, ale nakonec jsem usoudila, že je prostě krásná a nechám si ji. Mám s ní obrostlý kořen a částečně kameny. Ten souvislý porost na kořenu (v mém AQ) vypadá fakt perfektně, ale aktuální fotky nemám. V reálu vynikne lépe než na fotkách.
ibiska Re
26.7.19 16:28
Hezké fotky. ano palec
RAP Re
26.7.19 14:55
Super! Naživo to bylo ještě lepší. potlesk Musím si zase domluvit návštěvu a zkouknout všechna akvária i jezírkem. ;-)
Guppy Re
26.7.19 12:56
Moc hezké fotky palec
Jarry Re
26.7.19 11:33
Děkuju:-) Ty ryby - cichlidky jsou všechny z mého jednoho odchovu, co jsem neudal, jsem tam přelovil, je tam možná 20 samců a v tom množství to funguje dobře.
Hladinovka je tam 3 měsíce a vypadá dobře, na hladině má docela velké listy, ale kvést jsem jí ještě neviděl. V rámci zlepšování podmínek pro rostliny jsem šel s teplotou trochu dolů na 28,5°C a to snáší dobře. Plovoučky mít nemůžu kvůli přepadu a tohle mi přišlo jako dobrá náhrada - a zatím to funguje:-)
Foto hladiny můžu udělat, ale za chvilku odjíždím na dovolenou, tak později:-)
tramtra Re
25.7.19 22:38
Je to nádhera. Jak postupně zarůstá tou řasou, chytá to čím dál větší šmrnc. A znovu chválím perfektně vybrané druhy ryb. Máš fakt úžasnou podívanou. potlesk Zajímala by mě ta Hladinovka, dává teplejší vodu, kvetla? Neměl bys i fotku hladiny? :-) ahoj
Bobes Re
25.7.19 18:06
Supr gut potlesk
Roger Re
25.7.19 13:18
Paráda X-)
Jarry Re
25.7.19 13:06
Díky, citronky mám taky, budou v další sérii:-) Nechtěl jsem sypat moc fotek najednou, aby to zbytečně nezapadlo.
DH Re
25.7.19 10:31
Paráda, je vidět, že pro to máš cit.
RAP Re
25.7.19 10:21
Máš to opalcovaný. Škoda, že si nezaostřil i ty citronky.
Lukino Re
23.7.19 20:33
parádní akva, parádní mechy, super ryby, nelze jinak než pochválit palec potlesk
drvi Re
23.7.19 17:48
Nádherné akvo, ty kořeny jsou super, a to modrozelené pozadí se mi moc líbí ano . Rozhodně víc, než nějaké umělé "skály". Černé by jistě taky vypadalo dobře. A ty terče nemají chybu palec potlesk
Jarry Re
23.7.19 16:28
Díky, té zeleně bude víc, ono to začalo pořádně růst asi před dvěma měsíci, kdy jsem začal víc svítit. Ty Echinodory uprostřed jsou také velké druhy (Uruguayensis a Major), až vyrostou, tak už skoro nebudou vidět ryby:-)
igor38 Re
23.7.19 15:05
Fantázia,máš to z 100 bodov potlesk palec ahoj

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/27493