Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 13:15 R Muž romant [27983] Re: michalcod
Nikoho bych nikam nelovil a nechal to na nich, jak se s tím popasují a kolik jich stihnou sežrat. Je taky otázka toho skutečného stáří těch samiček, vynesená samice je k poporodním komplikacím náchylnější. Samozřejmě bude platit jak napsal kolega, voda, údržba atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 13:03 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: michalcod
No podle mé zkušenosti gupky moc porodů nevydrží, ale po prvním by určitě umírat neměli a je něco špatně, záleží jak sou staré a taky jak se o ně staráš, jak často měníš vodu, atd. ... po porodu jsou náchylnější a jestli je vrátíš někam kde je stará voda s hodně dusičnany a dusitany tak to nevydrží ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 12:52 Muž michalcod [13]
Dávám otá zku do tohoto na mou otázku vhodnějšího tématu.
Prosím vás o radu.
Za svojí kratičkou "kariéru " akvaristy se mi podruhé narodili malé Paví Očka. Ale zároveň taky podruhé mi po porodu a odlovení od mladých obě samičky chcípli ta první malinká 2 dny po porodu a ta druhá "silnější" za 5 dní ...
Dělám něco špatně?
Děkuji za vaše rady. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:46 bansher Re: romant
Dobře mám napuštěno 40l zítra měním. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:02 R Muž romant [27983] Re: bansher
To nevadí, udělat rybám radost můžeš klidně i dnes. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:01 Muž acik [416] Re: bansher
men i polovinu vody jak ti radí roman,mysli to dobře,tak se toho neboj ahoj
bansher napsal: vodu jsem měnil včera 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 20:57 bansher Re: romant
vodu jsem měnil včera 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 20:15 R Muž romant [27983] Re: bansher
Vyměň vodu, klidně polovinu a sleduj její reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 20:09 bansher Re: romant
Fotka k příspěvku jdu zítra pro nové rostliny. Jen se chci ještě zeptat mám gold mollu, která od včerejška vyhledává místo kde se schovává a vůbec neplave. Více méně vyplave jen pro žrádlo. Nemoci na ni žádné nevidím, ale to jsem neviděl ani na předešlých. Mám k dispozici ještě jedno akva 5l, kam bych ji mohl dát do karantény případně. Ale nevím jestli to má smysl a nemám ani další vzduchování.

Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 13:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ganjamir
jak psal v předešlem komentu, s tím vápence se to musí umět, a člověk musí vědět co dělá. :) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 12:54 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bansher
Já si myslím že to půjde i s tím kamením, mám v akva spoustu vápence a bez problému, spíš to chce míň ryb + víc rostlin + pravidelně měnit vodu ... ale nechci ti radit abys tam dával vápenec, samozřejmě je to lepší bez něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 11:35 R Muž romant [27983] Re: bansher
O.K. tak pokud dno vápenec neobsahuje, tak potom otočit poměr kamenů a rostlin ve prospěch rostlin, pravidelně měnit tu 1/3 vody a dno odkalovat cca jednou za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 11:23 bansher Re: romant
Na kamení jsem zkoušel dávat ocet a nesyčel, tak snad neobsahuje tolik vápence. Vodu jsem měnil 15l každý týden pravidelně.

Abych to tedy shrnul vyházet kamenní, vyměnit dno, koupit nové rostliny?
Nepoužívat už medical měnit 1/3 vody týdně.
Co se týče krmení, krmím lehce ráno i večer TetraMinem. Mám i mražené patentky, ale ty teď nepoužívám - někde jsem četl, že nejsou dobré když je možné, že ryby jsou nemocné.

Když už bych se pouštěl do těchto úprav máte i nějaké doporučení pro druhé akvárium? tedy taktéž dát pryč balvany a víc rostlin?

Děkuji za Vaše rady moc si jich cením jako začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 08:47 R Muž romant [27983] Re: bansher
O akvo pečuj pravidelně týdně, ne jenom nárazově když je problém. Měň min. 1/3 vody, odkaluj dno dle potřeby, což u Tebe bude častější, ryby nepřekrmuj a hlavně tam nelej multi-něco, místo těchto vodiček je vodoléčba(intenzivní výměna vody). Jak již zaznělo, chtělo by to více rostlin, což asi bude trošku problém, neb Tvoje dno bude obsahovat podle toho co vidím vápenec(možná příčina toho vyššího Ph) a s tím už je třeba trošku umět pracovat, takže bych se přimlouval za jeho výměnu, za třeba klasickej betonářskej písek(podívej se do příslušnýho vlákna a udělej i názor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 08:06 Muž acik [416] Re: bansher
proc jsi nasadil multi-medical,kdyz ani nevis duvody? coze Když vse fungovalo jak často jsi menil (neměnil) vodu? Chudáci tam mají v akva same sutry nez rostlinky,vyhazel bych většinu sutru a nasadil viiiiice kytek... to je muj amatersky pohled :)
bansher napsal: šlo mi vlastně o to jestli na Ph na to může mít vliv.
92l akvarium v současné době 10 panceříčků, 3 Silver Molly, 1 gold molla, 3 mečovky, 2 scaláry, 3 black molly, uhynula mi nejdříve Betta, black molla, poté jsem vyměnil značnou 1/2 vody vyčistil kompletně dno, měsíc byl klid a teď během 2 týdnu mi umřela mečovka a gold molla, nasadil jsem multi-medical a po týdnu mi dnes umřel ancistrus sad

V druhém akva 72l mám mladé neonky, gupky a panceříčky albíny a vše v pořádku.
Napadá už mě jen to rozdílné Ph.

Ryby nevykazují ani žádné známky, že by byli nemocné.

Přikládám i foto 2.akva, kde jsou ryby v pořádku



coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: bansher
pH v tom umírání prsty teda zcela jistě nemá... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 00:51 bansher Re: acik
Fotka k příspěvku šlo mi vlastně o to jestli na Ph na to může mít vliv.
92l akvarium v současné době 10 panceříčků, 3 Silver Molly, 1 gold molla, 3 mečovky, 2 scaláry, 3 black molly, uhynula mi nejdříve Betta, black molla, poté jsem vyměnil značnou 1/2 vody vyčistil kompletně dno, měsíc byl klid a teď během 2 týdnu mi umřela mečovka a gold molla, nasadil jsem multi-medical a po týdnu mi dnes umřel ancistrus sad

V druhém akva 72l mám mladé neonky, gupky a panceříčky albíny a vše v pořádku.
Napadá už mě jen to rozdílné Ph.

Ryby nevykazují ani žádné známky, že by byli nemocné.

Přikládám i foto 2.akva, kde jsou ryby v pořádku



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 00:14 Muž acik [416] Re: bansher
Neuvedl jsi vice informaci,jak mas velke akvária,kolik mas v nich ryb,kolik rostlin,jake osvetleni,filtraci,jak casto "a jak" provádíš udrzbu akvária,co umřelo za ryby, proste neco,ceho by se tu zdejsi odbronici mohli chytnout...Tak to zkus znova.Jinak bych tvuj problém přesunul do tohoto vlákna: rybicky.net/forum/15262
bansher napsal: Dobrý den,
chci se zeptat mám tyto dvě akvária a v jednom mi poslední měsíc umřelo 5 ryb, které ani nevyznačovali nějaký druh nemoci. Myslím si jestli to není špatným PH, dělal jsem si test v obou akvárii a v jednom my vyšlo cca 6,4 a v tom kde umírají 7,4. Prosím o radu jak upravit případně jestli upravit.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 22:53 bansher Re: bansher
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 22:52 bansher – Začátečník dotaz na PH a akvária
Fotka k příspěvku Dobrý den,
chci se zeptat mám tyto dvě akvária a v jednom mi poslední měsíc umřelo 5 ryb, které ani nevyznačovali nějaký druh nemoci. Myslím si jestli to není špatným PH, dělal jsem si test v obou akvárii a v jednom my vyšlo cca 6,4 a v tom kde umírají 7,4. Prosím o radu jak upravit případně jestli upravit.

Děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 15:31 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – Poznatek
No já mám akvárko rok vcelku se mi daří dá se to bojovala jsem s krupičkou ale zdá se že je vše stabilizovano taky mi začali umírat neonky jedna po druhé i když je mám už rok a všechny mé prvopočáteční chyby zvládli dobře a pak jsem přišla na to že mi uhynula neritina a nejspíš udělala v 50satce své ted se zda vše stabilní po výměnách vody.už čtrnáct dní je rybí osádka v poklidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 22:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: golem
První zarybnění bylo v jakém počtu? Všechny ryby současně? Preventivně měň následujících 14 dní denně vodu abys podpořil filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 21:29 golem Re: Jiri_99
nee odhadem 2 mesice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 20:43 Muž Jiri_99 [425] Re: golem
Jak je akváriu staré? Jestli jsi tam včera napustil vodu a dnes vhodil rybky, tak je to docela jasné..
Projdi si rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou a hned budeš chytřejší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 19:59 golem – úmrti rybiček
Dobry den
Mam akvário 72 L, pozadí břidlice lepené akvarijním silikonem,písek vypraný,rostliny živé,filtr 10,10,20 cm
Akvarijní čerpadlo JKA IP200 beží 24 hodin,rybičky neonky,paví oka,Ancistrus sp. a rybičky umírají nejdřiv neonky 5 ze 6,Ancistrus sp. 2 ze 3 a dneska i paví očko nevín jak dále jsem začátečník dekuji všem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:12 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Zoidik
Zoidik napsal: Nějaké výrazné změny v nádrži? Udělal jsi něco jinak než obvykle? Začal bych obvyklou vodoléčbou, denně polovinu vody

Kámo, chudák romant, takhle mu krást repliky smich

a jinak petře68 - vodoléčbu určitě začni, ta neuškodí.. ale určitě by prospělo napsat nějaké další detaily, taky jaké změny jsi v poslední době v akváriu dělal, a neuškodily by ani fotky těch rybek.. jinak je to jen věštění z křišťálový koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: petr68
Nějaké výrazné změny v nádrži? Udělal jsi něco jinak než obvykle? Začal bych obvyklou vodoléčbou, denně polovinu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:01 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: petr68
Chce to víc info, o nádrži, teplotách atd.. nebo fotku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:51 Muž petr68 [27] - Rostliny
nevím proč ale už mi umřely 2 razbory klínoskvrné a teď jsou nakažené další 3...mají ,,kostrbaté tělo,, a vybledlé barvy prosím pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 12:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fidorka
To Easy Carbo jsem prestal davat, nevim proc, mym rostlinam se to nelibilo, a to dokonce ani Echinodorum, ktere se ted spravuji kdyz davam jen PMDD+KNO3. Jedna Ramka mi behem pridavani Easy Carbo odesla, ale to s tim nic spolecneho nemelo. Rozhodne si nedovolim rict, ze je to spatna vec, ale co si mohu dovolit, rikam ze memu akvariu se nelibi a nebo ja to s timhle neumim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 12:29 Žena Fidorka [312] Re: Designer, romant
Neodkalovala jsem, nikdy to nedělám společně s filtrem, a ani to není moc potřeba - zdá se, že piskořky to docela zvládají i bez mé pomoci. Ten filtr jsem vymáchala tak napůl - některé části hodně (tu malou část nahoře před filtrační hlavou, kvůli kterému se mi prakticky celý ucpal, a ze Substrat pro (1 třetina filtru) jsem obrala všechny cucky, zbylé dva molitany jsem jen lehce vypláchla od cucků, vše samozřejmě ve vodě z akvárka). Na amoniak tady test nemám, takže radši vyměním vodu (stejně by mě to čekalo :) )... Nezdá se mi ale, že by tři různé ryby najednou takhle odešly na otravu, zatímco na ostatních rybách není vůbec nic zvláštního... samozřejmě to, že to byly nějak oslabené kusy, je možné...
Prostředky proti hmyzu v obýváku u akvárek žádné, ve zbytku bytu jen dvě takové ty lepící pasti na moly, obě jsou ale v zavřených místnostech, do kterých je to z obýváku ještě přes chodbu... A krevetky ve vedlejším akvárku jsou v pohodě, včetně krystalek....
Ještě jsem zapomněla dodat, že asi měsíc dávám každé ráno 2 ml Easy Carbo, včera taky, ale předevčírem jsem vynechala, ve spěchu jsem zapomněla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 12:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fidorka
Cisteni filtru? Jak moc drasticke? Asi to pisu zbytecne, ale NO2 se objevi az kdyz funguje nitrifikace z prvni poloviny, a zase zmizi az funguje komplet. A tak pokud je filtr uplne cisty, otrava cpavkem by mozna byla i kdyz je NO2 temer na nule. A ryby nemusely odejit nejprve ty obecne nejnachylnejsi, staci ze jsou nejak oslabene, nebo proste nejslabsi.

Otazka ale je, jestli to tim je. Co tak doma nejake prostredky proti hmyzu?

Ramky si sve pohlidat umi, ale ze by neco takhle pozabijely, to se mi fakt nezda. Ony to spis uhoni, az to nekam zaleze, ale ani to nebyva tak hrozne, kdyz maji ryby kam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 11:42 R Muž romant [27983] Re: Fidorka
Odkalovala jsi při té údržbě taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 11:35 Žena Fidorka [312]
Ahoj, včera mi proběhla nějaká kalamita v Kvakvárku. Obvykle nemám žádné ztráty, a včera najednou tři různé ryby - když jsem přišla domů, dvě už to měly za sebou (pancéřníček trpasličí a tetra ohnivá), třetí (čtverzubeček :-( ) dodělával - byl zamotaný v kořenech anubiasu, dýchal, ale jinak už byl apatický, jen občas s sebou trochu škubnul. Na žádné z nich jsem neobjevila nic zvláštního - žádné rány, povlaky, zježené ploutve... Navíc jsem objevila i jednu mrtvou neritinu. Ostatní ryby, krevetky, šneci i žáby jsou v naprostém pořádku, včetně dost citlivého ancíka L213. Jediné, co se v akvárku děje, je že se ten den zrovna třely Ramirézky. Hned jsem změřila vodu: pH cca 7,5, NO2 prakticky nula, NO3 cca 20 (vše kapkové testy Rataj), teplota 26. Vodu jsem měnila tuhle neděli (30 l), čistila jsem i filtr. Předevčírem jsem krmila suchým, den předtím mraženými patentkami (jako obvykle).

Napadá někoho jiná příčina hromadného zkapání, než že je umlátily ty Ramky, když jsem nebyla doma? (ta Neritina by pak musela být asi náhoda, té by sotva něco udělali)... Případně co bych mohla ještě změřit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2013 11:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RadekH1
Tak měň teď často vodu jak píše vondr001 a předejdeš tím dalším případným umrtím. Jina cesta není. Při každé výměně ještě můžeš přidat nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 11:40 Muž RadekH1 [129] Re: Zoidik
Tak to jo, Paví oka byli první po 3 týdnech, ale 14 dní na to přišla už větší skupina. Bude to hnusný ale aspon že to neodnesli hrbohlavci, jel jsem pro ně 300 km. Už by se mi nechtělo znova jet tak daleko :-)
Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2013 11:39 Žena vondr001 [674] Re: RadekH1
jde o to, že těch ryb bylo moc najednou. Biologická rovnováha je ještě křehká. Moc ryb = moc výkalů = moc N látek = otrava ryb. Ze začátku to chce ryby přidávat opravdu postupně. (po týdnu a po pár kouscích) Udělal si to dobře, že si nechal akva zajet. Ale teď ti pomůžou ty pravidelné výměny vody. Až ti příjdou ty testy, tak pro tebe teď budou hlavní NO2 a NO3. S dalším přidáváním ryb rozhodně počkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.04.2013 11:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RadekH1
Jde o to, že když přidáš moc ryb současně, tak se zvýší zátěž na nitrifikační bakterie (víc ryb->víc hovínek), které nejsou v dostatečném počtu aby likvidovali pro ryby toxický NO2. Proto ty úhyny. Navíc ramky jsou choulostivé na kvalitu vody. Ideální způsob je po prvních 3-4 týdnech přidat v několika kusech nenáročné rybky jako jsou paví oka, potom počkat 1-2 týdny a dát třeba 3 anícky, zase počkat a 10 neonek a zase počkat a pak další ryby. Chichlidky měly přijít jako poslední v zarybňovacím cyklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 11:31 Muž RadekH1 [129] Re: vondr001
o tom sem si všechno četl, Proto bylo akva tak 5 týdnů bez ryb, teda jen s oky. Ze začátku jsem kapal bio nitrivec, kde v návodu píšou že se ryby můžou dát už druhý den, i tak jsem 5 týdnů čekal do první osádky. Asi bude problém v tom počtu ryb, ale že to odnesli jen ramirezky. Kolik ryb se tedy může najednou pustit do akva? 16 je moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.04.2013 11:19 Žena vondr001 [674] Re: RadekH1
Akvárko je ještě čerstvý. Těch ryb si tam přidal moc najednou. Měň denně 1/3 vody (týden), potom ob den.
rybicky.net/clanky/1196-nitrifikace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 11:10 Muž RadekH1 [129]
Ahoj, mám akvárko 200l, čistý objem tedy nějakých 160 litrů. Akva je založený před 6 týdny. Tedy někdy v půlce unora, Po 3 týdnech jsem vypustil 6 pávčat, A na velikonoce jsem si přivezl cichlidky kakadu(6ks) a ramirezky(5ks). A hrbohlavce africkýho(5ks) Nic víc v akva není. Ale za poslední 3 dny všechny ramirezky zemřeli. Ostatní ryby zatím naprosto v pořádku.
Rostlin je si myslím dost, nehnojím, pravidelně měním vodu 1/3 každou sobotu, Externí filtr fluval 305. Nemám zatím žádný testy, dnes jsem objednal přes net. Nějaký nápad, proč odešli jen ramirezky? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:43 R Muž romant [27983] Re: martin189
Pokud nebudeš tu výměnu vody praktikovat alespoň týden, tak bude velmi rychle po syndromu a z akva bude mrtvá zóna. Vyhledej si pojem nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: martin189
cca měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:41 martin189
:-D a nevite jak dlouho trva ten syndrom nove nadrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: martin189
někteří prodejci by prostě potřebovali pořádně nafackovat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:39 R Muž romant [27983] Re: martin189
martin189 napsal: mne ty rybky tak poradili ve zverimexu.!!To se stává, že je personál nekompetentní, bohužel. Podívej se do atlasu na nároky jednotlivejch ryb a až jim je některý budeš vracet, tak je hned dovzdělej v daný problematice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:37 martin189
mne ty rybky tak poradili ve zverimexu.!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: martin189
jak píše Romant, syndrom nové nádrže. navíc máš naprosto nevhodné ryby na tvou velikost akva. Všechny bych je vrátil do zverimexu, něco nastudoval a začal znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:34 R Muž romant [27983] Re: martin189
Drž se toho co jsem Ti už napsal, denně měnit 1/3 vody a nekrmit, nedokupovat žádný další ryby a studovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:33 martin189
akva je stare od ponděli, velke 54 litru, ryby: 10x neonka, 6x čichavec, 1x panceřniček, 1x ancistrus, 3x parma,3x paví oko

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=851