Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:49 Tinusha – Re: romant
Tak ta je uplne super. Vyskusam ju. Dik moc za tipy! potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:22 R Muž romant [27982] – Re: Tinusha
O.K. Špatně jsem to přečet. Tak zkus třeba ještě tuhle.
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:12 Tinusha – Re: romant
Romant, diky za odpoved. Ten prvy, to je ten co mi vyhynul, (nechapem preco) len som mu skomolila meno. Ten druhy skusim, vyzera slubne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:06 R Muž romant [27982] – Re: Tinusha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 17:24 Tinusha – ake rastlinky pridat
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim, chcelo by sa niekomu poradit, ake rastlinky pridat? Ludwigia a Ruzkatec mi vyhynuli, docela sa dari rasokouli, javskemu machu, sagitarke a anubiasu. Potrebovala by som nieco vyssie k filtru. Dik moc, Tina
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:47 Wanna
Mrknu na to díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 19:56 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: Wanna

rybicky.net/atlasrostlin/akvarijni/

- projed to, v popisu zjistis jak jsou na tom s naroky a hlavne nekoupis pak za drahy peniz nejakou bahenni kytku co pod vodou nevydrzi ;-)
- na koren zkus javsky mech, roste rychle a po obaleni korenu to vypada velice dobre
rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri
- pripadne privaz na koren, kamen anubias barteri var. nana - jednoduche, odolne, ale dekorativni kvitko
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana
- dozadu muzes zkusit nejakou Sagittaria, Vallisneria
- pripadne projizdej nadrze a inspiruj se :-)

at se dari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 19:16 R Muž romant [27982] – Re: Wanna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 19:10 Wanna
Chtěl bych se zeptat jaké rostliny jsou vhodné pro začátečníka.. akvárko mam 60x35x35 cca 64L čístí objem... teprv budu zakládat ale chci mít už jasno co a jak :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 15:50 Muž BranoN [1] - Tetry – Glossostigma elatinoides - rast do vysky
Fotka k příspěvku V 12 litrovom AQ mi rastie Glossostigma elatinoides (napravo) a nechce si "lahnut" na substrat, ale rastie do vysky, dokonca vykukuje von z AQ.

Nad AQ je vo vyske cca 20cm halogen(50wattov), pridavam CO2, PMDD. Za glossou je blyxa japonica a ta je dokonca chyta cervenu farbu. Takze svetla musi byt dostatok.
Kde je problem a ako ho riesit.
Maj zacat glossu strihat? :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:45 Muž Raeda [4] - Živorodky
Děkuji :) Ted se nebojím přikoupit nové rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 11:48 Muž gigimasters [8] – Re: Johan
Přesně tak staré dno není nic jiného než jen uspíšení tohoto procesu. A pokud je již akva zaběhlé delší dobu bez problému se dno obohatí přirozenou cestou. A nebo pokud se dno nepozdává je možné použít jílové kuličky od rataje, nebo JBL(myslim tak nějak to bylo..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 11:02 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Raeda
Rostliny si ze začátku mohou vystačit pouze s živinami, které si vezmou z vody. Živiny ve dně podporují jejich růst, popř. zamezují problému s nedostatky mikroprvků a železa. Klidně do míst beze starého dna rostliny zasaďte. Za čas se tam vytvoří detrit a budou mít z čeho růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 10:56 Muž Raeda [4] - Živorodky – Rostniny
Jaké rostliny mohou růst bez starého dna? Nemám ho po celém akváriu a tak mi to znemožnuje přisadit nové rostliny.. Plovoucí rostliny v obchodech nemají, mech jsem taky neviděl. Jsou i některé které vydrží pouze ve štěrku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 18:26 Muž Yirka [9118] – Re: tomas120-reakce na 26.11.10 15:28:13
Z žádného komára velblouda nedělám a ani nikoho (asi narozdíl od tebe) nepovažuji za retardovaného. Ani zde na fóru takové výrazy nepoužívám a doporučuji, abys je nepoužíval ani ty. Já jsem jen reagoval na problém v daném případě, to znamená na problém žačínajícího akvaristy. en má na začátku hlavu plnou jiných problémů, věci fungují a nefungují a ty mu tam ještě strčíš CO2. Když je pak opravdu problém, má o to víc zamotanou hlavu, kde je vlastně příčina. Jestliže ty, který se považuješ za velmi zkušeného akvaristu, to děláš jinak, ti nikdo nebere. Ale nelze to zevšeobecnit pro začátečníka, který ani neuvedl svůj věk. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 14:15 Muž Maester [0] – Co k filtru?
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jakou je nej dát rostlinu k nasávačce k filtru? Chtěl bych tam spíš nějakou do země a listnatou... :-). Ale spíš si nechám poradit...
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tomas120
nevím co je na tom článku zevšeobecňujícího. Není tam napsaná jedna věc která je za problémem řas (tak jak je to u tvojí teorie "hodně živin=řasy").

Určitě mi hodně akvaristů potvrdí že někdy stačí jen do nádrže přidat hnojivo, nebo zapnout COčko a řasy zase zmizí (samozřejmě že to platí jen u některých nádrží). Já osobně u mé jedné nádrže neměním pravidelně vodu abych se zbavila přebytků kdoví jakých látek (kterých tam díky malému počtu živočichů moc nebude), ale proto aby se do vody dostaly další prvky, potřebné pro růst rostlin, které mezitím vyčerpaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:53 Usine – Re: katterinecka
Je to hodně jemná rostlina a při teplotách jaké teď jsou by ti přišly jen černé nitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: tomas120
...ak je nedostatok živín, ako je v tom prípade možné, že riasy sú schopné života...
Jedním důvodem je to, že si řasy vystačí s nižšími koncentracemi živin, než potřebují vyšší rostliny. Dalším důvodem může být... (Třeba mě někdo doplní? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vaclav
možná kdybych ji chtěla tak bych se jí zase chtěla zbavit :-D nechceš mi trochu poslat? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tomas120
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2010 21:25 Usine – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Je to zajímavý plevel. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:49 tomas120 – Re: Sid
Dobre , ak je nedostatok živín , ako je v tom prípade možné, že riasy sú schopné života?
Nechápem, z kadiaľ oni potom prímajú živiny? Čo parazitujú na úkor rastlín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:40 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Nevznikajú riasy, teda ako ste napísali destabilizácia podmienok, práve nadbytkom živín?...
Jak kdy. Může tomu být i naopak jejich nedostatkem, kdy stagnují vyšší rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Johan
právě že aqua-daho ho sice v nabídce má ale je tam červeně že ho nemají. Tam jsem právě objednávala minulej týden, a objednávat si teď ještě u rataje jen jednu kytku , to by vyšlo hodně draho :-(
A přez Olomouc nejezdím, z Brna se často nedostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:27 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: katterinecka
V nabídce ho má jak Rataj, tak Hořánek a Aqua-daho.
Až někdy pojedete přes Olomouc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Johan
přestaň tady básnit o tom Potamogeton gayi, už se ho stršně dlouho snažím sehnat :-( ale u Rataje už jsem dlouho neobjednávala a jinde ho nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:08 tomas120 – Re: vaclav
Konečne niekto s podobným názorom ... Už som si začal myslieť že mám naštudovanú zlú akvaliteratúru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Johan
No, já ho používám. ;-) Krom toho neříkám, ať ho nepoužívá, ale že je zatím zbytečné si s tím lámat hlavu.

For Tomas:
Z detritu jsou nejen živiny jako takové, ale i hodně CO2.
Až se rostliny rozrostou a majitel akvária bude chtít podpořit růst, nebo jen CO2 zkusit, tak proč né. Klidně i ze začátku, ale jelikož tazatel začíná s akvaristikou, nevidím důvod, proč by se měl zatěžovat něčím, co není potřeba.

Nečetl ste o podpoře přechodu emersních rostlin na submersních u p. Rataje? :-)

Jinak výběr stonkvky jako je Potamogeton gayi opravdu stojí za zvážení. Nenáročná, rychle rostoucí stonkovka, která se ochotně rozrůstá i postranními výběžky a vytváří tak přirozeně vypadající porosty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 20:00 Usine – Re: Tudy
Pokud jde o CO2 tak bych byl určitě pro to aby šlo hned od začátku, pokud voda a dno splňují určité podmínky. Zajímavé je že proti jsou ti co ho nepoužívají. Pokud jde o živiny ze dna tak těch je právě ze začátku v novém substrátu dostatek. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 19:31 tomas120 – Re: Tudy
V čase zábehu sú živiny prirodzene vytvárané. Nemyslím si že by sa CO2,až tak radikálne podielalo na deštrukcií akva fóry. Niekde som raz čítal, že práve pridávanie CO2, tak niejak uľahčuje prechod rastlín z emerzity do subemerz. Keďže väčšina kupovaných rastlín je emerzne vypestovaná.Ja som nikdy po vymenení dna nepostrehol, že by mi Co2 uškodilo rastlinám, alebo že by sa to na ich kvalite dákym spôsobom odzrkadlilo. Tak teraz fakt neviem... Nevznikajú riasy , teda ako ste napísali destabilizácia podmienok, práve nadbytkom živín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 18:49 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: tomas120
Budete dodávat CO2 a přitom budou chybět živiny ze dna (detrit) = nerovnováha nabídky živin pro rostliny = destabilizace podmínek v akva = možné problémy (řasy apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 17:58 tomas120 – Re: Johan
To či je v akva detrit je pre pridávanie Co2 úplne irelevantné. Nechápem čo má detrit spoločné s pridávaním CO2 do vody? Neviem koľko je podla teba dosť rastlín na 100 lit. akvárium, ale 23 košíkov je podľa mňa dosť. A určite by som už aj pre tretinu z nich Co2 pustil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2010 16:46 Usine – Re: ludek770
Takže tvůj výběr bych poopravil. určitě si nekupuj Hygrophila angustifolia je to velice špatně rostoucí rostlina, Echinodorus si kup pouze jeden jako dominantní rostlinu, Lilaepsis novae-zelandiae tak s tím bych ještě počkal, Cladophora aegagrophila proč si tahat řasy do akvária. Určitě bych přidal nějakou stonkovku jako je klasická Ludwiga repens, Rotala rotundifolia, Potamogeton gayi, atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 15:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: tomas120
Do nově založené nádrže, je CO2 zbytečné. Sice v ní není detrit, ale těch rostlin je na objem vody hodně málo. Prostě je to zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   26.11.2010 15:28 tomas120 – Re: Yirka
Ja som vždy pri kompletnej prerábke akva počas zábehu pustil rastlinám CO2. CO2 používam dáke tie roky a osobne na aplikovaní a vôbec používaní nevidím nič sofistikované. Nerobte z komára somára. O používaní, vyrobení, dávkovaní CO2 v akvaristike, je toho už toľko popísaného že až.. Preboha, veď nieje retardovaný naštuduje si to a nevidím dôvod prečo by to nemohol do akvária púšťať. Hádam si nemyslíte, že treba na to vysokú školu? Ak to nevyskúša nikdy s tým nebude mať skúsenosť. Aj tie rychlorastúce rastliny potrebujú k svojmu fungovaniu CO2- okrem iného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2010 13:29 Muž Yirka [9118] – Re: tomas120
Radit začátečníkovi použití CO2 není nejlepší cestou. CO2 se nepřidává na nastartování začátečnické nádrže, k tomu slouží rychlerostoucí rostliny. CO2 se používá velmi sofistikovaně a znale, jinak může nadělat více škody jak užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 10:14 tomas120 – Re: ludek770
Myslím, že hej... Skús ešte porozmýšlať nad CO2, najmä v začiatok na odštartovanie by som im
Co2 zaviedol do akva... S Cladophora aegagrophila a Cryptocoryne nevillii nemám skúsenosť, nikdy som to v akva nemal. Ešte jedna vec s tými echináčmi by som to nepreháňal, taká izabela je riadna pliaga, ak sa jej začne dariť rozrastie sa do výšky a začne moc tieniť. A hlavne v 100 lit. nádrži, kde toho placu nieje až tak veľa, môže začať prekážať. O to viac , keď nemáš akva riešené viac do výšky , sa ti môžu listy ohýbať a deformovať o vrchné sklo a hlavne veľmi cloniť. Mal som tiež jeden podobný echináč a musel som ho kvôli tomuto vyhodiť.. 4x Hygrophila angustifolia -bude ti stačiť jeden košík, bez problémov sa dá namnožiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:02 ludek770
Na tom se už pracuje, přidám jednu trubici 18W na sólo předřadník a vypínač (na ty dvě 18W už mám věci nachystané). Jinak by ten výběr rostlin byl v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 14:55 tomas120 – Re: ludek770
Vychádza ti to cca 0,3W/l. Neviem či ti to na Lilaepsis novae-zelandiae a Cryptocoryne nevillii nebude málo...ja by som ešte asi jednu 18 w trubicu pridal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 14:36 ludek770
Ahojte, tiež začínam s akvaristikou, od septembra čítam toto fórum a sosám informácie. Niekedy je to veľmi ťažké pre veľký počet tém a príspevkov, ale snáď sa na mňa niečo nalepilo.
Idem založiť akvárko - 80x35x40, na chcem dať JBL Basic plus (5 l) + JBL Manado (10 l) + kremičitý piesok 2-5 mm, jeden koreň v strede a zopár kameňov.
Teraz vyberám rastlinky (katalóg Rataj a syn) a dospel som k tomuto výberu:
dozadu - 4x Hygrophila angustifolia, 1x Hygrophila corymbosa (alebo Echinodorus Isabella), 3x Hygrophila polysperma
stredná časť - 2x Echinodorus ovalis, 2x Cryptocoryne wendtii green (medzi ne 1x Cryptocoryne wendtii Tropica), 3x Hygrophila guyanensis
predná časť - 3x Lilaepsis novae-zelandiae, 1x Cladophora aegagrophila, 3x Cryptocoryne nevillii
Je to dobrý výber, alebo mám niečo vynechať, resp. niečo pridať?
Vyberal som také rastliny, ktoré nemajú veľké nároky na svetlo, lebo osvetlenie bude 2x18W T8, v prípade potreby bych mohol pridať ešte jednu žiarivku (kryt s osvetlením sa ide ešte len robiť.
Filter - vnútorný EHEIM biopower 160.

Rybičky zatiaľ nie sú, ale uvažujem asi 15 tetry červené, 5-6 pancierníčkov panda, snáď ešte dvoch prísavníkov.

Budem rád za každý komentár a radu (aj za tie: hľadaj tam a tam). Prečítal som aj nejaké knížky pre začiatočníkov, ale informácie od skúsených akvaristov sú predsa len zo života.
Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 21:09 Muž dvorak [94] - Rostliny
Našel jsem tohle, výstižnější téma, takže se omlouvám za druhé vložení stejné otázky ;)

Zdravím, rozhodl jsem se, nějakým způsobem vyřešit estetický problém v mém akva.
V pozadí mám:
v levém rohu techniku, v pravém rohu Ceraptopteries Siliquosa (rozpíná se téměř na 1/3 akva) a uprostřed mám 3 rostliny Hydrophili asi Costata. Rostlina mi svým růstem připomíná borovici. Má dlouhý stonek a na vrcholku jsou listy. Ze spodu na stoncích zase rostou kořínky, až 5 cm nad štěrk.
Nevím jestli Vám to pro představu pomůže, ale sanžil jsem se to vyfotit.
rybicky.net/k/forum/301768.jpg

Chci se Vás tedy zeptat, jakou jinou rostlinku podobné náročnosti byste mi doporučili. Parametry vody neznám. Napadlo mě, na místo třech Hydrophil zasázet 1 nebo 2 Ceraptopteries Siliquosa, ale spíš bych chtěl něco, co by vytvořilo husté pozadí a Ceraptopteries mám v rohu a chová se spíše jako dominanta do středu akva, takže si myslím, že by nebyla zrovna nejvhodnější.
Předem děkuji za Vaše rady. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:30 Usine – Re: Patik
Jsou to všežravci a jen okurka to nezachrání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Patik
dát nějaký ancistrusy pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:51 R Muž romant [27982] – Re: Patik
U mě si ani nevšimnou Kryptokoryny kalatkolistý a Hnědovky Křídlatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:49 Patik – Ancistrus versus rostliny
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit. Ancistrusi mi pustoší akvárko a potřeboval bych vědět, zda-li někdo neví o nějakých rostlinkách co jim nešmakují. Dávám jim okurku, ale stejně si s okurkou dají i rostliny, popř. poraďte jinou variantu. Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: honzales
jakýkoli mechy, malé anubiasy, záleží jaké tam bude osvětlení to se můžeš pustit i do náročnějších, ale vybírala bych spíš menší rostliny nebo i plouvoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:14 Muž honzales [8] - Živorodky
aspon to tu tvrdi zkusenejsi nez jsem ja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:14 Muž honzales [8] - Živorodky
ale jde,ale ne vsechny raci ti nici akvarko.jsou i vyjimky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:01 Usine – Re: honzales
Raci a rostliny to většinou moc nejde dohromady. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=1851