Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 08:59 Marek128 – Lapání po dechu a následný úhyn
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj, po nákupu nových rybiček na burze začali některé rybičky lapat po dechu a hynout. Do té doby akvárium v provuzu dva roky bez potíží. Podrobnosti níže.
Akvárium: 300l, filtrace Eheim profesionel 4+. Vzduchování ne. CO2 ne. Topení eheim 200w. Teplota vody 26st.
Rostliny - viz. foto (neznám všechny názvy).
Původní skladba ryb: Skalára amazonská 4x, parmička čtyřpruhá 10x, neonka červená 21x, pancéřníček kropenatý 2x, acistrus 2x.
Nově pořízené ryby: U 1. chovatele 4x mřenka nádherná a 2x sevelie, u 2. chovatele 5x parmička mechová.
Ryby od 1. chovatele bez potíží. Jedna parmička mechová od 2. chovatele začíná po 2 dnech lapat po dechu (hlavně pod výtokem vody z filtru). Druhý den hyne. Další den stejným způsobem lapá po dechu 1. neonka do druhého dne hyne. Další den to stejné druhá neonka. Následuje parmička čtyřpruhá a nyní lapá po dechu další neonka. Parmičky až do smrti přijímaly potravu, neonky ne. Přiložené foto je poslední neonka a 2. uhynulá parmička. Po vysazení ryb inhned aplikován multi-mecal 1/2 dávky pro prevenci. Po 5 dnech výměna cca 30% vody a opět 1/2 preventivní dávky multi-medicalu.
Včera měřeno pH a NO3 kapkovými testy Sera. ph 7,0-7,5 NO3 25mg/l-50mg/l.
Nevíte někdo prosím, co to může být za chorobu? Popř. jiný důvod takového úhynu? Napadl mě nedostatek O2, ale to by lapaly po dechu všechny ryby a ne jedna po druhé. Mohou to být žábrohlísti? Ryby se ale neotírají o dekorace a nepozoruji na nich sliz. Na ostatních rybách žádné příznaky nepozoruji. Děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 12:50 Muž _ucx_ [878] - Symphysodon + CorydorasRe: Terry_kom
Standardní odpověď č. 1 -- založ si někde prezentaci, na základě tebou poskytnutých informací by to bylo jen věštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 12:39 Terry_kom - Symphysodon + Corydoras – Vymírání rybyček a jejich nemoci
Dobrý den, prosím o radu.
Už pár měsíců mám zajeté akvárium a nebyli žádné problémy.
Asi před měsícem a půl se u obou rybiček druhu Molla, objevili boláky, velké boule a odchlipování šupin. Ve zverimexu mi doporučili antibiotika, které jsem okamžitě vzala a začala s léčbou. Léčba byla úspěšná, dokud se to nezačalo objevovat znova a nechytl to skalár, který měl po těle bílé čáry, bílé oko (vypadlao to jako slepota) a během dne se mu začali rozpadat šupiny. Okamžitě jsem se všech tří zbavila a hned další den (20.9) mi umřela další rybyčka (Parmička).
I přesto že jsem nechtěla měnit vodu, jelikož mam v porodničce dvě miminka, jsem vodu vyměnila. Avšak dnes (22.9) dvě ryby mají na ploutvích jakési malé bílé tečky a jedna Molla je má též. Bojím se aby mi nevymřelo celé akvárium. Nevíte co mam dělat? dnes to vypadá že přijdu i o druhou Parmičku a celé akvárium mi přijde divné.
Děkuji za případné odpovědi..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2019 21:57 Muž Wanderer [1905] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Mourek
Ono záleží, v jaké jsou nádrži a podmínkách. Tyhle ryby produkují docela dost odpadu a tipnul bych si, že dorostou, akvárium nestíhá a tak začnou hynout. Ale taky to může být desítky jiných důvodů, z tohohle minima informací se to dá těžko určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 19:36 Mourek - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Již několikrát se mi vylíhly ancitrusy a neměl jsem žádný problém s úhynem až do doby jejich půl roku stáří to potom začali hynout Jeden po druhém nemůžu přijít na to v čem je problém. Týká se to každé snůšky. Budu vděčný za každou radu děkuji předem.8

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 20:29 Žena lenkalor [560] Re: Pavel P.
Není na tom nic nenormálního, že si neonky přilepší bílkovinou. Pro ně to prostě bude maso. Živé nebo mražené taky žerou. Předsudky nemají.
Druhá věc je, kdyby ta umrlá zašla na něco infekčního, nebo parazitárního. V tom případě bych ji nenechávala v akváriu do stavu, kdy ji mohou sežrat i neonky. To znamená tak 2-3 dny, podle teploty vody. Jinak, tetrovité ryby mají poměrně viditelné zuby, nejsou to žádná neviňátka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 20:00 Žena Dinecek [46] Re: Smetany
Vápenec nemám, je tam dragon stone. Žádný jiný kámen tam není. Filtr je od Juwelu-poskladané náplně s různou pórovitostí. Pak je tam Cirax a Phorax. Jsou tam od založení akvária. Vždy jsem je jen propláchla při údržbě vodou z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 18:52 Muž Smetany [1220] Re: zervajs
Ano organické látky se podílejí na zhoršování kvality vody největší měrou. Ať už sami o sobě nebo produkty které z nich vznikají mikrobiologickou aktivitou. Ale není to vždy jediný faktor. Jako další mě například napadá rozpouštění vápence. Nebo jiných nevhodných látek. Zažil jsem kamaráda který připevnil vnitřní filtr měděným drátem a skoro dva roky to nevadilo protože poctivě měnil vodu až když výměnu vynechal zabil celé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 17:40 Žena Dinecek [46] Re: zervajs
Neritiny vídám. Okružáci jsou v pohodě. Levatky tam také nějaké jsou, i když méně. U Neritiny jsem viděla i stopy po vajíčcích na ulitě - tedy podle toho, co jsem vyčetla to byla vajíčka.

CO2 už nepouštím. A vodu už dávám novou pouze několik dní odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 17:18 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: Smetany
ok.vím kam tím míříš, a souhlasím. ano
To co mi vrtá hlavou ( protichůdné) co kromě nahromaděných organických látek je na staré vodě "špatné" ?(tvůj příměr sedí na organické látky)
Biologická rovnováha funguje ,rostliny rostou, mikrobi žijou a ryby jsou spokojené.
vsuvka: na chemismus vody ( ten skokový) jsou náchylnější šneci, krevety, a mikrobi.
Dinecek o nich ( šnecích které má) nepsal.
Když víme co voda obsahuje, můžeme věci nazývat jejími jmény, tedy při zhoupnutí PH směrem nahoru k zásadě máme přebytek hydroxylových iontů...
(Kdo pouští CO2 až ráno, skokům se nevyhne)

Jakým způsobem Dinecek měnil vodu,nevím, psal o přípravku seachem ,že nepomohl při výměně vody ( jak jej dávkoval ?)
To by znamenalo( mohlo znamenat) ,že voda byla v pořádku ( seachem jiným funguje ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2019 17:17 Žena Dinecek [46] Re: silviebaris
Všem moc moc děkuji za rady! Moc si toho vážím, že investujeme čas a zabýváte se tím. Udělám to, jak jste napsali. Po troškách budu měnit vodu. Rybky přidám až mi aspoň měsíc s nastoleným režimem nic nepojde. Úmrtí rybek beru moc vážně a je mi to strašně líto. Nechci mít z akvária hrobku pro rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 16:18 Pavel P. – Rada
Zdravím všechny. Rád bych věděl, jestli můžou být Neonky kanibalové. Přesto že je krmím, když jedna umřela, tak úplně snědly její tělo. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 16:10 Žena silviebaris [1464] Re: vlka
Asi jo,ale nejpve je potřeba zjistit,proč hynou,a už to řeší od července...Nové bych nekupovala,dokud se to neustalí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 16:01 Muž vlka [1637] Re: silviebaris
8 nebo kolik má rybiček je podle mě žalostně málo. Třeba Vrčivka má psaný obtížný chov. Já osobně vůbec ničím nehnojím, tak si myslím, že detrit z rybiček je důležitý. Rostlinky zřejmě valí vinou céóčka, ale proč zdechají rybičky? Prostě mě napadlo to prubnout. Možná postačí neměnit vodu tak často a v takovém množství? Nebo použít RO na novou vodu? 29.7. použila nitěnky a pak začaly zdechat rybičky, třeba si vodu přiotrávila? A Platinum Soil, to je obrovské množství organických látek, které se v prvním měsíci rozkládají. Nevím, jen jsem pisnul co mě v první chvíli napadlo a vycházel jsem z mého AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 15:48 Muž Smetany [1220] Re: zervajs
Máš tam dvě protichůdné myšlenky tak nevím na kterou reagovat ale pokusím se... Budu brát v úvahu že akvárium není ideální biotop a podmínky v něm se pomalu zhoršují. Nicméně tato změna probíhá dostatečně pomalu na to aby se organismy stíhaly přizpůsobit. Ale to nejde do nekonečna. Časem se dostaneme do bodu kdy už se není možné přizpůsobit. Tak vyměníme vodu v domnění že tou "zdravou vodou" vše vylepšíme....
Abych si pomohl příměrem. Je to jako když bude člověk zavřený v místnosti kde bude pomalu klesat teplota. Když bude teplota klesat o stupeň za den dlouho si ničeho nevšimneme ale ve chvíli kdy nám začne být zima je určitě lepší pomalu teplotu přidávat než ji zvednout skokově. A stejné je to s tou výměnou vody. Pokud budeme měnit vodu častěji v menším množství tak budeme udržovat konstantní kvalitu vody ale ryby si ničeho nevšimnou. Čím delší intervaly a větší množství vody budeme na jednou měnit tím to bude horší.
A teď je na každém akvaristovi aby si našel kompromis mezi vlastní leností a tím co je pro ryby ideální. Většinou se začátečníkům říká 30% každý týden a ano je to takový obecný kompromis.
Když v akváriu neměním vodu dokud si ryby "neřeknou" tak poté co pozoruji zhoršení nikdy neměním těch 30%. Ale jak si psal tak malé množství 2x denně a tím dám živočichům prostor si pomalu zvykat na lepší podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2019 15:17 Žena silviebaris [1464] Re: vlka
.prostě to zarybnit...2-3 hejna čiperných rybiček po cca 20ti kusech...jen ať kadí a dodávají přírodní detrit..Jí ale rybičky umíraj,tak přece nebude kupovat nový....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 14:52 Muž vlka [1637] Re: Dinecek
Máš to krásně zarostlé rostlinkama. Vyzkoušel bych výměnu vody třeba až po 14 dnech. Máš tam Mřenky, Otíky, Pancéřníčky a Vrčivky. Klidně bych vyzkoušel jiné rybičky. Prostě to zarybnit. 2-3 hejna čiperných rybiček po cca 20ti kusech. Jen ať kadí a dodávají přírodní detrit. Spolu s rostlinkama to musí dát. Nebránil bych se stovce Okružáků, to jsou výborní pomocníci. AQ je moc hezké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 14:30 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: Smetany
chytnu tě za slovíčko, neb se tomu sám snažím porozumět, hmm
určitě jde "vypočítat" o kolik co "poředíme" výměnami vod, tedy i o kolik to bude šetrnější k rybám, (je-li rybám dobře ve staré vodě,neměněné proč je stresovat a mučit vodou novou ?)
Nebo měnit dvakrát denně po trošce smich
Výměna vody ,vodoléčba přeci není "nutné zlo" ;-)
Dinecek: proč vlastně pořád měníš vodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2019 13:30 Muž Smetany [1220] Re: Dinecek
Myslím že za pokus to stojí. Netvrdím že je to stoprocentně příčina ale určitě tím ničemu neublížíš. Měnit 3x za týden 10% vody je k rybám určitě šetrnější než jednou týdně 30%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 12:46 Žena Dinecek [46] Re: Smetany
Takže rozumím tomu správně, že stejně jako RAP byste doporučovali měnit méně vody častěji? Myslíte, že ty předešlé úhyny byly způsobeny právě kolísáním parametrů vody? A úhyn z tohoto týdne s tím nesouvisí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 11:03 Muž Smetany [1220] Re: zervajs
Předpokládám že červené čáry označují dobu svícení. Z toho se dají vyčíst 2 věci, fotosyntéza funguje ( rostliny prosperují) a za druhé stačilo by jim o hodinu méně svícení. Jinak co se týče té změny osmotického tlaku tak tady probíhá velmi pozvolna. Při výměně vody může dojít ke stejné změně (nebo větší) v řádu minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 07:45 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: Smetany
Fotka k příspěvku lepší by tedy /asi/ bylo měřit EC ( vodivost) před výměnou a po ní, to by ukázalo (??) obsah všech solí a problém s osmózou.
zde je graf filipsi :
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 02:15 Muž Smetany [1220] Re: zervajs
Ono je dost důležité napsat které ryby. Protože při změně pH dochází i ke změně osmotického tlaku a na tuto změnu reagují některé druhy ryb dost citlivě (je jedno jakým směrem se pH změní) ale jsou i druhy které snášejí bez větších problémů i relativně velké změny pH.
S tím zbytkem máš pravdu ale nemyslím že je u většiny fungujících akvárií běžné aby zde bylo velké množství amonia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:19 Muž vlka [1637] Re: Dinecek
Nitěnky jsou živé nebo mražené? Mražené jsou ,,sajrajt,, nepoužívat. Živé, pokud mají stále čistou vodu a nemají mezi sebou mrtvé, neměly by být problém. Se ,,skokem,, ti neporadím, protože nic neměřím. Když vyměním cca 1/3 vody (každý týden) tak jednou se mi stalo, že neonky po dopuštění vody plavaly jen u dna. Ale po cca hoďce opět normál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:03 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: RAP
rozumím
a ptám se,všichni co mění vodou z vodovodu tímto skokem prochází ?

Neměřil jsem hodinu po výměně vodu protože jsem věděl , že hodnoty budou jiné, to dá rozum, za předpokladu známosti vstupní vody a vody akvarijní.
U mé nádrže "zeleninka" jsem si vyzkoušel skoky PH o 1,5 ( hrál jsem si s HCl)
a ryby ok . Myslím ( nevím to), že pokud je v pořádku amoniak,dusitany tak skok PH směrem dolů ( okyselení) nezpůsobí "chemickou atomovku", směrem nahoru je problém právě v amoniaku, je li v akva před výměnou měřitelný ( nefunguje ani nitrifikace,či denitrifikace) tak skok o 0,3 PH znamená trojnásobné zvýšení amoniaku, a zde je problém.
Podle toho jak to chápu ( mohu se mýlit) tak Ph po výměně vody z řádu ( cca 7.5-8) vždy "poředí" zvedne Ph v akva kde je cca 6.5-7....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 19:58 Žena Dinecek [46] Re: RAP
Jj, já vím. Děkuju moc za rady. Snažím se dodržovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 19:47 Muž RAP [775] Re: Dinecek
Už jsme to probírali. Měň častěji a menší množství vody, než se "oslabí" ten substrát a vyhni se rizikovému krmení(patentky, nítěnky). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 18:50 Žena Dinecek [46] Re: RAP
Je to skokově-měřila jsem to s odstupem hodiny.

Napadlo mě, že ta mřenka možná nerozdýchala změnu prostředí a pancéřníček to, že jsou v tak malém počtu. Protože já tu vodu těďka měřím skoro každý den a je to stabilní.

A jak říkám, ryby si hrají, žerou, jsou aktivní. Každý den je pozoruju a všímám si, jestli se nějaká nedrží stranou, jestli mají plná bříška atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 18:34 Muž RAP [775] Re: zervajs
Postupné kolísání je v pořádku, pokud ale to poskočí během hodiny po výměně, tak to dobré není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2019 18:11 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: Dinecek
tohle má být skok "zhoupnutí" PH ??
Opomineme měrnou techniku, ale takovéto kolísání PH je běžné během dne natož v přírodě, ne ne odtud vítr nevane. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 17:42 Žena Dinecek [46] Re: NHKG
Vždycky, když vyměním 40 litrů vody, dojde k úhynu. Kolega v práci - akvarista radí vodu neměnit tak často. Říká, že tam mám málo ryb na to, aby to stihly zaneřádit za týden. Všehovšudy je tam 11 malých ryb. A po výměně vody výrazně stoupne PH. Mám to vyzkoušené kapkovými testy. Z 6.5 na 6.9 po výměně 40 litrů. Takže už jsem bezradná.

Neměnit vodu tak často vypadalo, že funguje až do dneška.

O jednu mřenku jsem přišla po dvou dnech nasazení do akvária. A pancéřníček malý tam byl jen ve dvou kusech- po úhynu. Chtěla jsem mu pořídit další, až se nádrž stabilizuje. Nemohlo by to být třeba tak, že to s vodou nesouvisí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 16:17 Muž NHKG [3822] - Hadohlavci
Mřenky celkem solidně prosperují i jen na sušeném krmivu. Nitěnky a patentky jsou rizikové, pokud nemáš dobrý osvědčený zdroj.
Jinak musíš měnit vodu, v Ostravě by měla být ve vodovodu všude dobrá voda. Pokud máš pořád problém s kolísáním parametrů vody, dal bych do akva trochu vápencové drtě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2019 15:53 Muž RAP [775] Re: Dinecek
Jednoduchá věc, nekrm nitěnkami a určitě se vyhni i patentkám.
Z mražených zkus artémii a jiné mořské "potvory", případně koretru. Ale opatrně s dávkováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 14:40 Žena Dinecek [46] Re: silviebaris
Ale já už jsem úplně bezradná. Parametry vody měřím skoro každý den. Všechno v pořádku. Teplota 25 - 26°C Napadá mě jedině, že problém bude výživný substrát, jinak už vážně nevím. Úhyny řeším stále a dnes jsem si řekla, že s chovem rybek asi končím. Protože cokoliv udělám, způsobí to úhyn. Kolega měl mé rybky na starost 14 dní a nic mu neumřelo. A sotva přijdu já a hodím tam nitěnku, tak je problém.

Kdybych nedostala ty Chromobotie, nové rybky bych nepřidávala a počkala ještě aspoň měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 14:17 Žena silviebaris [1464] Re: Dinecek
ale jak tak koukám do tvý prezentace,úhyn ryb už řešíš od začátku července...Tam bude chybička asi někde jinde... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2019 14:13 R Muž vaclav [11868] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dinecek
Mraženým ale i živým nítěnkám se obloukem vyhni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 12:39 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: Dinecek
u nítěnek jsem to zaznamenal jen živých ( vlastní sběr)
mražené jsem ( dlouho) neměl..je z toho (někdy) takové blátíčko :-(
kor když z mraženými potravinami dělám...no nemám šajnu kolikrát a kde to rozmrzne a zase zmrzne, natož nějakou "garanci" poživatelnosti po expiraci coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 12:13 Žena Dinecek [46] – Nakažené nitěnky?
V pondělí jsem dostala 5 rybek Chromobotia Macracanthus a začala jsem krmit nitěnkami. Druhý den po vpuštění byla jedna Chromobotia mrtvá, dnes jsem nalezla pancéřníčka malého mrtvého a postrádám jednoho otíka. Vrčivka vypadá pobledle a myslím, že taky dlouho nevydrží. Je možné, aby i mražené nitěnky byly něčím infikované a rybky zabily? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Na ostatních rybách není nic znát. Pozorně je sleduju každý den. Žerou a chovají se normálně. Parametry vody proměřené kapkovými i papírkovými testy, viz. deník. Vše v pořádku. Kromě krmení nitěnkami jsem žádnou změnu neprovedla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 15:46 Muž MichalV [319] Re: Atomret
robí to čo má, zabíja takmer všetok jednoduchý život. Do karantény ok, ale do hlavného ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 13:48 Muž Atomret [40] Re: JirkaŠčobák
Já Tě podpořím , udělal jsem stejnou chybu na mém znovuzačátku.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 13:46 Muž Atomret [40] Re: MichalV
Preventin je dobrý svinstvo, ale v každým zoo shopu Ti ho doporučí, jako dezinfekci.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 13:27 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Kat
Používáš chemii, řešíš složení vody a dala jsi tam moc ryb na úvod, místo, abys vybudovala silné rostliny a pozorovala biologii akvária. Tímto ty ryby zabíjíš.
Analyzuj, jaké rostliny ti nejvíc rostou a dej jich 2x tolik, než co máš.

Tomu barevnému dnu bych nevěřil, ale je to tvá věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 12:32 Muž MichalV [319] Re: Kat
Tým preventinom si si zabila nitrifikačné baktérie a ryby ti kapú na vodnateľnosť z NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 12:17 Kat Re: Anthrax
No,zkusim!Díky!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 12:16 Kat Re: MichalV
Ne,sou trochu nafouklý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 06:04 Muž MichalV [319] Re: Kat
Ako vyzerajú tie mŕtve živorodky? Neodstávajú im šupiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:28 R Muž Anthrax [3362] Re: Kat
Myslím že, i tady najdeš akvaristy z Kladna, kteří akvárka v pohodě provozují. Neházel bych flintu do žita. Jedna věc je betta, to je ryba s úplně jinými nároky než paví očka. Živorodky ale dělají víc bordelu. Proto bych byl proto ty častější výměny vody. Pokud ti teče doma voda s pH pod 8. Tak ti ho tam v akvarku něco zvedá. Možná to dno. Proto jsem chtěl abys vyzkoušela to dno v octu.
Edit: Pak až bych začal zkoušet další věci. Podle ale mě zabere už ta častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:12 Kat Re: Oldass
No,asi nebude dobrá.. :-(
Edit: Ale co s tím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:09 Kat Re: Anthrax
Teď mě napadlo,že my bydleli v Praze a Beťák byl v poho,pak sme se přestěhovali a najednou měl nějakou plíseň nebo co a pak umřel..Asi to bude voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:06 Muž Oldass [470] Re: Kat
No egerie roste dobře, když je ve vodě hodně NO3, takže ty výměny vody (pokud je dodávaná dobrá) jsou asi ideální.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 36

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 21352x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb