Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:54 R Muž romant [27981] Re: kofejn
A jak jsem ti psal v první odpovědi, dějou se to někdy věci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:50 Muž kofejn [963] Re: romant
Tak zdechlina už od někud vyplavala. Zarostlé akvárko mám, ale že by až tak, abych nenašel chcíplou skaláru? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:09 R Muž romant [27981] Re: Ejmi
Akvo založený 20.12.13 je právě teď v kritický fázi nitrifikace, kdy se dostavuje bod lomu a škodlivý N látky se začínají měnit na akceptovatelné a do toho tam přišel další zdroj těch špatnejch N látek a už se vezeš. Výměna vody by to s největší pravděpodobností podržela. Měním, nebo lidem v těchto případech, kdy tam jde brzy více ryb vodu měnit klidně i 2x denně, protože s tím supluje ta ne zcela funkční nitrifikace a ty škodlivý látky se tak z akva dostávají pryč, nebo se jejich koncentrace rozmělňují a ryby to ustojí. Holt výuka bojem, nejsi ani první, ani poslední. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:02 Ejmi Re: romant
Moc díky za rady, vodu jsem až do minuleho týdne menila obden, teď jsem to chtěla protáhnout na týden a hned se mi to vymstilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:51 R Muž romant [27981] Re: Ejmi
Čerstvý akvo do nějž bylo přidáno více producentů odpadních látek a ne zcela funkční nitrifikace si s tím neporadila. Ten bílej zákal s největší pravděpodobností byl, je nálevník a ten dokáže odčerpat hodně kyslíku. Společně s přidáváním ryb, zásahy do rostlin a i když je to přidávání, je to zásah a v čerstvým akváriu se projeví každá drobnost a pokud společně s tím přidáváním rb nebylo spojeno silnější měnění vody, tak jsem doma. Takže klasickej řetěz chybek, jenž vyústil v ten stav jak je. Teď to chce chladnou hlavu, mít trpělivost, nikam nespěchat, nechat akvo pořádně zaběhnout a rybky nepřidávat ne dříve než za měsíc a společně s tím i měnit vodu a nepřidávat nikdy více ryb najednou, po dávkách a třeba po týdnu. Začti se do těchto odkazů, je to třeba. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:34 Ejmi
Prosím o radu .20.12 2013 jsem založila akvárko. Asi před týdnem jsem přidala 10x tetru bleherovu a 9 neonek. Do té doby tam plavaly pouze 4 tetry ozdobné a 1 šnek.Včera jsem přidala další rostlinky(hydrocotyle,1 echinodorus rubin narow a vallisnerii tortissima) a 6 neonek. Původní rostlinky začaly žloutnout, na radu z akvaristiky jsem přidala hnojivo sera florena dle návodu. Ještě ve 2 v noci bylo vše v pohodě, ale ráno bylo akvàrko bílé a všechny ryby mrtvé. Přežil pouze 1 ancik a 6 neonek. Ryby jsem přemístila, vodu vypustila a napustila novou, ale po nějaké době se opět zakalila, i když o něco méně. Kde jsem udělala chybu a hlavně jak to napravit? Nekamenujte mě, to zvládnu sama. Jsem z toho hotová. Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 13:32 R Muž romant [27981] Re: kofejn
Nedělej kvůli jedný malý skaláře zbytečný přestavbový manévry, akvo máš v kondici, ono si to poradí. Samozřejmě, že jednou výměnou navíc nic nezkazíš, vo tom žádná, jenom jsem chtěl apelovat na chladnou hlavu, aby si člověk nepřidělal zbytečný starosti, tím jak akvo nějakou větší akcí načne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:25 Muž kofejn [963] Re: romant
Večer jsem ji ještě viděl, uleželá být nemůže. Ještě jednou prohrábnu kytky, ale kořen vyndavat nebudu. Holt si dám výměnu vody i v týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:21 R Muž romant [27981] Re: kofejn
Tak dějou se to občas věci, ale spíš bych si myslel, že je někde mrtvolka schovaná, ten úklid jak píšeš obvykle proběhne, hnusně řečeno s uleženým kusem, ale o překvapení zde nemusí být nouze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:11 Muž kofejn [963] – Uklid
Jak moc je reálné, že piskořky, dva malí pancéřníčci a sedm otíků uklidí přes noc malou skaláru? Prohrabal jsem už i kytky, za filtr šťoural špejlí a jedna chybí (chcípák, který dostal ještě šanci). Nenašel jsem ani torzo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 10:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vanilka
Ma zkusenost rika, ze s Ramkami rovnou obstarat Entizol. Jakmile zacne byt Ramka nemocna, a projevy nejsou hned jasne (ze je to videt na prvni pohled) je to tak z 80% na Entizol (a chce to necekat az se to zhorsi, ani necekat na nejake vyraznejsi a presnejsi projevy, pak uz to nepomuze), protoze pokud by to melo dojit treba az k nejakemu bakterialnimu napadeni ploutvi, Ramka to v takove vode nejspis driv vzda na vnitrni parazity. Ono nemocnou Ramku je dost problem lecit, to jsem si bohuzel dost dobre overil, tazke jak prestane byt aktivni, Entizol rovnou. Kdyz to bude neco jineho, stejne by odesla, a kdyz se to trefi, zachrani ji to. U Ramek vetsinou moc casu vahat neni.

Pokud si chces precist neco o Ramkach, cti veci o Tercovcich, nachylnost k nemocem maji velice podobnou, vetsinou se jich chytne totez, jen Tercovci vydrzi dele trpet. Mas tam i Betky, takze ver tomu, ze dokonale zdrava a spokojena Beta se bude divat na umirajici Ramku, protoze to co Ramku zabije, toho si Beta ani nevsimne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:41 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Tak ono se to bez fotky těžko odhaduje, ale vyboulený oči by na N látky taky mohla ukazovat, dusíci jsou sviňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:39 vanilka Re: romant
Dobře, popřemyšlím.. a myslíš, že ta první ryba s tím vypouklým okem byla taky otrávená nebo to mohlo být uplně něco jinýho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:31 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Na testy se vybodni, zapátrej v nedávný minulosti, udělej časovou osu, co se s akvárkem dělo a dobereš se informací. To že naměříš NO2 na nule, neznamená, že se třeba chvilkově nezvýší, rybu nenačne a už se veze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:28 vanilka
ach jo... další ramirézka i ostatní ryby jsou v pohodě a test na NO2 na nule :-( tak já nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:21 Žena baletka [624] Re: vanilka
Zkrátit utrpení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:11 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Jak píše kolega Ičin, ukazuje to na N látky, viděl bych to na nějaký souběh událostí, třeba čištění filtru a odkalování dna zároveň. Ta ryba půjde kukat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:07 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
skoro určitě otrava NO2/3 = konečná. Ramky jsou strašný háklivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:53 vanilka Re: baletka
rybicky.net/admin.php… podařilo se mi ji nahrát do alba... ztráta pigmentu tam je to jo.. zkus na ni mrknout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:51 Žena baletka [624] Re: vanilka
A zbarvení? Úplně normální? Ani trochu ztráta pigmentu? Nebo mírné ztmavnutí? Co ploutve? V pořádku nebo třeba trochu roztřepené?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:44 vanilka Re: romant
bohužel mi sem nejde nahrát fotka, ale nic z toho na ní nepozoruju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:38 Žena baletka [624] Re: vanilka
Já bych souhlasila s Romanem. Nedávno jsem řešila vnitřní parazity a příznaky byly podobné. Ryba nakonec jen lapala po dechu a zdržovala se na jednom místě. Žádné jiné zásadní příznaky nebyly. Jen dlouhé bílé výkaly a relativně zvětšené břicho, ale nic zásadního. Zkus to vyfotit, to místním znalcům může pomoct. PS: Pokud ta ryba už nežere a stojí na jednom místě, osobně bych jí to zkrátila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:22 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Nechutenství, propadlý, nebo nafouklý břicho, dlouhý bílý, takový dutý výkaly dlouho se držící u řitního otvoru, zakalený oko(či), takovým mléčným zákalem, dirky na hlavě rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:18 vanilka Re: romant
a jde to nějak určit? případně s tím zatočit? v knížkách jsme našli něco o rybí tuberkulóze - což nám přišlo nejblíž těm příznakům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:11 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Můj tip, a to zdůrazňuji tip, jsou vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:02 vanilka – ramirézky
Zdravím a prosím o radu. Naše akvárium doteď prosperovalo bez problému... údržba standartní každý týden výměna 1/3 vody, odkalení, setření řas, atd. Současný stav ryb je 5x pancéřníček panda, 9x tetra žhavá, 1x ancistrus, 3x bojovnice pestrá, 2x cichlidka ramirézova, ryby naposledy přidány 22.6.2013 (1x cichlidka, 2x bojovnice) 17.9.2013 uhynula jedna cichlidka z předchozího celkového počtu tří. Rybka měla vypouklé jedno oko, jiné příznaky nemoci neměla, ke konci polehávala po dni - nežrala. Nyní sameček ramirézky lapá u hladiny po dechu a nebo se zdržuje u dna - fyzické příznaky nemoci nemá.. Ostatní ryby se zdají být v naprostém pořádku. Mohl by mi prosím někdo poradit, co to může být za problém? Případně jak ho řešit? NO2 na nule. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.09.2013 10:17 R Muž romant [27981] Re: Cc
Vodoléčbu, zaregistrovat se, založit prezentaci ať je z čeho vycházet při řešení Tvého problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.09.2013 10:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Cc
Chtělo by to taky vědět, jak valké akvárko je a jací jsou další obyvatelé včetně počtů. Jestli máš možnost změr si koncentraci NO2, ta by měla být nulová. Jestli filtr čistíš moc pravidelně, řekněme tak jednou týdně, za čtrnáct dnů, i měsíčně je často, tak by mohl být problém s vyšší koncentrací NO2. Filtr bych nečistil dokud si o to sám neřekne výrazným snížením průtoku. Jako první pomoc můžeš momentálně aplikovat denní výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 09:33 Cc – Úhyn pavích oček
Ahoj, řeším problém. Mám akvárko s pavíma očkama a najednou začali postupně umírat a já nevím proč. První jsem si říkal že byla náhoda, ale předevčírem a včera mi umřeli další dvě. Zkoumal jsem tu poslední. Držela se u dna, byla furt apatická a když chtěla plavat tak se tak různě přetáčela. Přišlo mi, že má trochu potrhané ploutve. Jinak žádné neobvyklé tečky jsem nezpozoroval. Do rána byla K.O. Všiml jsem si že na krytu akvárka (otvor pro krmení) se mi nejspíše udělala plíseň (bílé chomáčky), ale na rybách není nic vidět. Navíc jsem si dnes všiml, že jedna z ryb má průhledný výkal (což jsem četl že je signál nemoci). Akvárium se snažím čistit(odsávám dno, měním vodu, čistím filtr). Nevíte někdo co to může být? Je to ta plíseň? Ostatní rybky i trnovec jsou zatím ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:52 R Muž romant [27981] Re: ondrapalas86
Moje rada bude konzistentní, nepolevit ve výměnách vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:44 ondrapalas86 Re: ondrapalas86
ondrapalas86 napsal: Prosím o radu:
v mém akva /viz prezentace/ mi postupně hynou ryby.

Do soboty se v něm spokojeně prohánělo 16 dánií pruhovaných, v sobotu dopoledne jsem jako vždy vyměnil 1/3 vody, přisázel další kytky (ty ještě nejsou v prezentaci), odpoledne jsem změřil vodu a protože hodnoty byly v pořádku (NO2 - 0, Ph 6,5) přikoupil jsem odpoledne 12 ks rasborek klínoskvrných. Sobota, neděle, pondělí dopoledne bylo vše v pořádku. V pondělí navečer jsem si všiml, že 2 rasborám chybí kus ocasní ploutve, začaly být apatické, "stát" na jednom místě. Včera odpoledne byla 1 rasbora + 1 dánio mrtvé. Večer začala být druhá rasborka bez ocasní ploutve apatická a během asi 2 hodin bylo po ní. Dnes když jsem přišel z práce, další dánio se chovalo stejně, do hodiny konec. Teď pozoruju další kus, který "stojí" v jednom rohu, má velice zrychlené dýchání.
Včera jsem znovu vyměnil znovu 1/3 vody, dnes jsem vodu měřil, NO2 0, Ph 6,5 (testy mám od Aquaru). Zdá se tedy, že hodnoty vody snad nekolísají. Včera a dnes nekrmím.
Všechny ostatní rybky vypadají naprosto v pořádku, rejdí po celém akva, nepozoruju žádné zvláštní chování, barvy neztrácejí.



Ahoj, vracím se k mému příspěvku na předchozí stránce. Úhyny totiž pokračují skoro stejným tempem, se stejným průběhem. Bohužel jsem zatím nesehnal doporučovaný Nitrivec (snad zítra ho už ale budu mít), aplikoval jsem Dajana Biofilter. Ve středu a v sobotu jsem tedy vyměnil 1/3 vody, rybičky stále vypadají zdravě, jsou čilé, plavou po celém akváriu, normálně žerou (krmím jen málo), jsou vybarvené, řasám se u mě nedaří, vodu měřím pořád dokola a pořád mi vychází NO2 0, Ph je stálé na 6,5. Jenže rybky dál postupně rychlostí 1ks/1-2 dny hynou.
Už se jim tedy neztrácejí ploutve, jen vždy 1 ryba přestane plavat s ostatními a zrychleně dýchá. Teď tedy častěji odchází dánia. Už jsem přišel o 7 dánií a 4 rasborky. Teď čekám každým dnem na amoniakový test od Aquaru. Snažím se bádat a hledat informace, ale už nevím, co s tím. :-(
Ještě mě napadlo, že by to mohlo být krmivem, ale všechno je před expirací. Mám Dajana Tropical Basic, Rataj Artemia Royal, Apetit Daphnia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:56 Muž MGK [2] - Cichlidy
Dobrá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2013 19:53 Muž Toník [396] Re: MGK
Pořiďte si testy na amoniak a dusitany, (dobrou zkušenost mám s výrobky fy. AQUAR), nakrmte obvyklým způsobem ryby a měřte pár dní po sobě hodnoty NH4/NH3 a NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:48 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Designer
Nene, uvonit by se to nemohlo. Drží to docela dost dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:43 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Designer
Ok :-) Taky si myslím, že ve filtru by snad problém by neměl .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MGK
Ono se bezne uvadi, ze pro nitrifikaci jsou dulezite prvni 3cm, takze 7cm uz je tezky luxus ;-) . Problemy jsi s filtraci snad mit ani nemohl, malokdy se vidi tak pekne dimenzovany filtr. Pokud v nem neco ty bakterie nezabilo, divil bych se, kdyby ten filtr byl pricinou, rozhodne pricina neni v jeho konstrukci.

EDIT: Jednine co mne napada, nemohl se nekde ten biomolitan uvolnit, ze by sla voda mimo molitan a ten tak zustal bez prutoku? Takovy vypnuty a ponechany filtr taky dokaze nepekne veci, specialne kdyz je vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:35 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Designer
Ok, sice jsem s filtrací v tom akva nikdy problémy neměl, ale dobrá tedy :-) Jinak na druhá kostka bývá opravdu jen "skoro čistá"... ono se to nezdá, ale vzhledem k tomu, že ta první má hloubku jen 7cm tak nějaký ten bordel se přes to dostane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MGK
Timhle muzes pumpovat az neco pres 1000l/h a bude to stale fungovat. Mas At-201 a pod tim tu kostku (i kdyz za tim prvnim molitanem jiste skoro cistou), takze to 400l/h neudela, bude to o neco mene (400l/h je kdyz to nemusi pres nic sat, proste nicim "nepriskrcene"). Pumpoval bych vic, tak dvakrat za hodinu cele akvarko, dokonce to mas k tomu presne velke, ale tohle by fungovat melo taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:20 Muž MGK [2] - Cichlidy
Aha, no já nevěděl, že se tomu říká "Hamburg" ;-) Filtr tam je jen tento. Plocha toho prvního biomolitanu je cca. 30(šířka) x 7(hloubka) x60(výška). Je tam čerpadlo Atman AT-201 zapnuto na maximální výkon, tj. dle údaje výrobce 400 l/hod. (akvárko má čístý objem takových 340 litrů max.) Ano, příčina může být třeba i v tomhle, ale zase na druhou stranu, jak už jsem psal - náhle mi začly umírat i parmičky, které jsou v jiném akva, takže já osobně si myslím, že problém bude jinde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MGK
Jsi mohl napsat "Hamburg" a uz bychom vedeli i bez ukazovani. Mas ho jen vylepseny o tu dalsi kostku uvnitr pod cerpadlem, asi celkem zbytecnou, ale jiste nicemu nevadi. Ten filtr tam mas jeden a nebo jeste dalsi?

Takze, jak je velka plocha toho prvniho biomolitanu (kolik x kolik cm, kdyz ji vytahnes a kolik vody tim precerpas za hodinu? Nepredpokladam, ze by to melo byt spatne, ale kdyz uz hledame pricinu, proc i tohle neprojit, ze jo? Maximalne zbytecne napiseme par radku, to snad nikoho nepohorsi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:11 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Zoidik
Aha, díky. Já to spíš plánuju objednat z internetu, protože nevím zda bych to tady u nás jen tak sehnal .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:10 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Je to nějak takhle .. s tím, že pod čerpadlem je další bioakvacit s rozměrem, tuším 10 x 10 x 24 cm . Já to předtím špatně vysvětlil ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MGK
Jestli půjdeš osobně do akvaristiky, tak se to tam dočteš na krabičce. Ja pořídil myslim že 50ml a udělal jsem z toho jednu dávko pro komplet akvárko a potom na tři výměny 20l vody, při výměně dodáš jenom poměrnou část co odebereš tou výměnou. Takže pro tebe bych asi volil nějaké větší balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MGK
At si to muzu predstavit, jde o hranol 7x7x60cm a uprostred nej je po delce derovana trubka, ktera pres ten biomolitan ze vsech stran nasava vodu?

EDIT: A za ni dalsi hmota klasickych rozmeru, trosku se v tom ztracim, neumim si to predstavit, muzes to prosim popsat detailneji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:58 Muž MGK [2] - Cichlidy
Právě, že já si myslím, že ten měsíc je tak akorát. Ta filtrační hmota má na šířku pouze takových 6-7 cm a na vysoká je ode dna až po hladinu, tj asi 60 cm.A za ní je další hmota, klasických rozměrů. Kdysi jsem čistil v delších intervalech, ale to moc nefungovalo. Filtr se mi vždy za takových 6-7 týdnů ucpal a průtok filtru byl minimální. Proto to čistím tak jednou za ty 4-5 týdnů ;-) Jinak díky za radu, udělám to tak .. Jen bych se zeptal, jaké je dávkování toho Nitrivce ? Ať vím jak velké balení toho vzít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:48 R Muž romant [27981] Re: MGK
Kolik těch filtrů tam máš, pochopil jsem že dva, u těch placek, nečistíš je najednou? Ono je to velmi subjektivní, moje hodnocení. Mě se to čištění po měsíci moc nezamlouvá, ono měsíc je dost krátká doba, ale taky může bejt zatraceně dlouhej. Vsadil bych na jednu kartu a tou je výměna vody, měnil bych několikrát týdně, dno odkaloval jenom zlehounka stáhnout event. bordel z povrchu, filtr nečistit a když tak vždy jenom jeden a aplikovat ten Nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MGK
MGK napsal: Filtry čistím 1x za měsíc

A co tak dělat větší intervaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:42 Muž MGK [2] - Cichlidy
Kdysi jsem míval s NO2 problémy, ale to bylo ještě dávno před stěhováním a výměnou filtru se to potom už ustálilo a bylo vše jak má být. Ten Nitrivec si určitě pořídím. Jen bych se ještě zeptal - Pokud mi tedy, jak myslíš, krátkodobě skáče nahoru NO2 nebo čpavek, tak v čem je chyba ? Co dělám špatně ? Snažím se nepřekrmovat a vodu taky měním dá se říct v pravidelném intervalu, tudíž nevím kde jsem udělal chybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:38 R Muž romant [27981] Re: MGK
Píšeš, po výměně vody je to většinou O.K. to mě pořád vede k tomu, že tam je nějaká chybka při údržbě s filtrací, nitrifikací, prostě si myslím že Ti krátkodobě skáče nahoru NO2, nebo ještě hůř, čpavku, což by tomu náhlýmu a rychlýmu úhynu asi odpovídalo nejvíce. Nestyděl bych se použít přípravek Nitrivec, na rychlý odbourání event. vyšších dusíků a podpořit nitrifikaci, jako celek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:37 Muž MGK [2] - CichlidyRe: MGK
Ovšem musím ještě napsat, že parmičky se mi poslední dobou nějak moc hrnou k filtru a méně plavou po nádrži .. Ovšem akva s terči je v pořádku..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=751