Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 14:15 dado
Ahoj,mne za posledny mesiac zomrelo asi 7 ryb sad neviete prečo?voda:ph 6,4 gh 7-9 teplota 26,no3 30-40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 18:52 sheva
uz sem to viresil byl to spatny koren potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:40 Muž Yirka [9126] – Re: sheva
Z popisu je zřejmé, že asi není vpořádku něco s prostředím v AQ. Je třeba se podívat na vodu (NO2, NO3), jak často ji měníš, co filtr....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 18:09 sheva – pomalu mi vymírají rybky
Mám problém s rybkama. Chovaly se normálně ale pak nejak začaly plavat na nahoře jsou úplně zblblý a už mi zdechly 3 parmičky čtyřpruhy. :-( sad Domnivám se že to může být z infekce po karasech.Docela jim zahnívala voda. Jsou to ryby ze zahradního jezírka a mám je doma na přezimování. Používám stejný filtr ale před přendáním ho opláchnu. prosím o nějakou radu, co s tím dělat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 21:13 Muž Diego [72]
u mě to přežily (parmičky,tetry,mečovky)nedelal bych to ze skalarem.Tu vodu doporucuju odstatou.trebac v nějaky misce.Ta nemoc může byt třeba mraženou, živou potravou nebo z rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:22 Muž Horác [3942]
Neznám příčinu ... Já na to: "Já ano. Nepoužívaš karanténu."

Každej nějak začíná ... Já na to: "Ale nemusely by kvůli tomu chcípat ryby."

Krupička? A co se s tím dá dělat? ... Já na to: "A co takhle použít vyhledávač?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:22 Andynka – Re: rolandmynar
I to je možné ... uvidím, kolik jich do rána přežije a pak na to něco půjdu koupit.Otec je vášnivej akvarista a ted si neví rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:17 rolandmynar
Pokud to budou rybky z akvaristiky a ne od známého chovatele, neznamená, že se to nemůže zase stát. Nemoc nemusí být do AQ zavlečena zvenčí, ale může se takto projevit náhlá změna podmínek (teplota, pH, složení vody,apod...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:14 Andynka – Re: rolandmynar
Myslim, že už to bude k ničemu.Během dne mi pochcípalo 5 rybek.Vůbec nevim,jak se mi to tam dostalo.Holt mi nezbude nic jiného, než si pak nakoupit nové rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:11 rolandmynar
Tak to bych taky tipnul krupičku. Pokud na to už rybka umírají, tak bych léčil celou nádrž a to EXITEM s eSHa 2000 přesně dle návodu!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:05 Andynka – Re: rolandmynar
Nemám foták,ale mají na sobě bílé tečky.Jsou jimi úplně obsypány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:05 Andynka – Re: prikpa
no na plísen by asi tak rychle neumírali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:58 rolandmynar
Bodlo by foto těch postižení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:58 Muž Diego [72]
není to nahodou místo tecek,takovy povlak(to by byla plísen)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:55 Andynka – Re: prikpa
Věčně jsou u dna na kamínkách a v kytkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:47 Muž Diego [72]
otírají se ryby o předměty v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 18:19 Muž PT [89]
Každej nějak začíná
Naprosto souhlasim, jeden z dobrych zacatku je zde
www.google.cz/…=
nebo proc chodit tak daleko - rybicky.net/forum/s3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:14 Andynka – Re: prikpa
Krupička?A co se s tím dá dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:10 Muž Diego [72]
myslím že to bude krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:09 Andynka – Neznám příčínu
Ahoj,
s rybičkama jsem začala nedávno a najednou mi začaly odumírat.Mají na sobě stříbrné a bílé flíčky a nevím, co to je.Z prvu to vypadá, že ty rybičky ochrnou a pak jsou mrtvé.Nevíte někdo, co by jim mohlo být?Zažil jste někdy někdo něco podobného?
Děkuji za všechny odpovědi :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 10:14 Sidonius
PT: ...i 1cm sterk se da.
To, že vy sám máte v nádrži centimetrové a větší šutráky, neznamená, že jde o vhodný substrát pro rostliny. Nejde - je příliš hrubý. Mnohem lepší je křemičitý písek velikosti 2-5 mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 23:43 Muž AmorFati [37] - Amerika
Heh, tak tomuhle se říká genocida. Rybky zblízka poznaly, jak se měli vězni v šesti na jedné pryčně v koncentrácích. Až ti vychcípá i poslední ryba, vypusť to akvárko, proper šutry, vrať je tam, zasaď pár živých kytek, napusť vodu, zapni filtr a MĚSÍC se na to dívej a každý druhý den tam hoď pět nadrcených vloček (nebo čím krmíš). Zbytek času využij čtením rad pro začátečníky. Po měsíci skoč do zverimexu a kup si deset neonek a vypusť je tam. Pokud nic nzekazíš, nemusely by chcípnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:49 Muž bond009 [8] - Labyrintky
For DAVE: To snad ani nemůžeš myslet vážně, že máš v takto malém akváriu 7 závojnatek. Dospělá závojnatka potřebuje cca 50 litrů a i volba dalších ryb je naprosto nevhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:32 Alofok – FOR DAVE
Zmenši šutry,nasad rostlinky,odlov ryby,přečti si něco o složení ryb,dej jinou tapetku(tato se hodí na mořské akvárko),PŘIDEJ ÚKRYT,dej jim jinou vodu (odstátou)...atd...A bude to OK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 19:50 Usine – Re: DAve
wds.cz/… Než začneš trápit rybičky bylo by vhodné si o tom něco přečíst. Dá se říct že jsi ty ryby zabil vlastní neznalostí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 19:19 Muž Nik [191] – Re: DAve
Začni dělat karate nebo sbírat známky a na akvaristiku se vykašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 19:12 DAve
Fotka k příspěvku zdravim ma akvarko (60L) mel sem 10 neonek obecnych a ted mam uz jen 3 pa sem tam mel 10 zavojnatek a uz jich mam jen 7 a jeste tam bylo 5 parmicek a je tam jen jedna. pomalu ale jiste mi to pochcipava nevim co stim a jeste tammam 2 ancistruse. u paricek se jim zacalo delat neco na predni ploutvy a pak chcipla nevim co to mohlo bejt potrebuju poradit aby mi nechcipaly diky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 22:57 Muž wayn [79]
Milá Hanko, dost možná to bude tuberkulóza. Když budeš dodržovat základní hygienické návyky, tak ti nic nehrozí.
Promiň že to řeknu tak přímo, ale ten úhyn se dal čekat podle toho co píšeš (či spíše nepíšeš). Už jen ta kombinace ryby je špatná. Jak velké je to akvárium? Pokud jsi tam měla 3 závojnatky, tak jen ty potřebují aspoň 50 litrů jen pro sebe. Neonky k nim v žádném případě. Parmičky čtyřpruhý raději taky ne.
Doporučuji než založíš akvárium nově pročíst např. toto: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 22:26 Muž Nik [191] – to Bunda
na třista procent myslela tu horší variantu X-) nehledě na to, že se nezmínila, jak je to akvárium veliké:-D To zas bude třicelitrovka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 22:14 Muž bunda [28]
Pořád nevím jestli založením akva myslí, že bylo stabilizované, zaběhlý filtr, nasázené rostliny a ryby tam šly třeba po měsíci nebo bylo založeno jeden den před vpuštěním ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 21:54 Sidonius – To Bunda
Založila jsem si akvárko a asi po týdnu mi umřely neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:27 Muž bunda [28]
Jak dlouho po založení akvárka ( po napuštění první vody ) jsi tam dala ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 19:21 Alofok – ,.,.,.,.
No,nevím,ale může to být i břišní vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 18:22 shifty21
spíš si myslím že je něco špatně s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 18:02 Hanka – nevím si rady-úhyn ryb
Založila jsem si akvárko a asi po týdnu mi umřely neonky, jedna po druhý, potom parmičky čtyřpruhé a teď i závojnatka. Ty další závojnatky ještě žijí, ale divně se jim nafouklo břicho, a zčernaly jim okraje ploutví, ta jedna má na straně odstávající šupinky. Ty rybky předtím nic takovýho neměly. Hledala jsem na netu a u černajících ploutví byla zmínka o tuberkuloze ryb a že je přenosná na člověka s odkazem na FVL v Brně. Docela jsem se vyděsila, protože do akvárka šahá holýma rukama normálně. Co myslíte? Může to být tuberkulóza, i když ty ryby normálně žerou, jen se jim trocha zkřivila páteř, zčernaly ploutve, vyboulily oči a odstávají šupiny? Když je utratím a akvárium vymyju Savem, můžu si tam koupit nový rybky a rostliny, nebo to tam bude pořád???? děkuju moc za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 20:45 Žena Markii [10]
a pořád nenapsala, kdy tam ty rybky dali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 20:23 Muž filipsi [1295]
Jeste kolik tech ryb mel? Nebylo jich tam moc? (+ umele kytky, atd ...)
Je toho urcite hodne, v cem chyboval, doporuc mu dukladne precist tenhle a dalsi podobne weby, a pujc mu v knihovne par knizek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 18:41 Lukáš
jasne..umele rastliny a chemia nejdu dokopy...radsej zive.. ano :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 18:25 Muž reaver [16] - Rostliny
chyba sa vola umele rastliny a chemia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 18:19 Ivča – Podrobnosti
Akvárko má 25litrov,rybičky kŕmil 2-krát denne vločkami pre rybičky,boli to neonky a ešte také malé oranžovo červené rybky s vejárikovým chvostíkom ale neviem ako sa volajú.V akvarku sú umelé rastliny,má tam filter,ohrievač.Keď mal prvý raz rybky do vody sme dávali prostriedok na upravovanie vody-Aqua Safe.Neviem v čom robí chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 09:02 Muž wayn [79] – podrobnosti
Milá Ivčo, musíš napsat všeo tom akváriu a o těch rybách, jak jste se o ně starali atd. Když se tě zeptám: umřel mi pes, nevíš co mu bylo? asi mi taky neporadíš, leda bys měla věšteckou kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2007 23:23 Muž isamik [180]
Pomerne zajimavy je tento clanek:
www.horacovoakvarium.cz/…
lepsi jak kdejake FAQ, na toto tema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 23:18 Ondrej
Mi se to stalo take kdyz jsem zacinal a nevedel jsem o tom vubec nic. Akva jsem mel zabehle asi mesic a koupil jsem nove ryby a asi byla nejaka nemocna, ale ted kdyz se zjistuji co to vsechno obnasi tak se divim ze ty ryby vydrzeli cely mesic (mel jsem prerybneno, vzduchoval jen kaminkem, 'rostliny' umele - proste prostredi pro ryby nevyhovujici :-( )
Doporocuji poradne procist tento server a zacit zvnova ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 23:06 Aneta
A měl tam filtr,vzduchování,...a hlavně...........krmil je? coze smich hop ahoj ahoj hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 23:01 Muž zikyc [79] - Sumci
kdo by taky čekal měsíc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 22:22 Muž Horác [3942]
Vsadím se o cokoliv, že měsíc jste nečekali ... je to tak? www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 21:53 Muž isamik [180]
A za jak dlouho po zalozeni akvaria (napusteni vody) jste tam daly rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 21:49 oldkiwinka
jaky byly naznaky-tecky,odstavajici supiny,vykaly atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 21:47 pansuu
Chtělo by to popsat víc podrobností, velikost akvária, rostliny, filtrace, teplota, druhy ryb, jejich krmení atd... Takhle těžko někdo poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 21:43 ivča – Ryby
Môj brat chová ryby.Je len začiatočník,ale všetky ryby čo sme mu kúpili mu zdochli.Nevydržali mu ani mesiac.Prosím poraďte v čom to môže byť?Sme z toho zúfalí. :-( sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [37] 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1801