Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 105 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 18:35 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: zeryk
Nic ve zlém, ale ty kytky nevypadají zrovna "svěže"...
To vpravo vzadu je Rotala rotundafolia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2009 16:43 zeryk Re: Sid
Fotka k příspěvku Side tvých názorů a rad si vážím. Rád se znich poučuji. Teď mě ještě napadla jedna věc. Pokud snížím intenzitu osvětlení na pravé straně, jak se to může chovat ? myslím, že zkrátím dobu třeba o 4 hodinky. Protože te potvoře se nejvíc daří pod 2 zářivka o vykonu 58w=116w??? Tyto zářivky jsou umístěny v prostřední části(dodám foto) . A přídám vice světla do kraje kde se rostlinkám daří. Zkusím to tak udělat a uvidíme,ale tvuj nazor si rad prectu,

mejte se Petr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:40 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: zeryk
...Je zajimavé ze sinice mam v pravé casti kde mam vetsi intenzitu osvetleni nez v leve. V leve se drzi sinice a tvori i zelena rasa...
Že je na více osvětlené straně akva více sinice může být právě díky vyšší intenzitě světla. Předpokládám, že jste tuto skutečnost označil jako "zajímavou" proto, že jste z mých komentářů usoudil, že přidání na intenzitě osvětlení by mělo sinicím "uškodit". (Podobně by to mohlo vypadat i se zvýšením koncentrace CO2...)
Ale takto "jednoduché" to není - i sinice mohou být vděčné za vyšší intenzitu světla, ovšem smysl tohoto počínání, (včetně např. zvýšení koncentrace CO2), má za cíl to, co jste napsal v závěru svého příspěvku = pomoci vyšším rostlinám.
Vycházím z předpokladu, že opačný postup - omezení světla - má negativní dopad především na vyšší rostliny. Sinicím až tak moc nevadí.
Souhlasím, že každé akva je jiné, ale principy, na kterých funguje, jsou stejné... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 10:02 zeryk Re: Sid
ahoj side.děkuji i mě za příjemná vysvětlení. bohužel po prodělání léčby jsem musel vyměnit 3 x po sobe vic jak 70%vody pak vycistil filtr a zacala se me tvorit jak sinice tak zelena rasa. Uz jsem chtel na 2 dnv ypnout svetlo a radeji to neudelam.Radeji pridam vice Co2 a budu pozorovat. Ja treba Co2 nevypinam na noc jede podle potreby.
Jednu dobu jsem jej zkousel vypinat na noc a ne spozoroval jsem zadnou zmenu.Je zajimavé ze sinice mam v pravé casti kde mam vetsi intenzitu osvetleni nez v leve. V leve se drzi sinice a tvori i zelena rasa. Nastesti jsem zkusil po roce zasadit Heteranteru a zacinaseji darit. u dna se tvori vice sinice ale uz 10 cm nad piskem zacina krasne zelenat coz je dobra zprava.No3 mam kolem 50 a P kolem 1 .Krmim hodne a krmit budu.Mam vice ryb a min jich nebude :-).
Co jsem chtel rict svym prispevkem ? ze na kazde akvarium je bohuzel jina rada.
me jste se vsichni moc hezky a nebojrasa zmizi.

P.S.:. jednou me poradil jeden clovicek "Udelej vse proto aby rostli rostlinky a rasa ustopi" a je to pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 00:34 Muž pancéřníček [168] Re: Jiří
A hlavně to nedá žádnou práci,kdo by se 2x denně otravoval se zapínáním a vypínáním CO2 :-) Ale je tady i dost lidí,kteří cočkujou nonstop i bez vzduchování a maj to v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 00:25 Jiří Re: pancéřníček
Vzduchování přez noc je dobrý nápad. Je to námět k přemýšlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 00:16 Muž pancéřníček [168] Re: Jiří
Já to pouštím pořád stejně,ale je pravda,že k ránu se spouští na dobu 3hodin vzduchování.Ale jak to tak sleduju,šlo by to i bez toho,ale zase na druhou stranu,rychlost kvašení je zpočátku větší,tak aby nedošlo k nějakému maléru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 00:09 Jiří Re: pancéřníček
Myslel jsem tím spíš nutnost omezovat bublání přez noc... Nebo to pouštíte pořád stejně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 00:05 Muž pancéřníček [168] Re: Jiří
Co se týče šneků,když nebudou mít pro ně příliš dobré podmínky(hlavně se jedná o překrmování ryb),tak se nikdy nepřemnoží.Spíš je pak problém si je udržet.A ampulárie jde snadno držet na uzdě,vzhledem ke způsobu kladení vajec...To záleží na tom,co si představujete pod pojmem nespolehlivé...já kvasnice používám a jsem spokojen,jen jde o to najít správný poměr ingrediencí a potřebu každého aq a pak už člověka nemůže nic překvapit :-) Jinak s dusíkem a fosforem Vám neporadím,já v životě nic takového neměřil.Nechci si z akva dělat chemickou laboratoř :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 23:39 Jiří Re: pancéřníček
O CO2 ještě popřemýšlim,sety se mi zdají zbytečně předražené a kvasnicové zase dost nespolehlivé. Možná nějaká domácí výroba... Rostliny ještě přibudou,ale dvě stě stonků to asi nebude :-) Šnekum bych se taky nebránil,ale nesmějí se moc množit.Existuje nějaký správný poměr P a N kterého bych se mohl chytit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 23:13 Muž pancéřníček [168] Re: Jří
Já bych to řešil co nejjednodušeji.Světla máte dost,tak bych nasadil umělé dodávání CO2(účinek poznáte velmi rychle),doplnil co nejvíce rychle rostoucího plevele(až se to ustálí,postupně bych je obměňoval za rostliny co nedaj tolik práce-třeba růžicové a v neposlední řadě ,jak už napsal Sid, šneky,výborní to pomocníci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 23:13 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jří
Ta tabulka je "jen" o tendencích - neříká nic v tom smyslu, že když je poměr živin takový nebo onaký, že musí dojít k bujení sinic nebo zelených řas.
Dvě rychlé rostliny není nic moc; kdyby šlo o dvě stě stonků např. Rotaly rotundifolie, to by bylo něco jiného. :-)
Dusík se dá také koupit jako samostatné hnojivo, např. ve formě KNO3, (nejběžněji používané), nebo NaNO3, NH4NO3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 23:01 Jří Re: Sid
NIKOVI jsem včera nechal vzkaz na jeho prezentaci,tak se snad ozve. O fosforu o dusičnanech byla níže zajímavá tabulka. Odsávám tu mrchu tak pět měsíců dvakrát týdně... Dvě rychlé rostliny jsem včera přidal. Asi to bude ale málo. N i P jsou kromě jiných obsaženy v různých hnojivech, fosfor se dá koupit i jako samostatné hnojivo, dusík také?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 22:37 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
Tím N a P myslím živiny dusík a fosfor. Světla máte "nemálo" a čištění a zase čištění je na sinici dobrý postup.
Co NIKO? Zkusil jste se ho zeptat, čím dostal sinice z akva? Já mohu jen v kostce shrnout, že šlo o - zvýšení koncentrace CO2, neustálé rozrušování a odsávání sinic, častá výměna vody, dosazení hromady rychle rostoucích kytek, nasazení "tlupy" ampulárií. Detaily zkuste u něj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 21:54 Jiří Re: Sid
Zatemnění pomohlo. Ale po měsíci je to tu zas. Tak už bojuju jen čištěnín a zase čištěním. A 0.6 W/L není málo ne? To N myslíte NO3 ? Zrovna chemik nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 21:47 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
Určitě se dá bojovat proti sinicím i bez přiávání CO2,např. totálním zatemněním. Ovšem co potom, až se zase odtemní?! :-)
Nebo starší literatura uvádí jako prostředek proti sinicím antibiotika.
Taky jde experimentovat se změnou poměru P a N...
Podle mých zkušeností je CO2 v součinnosti s rychle rostoucími kytkami a dostatečně silným osvětlením dobrou cestou, jak sinice nejen zlikvidovat, ale i omezit riziko jejich návratu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 21:24 Jiří Re: Sid
Zdálo se my to dost,ale byl jsem spíš rád,než abych pátral po příčině. Ještě jsem zapoměl dodat že pH po vým.vody snižuju chemií - Tetra pH minus. A dá se bojovat i bez přidávání CO ? Jen pro představu,ráno jsem odkaloval a opravdu pečlivě odsál všechnu sinici(35l)a teď už jsou zase znát zelené flíčky. Ale jen na dobře osvětlených místech sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:59 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
Budu stručný - zapomeňte na koncentraci 20mg CO2/l - je nereálná... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:50 Jiří Re: Sid
Rozumíte dobře. Takové množství jsem si vysvětloval spíš dýcháním ryb. A asi i rostlin v noci. Čím by jiným to bylo? Jedině pak nepřesným měřením. Ph měřím testem Dennerle. Je to takový "lakmusový papýrek". Ale zase je to jen porovnávání barev... A voda se samozrejmě trochu hýbe pořád,filtr jde nepřetržitě,ale hladina se už nečeří. Ve dne ani v noci. Tu rozstřik. rampu jsem sundal už když byl problém s řasou. Myslel jsem jestli problémy nejsou velkým proudem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 13:45 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
Tak znovu:
Pochopil jsem správně, že CO2 do akva nepřidáváte, protože ho máte v akva dostatek?
Což jste průběžně zjišťoval kapkovým testem od Tetry, když jste např. po ránu naměřil koncentraci 20mg CO2/l. Rozumím dobře?
A teď další otázka:
Myslíte si, že koncentrace CO2, kterou uvádíte, bylo dosaženo dýcháním rostlin nebo máte jiné vysvětlení? (Třeba rozklad organické hmoty nebo ještě něco jiného?)
Vám se v noci voda v akva nehýbe?
Čím měříte pH?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 13:28 Jiří Re: Sid
Z průběžných měření. Měl jsem kapkový test od Tetry,ale při posledním měření došel. Došel při hodnotě 15mg a ještě to chtělo kapat. Včera jsem z nouze koupil test od Sery,ten ale čísla neukazuje. Ukazuje jen barvy - hodně-OK-málo. Večer ukazoval málo, ráno už to bylo OK. Ale je to hodně orientační... A To "taková je tu voda" patřilo reakci na tvrdost.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 12:57 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
Jiří: ...ráno tam bývá tak 20mg CO2...
Sid: ...To se mi nezdá. Kde by se ho tam tolik vzalo?...
Jiří: ...je to dost, ale taková tu je voda...

A ten údaj 20ml CO2/l máte odkud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:48 Jiří Re: Sid
Ještě k tomu CO2-to vzrostlo potom,co jsem zrušil rozstřik.rampu na výtoku filtru. Teď voda pozvolna vytéká z hadice kousek pod hladinou aby to vůbec nevýřilo vodu. Myslim že to pomohlo i proti roduše. A rostliny vybírám hlavně podle teploty (27-28)a velikosti.Ostatní hodnoty jsem moc nesledoval sad Ale před chvílí jsem měřil pražskou vodu,je měkčí tak jí budu vozit z práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 20:01 Malinovka Re: Jiří
myslím si že mášpomali rastuce rastliny a vela odpadu aj ked ich tam máš dosť rastlín tak rastlina nevie z užitkovať lebo máš tvrdú vodu vidno to na kryptocorinoch skús zohnať makú vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:36 Muž kortezhugo [983] Re: Jiří
...iste ze :-) - ale v tom pripade sa treba prisposobit...- bud upravit vodu alebo pouzit rastliny na "tvrdu vodu" - napr.Vallisnerie -"musia rast krasne"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:28 Jiří Re: kortezhugo
Je to dost,ale taková tu je voda. Odčas jsem jí "ředil" destilkou,už to ale nedělám a k osmóze jsem se ještě nepřemluvil. Může to mít vliv na rostliny a řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:26 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
CO2 je v takovém případě "základ" - vyšším kytkám pomáhá, sinice spíš obtěžuje.
...ráno tam bývá tak 20mg CO2...
To se mi nezdá. :-O Kde by se ho tam tolik vzalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:16 Muž kortezhugo [983] Re: Jiří
"GH-16"??? - to je pomerne dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:08 Jiří Re: Sid
CO2 jsem nezkoušel,ráno tam bývá tak 20mg,pak to klesá, tak mi to přišlo zbytečné(podle všech příruček).Tvrdší voda(GH-16) na to asi vliv nemá,že? Zítra zkusím "kolegu" najít. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:58 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
Zkuste kontaktovat kolegu NIKO - před nedávnem jsme u něj řešili něco podobného a už je to pryč. :-)
CO2 jste zkoušel?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:55 Jiří Re: Sid
Fotka k příspěvku Reflektory mám na všech třech trubicích. A rostlin je většina Hygrophila corymbosa,jedna Microsorum pteropus,dva lotosy a pár Cryptocoryn.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:39 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: jiří
Jaké rostliny máte v akva?
Můžete udělat foto celého akva?
Máte v osvětlení reflektory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:31 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: jiří
Brutus není špatné hnojivo. Není ani nejlepší, ale špatné není. Já použivám bivoje ke kořenům jenom a jinak nehnojím a je to ok. Ale je možné, že to dělá ta jednorázová dávka jednou v týdnu jak Vám tu napsali ostatní. Rostliny to nestačí spotřebovat holt no. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:57 jiří Re: Sid
Hnojim, protože se snažim podpořit rostliny.Higrophily a Lotosy po něm přibývaji,ikdyž od spoda někdy opadávaji. Dávky jsem i snižoval, zkusim tedy vynechat úplně. Brutus od Rataje je špatný? Hnojiv je taková nabídka,že je těžké se v nich orientovat...Radíte i méně světla,myslíte tím intenzitu nebo dobu svícení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 16:19 Muž ondra [175] - ŽivorodkyRe: Jiří
Nehnojit, zkusit míň krmit a méně světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:28 Muž Sid [6767] - RostlinyRe: Jiří
Kde strádají rostlinky, tam je místo pro řasy... Zvlášť, když ještě lijete do vody hnojivo neznámého složení...
Píšete, že se rostlinám daří; podle té živořící kryptokoryny a vysoké koncentrace NO3 to tak nevypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:22 Muž pancéřníček [168] Re: Jiří
Já bych viděl jako možnou příčinu těch 15ml Brutusu jednou týdně.Buď bych tu dávku rozložil na každý den,aby ji rostliny stihly zpracovat a nebo bych radši nehnojil vůbec a vidělo by se co se bude dít,zda to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:02 Jiří Re: voťa87
Fosforu mám 0,5 mg ,hnojim Brutusem od Rataje 15ml jednou týdně. Zkrátit světlo jsem zkoušel,ale po chvíli to bylo stejné,před měsícem jsem naopak přidal třetí zářivku (opadávali spodní listy). Jediné co my pomohlo byla tma, ale po měsíci je problém zpět. A ty bublinky jdou každý večer,dukud není řasa na listech,ne jen po odkalení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:10 kajo Re: Jiří
Bublinky po vymene vody su skoro vzdy. To je nadbytok kisliku. Asi no3 neni v poriadku s P. Tu je tabulka. preštuduj si to pmdd.mrp-cz.com/… tu je tabulka v pomeru 1:16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:09 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Jiří
Zkoušel jste zkrátit dobu osvětlení?Popřípadně hnojíte rostliny a čím?Jediná možnost, která mne napadá je možný nepoměr mezi dusičnany a fosforem ve vodě...V případě vyšší hladiny fosforu se pak může vytvářet sinice-příčina velmi diskutovaná, ale v mém případě ověřená... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:04 Lin Re: Jiří
ahoj, nejsem profík, ale zelenou řasu zlikvidovala tma. třeba ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 20:55 Jiří – Sinice a roducha, stále se vracejí
Fotka k příspěvku Ahoj,vím že už to bylo aspoň stokrát probírané,ale žádná rada nezabírá,nabo to dělám blbě. Posledních půl roku se mi v Akva vrací sinice,momentálně i s novou hnědou řasou.Akva je staré dva roky,má 100l vody,světla- 0,6W/L (1*840 2*830)11hod denně,filtr venkovní asi tak 130l/hod, pH-6,5 a NO3-do 40mg ,teplota-27 a ryby 3*terčovec,6*sumec průsvitný a 1 ancistrus. Odkaluji jednou (někdy dvakrát)týdně,podle řas a NO3. Rostlinám se daří dobře,po vyčištění dokonce krásně pouštějí bublinky,než na ně padne řasa. Zkoušel jsem proti řase snad vše,ale bez delšího úspěchu sad Budu vděčný za každou vaší radu a zkušenost.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:11 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já bych tipla řasu..ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:14 Muž Hanzi [15] – Re: Johan
Tak jo nechám to žít svým vlastním životem.Aspoň uvidím jak se to bude vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 20:25 Muž Johan [4958] - Rostliny – Re: grizly
Takovýchto "věcí" na kořenech mám. Aspoň to v akváriu trošku žije i vlastním životem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:37 Muž grizly [146] – Re: Hanzi
Tak to odstran a uvidis, jestli ti vyrustaji koreny nebo je to plisen. Taky by me to zajimalo, tak napis co to bylo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:04 Muž Hanzi [15] – Re: Hanzi
Dobrý den, tak nikdo neví co to je? Roste jen na kořenu na jednom místě na rostlinách to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 18:58 Muž DavidDizzer [26] – Re: GP
vypadá to aji jako plíseň nějaká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 18:58 GP – Re: Hanzi
nekoreni ten koren jeste? ;-)
spis nejaka houba ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 15:28 Muž Hanzi [15] – Re: Hanzi
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [105] ...... 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 122077x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020?od=5201