Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:45 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re-Václav
Pokud si budete někdy příště pořizovat akvarijní leknín, zkuste koupit jenom hlízu Koupil jsem před rokem v Hornbachu za 69 korun a na podzim mi ta kytka stěhovala akvárko. Green Tiger byl trochu slabší, ale červený měl okolo 70 listů, většinu na hladině. Na zimu sice většinu listů poshazovaly, protože jsem omezil svícení, ale teď jsem začal svítit více a oba se probudily. A ještě jedna věc. Tyhle kytky, podle mých zkušeností, hodně špatně snášejí přesazování. Vyřešil jsem to tak, že oba lekníny mám ve velkých mísách a až někdy v budoucnu půjdou do velkého akvária na definitivní stanoviště, budou se stěhovat v míse, která se zapustí do štěrku a zamaskuje. Případné poškozené listy se odstřihnou, ale rostlina s nepoškozenýmkořenovým systémem je brzy zregeneruje. Tak hodně štěstí při pěstování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:29 Tommys – Re: vaclav
Jo já teda zkusím ještě setrvat, nebudu s ním hýbat, nechám mu maximum světla, nechám ho v klidu odpočívat, protože i když jsou ty lístky malý nejeví žádnou známku nedostatku látek, lístečky jsou krásně rudý a vybarvený, ale jsou prostě jenom malinký. Když jsem ho přesazoval cca před měsícem, kořenovej systém nebyl moc rozvinutý, tak třeba je to jádro pudla, tak snad se rozběhne sám od sebe. Ještě není teda problém, že je zasazen normál v substrátu?Mě spíš zmátlo to že každý kdo ho má krásně mu roste píše o perfektním rychlém růstu a u mě prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:21 Usine – Re: Tommys
Prodává se hnojivo pro lekníny. I když má hlízu tak mě to trvalo několik měsíců než vůbec vyrostlo pár lístků. Jakmile narostl dost velký kořenový systém začal růst jak blázen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 15:18 Tommys
Zasazeny byli přesně 29.10.2009, přidávám CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 15:15 Tommys – Nymphaea Tiger Lotus Red jak správně zasadit
Ahoj akvaristi mám problém s touto rostlinkou koupil jsem na aukru zhruba před 2 měsíci tuto rostlinu dvě malé dceřinné rostlinky asi 8-10 cm veliké s malými listy, vsadil jsem do akvárka, stěřk hrubosti 3-4mm a nechal nad nimi volno aby na ně šlo naplno světlo, kytky po zasazení shodily staré listy, vyrostli nové, ale zase maličký, krátký větvičky, malý lístky v průměru cca 2cm a dál se rostlina není schopná hnout, ostatním rostlinám v akváriu se daří, ale tahle potvora ne a ne pořádně růst, těšil jsem se na krásný lotus jako je v jiných nadržích, ale nějak se mi ho nedostává. Trošku jsem projížděl atlas a narazil na to, že by se snad tato rostlina neměla vsázet do substrátu, ale přichytit na kámen, aby měli kořeny volno a že si časem zakoření sama. Ale toto by mělo platit v případě že jsou to holé hlízy ne? ale moje rotlinky tuším žádný hlízy neměli, nebo si nepamatuju. Nemůže být u mě příčina špatného růstu právě vsazení do substrátu jako to dělám u běžných rostlin?lotus je v zakrnělém stavu už právě ty cca 2 měsíce, jednou jsem ho přesadil na světlejší místo, ale je to to samé. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 18:58 Muž fantuomas [35] - Rostliny – marsilea crenata
zdravím, ak má niekto užitočné rady ohľadom rastlinky - budem rád ak sa podelí ;p

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 17:22 Muž sportsmen [62] – Re: ustavprochore
Jasně ;-) Tak to potom jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 11:47 Žena ustavprochore [567] – Re: sportsmen
To jo, já reagovala na tuhle vaši větu: "Je dobré mít je ve vodě na jakou byly zvyklé."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 10:48 Muž sportsmen [62] – Re: ustavprochore
Nikdo nevíme jaký druh kytek si anonym objednal, mluvil jsem obecně. je jasné že většina kytek se pěstuje na suchu ve sklenících (emerzně). Ale i tak je jistější kytky přechodně uchovat ve vodě, protože kytky ze skleníků jsou zvyklé na poměrně vysokou vzdušnou vlhkost a tu doma dosahujeme těžko, ale to už bychom se dostali do emerzního pěstování a na to se dotyčný neptal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:25 Muž mildas [12] - Rostliny
to je fakt :-D zasadit do květináče a maminka se ti o ně postará :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:24 Žena ustavprochore [567] – Re: sportsmen
Většina kytek z pěstírny na vodu zvyklá není. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:21 Muž jajaapaja [174] – Re:
vše bylo řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 16:17 anzel – Re: Skanky
Budeš překvapen. Je skutečně plná. anzel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2009 16:14 anzel – Rataj - nákup kytek
Je pravda ,že nákup od Rataje leze trochu do peněz,ale jestli mohu,jsou to zatím ty nejkvalitnější kytky jaké se nechají koupi na internetu.Co se týká vaniček kytek do popředí,má to skvěle vymyšlené.Ta vanička je skutečně plná a v případě,že si koupíte 3 - 5 vaniček máte vystaráno.Z té užší strany jí rozstřihnete a jako koberec sesunete podklad včetně kytek na dno a uděláte-li to z 4 vaničkami není zapotřebí nic sázet. Popředí v aqa je HOTOVÉ. Upřímně doporučuji. Mirek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:53 Muž sportsmen [62] – Re:
Stačí když budou ve vodě v místnosti, není třeba nějak svítit nebo cokoliv jiného. Jediné na co pozor je teplota vody. Je dobré mít je ve vodě na jakou byly zvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:44 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
dej je do kyble s vodou, za dva dny se jim nic nestane, neboj. svítit nemusíš, ale nech je někde, kde není přes den úplná tma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:44 JuraS
kýbl s vodou, k topení na světlo..nebo do kýblu svítit třeba stolní lampou..aspoň pár hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:42 Anonym – Jak dlouho vydrží bez akvaria?
dobry den,chci se jen zeptat jak dlouho mi vydrzi rostlinky bez akvaria.zitra mi maji dojit rostlinky z aqua-daho a pisek z flexi obkladu dorazi asi az ve ctvrtek...vydrzi mi rostlinky treba az do patku???uskodi jim to hodne? jak je mam zabezpecit?mam je dat do kyble s vodou? mam svitit? prosim poradte jak je mam udrzet 2-3 dny nazivu...dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 11:29 Muž Skanky [26] – Re: pancéřníček
diky. takhle je to o neco jasnejsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 00:01 Muž kortezhugo [983] – Re: pancéřníček
...samozrejme ze je to parada - a ked zoberem ze je tam "iba" par druhov machu par sutrov... - darmo v jednoduchosti je sila palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Toto je hezké: :)
...68 l, 2 x 15Watt T8 tube 9000 and 7500 Kelvin... no filtration, no filter substrates, only a powerhead 300 ltr./h with internal DIY CO2-Injection...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Já už si vybral předtím - Fontinalis var. ... :-)
Myslím, že ji mám v nádržce :) a palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:50 Muž pancéřníček [168] – Re: kortezhugo
jj určitě 5,možná 6.Ale vypadá to suprově ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:44 Muž kortezhugo [983] – Re: ustavprochore
...tak som mal pravdu - dokonca 5 druhov tam je :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:35 Muž pancéřníček [168] – Re: Skanky
Myslím,že je opravdu zbytečné řešit kolik toho mechu ve vaničce bude.Protože,kdyby sis objednal třeba 3 vaničky najednou,tak věř,že v každý ho bude jiné množství(i když by to tak být nemělo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:27 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: DrBolíto
Netroufám si podle té fotky tvrdit, o jaký druh mechu jde; každopádně mám "hrču" obdobně vypadajícího mechu, o kterém si myslím, že je to Fontinalis var. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:47 Muž Skanky [26]
vaclav napsal: Rostliny se mají kupovat v létě kdy nejvíce rostou a je největší výběr. U akvaristů je to ale většinou obráceně, potom se diví že je něčeho málo , nebo že dostávají náhrady.
:-)


s tim naprosto souhlasím.

a vůbec co to tu řeším. necham se prekvapit kolik v te vanicce bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:22 Usine – Re: Skanky
Rostliny se mají kupovat v létě kdy nejvíce rostou a je největší výběr. U akvaristů je to ale většinou obráceně, potom se diví že je něčeho málo , nebo že dostávají náhrady.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:12 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
...no 100 pro je tam viac druhov ale aj ako pises podla podmienok je rozdiel...tak isto aj urcovanie druhu machu nie je sranda... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:58 Muž Skanky [26] – Re: vaclav
zjistuju ze tady nema cenu se na neco ptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:46 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: kortezhugo
No možná jo těžko říci stejný mech se ale dle podmínek liší. Ten vzadu vypadá vytáhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:45 Usine – Re: Skanky
Nevím co pořád řešíš kolik ho dostaneš nebo nedostaneš. Do Prahy to nemáš daleko, tak si zajeď v neděli na burzu a kup si tam ho kolik chceš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 19:39 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
...neviem podla toho co vidim je tam viac druhov machov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 19:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Ten mech je Christmas Moss - Vesicularia montagnei
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 17:25 Muž Skanky [26] – Re: Sid
tak to vypada hustě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 17:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sid
Nabídka platí ještě deset..., devět..., osm..., sedm... Tadadadam... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 17:04 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
chtel jsem to od nich jednoduse jen objednat. ono mi totiz pani co zvedla telefon minule nedokazal odpovedet eni na to jestli maj rastlinky na ktere jsem se ptal. ale to jsem uz psal.
chtel jsem jistou kolekci najednou tak jsem chtel vedet jestli maj vsechny. takže pochybuju o tom ze by mi dokazala rict plochu osazeni. anebo kolik budu potrebovat na 50*15 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 17:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
A co tohle? :-)
Není to sice Vesicularia dubyana, ale vypadá to dost dobře. ;-) :)
(Počítám, že jde o Fontinalis var.(?))
www.emugii.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 16:58 Muž Yirka [9118] – Re: Skanky
A právě protom že ses tady nic nedozvěděl jsem ti to doporučil. Tak sorry. (Ale oni ještě skutečně existují slušní výrobci a prodejci). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 16:41 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
protoze mi muze prodejce rict ze tam je na půl baráku a přijde mi sotva pod nehet. kdybych s nim chtel konzultovat tak se tady neptam. proto jsem se zeptal abych vedel realne kolik tam je pokud to uz nekdo od nej kupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 16:32 Muž Yirka [9118] – Re: Skanky
A nebylo by lepší konzultovat množství dle osázené plochy přímo s prodejcem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 13:44 Muž Skanky [26] – Re: filipsi
praveze nevim o nikom. taky me to napadlo.
na tom mnozstvi mi docela zalezi. stacilo by kdyby nekdo napsal aspon cca. rekneme je tam 1dcl mechu nebo 1/2dcl? tak bych si lehce predstavil kolik toho asi je a podle toho si objednal pocet vanicek. potrebuju najednou pokryt urcitou plochu a necekat az to zaroste, proto mne zajima kolik tam toho je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:52 Muž filipsi [1295] – Re: Skanky
Myslim, ze to nema moc cenu resit, ty jeho vanicky jsem jednou videl v obchode, a prislo mi tam mechu "primerene". Na burze za tu cenu bych se na prodejce koukal jako na zlodeje.
Ovsem myslim, ze se muze stat, ze bude mechu malo a budou davat "mensi porce", nebo cojavim.
Pokud se mech nezarasi, docela pribyva a roste, z toho co bylo ve vanicce bude "brzy" mnohonasobek.
V okoli nikdo neni, kdo by venoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:31 Muž Skanky [26]
Zajíma mě kolik toho v te vaničce 10x15cm je. Sice cena 55 kačen není moc ale zas aby tam nebyl jen chumáček.


tak jsme hezky okomentovali pana Rataje. ted bych rad vedel odpoved na otazku kvuli ktere jsem zalozil tema ;-)
snad se nekdo najde kto to uz objednal.
tema se uz otocila kolem charekteru obchodnika, jeho cenach atd...
nekomu vyhovuje jeden nekomu druhy. pres internet nakupuju kazdy mesic minimalne 2x do kramu chodim uz jen do potravin a kdyz potrebuju obleceni protoze to musim vyzkouset.
nakoupil jsem uz i v takovem e-shopu ktery byl okritizovan a ja jsem spokojen. to same je i Rataj. nekoho zklamal nekoho ne. taky mne zklamalo ze mi zenska nedokazala rict jestli konkretne kytky maji na ktere jsem se ptal a presto si od nej chci objednat hnojiva a javsky mech.

pokracujme tedy v teme o jeho kytkach aby jsme zitra nekomu nenadavali ze zalozil nove vlakno.
X-)
off
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 10:57 švíco – Re: Lukasson
Taky mám většinu rostlin od rataje a spokojenost maximální....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 07:44 Muž Lukasson [40]
Také mám s obchodem pana Rataje je nty nejlepší zkušenosti. Nakupoval jsem od něj několikrát a vždy bylo vše v pořádku. Dokonce jak se píše níže, vždy jsem byl obdarován krmivem a brožurou na pěkné akvárium. Myslím, že jejich obchod patří k těm (nej)lepším... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 01:42 Hagar
nakupovala jsem rostliny od Rataje přes net poprvé minulý týden ,přišly mi za 24h po objednávce,v pořádku,zabalené pečlivě proti zimě-celkem 34kusů a ceny mi oproti kamenným obchodům připadali krásně nízké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 20:36 smik – Re: filipsi
Podepisuju co píše filipsi. Kupoval jsem rostliny od Daho, Rataje, Dennerle, i odněkud ze Singapuru. Proti Ratajovi nemůžu říct křivého slova. Ceny akceptovatelné, bonus ve formě krmiva nebo knížky neurazí, dostal jsem co jsem chtěl, rostliny v perfektním stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 20:24 Muž filipsi [1295] – Re: HaF
Ano, to je pekny psychologicky pohled :-) , je to tak. "personifikovane" firmy budi vetsi emoce, at uz pozitivni, nebo negativni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=2201