Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 67 Žádná další stránka   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 08:35 solem – to Petra
No jestli je to to akvárium co myslím, tak doznalo opravdu velkých změn, gratuluju.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 08:17 blek – tak jo
Dobrá, nařídím původnímu blekovi úplnou deratizaci, dezinfekci a dezinsekci. Poté plynulý přechod na Malawi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 22:07 Muž Horác [3942] – RE na blekův dotaz
Vyhoď to všechno a začni zase pěkně od začátku. A už to prosím Tě nikdy nenechej dojít až do takovéhoto stavu. Takovou džungli už totiž žádná probírka či zástřih nezachrání. :o))) P.S. Pokud bys nevěděl, co s rostlinami, tak já bych se případně obětoval a ten Echinodorus argentinensis bych si vzal. Eventuelně bys mohl přibalit i tu Alternatheru a Didiplis ...
S pozdravem Tvůj nezištný kolega (Jó, v nouzi nejvyšší poznáš skutečného přítele ...) smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 21:15 Sidonius – To Blek
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 20:01 Štěpán – .
Uf, a ještě jsi nějakým podloudným způsobem přinutil chudáka původního bleka aby napsal vzkaz! Někdy jses s ním potkal, využil jsi svojí znalost hypnózy a teď mu stačí jen zavolat, říct heslo a udělá co budeš chtít. Jak podlé. Běhá mi z toho mráz po zádech. Brrrrr. Máš ho na špinavou práci, co?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2006 19:09 blek – blek
tady máš vzkaz :) www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 19:01 BLEK – INDIVIDUM
ANO JSEM INDIVIDUM Z :http://www.akvarko.cz//akvarium.php?nadrz=568
NEBO TAKY Z :http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/?id=444
A ZA BLEKA SE VYDÁVÁM UŽ ASI 40 LET
Mimochodem tahle fotka není ani na jednom z uvedených webů. Použil jsem pro vás originál, který jsem fotil opravdu dnes ráno
P.S. pravda můj nick tu občas někdo použije
:-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 17:28 Štěpán – .
Ne, to není jeho akvárium, to se jenom tohle individuum vydává za bleka z akvárka.cz a krade mu jeho fotky!!! FUJ! Třikrát fuj. Źe se nestydíš. Dvojitej podvod. A kdo vlastně jsi? Přiznej se!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 17:10 R Muž Mrakoplash [1776] – 4 Blek
covece ten travnicek je pomalu uz na sekacku :-D nebudes pridavat praporky a nejaky golfovy hole rybkam ?? smich :-D vypada to moc pekne palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 16:49 kiiki – Tvoje nádrž Bleku?????!
Bleku to je tvoje akva??????Nááááááááááááááááááááádhera!!!!!! coze coze coze coze potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2006 16:41 blek – moc
Fotka k příspěvku Včera jsem vyhodil desetilitrový kýbl plný kytek, neměl bych vyhodit ještě nějaké ? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 16:41 Muž Janci286 [1] - Afrika – :))
Určite už nič nevyhadzuj a teš sa ked sa ti tam bude tím rastlinám darit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 16:33 Falcon-554 – .
Moc jich tam určitě není...můžeš mít i akva bez rostlin, když budeš vzduchovat, atd. ale přirozený kyslík je nenahraditelný. No a neboj se že by rybičky nemohli plavat-naopak budou spokojenější, když se budou moci někam schovat a mít klid. Však i pro případné miminka je ideální "roští" aby se mohli kam schovat....a to nemluvím o estetice!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 16:29 petra – rostliny
Ja jsem tam ty rostliny teprve dneska nasadila (teda ten zbytek), takze si myslim ze jeste vyrostou a ryby nebudou mit dost prostoru k plavani.... Ty jsi myslis ze je to malo rostlin? Ja jsem uz jednu vyhodila, pripadlo mi to az moc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 16:25 Usine – postliny
příliš málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 16:23 petra – prilis mnoho rostlin
Fotka k příspěvku ahoj, chtela jsem se zeptat jeslti je 9 rostlin do 40L akvaria prilis mnoho? Posilam foto. diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 11:47 pirát – tvrdá voda
jak velké máš akva,čím svítíš(myslím druh osvětlení a watáž) a jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 11:31 Grepík – kytky
Heterathea opelichala, právě jsem koupila hygrophilu polysp. a sagitarii subul. Jsem zvědavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 06:14 pirát – rostliny
nepíšeš jak tvrdou máš vodu,divím se že ti odešla egenrie densa ta snáší tvrdší vodu dobře,zkus hydrophyly, Heterantheru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 23:04 Grepík – Kytky
Vallisnerie a egerie to nepřežily. A ten anubis - není to drahý?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 22:07 Muž [] – rostliny
Anubiasy,Vallisnerie,Egerie,z kryptokoryn puchýřkaté druhy C.Aponogentofolia.Některé méně náročné Aponogentony.Také záleží na výšce aqa.Ty kryptocoryny vyrostou běžně 1m,ale zase pěkně zastiňují hladinu.
Při používání CO2 se dají pěstovat i náročnější druhy rostlin,ale chce si opravdu najít druhy,které to snesou.Takže pátrat,ptát se a zkoušet.Dříve či později si určitě najdeš druhy ,kterým se u Tebe bude dařit. ano Já to takto řešil a teď jsem na 14 druzích.Na další nemám místo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2006 21:28 Grepík – Rostliny do tvrdé vody
Máme v akvárku dost tvrdou vodu. Jaké rostliny byste mi doporučili? Občas nějakou tu kytku koupím a občas to nějaká nezvládne. (A to zkouším pouze doporučené a levné.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 21:24 Usine – blue
Měla bys tam mí aspoň 50 rostlin těch tvích 6 je hrozně málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 20:41 Blue – to václav
tak díky za nabídku, já ještě nějakou chvíli počkám, až mi ty naše povyrostou a kdyžtak bych se pak někdy ozvala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – rostlinky:o)
hmms nevim jak bych dojel do Phy ze Sokolova :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:56 Usine – rostliny
Tak si přijď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:42 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – rád
já si klidně vezmu :-) ,je škoda to vyhodit! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:36 Usine – blue
Mám jich navíc tolik že je za chvíli budu vyhazovat a on je nikdo nechce.Je to většina rostlin co mám v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:25 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to :blue
naprostá pravda!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:22 kiiki – www.agua-daho.cz
Skus kouknou na www.aqua-daho.cz Máš to druhý den doma a bez košíčků(visitky se jménem dají)je to mnohem,mnohem levnější ano potlesk potlesk potlesk Já mám většinu rostlinek z tama. ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:19 Blue – rostlinky
mch.sokolov - to máš pravdu, je to fajn, když ti k tomu napíšou oba názvy a třeba teplotu jakou ty rostlinky potřebují a tak....když je člověk laik, tak to docela ocení. Stejně jako to když je v akvaristice odborník, co dovede poradit a né jen prodavačka co nepozná skaláru od parmičky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:17 Blue – rostlinky
václav - to je od Tebe moc hezké, ani nevím, jestli to můžu přijmout, každopádně když jsem koukala na tvoje akvárium moc se mi líbilo. Počítám, že manžel by z něj úplně slintal blahem :-)
Ono totiž to naše akvárko byl jeho nápad, ale já jsme se pro to tak nějak nadchla a tak mě to chytlo, že jsem se hned přihlásila sem abych získala nové poznatky a zkušenosti a mohla to naše akvárko vylepšovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:12 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – rostlinky:o)
neni zač ;-) ,mno neznám latinský názvy sem začátečnik:o)třeba někdo může mit jiný názor,ale mám je 14 dni a sou jako po prvnim dnu a do 24 hod je máš doma :-) libi se mi že sou u nich ceny a popisky :-) zkusit se má vše ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:08 Usine – Rostlinky
Rostlinek co nejvíc ale jestli chceš tak ti nějaké dám.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:07 Blue – rostlinky
mch.sokolov - děkuju za tip, hned tam mrknu ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:06 Blue – rostlinky
děkuju za cenné rady :-) zatím mám Hygrophylla siamensis, Acorus decoratus, Limphophila aquatica, Hemigraphis colorata a Sagittaria platiphylla.
Podle toho co jsem se dočetla tady, tak asi jediná ne moc vhodná je ta Hemigraphis colorata, a mě se zrovna nejvíc líbí - no uvidíme co to udělá :-)
Jinak u všech těch rostlin píšou že porostou tak doufám, že je to pravda a asi zatím s dalšíma rostlinkama počkám, aby toho pak nebylo moc - ráda bych aby byly vidět rybky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 19:00 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – rostliny
na těch stránkách pišou jak dorostou,proto sem si i já starej kořen nakoupil :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2006 18:45 Roman – rostliny
Je dobré vědět už o rostlině něco než ji koupíš.Lehce se stane že si koupíš např. Echinodorus osiris ve velikosti 15-20cm,dáš si ho do poředí někam do rohu a pak vyroste do 50cm.Pak nevíš kam ho přesadit,když ostatní rostlinky už pěkně jedou ano
Mě se to už stalo.Teď mám taky nějaké velké ve předu a není to na koukání.Rybám se to naopak líbí,páč na ně nikdo nečumí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 18:36 Muž [] – rostlinky
Při objednávání a kupování rostlin dej pozor,aby byly akvarijní.V obchodech nabízejí i rostliny nevhodné do akvária. Nenáročné jsou Echinodory,Vallisnerie,Egerie,Limnophily,Hygrophily ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 18:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – snad můžu:o))
mno zkus juknout na tuhle stránku,Já si u nich objednal a jsem spoky :-) ;-) www.agroholding.cz a i ceny sou dobrý,oproti akvaristikám :) tedy u nás hlavně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 18:05 Blue – Kolik rostlinek a jaké?!?
chci se zeptat zkušených akvaristů, kolik rostlinek a jaké dát do 200l akvárka? Mám jich tam zatím asi 6 ale jsou to takový prcky, a v obchodě jsme nikde větší neviděla, mám čekat až vyrostou nebo mám shánět normálně v akvaristice nějaký vzrostlejší? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 17:31 911 – Kytky
Zkus Hnědovku Křídlatou. Dle mých zkušeností vydrží poměrně hodně. Mám ji u dospělých Ocellatů a pořád se drží (jako jediná). Vydrží i zásaditou a tvrdou vodu, navíc přijímá živiny přímo z vody, takže s ní můžeš nechat obrůst dřevo atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 16:15 procha – rostlinky
Dík za rady. Zkusím to. Oni je ani moc necupujou. Spíš bych řekla, že se jim moc nedaří. Nevíte, čím by to mohlo být? Nevím ale jaké rostlinky mám. Myslíte, že by jim mohla ubližovat hnědá a zelená řasa? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 11:16 Muž Killer [133] - Sumci – rostliny + tlamovci
tak mě nějakou dobu vycházeli tlamovci s rostlinkama docela dobře,ale jak už jich tam začlo být hodně,tak se do rostlin pustili a nezachránil je ani mech,ani listy kopřivy,prostě nic...teď mam novej problém - na rostlinách je silná vrstva řasy a já zjistil že už mam v celym akvárku jen dva čističe + šneky,tak s tim musim něco udělat...Jinak bych tam dal asi jedině anubiasy,úpak tam mam bolbitis a crihium thanum microsorium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2006 10:10 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – rostlinky
spise zadne, rostliny se s tlamovci moc neudrzi, vetsinou je rozcupujou, muzes skusit ruzne druhy anubiasu, ale to je tak vse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2006 22:01 procha – rostlinky k tlamovcům
Prosím poraďte jaké rostlinky k tlamovcům. Rybičkám se daří, ale zaleni ne. Ňejak neroste a neroste, je zahnědlá a občas upadne lístek.Dík. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [67]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=3301