Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 15:46 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Rostliny
Lidi potřebuju poradit, budu znovu zakládat akvárium ...rozměry 80x40x40 substrát mám terramol, osvětlení je 3x18W T8, Co2 ještě uvidím podle rostlin ... a potřeboval bych poradit nějakou pěknou kobercovku která by šla i pod tímhle low světlem 3x18w ... máte někdo návrhy??? přemýšlel jsem o koberečku z cryptocoryn, tomu by světlo stačilo určitě, ale líbilo by se mi něco jako Lilaeopsis, ale ten by už potřeboval lepší světlo že? Ocením každou radu co by tam šlo použít jako kobereček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 15:40 Muž Rounce [30]
Přesně tak to myslím hodím tak asi anubis zakrslý na kořen pak pár valisnerek ale dál zatím nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:16 Muž Kryštof [314] - Amerika
myslís tím že hnojit budes, ale nechces prihnojovat pomocí CO2? pokud to chápu tak seznam se obohatí. valisnerky,anubiasy,najas,echinodorus,hydrophili a dalsí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:32 Muž Rounce [30]
Myslím tím CO2 a pak mám doma jenom Easy-Life ProFito
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Rounce
bez hnojiva budou rust i nějaké jinší trosku narocnejsí rostlin, sice zaleží na vstupní vodě, ale nechápu proc se branite hnojiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:18 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Rounce
Jedny z rychle rostoucích rostlin je např. Egeria Densa nebo Růžkatec,javsky mech je taky v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:16 Muž Rounce [30]
Zdravím hledám nějaký nenáročný rostliny co by mě rostly bez hnojiva a v menším akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 14:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: optimas
Nacpi tam cokoli je k dispozici v co nejvetsim rozumnem mnozstvi a hlavne rychlerostouci, at to rychle zaroste. Pak muzes v klidu spekulovat co by to chtelo a nechtelo. A ze neco poroste a neco ne? Potrebujes nutne v akvarku presne to a to? Rekl bych, ze vetsina z nas v akvarku potrebuje rostliny kterym se dari, a obcas zkusi nejakou tresnicku na dort, jestli se ji darit bude (treba nejaky koberecek). Navic az casem uvidis, jak to vypada kdyz neco uz dobre roste a neco spatne, takze zacnes predelavat vzhled a u rychlerostoucich rostlin Ti nebude delat takovy problem je dat v akvariu jinam, casti se zbavit, nebo nechat vice rozrust.

A Echinodorus? Kamos se kdysi jednoho zbavoval, byl ho plny kybl, a zajemce se nasel hned druhy den, takze darovat sel snadno. A kdyby ne, muzes jeste zkusit kvetinac ;-) . Ze bych si neporidil Echinodorus jen proto, ze mozna preroste... Rostlina neni ryba, tam bych tyhle uvahy klidne nechal byt, pokud by tedy neslo o neco specialniho a tedy draheho. Ten si ale zkus zasadit na vhodne misto hned napoprve ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 20:27 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: optimas
Já většinou když mám nové, tak dám filtr do rohu a před něj napíchám nějaké Vallisnerie, do nového akva se hodí a zastíní to pěkně filtr, zkusil bych spíš nějaký menší druh nebo spiralis, slouží to spíš jako maskování, listy se pak ohnou na hladině, před nima udělám keř buĎ z Ludwigie, Rotaly nebo z Hygrophila polysperma, dopředu můžeš píchnout i pár šípatek (sagittaria), Echinodorus pokud nějaký už nemáš bych tam nedával a nebo počítal s tím, že se ho časem budeš muset zbavit, u růžkatce taky počítej že to roste jako blázen, sice nové výhodnky jsou hezké, ale každý týden nebo 2 ho musím protrhávat, jinak z kryptokoryn ti můžu doporučit třeba Cryptocoryne wendtii 'Tropica', ale taky to docela vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 19:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: optimas
Limnophila sessiliflora je celkem nenarocna, a je dobrym indikatorem svetla. Kdyz je svetla dost, cervenaji ji vrcholy, pri mene je sveze zelena, pri uplne malo odejde.

Echinodorus bleherae potrebuje minimalne 40x40x40cm mista (no mozna mene, na vysku jsem mel jeste 5cm pisku a 1cm hladinu pod okrajem), ktere zaroste a v tomhle prostoru jsem jej musel obcas "ostrihat", uz tam nebylo k hnuti. Jeho listy se ohybaji pod hladinou, alespon u mne jsem nezaregistroval, ze by jako nektere jine Echinodory zacal vylezat z vody.

Ludvigia repens Ti udela nadherny ker, pokud ji obcas sestrihnes, ale kdyz ji nechas, rozjede se po hladine a zastini co muze. Navic ji v takovem pripade zacne opadavat spodni listi a nevypada to moc vzhledne, takze se pak muzes pokusit vysadit neco nizsiho pred ni, nebo ji obnovovat opetovnym sazenim. Kdyz je ji dost a dari se ji, zacnes ji vyhazovat po kyblech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 19:25 Muž Robo [45]
Prosím Vás poraďte jaké bych si měl dát rostliny do nového akva 112 lit. Momentálně mám mini 30 a z něj půjdou kytky Pogostemon Helferi, Cuba, Limnophila sessiliflora, a taky Vellisneria Spiralis. U te sessiliflor si ještě nejsem moc jistej a uvažoval jsem místo ní dát Limnophila aquatica. Pak zvažuji dokoupit Ludwigii repens, Ceratophyllum demersum, eleocharis parvulus a didiplis diandra. Zvažoval jsem i o téhle kytce rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae… Na tom obrázku je krásná, ale když jsem si přečetl že bude velká až 60cm tak mě to odradilo. Kdyby byla taková veliká jak na tom obrázku těch 25cm max. I ten Cryptocoryne affinis není špatný jenže v Aqua Daho ho nemají. nevíte o podobných rostlinkách nebo které by jste si dali vy. Budu foukat CO2 s hasičáku a světlo bude 2x18W případně přidám nějaké ty led pásky. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 14:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Losky
Na to nejlepší Leptodictyum riparium či Riccardia chamaedrifolia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 13:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, můžete mi doporučit nějaké kytky či mech, který by orostl kmen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 17:09 richie Re: Annabell
Annabell napsala: Nebo co takhle Růžkatec?
hmm .. pozrel som si v prehlade a mam pocit ze na tuto rastlinku mam prilis tvrdu vodu .. mal som nieco podobne (vid prve foto) ale robilo to strasny bordel - odlamovali sa kusky, opadavali listky a celkovo sa mi zda ze rastlinka chradla .. preto som ju vymenil za ten vzdialenejsi echinodorus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 17:03 richie Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: Když ten Lilaeopsis ve předu rozsázíš na co nejmenší trsy, tak ti rychleji pokryje celé dno ... jinak je spousta druhů co bys tam mohl přidat záleží na tobě co se ti líbí, osobně bych přidal něco rychle rostoucího když máš nádrž čerstvě založenou ;-)
hmm .. pravdupovediac si neviem predstavit tu babracku to rozoberat z tej mriezky (naktorej je to uchytene) a po kuskoch to nejak strkat/kotvit do substratu .. ale mohlo by to vyzerat zaujimavo, pouvazujem

a co sa tyka inych .. neviem ake sa mi ma pacit :) a neviem ake su vhodne .. podla toho co som doteraz cital, tak ten echinodorus je narocnejsi ako som si myslel a naviac je vraj nejake riziko pre krevetky ak ho trochu preriedim/prestriham :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:55 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: richie
Nebo co takhle Růžkatec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:54 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: richie
Když ten Lilaeopsis ve předu rozsázíš na co nejmenší trsy, tak ti rychleji pokryje celé dno ... jinak je spousta druhů co bys tam mohl přidat záleží na tobě co se ti líbí, osobně bych přidal něco rychle rostoucího když máš nádrž čerstvě založenou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:21 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: richie
Mě by se tam líbily i nejake plovoučky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:18 richie
zdravim, poprosim poradit ci a ake rastlinky este doplnit do minicka. Aktualne zatial prezivaju, ale zda sa ze pre lepsiu stabilizaciu asi nejaka este chyba. Nechcem prales a v ramci rozumnych moznosti preferujem skor minimalisticky pristup.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:53 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Fotka k příspěvku přidělal jsem ji vlascem a tak trochu tam sama drží, ale prostě to nic nedělá. Jen z toho pořád odpadávají lístky. Jinak echinodor a i něco jiného taky odpadlo:(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:48 R Muž romant [27987] Re: Losky
Je ta rostlina ke kořenu pevně přirostlá a je ten půlrok stále na stejným místě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:21 Muž Vstrom [82] - Malawi
Pohoda:) Musel jsem jít do užšího, kvůli již hotové komodě a taky kvůli váze, protože bydlíme v paneláku a akvárko stojí u nové zdi z Ytongu, místo papundeklu a navíc to není u nosné zdi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Ja pocital ten pulmetr na sirku, ale ty mas to akvarko siroke 40cm a vysoke 50cm, takze chybne jsem vzal vstupni udaje. Moje chyba, pardon ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 17:48 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Designer
Ono když to moc nepůjde, vyměním zbylé diody (9ks) taky za ty Cree XM-L a pak bych se dostal na 14000lm. JInak plocha je 0,68 m2:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 16:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
A jinak s temi 8000lm na takhle velke akvarko necekej buhvi co, osvetleni plochy akvaria pod 10000lx (mas plochu akvaria 0.85m2) neni zadny extra zazrak i kdyz rust uz by dost rostlin mohlo. Pro predstavu, slunecny letni den u nas muze udelat az 70000lx, nebo muzes najit i udaj: "32000–130000 lux - Direct sunlight".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 15:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Nejaky pekny Anubias by Ti taky udelal sluzbu, i mezi Temi tvymi Kanciky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Asi uz je opravdu toho svetla malo i na ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 14:56 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Fotka k příspěvku vypadá už půl roku takhle, pořád odpadávají listy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 13:28 R Muž romant [27987] Re: Losky
Ta hnědovka Ti neroste, protože nemá svůj klid, tedy alespoň si myslím, přecijenom máš v nádrži slušnej "provoz" kterej Tvoje osádka dokáže vytvořit, ale třeba se pletu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 13:01 Muž Vstrom [82] - Malawi
Hnědovku tam mám, ale nijak neroste a kořenů mám dostatek. Doufam, že diody z ebaye dorazí brzo. Rád bych i nějaké plovoucí a mech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 12:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Ten pisecek je bajecny pro hrabani Kanciku, ale vetsinou je moc jemny pro Echinodory. Navic se tenhle pisek prilis dobre presypa, je desne nesoudrzny...

Dej tam kus korene a soupni na nej tohle:
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus

Ryby Ti to neorvou, je to dost tuhe a roste to i pri mene svetle. A hlavne to koreni mimo pisek, takze Ti nebude vadit, jaky je. Dokaze se to rosrust na poradny trs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 20:32 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, budu předělávat osvětlení, při kterém mi všechny kytky umíraly, protože jsem asi málo svítil ledkama (asi 2500lm - 280lt vody), teď budu dávat Cree ledky s výkonem 8000lm, tak to by růst už mělo, ale problém je možná osazenstvo kančíků a akar. Doporučíte něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomiino
Ja mám 2x 8w a i tak ho mám červenozelený ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 19:57 Muž Tomiino [43] Re: romant
napr.indian red zezelena :-) jasny nejaky tipy mam tak budu dokupovat chtel bych mit v akva aspon jednou tolik co mam ted,prece jen se zlepsi podminky v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 19:56 Muž Tomiino [43] Re: vaaclav
na fotografii mas i nejaky nacervenaly druh vid?to ti jde jen takle na dennim svetle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2013 19:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomiino
Fotka k příspěvku Echinodory jsou nenáročné rostliny, porostou i bez umělého světla někde u okna, jen barevné kultivary budou trochu zelenější. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 19:50 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Mikrosorka, anubiasy, kryptokoryny, ale i ty echináče(tam bych nečekal že budou červenat), to jsou kytky pro Tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 19:05 Muž Tomiino [43] Re: Kryštof
a jak je na tom echinodorus indian red ?s narokem na svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 18:45 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomiino
nemuáseli, ja mam pri mensí watáži echináč, a nemužu rict že by se mu nedařilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 18:33 Muž Tomiino [43] Re: Kryštof
diky za tipy :-) jak je na tom microsorum pteropus ? kdyz jsem koupil echace subulatus a macrophyllus nechcipnou mi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 18:30 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomiino
egerie, ružkatec, valisnerky a jávsky mech třeba :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 18:08 Muž Tomiino [43]
Poradi mi nekdo rostliny,kterym staci osvetleni 0,2w/l ??? dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:40 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Rotala tam bude :) ale ešte niečo červené, aká je to ta alternant. mini ? Kde ju zoženiem ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 09:11 Muž kortezhugo [983] Re: oleksakk
Rotala rotundifolia je nenarocna.A farebne zeleno-cerveno-fialova. :)
To zalezi od osvetlenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2013 23:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: oleksakk
kup variantu sp."Mini" do 16ti litrů je akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2013 21:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: oleksakk
Fotka k příspěvku Do tvého 16 l akvária je to poměrně velká rostlina. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2013 21:37 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
RE: jamajcan

Nádherná fotka, krásne akvarko, rastlinky ! :-)
Nad tou alternantherou som rozmýšlal...tak neviem... :-( či ano či nie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jamajcan
moc pěkné, já mám nějaký kultivar "mini" , roste tak 10-15cm a přestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:28 jamajcan Re: grunda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
+ - jo, troška světla, trošku CO2 a roste vše ;-)


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=1351