Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 09:40 Muž souky [617] - Rostliny
Upřímně, já bych s tím světlem až tak nebláznil (ale klidně potom můžete přidat), pmdd bych vynechal úplně, cočko jen tak decentně, a hlavně měnil týdně třetinu vody a co nejčastěji znepříjemňoval sinici život odsáváním. Důsledně bych odstraňoval zbytky rostlin a podobně, na fotkách jsem sice nic takového nenašel, ale kdo by se tím chlubil. V místě výskytu té sinice bych párkrát za sebou (po cca týdnu) hloubkově odkalil, přišlo mi že tam vidím celkem dost detritu. A nasadil bych pyskořky, ty se hodí snad v každém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 08:17 kamimira Re: j0hny
J0hny, kořen asi můžeme úplně vypustit. ten byl 3 roky v předešlém akva. Rostlinky jsou z Aqua Daho. Čím by měl vznikat při jejich zasazení dusík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 08:10 kamimira
Díky Romanovi a Hadas, že se do toho takhle "obuli". Zkusím objasnit pár věcí, především pro HaDas, protože Roman už toho ví podstatně víc. Vstupní NO3 z vodovodu mám 30 mg/litr (Praha). Proudění v celém objemu akva je zaručeno rozstřikovací rampou po celé zadní stěně, směrem k přední, v mírném úhlu do hladiny (lehké čeření), proudění prokazatelně funguje, vytvořený "vír" je vidět - unáší drobné částečky. CO2 je dodáváno od začátku ve víceméně minimální dávce - 30 bublin/minutu. Rozpouštění CO2 v originál vnějším reaktoru(www.aquascape.cz/…) funguje podle mého názoru dokonale (reaktor připojen na vývod z filtru k rozstřikovací rampě) - nejsou patrné žádné "volné" bublinky" CO2, které by z rampy vycházely. Předpokládám, že je to dostatečný důkaz, pokud ne, oopravte mě. Co se týká úmrtí razbor, nejsem si jistý přidušením. V podstatě jsem zjevnou příčinu nezjistil, ale otravu CO2 bych téměř s jistotou vyloučil. Co se týká množství světla, pokusím se k 76W nových T8 (830 + 840) nacpat ještě jednu T5, ale zatím nevím, jak ji do krytu dostanu. Dávkování PMDD (složení jsem vypisoval výše) je doporučené výrobcem, není přehnané. Doufám, že jsem v kostce odpověděl na základní parametry a dotazy, ale ptejte se dál, klidně i do SZ. Díky za rady a postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 04:03 Muž j0hny [86]
Priznam sa ze som uplne detailne necital poslednych +- 10 prispevkov...
Az nahodi nove trubice ktore planuje, tych 0,33W/L bude stacit (zatial :-D )
Nejak som prehliadol ze sa slo na to trochu zhurta, 6 tyzdnov je fakt kratka doba na velke zmeny (resp. velmi dlha, najlepsie to...vsetko co sa da a je NEVYHNUTNE... treba riesit na zaciatku).
Rampa po celej dlzke vzadu a nasavanie predpokladam niekde v rohu je trosku nerovnomerne, ale zas tak vadit by to nemalo. NO3 50mg/L neni zas tak neobvykla hodnota, niekto ma taku vodu uz "vstupnu" a akvarko funguje. Pre pitnu vodu je to limit, ale nekomercne dodavky vody su uplne mimo limitov.
Ak boli nasadene nove rastlinky predavane v inej forme (nad vodou) mohol vznikat dusik aj v inej forme, ale to by sa skor, predpokladam, objavila riasa.
Cistit filter inym sposobom nez vymenou predfiltra/vaty v zaciatkoch povazujem za trufale. Sam sice periem bioakvacit kazdych 5-6 tyzdnov "vo vlastnej stave" vyzmykanej z molitanu ale na akvarko nemam tolko casu a pravidelne je cely zasr... slusnym objemom bordelu.
Pokracoval by som teda pravidelnym odkalovanim a riesil to svetlo. Ked je tam koren a neni problem ho na cas vybrat, dotoho (zvlast mangrove a ine specialitky za 3 koruny). Osobne take korene povazujem za dalsiu neunosnu zataz pre akvarko v zabehu - ak nieje dost zabehnute a koren malo vyluhovany.
Hodil by sa presnejsi test "dusika" a "fosforu".
Z vlastnych skusenosti: sinica sa mi objavila v takmer stojatej vode kde je nedostatocne prudenie, vela zivin hlavne vo forme neodkaleneho zapadnuteho bordelu a vyluhov v jemnom svetlom substrate pri neprimeranom osvetleni.
Prosim brat s rezervou, niesom recnik ani specialista na sinice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 01:08 Muž Miso [470] Re: HaDaS
uff , na to sa budem musiet vyspat :-)
ja len tvrdim co mam odskusane.
...pozri, filtraciu ma vyriesenu dobre, ja som len radil vycistit to aby sa tam neuvolnovali pripadne skodlive latky. svetlo nech ma ake chce ale musi tomu prisposobit ziviny a dodavat ich stabilne a to palti aj pre CO2. ak toto spravy staci sa mu ich iba zbavit zatemnenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 00:56 HaDaS Re: Miso
Zdroj : cs.wikipedia.org/… ... doporučuji přečíst.

Fotosyntetická schopnost sinic je v mnoha ohledech poměrně flexibilní. Konkrétním příkladem je chromatická adaptace probíhající ve ztížených světelných podmínkách. Jedná se o jev, při němž se na fykobilizomech upravuje počet fykocyaninových a fykoerytrinových jednotek a tím se posouvá spektrum využitelného světla. Pokusy bylo dokázáno, že buňka je schopna změnit svou barvu od ocelově šedé přes různé stupně zelené po červenavou. Druhým příkladem přizpůsobivosti je schopnost přejít v anaerobním prostředí s množstvím sirovodíku na anaerobní fotosyntézu, při níž je jako donor elektronů užíván místo vody právě sirovodík.[4]
...
Sinice se vyskytují v širokém spektru různých prostředí: v sladkých i slaných vodách (plankton), na povrchu půdy a v tenké vrstvě pod ní, na skalách (například vápencových) i uvnitř jeskyní, ale nápadná je schopnost sinic osídlovat různá extrémní prostředí, která jsou pro jiné skupiny organismů nehostinná, a z tohoto důvodu v nich sinice také často zcela dominují.[26] Sinice jsou například velmi často primárními kolonizátory dosud neosídlených skal či nově vzniklých půd.[27] Byly zaznamenány termofilní sinice rodu Synechococcus, žijící v termálních pramenech v teplotě až 73 °C. Ve špatných světelných a nutričních podmínkách je schopna žít řada sinic podílejících se na tvorbě mořského pikoplanktonu. Tzv. halofilní druhy jsou schopné odolávat vysokým koncentracím soli v okolní vodě, například v Mrtvém moři. Alkalofilní zástupci dokáží žít i ve velmi zásaditém prostředí, při pH 13,5 žije sinice rodu Leptolyngbya (zřejmě nejvyšší zjištěná hodnota pH, v níž byl objeven život). V suchozemském prostředí úspěšně vzdorují vyschnutí tzv. xerofilní sinice: v poušti Negev se vyskytují sinice v drobných dutinkách v půdě, kde se nachází stopové množství vody. V polárních oblastech jsou sinice velmi důležitou složkou zdejšího koloběhu živin, kolonizují například dna antarktických jezer a ledovou krustu v Grónsku.[26][4] Některé další sinice osídlují póry uvnitř kamenů.[10]

Třeba jsem měl pech na tu odolnější potvůrku :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 00:45 Muž Miso [470] Re: HaDaS
suhlasim s tebou ohladne vstahu svetla a zivin, preto chcem vediet kolko tam tych zivin je. o umierani ryb tu zatial rec nebola ;)
PS: inak ja neverim ze ak zatemnis akva na 11dni (ale dokladne), moze tam sinece prezit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 00:24 HaDaS Re: Miso
No vidíš, je to případ od případu. Měl jsem zastíněno na 11 dní, sinice se krásně šířila dál. Rostlinky to ale taky přežily. Sice byly takové chudší, ale "nezabilo" je to.
To co píšeš o hnojivu v souvislosti s rostlinkami, že by měly spotřebovávat i NO3 když jsou dopovány PMDD bez KNO3, je logické, ale pouze tehdy, když k tomu mají dostatek světla ... fotosyntéza ;-) . Prostě rostlinky nemají potřebu zpracovávat živiny, když nemají dostatek světla. Když se podíváš do záznamů kamimira, tak objevíš, že musel snížit dodávky CO2, protože přidusil rybky. To je to, o čem píši. Proč by rostlinky braly CO2 a navíc dodávány živiny, když mají málo světla (pomalejší fotosyntetická reakce) ;-) . Zvýšené NO3 může být klidně zapříčiněné častými úmrtími rybek. Podle dat by to odpovídalo. Rybky přestaly chcípat, NO3 se snížilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:56 Muž Miso [470]
na 14 dni je vela, to ovplyvni uz aj rastliny co moze mat nasledny negativny vliv. mne stacilo 5dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:52 Muž Miso [470]
co je to 4,5mll jednorazovo? ja som mal pH 6,9 a mal som sinice. podla mna je problem v zivinach preto sa pytam na to PMDD a testy NO3 a PO4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:41 R Muž romant [28001] Re: HaDaS
Já, jakožto stará konzerva se kloním nejvíce k tomu doporučení té bezzásahové zóny, alespoň po nějakou dobu. Souhlasím i s ostatním co jsi doporučil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:39 HaDaS Re: romant
Tak, tak. Zastíníš na 14 dní, pak zažehneš světlo a sinice může být v tu ránu zpět. Toto, řekl bych, funguje pouze tehdy, je-li sinice zavlečena jednorázově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:36 HaDaS Re: Miso
Vím že jste tu zkušenější než já, ale můj návrh je následující. Snížit pH pomocí efektivního dávkování CO2. Nastavit rampu tak, aby došlo k proudění v celém akva - třeba to tak je, ale podle obrázků to nepoznám. Aby toto dávkování mělo význam, tak bych přidal na světlu tak o 20 W. Protože se nyní PMDD nedávkuje, tak bych to zatím tak nechal.
Nebo nedělat vůbec nic a nechat akva v klidu alespoň 14 dní bez zásahu.
Je to pouze návrh, ale jediné co se mi proti sinici osvědčilo, bylo snížení pH a efektivnější proudění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:30 R Muž romant [28001] Re: Miso
4,5 mll PMDD je do akva dodáváno, teď jednorázově, ale bylo to častěji. Jinak to zatemnění asi i pomůže, ale je velmi těžko odhadovatelný na jak dlouho, obvykle se tím řeší následky, ale ne příčina výskytu těch sinic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:26 Muž Miso [470]
ja uz asi vynechavam :), vid. moj dotaz na vymenu vody stydim . ale co je tych 4,5ml? prudenie vody nieje upne zle, to slabe svetlo by som ako pricinu nevidel, tych ryb tam nieje zas az tak vela. problem musi byt niekde inde. aj ked je mozne ze, ak to akva zatemny na par dni sinice sa uz neobjavia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:23 HaDaS Re: romant
Protože, mi to přijde při takovémto osvětlení vždy nad rámec.
Potom jsem zaznamenal přeléčení Exitem a Eshou a v neposlední řadě umělé zvedání pH a KH nějakým přípravkem od Sery ... proč když bylo pH okolo 7,5?
Hlavní problém vidím v tom prvním co uvádím, ale zároveň s Tebou plně souhlasím s tím, že to má kolega jak na houpačce. Docela divočina. Chemie, změna světla, hnojení ano, hnojení ne, úprava rampy, úmrtí rybek a kdo ví co ještě ? Snad nic.
Opravdu by to chtělo méně zásahů a více trpělivosti. A rozmyslet se jak bude akva provozováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:04 R Muž romant [28001] Re: HaDaS
Proč myslíš, že je to nálož těch živin, který tam jsou dodávaný? Já bych spíš viděl problém v nepravidelnosti a tzv. střídání taktiky. Jinak 4,5 mll i kdyby bylo dodávaný denně mě na takto velký akvárium příjde na spodní hranici. S tím CO2 můžeš mít pravdu, na efektivním rozpouštění velmi záleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 22:55 HaDaS Re: romant
Ano, žádné tam uměle nedodává, to máš pravdu. Ale počet ryb, i když to nejsou žádná prasátka, který tam je, taky něco vyprodukuje. V měsíc a půl starém akva. Dodává CO2, asi ne příliš efektivně. pH by bylo o něco nižší. Dodává další látky pomocí PMDD. Má slabé osvětlení. Kraje nejsou takřka osvětleny. Prostě ty rostliny nemají šanci takovou nálož vstřebat.

Pro kamimira : Jinak velice pěkné akvárium palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 22:44 R Muž romant [28001] Re: HaDaS
Ty dusičnany, si myslím, tam ale nejsou dodávaný tím PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 22:39 HaDaS Re: romant
Romane, největší problém v tomto případě bude prozaický. 0,33 W na 1 litr vody a do toho přidat PMDD. A ještě v nezaběhnutém akváriu. Z toho mi jednoznačně vyplývá jednoduchá rovnice : "Málo světla + hodně živin (proto tak vysoké dusičnany) = sinice (divím se, že se ještě nerozjela nějaká řasa)".
Nic víc bych v tom nehledal. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 21:43 Muž Miso [470] Re: romant
jasne, nemal som na mysli cely filter, len vymenit filtracnu vatu a preprat molitan v predfiltry. moja chyba. mam ten isty filter a takto prebieha moje cistenie 1x za mesiac ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 21:31 R Muž romant [28001] Re: Miso
Radit někomu po 6 nedělích provozu akvárka, aby vyčistil filtr, to mě příjde jako špatná rada. Ten filtr se teprve stihnul jakž takž zajet a tím vyčištěním by se zbytečně znovu podrážela jeho činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 21:19 Muž Miso [470] – Re: kamimira
kamimira napsal: Nízké dusičnany? Sice měřím jen orientačním JBL (5v1) ale lezly mi k 50, tak jsem přestal dodávat PMDD (33 g MgSO4.7H2O + 20 g K2SO4 + 9,6 g plantex CSM+B). Úroveň NO3 se po tomto snížila.

To sa mi nezda, sak si tam NO3 ani nepridaval a 50mg/l je fakt dost, ten test podla mna nemera dobe. malo by to byt prave naopak. ked podporis rastliny tym tvojim PMDD tak by mal vzrast aj ich dopit po NO3. ak sa ti nechce investovat do kvapkovych testov popros niekoho nech ti ich pozicia. dolezite je odmerat NO3 a PO4. ako casto odkalujes, menis vodu a kolko, aku mas vstupnu vodu? vycisti ten filter a skus precitat temu sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:30 kamimira Re: j0hny
Mám pocit, že po tom, co jsem přestal dodávat PMDD, tak se "rozjíždí" mnohem více. Odkalování 1x týdně spolu s výměnou 1/4-1/3 vody, filtr neškrtím, rozstřikovací rampa po celé délce zadní stěny směrována pod malým úhlem do hladiny. Zatím nepozoruju úbytek výkonu filtru, takže od založení (6.11.2011) jsem ho nečistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:30 R Muž romant [28001] Re: kamimira
Ano. Kdy se začla ukazovat? Po tom snížení dávek, nebo i před tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:27 kamimira Re: romant
Ahoj Romane. Co konkrétně myslíš, že se "houpe"? Ty dusičnany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:26 Muž j0hny [86]
A sinica po odobrati dusika ustupuje ? alebo nastupuje ? jak casto odkalujes dno a jak mas nastaveny filter ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:19 R Muž romant [28001] Re: kamimira
Moc se Ti to houpe, snaž se držet nějakou postějnělou hodnotu. Skokový změny nejsou moc dobrý a to akvárko je ještě mladý, takže je na jakoukoliv zněmu citlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:16 kamimira
Johane, děkuju za první rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:12 kamimira Re: Johan
Nízké dusičnany? Sice měřím jen orientačním JBL (5v1) ale lezly mi k 50, tak jsem přestal dodávat PMDD (33 g MgSO4.7H2O + 20 g K2SO4 + 9,6 g plantex CSM+B). Úroveň NO3 se po tomto snížila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:30 Muž j0hny [86]
Jake pmdd pouzivas ? Johan radi dobre... skontroluj si to a dobre porozmyslaj nez zacnes nieco menit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:17 Muž j0hny [86]
Hlavne pomaly a trpezlivo, ked zacnes hned vsetko menit, rastlinky z toho moc nadsene nebudu. Zacni osvetlenim, nastuduj si vlakno o sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:42 Muž Johan [4950] - RostlinyRe: kamimira
Je to Oscillatoria (sinice), více např. zde: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
Právě naopak. Máte spíš nízkou hodnotu NO3 a snižoval bych hodnotu fosforečnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:34 kamimira
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:32 kamimira – zelený "koberec"
Fotka k příspěvku Ahoj. Můžu poprosit o radu. Ve víceméně novém akva se mi postupem času na dně utváří jakýsi zelený povlak, postupně přešel i na přední sklo - viz foto. Chystám se na výměnu osvětlení, trubice již nakoupeny, staré glo jdou ven, dávám 830+840 (dle rady zde na foru posupná výměna). PMDD jsem postupně vysadil, zkouším tím srazit NO3. CO2 dávám. pH cca 7,3. Po odebrání štěrku "napadeného" zeleným povlakem se za pár hodin utvořil nový. Budu vděčný za jakoukoli dobrou radu i názor. Díky Míra.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 16:00 Muž zordix [37]
Šoupnul jsem do akva další nitrifikační bakterie, odebral zvadlé listy, pohnojil a ohulil CO2. Zatím nevypadá, že by se ta věc rozrůstala. O změně budu informovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:21 Muž Sid [6685] - RostlinyRe: deli
...Mám tam nasadiť krevetky?
Ideálně - okružáky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:18 Muž Sid [6685] - RostlinyRe: HaDaS
Na tuto (IMO) sinici mám osvědčený recept! :-) V podstatě je nutné postupovat stejně, jako při likvidaci jiných "vetřelců" ze stejné kategorie - zlepšit podmínky pro vyšší rostliny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 10:04 HaDaS Re: zordix
Počkej na Sida, ale myslím, že se opět trefil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 09:34 Muž deli [0] – Biela riasa/pleseň na hemianthus cuba
Fotka k příspěvku Čaute. V prílohe prikladám fotku môjho problému. Je ním nejaká biela riasa, pleseň... alebo neviem čo.

Akvárium je v zábehu týždeň, jedná sa o čistý objem +- 50 litrov, svietím tam 2x20W, pridávam CO2 a hnojím EI. Na dne je ADA Amazonia, pH by malo byť okolo 6.6, teplota 24.

Asi po 4 dňoch od založenia sa mi na všetkých kúskoch hemianthusu cuba objavila biela riasa/pleseň. Neviete mi prosím vás povedať o čo ide? Mám sa toho obávať, alebo to časom zmizne, keď sa akva zabehne? Mám tam nasadiť krevetky?

Tento biely sajrajt zároveň postihol všetky gumové prísavky v akva, a totálne zasvinil hadice do filtra - všetko som dôkladne vyčistil a bielé chumáče som sa z rastlín snažil odstrániť, ale nešlo to úplne všetko.

V predchádzajucom akva som mal tento problém na koreni - odtiaľ to išlo v pohode odstrániť, lenže z rastlín to tak nejde. Ostatné rastliny v akva sú v pohode.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 08:24 Muž zordix [37]
Ty vlákna jdou odstranit, ale ten koberec nevím. Když na to sáhnu, je to slizké. Ale splácnu to, takže nevím, jestli jsem to odstranil.
Na těch stránkách je to napsané velmi poučně. Pokud řasu způsobí amoniak= uhnívající kytky, mají pravdu. Ze začátku jsem přihnojoval- kytky jakž takž rostly. Pak jsem si řekl, že bych mohl ubrat. Ale osvětlení zůstalo. Listy začínají měnit barvu a objevilo se tohle. Filtr není zajetý, jenom dno jsem propláchl bakteriemi.
Tak teď nevím, co je lepší. Řasa, nebo sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 23:55 HaDaS Re: prasan
A nebo nehnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:38 Muž Sid [6685] - Rostliny – Re: zordix
...Je to tedy řasa, nebo sinice?
A co to teda zkusit promnout mezi prsty a pak napsat, jestli to šlo z listů dolů?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 19:45 -
Riasa.Ak veľa hnojíš tak musíš ísť hor aj s osvetlením a podľa toho pridávať aj CO2.Ak je málo svetla tak rastlinky ponúkané bohatstvo vo forme hnojenia nemôžu spotrebovať a to môže byť jedna z príčin prosperujúcej riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 19:41 Muž zordix [37] Re: prasan
Není to OT. Při hledání jsem na onu stránku taky narazil. Vypadá to jako "Vláknitá řasa", ale chci si být 100% jistý.
Zrovna ta, co má malé lístečky není emerzní. Je to vytáhnuté z jiného akva a porostla už 10 cm. Ta druhá je koupená později. Rostliny jsou prakticky ujmuté, vyhánějí kořeny a viditelně rostou.
Dle těch stránek málo hnojím a hodně svítím.

Je to tedy řasa, nebo sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:53 - – Re:Johan
Odkaz je už notoricky,tak aký je problém si zistiť aká je to riasa a potom si o nej aj niečo naštudovať.Ak poznám riasu tak sa viem proti nej aj brániť.Ešte keby sa tak chcelo,že.Aspoň,že mi vieš dať palec dole za off topic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:44 Muž Sid [6685] - RostlinyRe: zordix
Zkuste to zlehka promnout mezi prsty, jestli to jde z listů setřít. (Samozřejmě - nemyslím dokonale setřít! :-))
Připomíná mi to sinici. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:21 Muž Johan [4950] - RostlinyRe: zordix
To sou ještě emersní listy, že? S hnojením počkejte až budou rostliny ujmuté a vyměňujte jen vodu.
Je to nějaká zelená řasa a jelikož je akvárium založené určitě jen chvíli, tak zatím není důvod k panice.
Ale jen hádám, protože o vašem akva nic nevím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   17.12.2011 18:00 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:48 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku A poslední. Vybíral jsem kytky, na kterých je to nejvíce vidět.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121513x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020?od=4401