Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 11:25 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Fotku, projevy nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 11:21 Muž patamatix [408]
Tak problémy pokračují.Ryby padají dál. Abych eventuélní nákazu zlikvidoval na 100% Stačí jak říkal Romant zasolit a teplotu na 34 stupňu a nebo by bylo jistější vše vyvařit a začít od znova,nikam nespěchám mám času dost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:00 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak já nespěchám až to bude tak to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
a hypermangan vajíčka asi nezabije , to by bylo moc jednoduché ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
myslím že polévková lžíce na 50l kytkám nic neudělá, spíš ta teplota , dal bych na romanta , s rybama bych nespěchal klidně měsíc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:54 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
no poprat se umí,ale zjevně jen nějaký čas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:53 Muž patamatix [408] Re: romant
Já právě tápu,máš pravdu že léčit a nevědět co je blbost :-) A dejme tomu,že by to byli ti paraziti,přenese se to i na rostlině,nebo případně lze je dezinfikovat,třeba hypermangánem,nechce se my je zlikvidovat tou solí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
pokud by tam eventuelně byli ti střevní paraziti , resp. jejich vajíčka , mělo by se zvýšením teploty urychlit jejich vylíhnutí a bez hostitele po nějakém čase hynou , ale pokud tam bude nějakej živočich a nosí je v sobě , tak nevím no , to co tam ted ještě máš problémy nevykazuje , takže se s tím umí poprat samo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:48 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Já jsem Ti napsal, co bych udělal. Teplotu, sůl, posléze 14 dní normální provoz a novou osádku, sledovat a při případným problému, diagnostikovat a odpovídajícím způsobem léčit. Já když si nejsem jistej nemocí, nedělám nic a nebo něco jednoduchýho, jak jsem napsal a čas ukáže, kam se to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:42 Muž patamatix [408] Re: romant
No nemám v tom jasno. Co bys udělal,ty popravdě už moc nepočítám,že to ten zbytek ryb mine. Jde my o to co s akvem,budu tam chtít dát novou osádku. Takže pokud bude akva bez ryb,tak co s tím než tam dám nové ryby,abych udělal co se dá proto,aby se to neopakovala. Nejhorší je,že opravdu nevím,zda tam je nějaká nemoc či ne. ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 21:36 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Slovní spojení "přeléčit nádrž" se mě ekluje. Buď léčit a to konkrétní nemoc, konkrétním léčivem a nebo sledovat a léčit až v momentě výskytu té dané nemoci. Ta možnost, že se bude přeléčovat zbytečně, je zde možná a to je podle mě horší, než nedělat nic, neb vytvořit si rezistenci na léčivo, to je vcelku rychlý a až to bude potřeba doopravdy, tak skutek utek, ale to je jenom můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:23 Muž patamatix [408] Re: Linduš
Tak drahé,to je relativní,lepší přeléčit,než pak lovit mrtvoly znova.
EDIT : to je ono ? : www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:15 Žena Linduš [166] Re: patamatix
já bych to řešila přeléčením nádrže. je to drahé, ale 100%. v případě, že by se mi nechtělo léčit, riskla bych teda novou osádku a sledovat, případně přeléčit. píšeš, že tam máš krevetky a ancíky. ty určitě uvařit nechceš, že? můžou být přenosci.
v tvém případě bych asi opravdu zkusila novou osádku a pečlivě je hlídala. pokud by se to projevilo znovu, tak okamžitě flagellol. mám s ním skvělé zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:09 Muž patamatix [408] Re: romant
Když bych dal ryby co zbyli do jiného akva,je to nakažlivé(střevní paraziti). Myslím si,že pokud ryby v druhém akva jsou zdravé kondici,tak by to nemuseli chytit. Je to tak nebo plácám nesmysli? :-) Kdyby to šlo dal bych tam i rostliny a mohl bych vařit akva bez toho,aby to odnesli rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:06 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Tak 5 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:05 Muž patamatix [408] Re: romant
No akorát vlastně nevím,zda tam je nějaká nemoc nebo ne,již jsme to spolu řešili a došli jsme k tomu,že se nic neděje,tak nevím. No a kdyby,tak na jak dlouho těch 34 stupňu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:01 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Teplotu na 34 a zasolit, ale půjdou do kopru rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:00 Muž patamatix [408] Re: Linduš
No dejme tomu,že máš pravdu co by jsi s tím udělala? To mám celý akva dezinfikovat a dělat znova ? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:58 Žena Linduš [166] Re: patamatix
promiň, asi ti zamotám hlavu, ale ty výkaly a "vysátost" jsem zažila a byli to střevní paraziti. poslední případ byl v akvu, které mám na starosti vlastně jen při problémech.
nevydrželi prcci oček, málokterý trochu odrostl, dospělci postupně mizeli. jelikož jde o džungli, mrtvolky se nenašly. přitom krevetky a pár kousků tetrovitých ryb nejevilo známky nějakého problému. po delší době by asi ty rybky padly taky, kdyby se neléčilo.
nevím, bála bych se nové nákazy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:42 Muž patamatix [408]
Měl jsem v mém "prckovi" viz prezentace cca 20 živorodek,ano špatně již vím a postupně hynuli tak v cca 14 denním cyklu. Bavily jsme se tady o tom a nikdy jsme na nic nepřišly.Jelikož z nich téměř nic nezbylo tak budu zřizovat novou osádku. Ale trochu mě zneklidňuje fakt,že tam gupky hynuli.Jsou tam i krevetky a dvě mrňata ancistrusů a žádný problém neměli( a byli tam dřív než gupky) No2 bylo dle testu vždy v pořádku(podotýkám,že test je ok,jelikož v druhém akva mi ukazoval i vysoké NO2). I když gupek byl poloviční počet hynuli dál. Projevy byli vždy stejné: Ryba se stranila,rapidně zhubla(jakoby vysátá),odstáté skřele a do tří dnů,bylo po ní a to vše vždy jedna ryba a za cca 14 dní další. Většinou měli i takové bílé výkaly,ale nic dlouhého,měl jsem podezření na střevní parazity,ale též se k tomu nikdo neklonil. Tak abych to shrnul,napadá ještě někoho něco? Nebo než budu dávat nové ryby měl bych udělat nějaké preventivní opatření? (jako důkladné vyčištění,nebo tak něco?) ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 07:20 salenky Re: patamatix
A ještě teda...nevím taky jestli to nemělo vliv...Změnila jsem u filtru způsob vzduchování....místo sprchy, která jen vlnila hladinu, jsem vyšoupla ven hadičku a uvnitř mi to teď vyfukuje bublinky, jestli mi rozumíte někdo :) ....nevím jak se tomu říká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 07:15 salenky Re: patamatix
Aha, tak to mně mrzí, že jsem je chudinky takhle dodělala :-( . Ostatní rybičky jsou naštěstí v pořádku. Filtr čistím až když vidím, že málo bublá a odkaluji tak 1x za měsíc, ale není to pravidelně. Snažím se jim tam zasahovat co nejméně, abych je moc nestresovala. Jinak prezentaci si určitě dodělám, snad se mi podaří něco nafotit, mám jen obyč. kompakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.01.2014 15:59 Muž patamatix [408] Re: salenky
Je potřeba si různé úkony rozdělit na jiné dny. Čištění filtru extra,filtr nečisti dokud funguje mechanicky,nemá cenu ho čistit každý týden,někdo ho čistí až po několka měsicích. :-) A dodělej si prezentaci,třeba tam je i jiný problém který tomu pomohl,vždy ti někdo poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:06 R Muž romant [27987] Re: salenky
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, no však víme. ;-) Razantnější čištění filtru, společně s větším prohrábnutím dna a k tomu třeba i úprava rostlin a je vymalováno, voda se zhoupne a ryby už to mají tak tak a klidně i ty starší jedinci dovedou bejt rychleji oslabený a už se vezou. První pomoc, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 09:31 salenky – úhyn 2 Plat skvrnitých
Dobrý den,
mám 54l akvárium 3 roky. Čištění provádím pravidelně, sice jsem se dočetla, že bych neměla čistit zároveň filtr i odkalovat, ale dělám to tak od začátku a žádný problém jsem nezaznamenala. Teď v sobotu jsme tedy vyčistila filtr, odkalila a vyměnila 1/3 vody a včera večer mi 2 platy poléhavaly a mlely z posledního, vylovila jsem je, aby je ostatní obyvatelé neokusovaly...ale asi stejně umřou :-( Byly tam od začátku, tedy ty 3 roky, tak jsem myslela, že třeba už jsou staré, ale zase je divný, že by umřely obě najednou ne? Mohly dostat nějaký šok? Ostatní rybičky jsou v pohodě. Nepožívám žádnou chemii kromě Preventanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:18 Muž patamatix [408] Re: cezarmilan
Tak je jasné,že nejdřív je záhodno odstranit důvod úmrtí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jary
Ja to chápem, poznal som ľudí, čo si mysleli, že dokupovať ryby pravidelne (po pravidelnom úhyne) je normálne. Nie nieje to normálne. Určite sa tu nájdu akvaristi, ktorí majú niektoré rybky už pekných pár rokov, ver mi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 21:10 Muž patamatix [408]
Spíš by to chtělo základní informace o tvém akva,nejlépe prezentace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 20:54 R Muž romant [27987] Re: Jary
To je dotaz jako kdyby jsme pátrali po nesmrtelnosti chrousta. Buď konkrétní. Jaká nemoc. Budeš tady mít akvaristy co mají nemocný každou chvilku někoho a taky tady jsou Ti, co nemoci nemají, tak si vyber. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 20:53 Muž georg [112] - AfrikaRe: Jary
Nevím, co myslíš tím intervalem mezi nemocemi, to jako kdy si naplánuji donést nějakou nemoc do nádrže?? Já mám nejraději když žádný interval nemám. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 20:50 Jary – Interval mezi nemocemi
Ahoj vsichni. Mnel bych dotaz na zkusenejsi akvaristy, kteri vlastni 100L a vetsi akvarium. Jaky je interval mezi nemocemi vasich ryb? Staci, kdyz napisete jak dlouho mate akvarium a jak casto jste museli nejak rybky lecit. Taky pokud pripisete jake ryby to byli ci jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 20:05 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cvrcek69
coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:59 R Muž romant [27987] Re: cvrcek69
Poslal bych jí pomocí silně perlivý vody na druhej břeh, bude to pro ní lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:57 Muž cvrcek69 [0] Re: romant
Ok, zatím děkuju...Ta parmička se pořád motá, vždycky se zapíchne tlamou do dna a za chvíli zas, točí se jak vrtule, to už nevypadá že jen tak blbne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:21 R Muž romant [27987] Re: cvrcek69
Pravidelně měnit 1/3, ale týdně, to je tak optimálně, při problému, jak jsem psal, nepřekrmovat, nechávat jeden den v týdnu půst, krmit jenom tolik aby na dno skoro nic nepadalo, dno odkalovat dle potřeby, mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, je toho dost, tak spíchni tu prezentaci a bude se vidět. Teď klidně několik dní nekrmit a jenom měnit tu vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:14 Muž cvrcek69 [0] Re: romant
Vodu měním 1/3cca každý měsíc, to bude asi málo, občas se objeví na hladině takový jakoby olejový skvrny, taky nechápu...díky, nějakou prezantačku založím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2014 14:09 R Muž romant [27987] Re: cvrcek69
Jako první začni měnit vodu a to klidně denně 1/3 a za další zřiď si zde prezentaci a uveď co nejvíce údajů o nádrži, aby případná rada byla cílená a nebyl z toho dotazník. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:01 Muž cvrcek69 [0] – Úhyn
Dobrý den, po přikoupení rybek po předchozím postupném úhynu (zbyla jen parmička čtyřpruhá a jedna hokejka která jí pořád zaháněla do kouta a 2 neonky. Dokoupil jsem parmičce 2 kámošky hokejce taky, a přidal 10neonek a 5 parmiček pětipruhých, na 55 litrů asi dost. Neonky odešly každý den jedna, hokejka taky jedna, jinak zatím ok,přidal jsem ještě vzduchování kdyby náhodou filtr provzdušnoval málo, ta původní parmička má už dlouho ty pruhy slité v jeden černý flek, nevím jestli je to běžné a už 3dny tančí po akvárku, lehne na bok a točí se jak blázen. Nevím či je to nějaký projev radosti, protože předtím byla pořád schovaná v rostlinách, nebo zda se nejedná o nemoc a nemám jí dát někde stranou ??? Moc díky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:35 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Easy life a nitrivec je jedno a to isté, je to niečo čo má pomôcť zabehnúť filter. Ten však musí mať dostatočnú filtračnú plochu, na osídlenie baktériami. Tu nestačí len čerpadlo. Proces to ale neurýchli, zábeh má svoj limit
Pozrite si toto:
melnicek.tv/…
Možno s tým súhlasiť, nie už však s tým, že rybky tam môžeme dať už počas zábehu. To nie!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:30 Ejmi Re: volhpe1
Díky moc, Easy life koupím a ostatní jdu provést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:19 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Ejmi
Kup Easy-LIife filtrační medium to je Best používám sám a super voda čistá a ryby šťastné X-) p.s. Sera nitrivec nic moc nepomáhá podle měření hodnot vody ahoj Ryby okamžitě vrátit do Akva a vyměnit 1/2 vody + přivat ten Sera nitrivec jako první záchranu. ahoj p.s. nezapoměň tu lahvičku protřepat pořádně a pak nalít do vody ta se zakalí a po určitém čase by se měla sama vykalit rybám ten bílý zákal nevadí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ejmi
hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:40 Ejmi Re: romant
Díky,filtr je napevno, tak jsem natočila vývod, hladina se rozhýbala, bude to stačit? Koupila jsem Sera nitrivec,alenejsem si jistá jestli ho použít hned, nebo až bude vidět alespoň nějaké zlepšení. A co ryby, které přežily, zatím jsou v kýblu, nemám odvahu je tam vrátit,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:34 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Ejmi
To je nebezpečný plyn který vzniká rozkladem výkalů ryb a přírodním procesem hnití. Je nutné dobře odkalovat dno a pořídit výkonější filtr a ta hladina chce to nastavit výtok nad hladinu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ejmi
Vynechala si zábeh akvária bez rybiek. Ten trvá cca 4 týždne. V druhom a treťom týždni je voda v najkritickejších normách! Čiže pošli ti na otravu dusíkom, čpavkom a ty si tam ešte niejaké dusičnany pridala. Nediv sa teda. Tá voda je znakom tých jedovatých látok, ľudovo plynov.
Chýba tu ešte informácia o veľkosti akvária a počte rýb spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:30 R Muž romant [27987] Re: Ejmi
Tu hladinu to potřebuje rozhejbat, pomocí vytékající vody z filtru, nastavit tak, aby se hladina hejbala, ideál je roztřikovací rampa, jako zakončení filtru, mrkni do příslušnýho vlákna. Když rampa nebude, tak nastavit výtok vody směrem k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:24 Ejmi Re: Ejmi
Fotka k příspěvku ]Ejmi napsala: Prosím o radu .20.12 2013 jsem založila akvárko. Asi před týdnem jsem přidala 10x tetru bleherovu a 9 neonek. Do té doby tam plavaly pouze 4 tetry ozdobné a 1 šnek.Včera jsem přidala další rostlinky(hydrocotyle,1 echinodorus rubin narow a vallisnerii tortissima) a 6 neonek. Původní rostlinky začaly žloutnout, na radu z akvaristiky jsem přidala hnojivo sera florena dle návodu. Ještě ve 2 v noci bylo vše v pohodě, ale ráno bylo akvàrko bílé a všechny ryby mrtvé. Přežil pouze 1 ancik a 6 neonek. Ryby jsem přemístila, vodu vypustila a napustila novou, ale po nějaké době se opět zakalila, i když o něco méně. Kde jsem udělala chybu a hlavně jak to napravit? Nekamenujte mě, to zvládnu sama. Jsem z toho hotová. Moc dekuji[
Tak akva již není tolik zakalené,ale na hladině je plno bublinek, neustále vystupují vzhůru z rostlin i písku. Hladina vypadá jak posypaná . To je k danému problému odpovídající?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
párkrát mi ve hledání pomohli i plži, směr kterým se všichni ubírají je ten správný ... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:04 Muž kofejn [963] Re: MonterMonty
Připadám si jak blbec, nejřív jsem hledal jen s baterkou, pak jednou rukou hrabu v kytkach a druhou si svítím a ve finále mám v akvárku ruce obě a baterku v puse. A nic!
Pak si odněkud zdechlina vyplave. Jak říká Roman... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
Vono , mám odpozorováno , když je těm rybkám ouvej tak zalezou do takovejch míst že fakt nenajdeš ..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=701