Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 20:56 JoKa Re: cezarmilan
Majjush:Ja by som skôr povedala, že je veľa odpadu z rastlín
Cezar:I tu bude chyba, rastlinky sami o sebe slúžia rovnako ako filter.
Takže podle tebe je v pořádku tam ty uhnívající kusy rostlin, odpadlé a odumřelé listy nechat? Budou sloužit jako filtr?? coze

Cezar:Dobré rastlinné akvárium dokáže fungovať i bez filtra, pravda ak nieje prerybnené.
To je sice pravda, ale na to se momentálně nikdo neptal (už jen v název vlákna). Navíc dost dobře si nedovedu představit přerybněné rostlinné akvárium. To už pak nebude rostlinné, nebo to má ve slovenčině jiný význam?? Skutečně musíš pokaždé něco plácnout???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   17.12.2014 20:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Xlienka
Xlienka napsala: ale tyhle filtry jsou rozhodně lepší než čerpací hlava s kostkou molitanu
Toto pravda byť nemusí, čerpacia hlava s kockou biomolitanu zabezpečí dokonalejšiu biologickú filtráciu ako uzavretý vnútorný filter ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 20:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Majjush
Majjush napsala: Ja by som skôr povedala, že je veľa odpadu z rastlín, aj keď to čistím proste stále to tm je.
Čerpadlo kontrolujem pravidelne čistím magnet na vrtulke, aby to fičalo tak ako má. :)

I tu bude chyba, rastlinky sami o sebe slúžia rovnako ako filter. Dobré rastlinné akvárium dokáže fungovať i bez filtra, pravda ak nieje prerybnené. Takže aj nad tým sa zamysli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 10:00 Žena Majjush [3] Re: Xlienka
Ja by som skôr povedala, že je veľa odpadu z rastlín, aj keď to čistím proste stále to tm je.
Čerpadlo kontrolujem pravidelne čistím magnet na vrtulke, aby to fičalo tak ako má. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 09:43 Žena Xlienka [276] - Amerika
Nevím proč by tenhle filtr neměl stíhat. Pokud se ucpává první molitan zkusila bych výměnu za trochu hrubší, prostě je lépe odstupňovat. Ostatně i ty černý kuličky lze doplnit o jeden pytlíček sera siporax mini (v případě že se nevejde tak pár kuliček odstranit), ale tyhle filtry jsou rozhodně lepší než čerpací hlava s kostkou molitanu (i když objem médií mají asi stejný), a pokud nefungují, bude chyba trochu někde jinde. Kde se bere takové množství odpadu? Co třeba přerybnění.
Jinak s tím propráním molitanu se občas koukni i dovnitř čerpadla a pročisti ho. Ostatní média stačí propláchnout až po několika měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 23:27 JoKa Re: Majjush
Něco takového bych ti doporučil. Per jenom houby, na ostatní nesahej a když to nepomůže nasaď kuličky...
Ale rozhodnout se musíš sám, ta varianta s čerpadlem a molitanem tě asi ve finále vyjde levněji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 22:50 Žena Majjush [3] – Re: Urtman
Ako filter je starší, akvárko je prerábané, ale vrtulka a ostatné veci fungujú tak ako majú, pravidelne to kontrolujem.
A on prestane ťahať preto lebo tá vstupná hubka proste je tak špinavá že proste ju upchá.
Skúsim to tak, že budem premývať len hubky a menej odkalovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 21:46 JoKa Re: cezarmilan
Skutečně myslíš, že filtr, který běží 8 měsíců se rozbije? A co by se na té vrtulce vlastně mohlo pokazit? Maximálně polámat, ale toho by si asi všiml... ;-)
A filtr s průtokem 900l/h je dostatečně dimenzovaný na 240l akvárko, aby si mohl dovolit být komorový... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 21:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Majjush
Rozhodne sa zamyslí nad novým filtrom, alebo čerpacia hlava a kocka biomolitanu ako píše romant. Ak chceš filter zachrániť, tak musíš kúpiť nový rotor. To je tá vrtulka v ňom, určite je už na odpis. Do filtra daj tie keramické valčeky. Vlastnil som taký filter a fungovala mi filtrácia aj keď som mal ako filtračné médium drátenky na riad, no tie plastové-umelé. Na tomto filtri sú nevýhodou tie komory a znižovanie prietoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:58 JoKa Re: Majjush
Přesně tak...
Neříkám, že se to musí vyřešit, spíš by mělo...
Údržba by potom měla vypadat následovně: až klesne průtok vyper v odsáté akvarijní vodě pouze molitany v první komoře a můžeš i lehce promáčknout ten jemný molitan v úplně poslední komoře (pokud tam je)... Až když praní molitanu nepomůže, pak teprve vyper kuličky, ale jen z jedné komory, z té druhé až zase příště. Prostě se snaž prát filtr co nejméně je nutné a nikdy né celý sakumprásk...
Až vyměníš to co tam je teď za kuličky, tak k akvu přistupuj, jako by se znovu zabíhalo, to jest výměna vody minimálně 3x týdně, po dobu minimálně 3 týdnů...
NO3 klesne určitě a tím pádem ryby neměly padat...
Problém s řasou by to také mohlo vyřešit, ale zase jen mohlo, neznám příčiny... To je na delší povídání a jiné vlákno... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:13 Žena Majjush [3] Re: Urtman
Hej to je pre mňa lepšie riešenie aspoň si myslím, takže tie guličky a valce vyhodiť a dať do oboch častí siporaxové guličky? To vyrieši problém s tým, že skapínajú rybky a znížim tým NO3 a zníži sa aj riasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:01 JoKa Re: Majjush
Je to evidentně málo. Máš dvě možnosti, buď to co ti radí Roman, nebo všechno kromě té první vrstvy molitanů (ty necháš jako předfiltr) vyměníš za kvalitnější médium, například siporaxové kuličky. Potom ale bacha, per jenom ty molitany, nikoli ty kuličky a to až když opravdu klesne průtok, jak už tady padlo...

Edit: když koukám, jak ten filtr vypadá, tak s těmi kuličkami by to mělo stačit, ale vyjde tě to dráž, než to čerpadlo a kostka... Každopádně filtr třeba řešit...

Edit2: ještě mě napadlo, jestli když pereš filtr, pereš všechny vrstvy? Pereš i ty válečky a ty kuličky?? Oni totiž nejsou, jako média, úplně nepoužitelné. Zkus prát jen ty molitany, pokud vyprání molitanů bude stačit na obnovení průtoku a na ostatní nebudeš sahat, mohlo (ale opravdu jenom mohlo) by to stačit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:36 Žena Majjush [3] Re: Urtman
Tie čo sa k tomu predávajú, dve hubky (redšia a hustejšia), keramické valčeky a také plastové guličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:32 R Muž romant [27987] Re: Majjush
Jako další chybkou je to čištění jak filtru, tak odkalování dna zároveň. Rozděl to na etapy, třeba po 14 dnech. Jak jsem se dočetl, je filtr po týdnu nefunkční, což bude svědčit o jeho nevhodnosti do předmětné nádrže. Řešení jednoduchého vnitřního filtru se nabízí čerpací hlava a kostka biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2014 18:20 JoKa Re: Majjush
No ono problém je v tom, že ja ten filter čistiť musím. lebo on sa ucpe a odlepí od skla, že nemám na výber. Proste prestane fungovať.
Myslím, že problém odhalen... Tvůj filtr má sice dobrý průtok, ale evidentně velmi malou plochu (objem) pro osídlení bakteriemi.
Čím rychleji se zanáší, tím častěji ho musíš čistit. Čím častěji ho čistíš, tím více zabíjíš užitečné bakterie. Čím více zabíjíš bakterie, tím větší průšvih...

Co tam je za média? Standart co se k tomu prodává??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2014 18:05 Žena Turbínka [2558] Re: Majjush
Turbínka napsala: až se rapidně sníží jeho průtok
Nikdo ti neřekne čisti jej ráno a večer jako zuby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:01 Žena Majjush [3] Re: Turbínka
Takže skúsim teda len tie hubky, aby to proste cucalo. Ako často by sa teda mal čistiť filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:58 Žena Turbínka [2558] Re: Majjush
Tak nečisti všechna media najednou či se poohlédni po nějakém vhodném filtru, když tenhle evidentně nestíhá. Vždy jen lehce vymáchej houby (či nejzanesenější část filtru) v akvarijní vodě, nikdy ne úplně do největší čistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:53 Žena Majjush [3] Re: Turbínka
No ono problém je v tom, že ja ten filter čistiť musím. lebo on sa ucpe a odlepí od skla, že nemám na výber. Proste prestane fungovať. Mám len preplachovať špongie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:50 Žena Turbínka [2558] Re: Majjush
Zkus každé dva týdny nečistit filtr a čistit jej až se rapidně sníží jeho průtok, odkalovat častěji a nemusíš hloubkově, stačí jen stáhnout lehce dno. Nikdy neodkaluj spolu s čištěním filtru. Pro teď bych nasadila vodoléčbu - nečisti filtr a pár dní (spíš týdnů) ani neodkaluj dno a málo krm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:48 Žena Majjush [3] Re: Urtman
Hej je to zelená oáza. Všetko som tam popísala. Už si s tým neviem rady. Kždé 2 týždne čistím filter a odkalujem a dávam novú vodu. Prestrihávam rastlinky. 4isstím riadsu zo skla.
Do vody jediné čo občas pridávam je nitrivec. Voda je vodovodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:36 JoKa Re: Majjush
Jedná se o akvo "zelená oáza"?
Jak často a jakým způsobem probíhá běžná údržba, výměna vody, atd?
Na fotce vidím i docela rozjetou řasu, bude to jedno s druhým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 16:59 Žena Majjush [3] – Mrtvé ryby a moc vela
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v poslednej dobe mi fakt dosť kapú ryby a vôbec neviem prečo. Ešte sa mi to nikdy nestalo. Ryby tohto typu nechovám veľmi dlho ale aj tak doteraz to bolo úplne v poho.
Čo som spozorovala:
apatické nejsú, žerú normálne, jedna plata ma stiahnutý chvost (ale to už asi mesiac)
jedna tetra modrá má ako keby zlomený chvost (už asi 3 mesiace)
skalár jeden má po sebe biele bodky ako keby krupicu ale niaku moc veľkú
a 2 skaláre kadili aj s ramizerkami biele prihladné hovná sem tam niečo hnedé medzi tým
prísavníkom ani trinidadom neni nič
tetry červenohlavé, aj modré (okrem tej jednej) aj citrónové aj čierne sú úplne v pohode
a zdá sa mi že ramirezky niako moc rýchlo dýchajú oproti iným rybám
nasadila som včera už v zúfalstve eSha exit a eSha 2000. To mi poradili v akvaristike. Výsledok ráno. Skalár s bodkami mŕtvy a mŕtvy aj samec ramirezky. Jediné pozitívum, že výkaly skalárov sú už hnedšie, ale stále to nieje ideál. Viete poradiť čo to spôsobuje alebo ako to riešiť?

Ešte aby som nezabudla vyhynuli mi predtým 3 guramy naraz z večera do rána, ramirezky 3 den predtým a všetky živorodky behom asi 2 týždňov. (gold molly, black molly, plata koralová aj plata sunset)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:50 Žena Xlienka [276] - Amerika
Myslím, že bych provedla test a amoniak, ale výměnou vody i dva krát denně se nic nezkazí. Držím palce ať již nedojde k dalším úhynům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 01:13 Muž Mislow [304] Re: Lukaseg
Ahoj, akvarko bylo zabehle jen castecne a jeste ne stabilizovane. Mozna jsi to trosku uspechal s rybkama. Otazka je, jak je to opravdu s hodnotami dusicnanu. 50 mg/l je tak na hrane. Nekde tam bych hledal pricinu + dalsi faktory, jak bylo zmineno dole .... Osobne bych nepridaval ryby do akvarka, ktere nebude mit natolik vytvorenou stabilitu, aby si udrzelo dusicnany pod 50 mg/l . A pak postupne jen odolnejsi druhy. Myslim si, ze jsi to uspechal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:55 Lukaseg Re: LiborSprysl
No jo taky si říkám ,že to může být šokem, ale trvá to už docela dlouho a odchází ryby co na zacatku vypadali vpohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 16:01 Muž LiborSprysl [9015]
Aklimatizace je jedna věc, to vskutku mohl být jeden z problémů...ALE... Burza...zima...Ryby nabalené z nějaké vody, vylité do další vody na burze, doma vylité do akvária...Střídání teplot a souhra všech těchto faktorů...
Transport?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 14:03 Muž maryn [40] Re: Lukaseg
A jakými to měříš testy? Nemám zas tak velké zkušenosti, ale vypadá to právě na náhlý nárůst N látek..

Nebo nevhodná aklimatizace při vypouštění ryb do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 13:35 Lukaseg Re: maryn
Jo, naráz. N látky jsem měřil po úhynu ryb. Včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 13:23 Muž maryn [40] Re: Lukaseg
To si tam dal všechny ty ryby naráz? Kdy si měřil ty N látky? Po úhynu ryb? Určitě bych měnil minimálně 1/3 vody obden...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 12:12 Lukaseg – Uhýn nových ryb
Zdravím akvaristy,
Mám problém s úhynem ryb v mém 200 l akva.
V sobotu jsem na burze nakoupil ryby - viz moje nádrž.

Hned do nedele mi umreli 4z 5 skalár - vypadaly vystresovane což byla asi přičina.
Ale tim to jen začlo.V ponděli večer mi umřeli 2 černé neonky, do uterka dalšich 5 a jedna panda.Dnes ráno jsem našel dalšich 8 mrtvých neonek. :-(
Na rybách nepozoruji žádné naznaky nemocí(tečky,fleky...)

Akvárko bylo dobře zajeté - už dva měsíce je tam hodne šneků a přes měsíc 4 neonky a všemu se dařilo.
Vodu mám z Brněnského řádu (dost tvrdá) a měřím esha papírky.
No2 - 0
no3 - 50-100 (beru s nasázkou cistou vodu to ukazuje 50)
gh - 21
kh cca 8
ph cca 7,4
Teplota 24-25
co2 mám vyplé už týden.

Děkuji za rady.




Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 20:43 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Honza123
Prezentace té dané nádrž by určitě pomohla, takhle od oka to nikdo správně nestrefí. Může to být prakticky cokoliv. Proto Ti radím - udělej si zde prezentaci té dané nádrže, vyplň všechny důležité informace, přihoď fotku, a najít příčinu půjde snadno :)
Edit: romant byl jako vždy rychlejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2014 20:42 R Muž romant [27987] Re: Honza123
Bez informací o nádrži, údržbě, počtech ryb, velikosti atd. se do tvého dotazu pustí jenom jenom odboký střelec. Ideál by bylo, zřídit prezentaci předmětnýho akvária, kde k problému dochází, uvést co nejvíce pravdivých údajů a potom se snad najde někdo, kdo by mohl směr naznačit. Za mě doporučím, když nic, tak častou výměnu i většího množství vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 20:36 Muž Honza123 [3] – úhyn rybek
Zdravím, chovám rybičky už několik let, mám takovou směsku čichavců,živorodek, apod. Nikdy jsem neměl žádný větší problém, ale posledních pár měsíců začly rybyčky častěji hynout,snad každých 10 dní uhyne jedna ryba. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným ? Popř. čím by to mohlo být ? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 21:31 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Presne tak a nonstop pustený bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2014 19:06 JoKa Re: RBeil
V tomto objemu jednoznačně bublifuk... ano Nic lepšího na tak malé akvo není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:18 Muž RBeil [174] Re: Urtman
Bude stačit bublifuk nebo bude lepší tam dát klasický malý filtr s molitanem, mám obědnanou vrtulku ta původní praskla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:15 JoKa Re: RBeil
V 10l musí být sami, už tak je to dost těsné... A vypínání filtru na noc = chyba!
Chápu, že se nevyspíš, ale život je holt otázkou priorit... Bez filtru to neukočíruješ ani s tou denní výměnou vody, nevěřím tomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:13 Muž RBeil [174] Re: romant
Kolik ji mám měnit ? půlku nebo téměř všechnu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:11 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Denně měň vodu, zlobí tě N látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:10 Muž RBeil [174] Re: romant
Krmím 2x denně po malých dávkách, akvárium je 10 l s 50W topítkem, bublifukem a včera jsem přidal přepážku na ododělení velkých od malých z důvodu rozdilného krmení. Rybek je asi 30ks 1-2cm velké. Vodu měním asi těch 30-50% zaleži jak kdy mi to výde při odsáváni krmeni a trochy výkalu. Bublifuk na noc vypínám protože v pokoji kde je akvárium spím a kompresor je celkem hlučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 17:57 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Počet ryb, velikost nádrže, její zařízení, četnost krmení a četnost výměn vody, tedy aby to nádrž tzv. stíhala a byl dostatečnej přísun potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 17:18 Muž RBeil [174] – Panceřníček - úhyn
Ahoj lidi, chtěl bych se zetat jestli nevíte co to může být. Snažím se odchovat Panceřníčky skvrnité a cca 14 dní starý plůdek plave jako všechny, v pohodě a pak ráno, nebo jak se vrátim ze školy najdu 1-2 rybky denně mrtvé s červeným břichem, spíš blíž k řitní ploutvi. Vypadá to jak kdyby jim něco prasklo a vytekla tam krev. Zkoušel jsem nasadit PREVENT a nepomohlo, taky jsem zkusil špetku soli, také nic. Teplotu vody držím +- 25°C, každý den odsávam staré krmení a měním část vody (to co odteče doleju). Poslal bych fotku, ale nemám žádne zařízení, které by to dokázalo kvalitně vyfotit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 12:14 R Muž Silent [5949] Re: Kateřina
Bohužel na takto položenou otázku nelze odpovědět. Důvodů úhynu může být spousta a bez bližších informací o stavu ryb, velikosti a stáří nádrže, sestavě osádky a údržbě není možné najít příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:39 Kateřina – Skalary
Krásný den všem
Máme doma akvárium a v něm různé druhy rybek. Ale v posledních cca 14 dnech uhynuly skaláry. Vždy dvě a po pár dnech další dvě. Už před tím jsme čas od času vytáhly kostřičku menší rybky. Nevíte čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 16:56 Muž bigbob [0]
Tak diky vsem, ty sneci me po pravde vubec nenapadli.. Tak aspon uz nemusim stourat do toho dna..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2014 15:23 Muž maryn [40] Re: bigbob
V prezentaci máš uvedenou ampulárku, takže ta si myslím pochutnala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 15:20 R Muž romant [27987] Re: bigbob
Pokud máš v akváriu šneky, tak je to více než pravděpodobné a pokud ne tak je to pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 15:19 Žena Turbínka [2558] Re: bigbob
Ano je, máš tam dost ostatních ryb, které si zpestřily jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 15:16 Muž bigbob [0] – Zmizela rybka
Ahojte, po navratu z dovolene (po 10 dnech) nemuzu za zadnou cenu najit prisavku thajskou..Pravdepodobne uhynula, ale nikde ji nemohu najit. Uz sem dost prolez dno pri vamene vody, ale nikde nic. Myslite, ze je mozne, ze za tak kratkou dobu se rybka uplne rozlozi?

diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=501