Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 09:19 Muž powery [250] Re: martinaze
Poradil bych zaregistrovat se a vytvořit prezentaci nádrže s co možná nejvíce informacemi. Pak se bude radit líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 08:43 martinaze – úhyn ryb
Chtěla bych se poradit, co jsme udělali špatně. Akvárium jsme měli zajeté 2 měsíce, (54l), 5 rostlin, filtr, topítko, úkryty, dokonce se nám tam objevilo pár malých korýšů, rostliny rostou. Koupili jsme ancistruse a za dva týdny uhynul. Voda měněna 1x týdně. Objevili se první řasy. Jak postupvat, aby ryba příště neuhynula? Díky moc za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 16:15 gigre1983 Re: romant
tak to jsem si bohuzel nevsimnul ale s tim dnem by to mohlo souviset takze me asi bude cekat vymena dna predpokladam,jake by bylo vhodnejsi pro pandicky mohlo by byt nejake tmave treba flexiobklady nebo jestli poradite nejake vhodnejsi dno budu rad dekuji moc,ale s tema fouskama to opravdu netusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2016 16:07 R Muž romant [27987] Re: gigre1983
Problémem by mohlo být to dno, je to ostrá drť a to se může velmi neblaze projevit na kondici pancéníčků. Mají ty co umírají vousky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 15:59 gigre1983 – vymirani pandicek
ahoj mam docela velky problem s umiranim pancernicku panda,mel jsem 6 a 4 mi umreli,umiraji v rozmezi tak za 10 dni cca,nepozoruji zadne zvlastni chovani vecer jsou v pohode a rano je nachazim mrtve :-( uz jsem z toho zoufalej,ostatni rybky jsou v pohode jen pandicky umiraji,vsechny rybky mam od zdejsiho prodejce akorat pandicky jsem koupil v hornbachu,nevim jestli by to mohlo mit souvislost,kdyby nekdo poradil co delam spatne budu rad za kazdou radu,tydne odkaluji a cistim akvarko dekuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 19:08 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – kardinálky
Prvně jsem měla asi 6 Kardinálek, po cca 3 měsících jsem dokoupila do hejna dalších 6 kusů.Akvárium jsem ihned po přidání rybek "přeléčila",protože vím,že nějakou dobu je měli v obchodě s Tetrama,u kterých se projevila nemoc vypouklých očí a začaly jedna za druhou odcházet. Řekla jsem si,že už je to dost dlouhá doba a tak Kardinálky budou OK. Je to cca 2 měsíce a začaly mi jedna podruhé odcházet. Nejprve ztrácí barvu,pak se jim na hřbetě zježí pár šupin a konec.Ale i když vypadají normálně,další den najdu rybku na hladině.
Ostatní ryby jsou v pohodě,Kardinálky mi zůstaly jen 3,od včera kapu Esha exit a Esha 2000

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 19:27 cvrcek69 – úhyn ryb
Ano, přidal jsem ho ke stávajícímu a chtěl je tam nechat měsíc oba, ve starém to už delší dobu klepalo a stejně to byl takovej šmejd ze setu, tady u toho nového zase nejde nastavit průtok, tak jestli to taky neudělalo neplechu když by byl větší, někde jsem četl že se to nastavuje přidáním filtračního materiálu, tedy ho narvu molitanem nebo něčím podobným... Snad to dobře dopadne... Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2016 21:45 Žena Xlienka [276] - Amerika
No pokud si ten filtr vyměnil za stávající, ne přidal ke stávajícímu (což jsem původně asi mylně pochopila z tvého příspěvku) jak jsi měl (alespoň na přechodnou dobu cca 1 měsíc) a ještě do toho přidal rybky, tak je to jasné. Zhoupla se kvalita vody, kterou jsi po přidání rybek měl často měnit a rybky se otrávili.
Sus jít ještě jednou a opravdu přesně podle toho návodu, mužná můžeš prodloužit vypuštění prvních ryb až po měsíci a každou další várku s odstupem cca dvou až čtyř týdnů. A nedávej více rybek najednou pouze po pár kouscích a kolem přidávání vždy měň vodu častěji.
Takže začni dnem a osázej alespoň 3/4 dna a pak čti a po měsíci začni pomalu s rybkami.
Začátek je těžší, ale ono to půjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 21:01 cvrcek69 Re: Xlienka
No to jsem všechno víceméně udělal, do změny filtru byl až podezřele klid ale pak to začalo, s filtrem tedy přibylo několik ryb, tak nevím jestli jsme nezískali něco navíc ve zverimexu...ještě dám jeden pokus a uvidíme, přidám víc kytek, moc jich tam nebylo, dám jinej štěrk a třeba se to se to srovná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.05.2016 10:31 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: cvrcek69
Pochybuji že přidání filtru způsobilo okamžitý úhyn všeho živého, tedy pokud si ho dostatečně opláchl od možných nečistot z výroby, náplň s uhlím nedoporučuji používat ve filtru pořád (vyměnila bych za molitan + sera siporax miny klidně i 2ks nebo něco obdobného, do tohoto filtru to v pohodě vleze)
Ano černo-bílá drť prodávaná jako akvaristická je pro akvarijní účely nevyhovující. Je ostrá a obsahuje vápník, ale nepředpokládám, že byla důvodem úhynů
Jinak pokud pořád dokola zakládáš tak je asi někde něco špatně, v modrém rámečku vlákna začátečník je odkaz na článek jak začít s akvaristikou, tak tady bych asi začala
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 10:21 cvrcek69 – Úhyn ryb
Ahoj, nevím jesti to už tu někde není ale nenašel jsem. Po instalaci nového filtru (Tetra easy crystal 600)do nádržky 54l souběžně s tím starým který začal dodělávat mi během 5 dnů pošlo celé osazenstvo, vše jsem rozebral, štěrk prolil vařící vodou, vše umyl a dnes jsem dal štěrk do octa a objevují se kolem kamínků bublinky, to je asi špatně že? Ne že by to šumělo spíš kolem dokola každého kamínku jsou bublinky, u černých ne ale jsou tam i bílé a tam jo. Zkusím koupit jiný štěrk a založím znovu, asi už naposled... k tomu filtru byly 2 filtrační média ale s aktivním uhlím, tak nevím jestli to nebude průšvih když tam dám to médium co mi ještě zbylo na nový záběh akva nebo jestli tam narvat v té velikosti nějakou filtrační hmotu ? Už mně ty neuspěchy nějak nebaví, jako kluk jsem měl několik velkých nádrží, filtry jen ty kostky z molitanu, a když odešla rybyčka tak to byla událost... Díky za podněty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2016 15:02 R Muž afc1886 [14694] Re: Nikolas
Vše už bylo napsáno,tak tě jenom navedu,protože vidím že jsi nový. rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 11:57 Muž PaYoch [134] Re: Nikolas
A nebo alespoň zasunout stávající filtr do kostky akvacitu. Teď se v jiném vlákně řeší potíže tohoto filtru, potažmo celého setu, zde: rybicky.net/forum/5930…
Pochopitelně platí předchozí reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 11:55 Nikolas Re: Yirka
ok díky za rady hned stim začnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2016 11:51 Muž DaveLister [478] Re: Nikolas
Čekat týden nebo 14 dní s vypuštěním ryb je jako nečekat vůbec, v té době obvykle vrcholí koncentrace dusitanů. Takže buď koupit kvalitní test na dusitany a přidávat ryby (postupně) až dusitany klesnou na nulu, a nebo mít trpělivost a počkat tři čtyři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2016 11:49 Muž Yirka [9126] Re: Nikolas
Znovu nezačínej, ale s těmi vylepšeními ano. Jak píše kolega - nejdříve, nejlépe ihned tu výměny H2O. Změna filtru bude také vítaná, čerpadlo at201 bude velmi dobrým řešením. Živé rostliny pak považuji za nutnost. Nevhodné rybky se ti zredukují samy......
Určitě již víš, že nádrž vedle technických nedostatků nebyla zaběhlá. Proto si najdi vlákno pro začátečníky a nastuduj pár velmi užitečných linků v modrém rámečku. Zejména partie o nitrifikaci - to ti pak spojí i ten tvůj konkrétní problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2016 11:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nikolas
Začni měnit 50% vody každý den. Pak si založ prezentaci toho akvária, zjisti si parametry vodovodní vody a pořádně si něco o akvaristice nastuduj.
Pak můžeme řešit případné nemoci ryb, rostliny, filtr, ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 11:06 Nikolas – úhyn ryb
Dobrý den koupili jsme si akvarium set Pacific 60x30x30 54L

Vnitřní filtr Cat gato pacific 300l/H

máme akvárium jen s umělými kytkami týden sme nechali akvarium zaběhnout poté jsme koupili cca 15 rybek typu neonky,paví očka , živorodky

po týdnu zaběhnutí jsme přidali aqva safe a přidali ryby po týdnu s rybami bylo vše ok ale tento týden ani ne 14dní po vpuštění ryb začali zničeho nic hynout voda kalna když se podívám do akvaria z boku vypadá to jak kdyby to bylo zelené , některe ryby na sobe mají bílý povlak a hynou některe mají okousané ploutve a jen leží nad hladinou a dýchají a poté uhynou vodu jsem měnil jednou 50 procent prosím o radu jak z toho ven zda vypustit celé akvarium a začít uplně od znova s živými kytkami a lepším filtrem a vzduchováním děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:46 Muž patamatix [408] Re: uniorn
No s tím se nedá nic dělat,ale jak zde padlo tak ten Tetratec 700 co tam máš není zrovna ideální pro velikost tvého akva,já ho mám v akváriu o 90l menším a dnes již vím,že kdybych kupoval nový ,tak koupím větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:37 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: romant
já bych souhlasila kdyby to byly neonky, nebo i jiné rybky, ale proč zrovna ty černoskvrné.. láme mito srdce, najednou mi odešli dva přátelé, co po mě po ránu loudili žvanec :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:32 R Muž romant [27987] Re: uniorn
Tak ono si pojďme přiznat, že ta fitrace nění žádná hitparáda a mohlo, to zdůrazňnuji mohlo dojít ke zhoupnutí vody natolik, že to prostě ty dva kousky nedaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:25 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: romant
ano, na střídačku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:17 R Muž romant [27987] Re: uniorn
Opravdu ten filtr(dno) čistíš co dva týdny? Jak jsem se dočetl v neaktualizovaný prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:35 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: patamatix
Furt nad tím přemýšlím, vůbec žádná změna, jen jsem včera koupila nové vločky pro rybky, ale to je blbost, pořád stejná značka.. že by uhynul ten starší, to bych oplakala, ale přijít o oba dva - to musí být moje chyba. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 15:25 Muž patamatix [408] Re: uniorn
A dělala jsi něco s akváriem? Tyto rybky by se měli dožívat kolem 6 let,takže i ten věk by mohl hrát roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 15:07 Žena uniorn [21] - Rostliny – úhyn jen jednoho druhu rybbky..
Dobrý den, nedá mi to a musím se zeptat, co se mohlo stát, když mi během noci uhynuly dvě parmičky černoskvrné, jedna osmiletá, druhá asi čtyřletá, obě plavaly bříškem vzhůru) ostastní ryby - parmičky siamské, neonky, ancíci - všechny jsou vpořádku..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 16:30 R Muž romant [27987] Re: Udinka
Denně měnit min. 1/3 objemu akvária, zbytek již byl vyřčen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 13:33 Muž Jifi [675] Re: Udinka
Hodně už bylo napsáno. Nedodala jsi některé klíčové infromace, bez kterých se to nedá odhadnout.

Můj postřeh je taky ten, že 3 živé rostlinky budou asi zatraceně málo na produkci kyslíku a na odbourávání dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 10:52 Muž patamatix [408] Re: Udinka
Chtělo by to prezentaci s alespoň jednou fotkou,aby se ti dalo lépe poradit. Základní otázka je jak dlouho bylo akvárium založené,pokud méně než 3 týdny,tak s největší pravděpodobností je příčina úhynu vysoká hladina NO,čpavku.. A proto to chce prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 08:35 R Muž afc1886 [14694] Re: Udinka
Jak dlouho je akva založené,jaký je filtr?Je toho víc,co je potřeba vědět,prezentace by se hodila,nebo někdy i 1 fotka dá víc než slova.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 08:34 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Udinka
Jak je to dlouho, co jsi akvárko založila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 08:31 Udinka – úhyn rybiček
dobrý den, minulý týden jsem koupila 4 neonky a 4 paví očka a za týden mi 4 neonky umřely + dvě další tetry .Celkový počet rybek v akva je 10ks. Teplota v akva 25 stupňů 60L a vodu měním co 14 dní. Mám tam 3 živé rostlinky zasazeny ve štěrku a kmen. Nevíte co se mohlo stát? děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2016 10:12 Muž TRULY [164] Re: Deepinpeat
ahoj, tak nšťastie som sa vrátil domov a boli len 4 mrtvolky, ktore už počítam boli načaté s posledneho problemu, dneska robím prestavbu všetkeho, teda preladam asi 20 kusov do 45l a 20ks do 12 a 12 , teda v jednom akva nebude viac ako 20 rybiek + nejake kusy dam do 125l tam sa toho zmesti :P
Začal som meniť 50% vody za odstatu a vyhriatu teplomerom na presnu teplotu v nadrži a krmim už len rano nie večer, aby zbytky jedla nekysli v akvariu celu noc a cely den kým sa vratim z práce domov.
Vdaka za opýtanie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 22:54 Deepinpeat Re: TRULY
Jak to dopadlo? Našel jsi doma polívku? Nebo dobrý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 20:23 Muž TRULY [164]
Vo vserkom mate pravde.
Dvihol som teplotu na 22 a problemi prestali aj uhyn omamzity. Presne ma napadlo to co mi bolo odporucene a tak som vymenil 80% vody za vodu zo stabilneho akva a kyslik som dal na takych 40% tak sa necham prekvapit v sobotu.
Dakujem vsetkym celkovo za rady vseobecne a ako oisete vsetko su skusenosti prenosne a je jen na nas ich posunut dalej dalsim ludom akvaristom.

Este raz dakujem vsetkym za rady a napady v roku 2015 a drzte sa vsetci je cas pozdvihnut čaše :) PF 2016 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 18:57 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Podle mě to kolega Deepinpeat trefil přesně, ono ta kyselinka, která tam musela bejt před výměnou se prostě skokově změnila a to dočasný vyskočení čpavku je více než pravděpodobný. Prostě došlo k systémovému nasycení a bod zlomu již byl neodvratný a následky taktéž. Opět jedna z nepřenosných zkušeností, byť trpce vykoupených, ale i to je akvaristika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 18:25 Deepinpeat Re: TRULY
Njn, když se daří... Tohle je vždycky nepříjemný, ještě když člověku rodina funí za krk, co to s těma rybama zase děláš a proč teď zdržuješ, když se má někam ject. Znám dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 18:23 Muž Jifi [675] Re: TRULY
Tak mě napadá - má ta tvoje pidiodchovnička čisté dno nebo máš nějaký písek/štěrk na dně?
Ty podmínky jsi popsal jen částečně.
Jsou tam nějaké rychle rostoucí rostliny jako Egeria, Ceratophyllum nebo jiné, které by odčerpávaly dusík?

Čím líp popíšeš podmínky, tím větší je šance, že někoho napadne, v čem je zakopaný pes.

Ale asi bych teď ta mrňata přelovil do větší, stabilnější nádrže a denně bych v ní měnil vodu. A povrchově odkaloval.
Protože i těch tvojich cca 45 nebo 50 l je docela málo na tolik Ancistrusů. To je pořádná denní produkce hovínek.

Edit: Jestli jedeš na 2 dny pryč, tak se obávám, že to asi skončí kalamitou. Teď by to chtělo se o ně starat, i kdybys je přelovil do většího akvárka, protože někteří prcci už to možná nerozdýchají a větší úhyn i v 50litrovém akvárku by taky startoval pohromu, pokud tam mrtvolky necháš 2 dny.

No každopádně do budoucna víš, že na odchov to chce větší akvárko ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 18:18 Muž TRULY [164] Re: Deepinpeat
najhorsie je že potrebujem vypadnuť už z domu a tot teraz je skutone ta posledna vec čo som potreboval oomg,,, držte palce

a to ešte nevravim že som mal byť 19:30 na mieste u znamych a auto mam z vnutra zamrzli okna..... škoda reči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2015 18:15 Deepinpeat Re: Deepinpeat
Každopádně i potom nepočítej s tím, že to přestane padat hned, to může ještě pár hodin trvat, nemůžeš čekat, že se to zastaví tak rychle jak to začalo. Ale čistá voda, ne čerstvá a hodně kyslíku je tak asi jediné, co s tím narychlo uděláš. Tou teplotou to nebude, i kdybys to rozkopnul o 4 stupně, tak to neudělá takovou kalamitu, hlavně když se teplota snížila a všechny negativní jevy hrozí při jejím zvýšení. Pak klesá saturace kyslíkem a NH4+ přechází na NH3. Ale snížení teploty na 20 by pro ty ryby neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2015 18:08 Deepinpeat Re: TRULY
Jestli to začalo po výměně vody a takhle to jede, tak si mohl třeba zvednutím pH způsobit otravu čpavkem. Každopádně ať je to cokoliv, tak bych udělal kompletní výměnu vody za vodu z jiné nádrže. Ty kopance s prostředím sice nejsou nic skvělého, ale pokud je takovýhle akutní problém, tak je to lepší než nic a třeba část zachráníš. Vezmi z nejlepší nádrže nejstabilnější vodu. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 18:01 Muž TRULY [164]
LUdia pls, poradte čo mam robiť, kape to dalej, každých 5,10 minut nove mrtvoly ja nechapem. Nič nejedia, kyslik zapnuty, topenie som dal na 22.

Mám vymeniť vodu zase? nemohol som ja nevim čo zaniesť do vody ked som ju menil, alebo mam oddeliť tie kusy ktore su na odpis a zvyšne preložiť do 45l akva medzi vačšie kusy.
Dnes idem na 2 dni preč a prídem asi až v sobotu tak ja neviem čo bude s nimi do soboty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 17:37 Muž TRULY [164] Re: afc1886
hodil som tam ohrievač a nastavil ho na 22 aby to nebol zase 5 stupnovy rozdiel ale ako pisem dalsich 6 kusov na odpis len čakam kedy doplavu. Všetko z jednej generacie teda z jednej znasky. Ostatne dva znašky su v poriadku tak ja neviem omg,,,
Dneska sa mi totalne nedari vo všetkom, auto dodrbane, ryby kapu, a je toho este viac... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 17:31 R Muž afc1886 [14694] Re: TRULY
Já bych je nepřemisťoval,byla by to další změna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 17:24 Muž TRULY [164] Re: afc1886
tak ano podmienky niesu ustalene to je pravda, ale tak nespravil som nič take extra extremne. Jedine mi príde fakt ta teplota že som dal pri výmene vody príliš teplu vodu. Pustam kyslik a meriam vodu, ustala na 20,5 čo je teplota v izbe zreme, ale kapu jeden za druhym, dalsieho som teraz odlovil a dalsich 5 je na odpis.

Mám ich preložiť do akva 45l , nemôžem tam zaniesť nejaku chorobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 17:19 R Muž afc1886 [14694] Re: TRULY
Mi se zdá,že děláš jednu změnu za druhou,což taky nebude dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 17:13 Muž TRULY [164]
odchadzaju aj dalsie, nezmyselne plavu stredom nadrže a viac menej sa vznasaju, a ako vieme tak antici sa vačšinou prisavau na povrch, ja nechapem čo sa deje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 16:49 Muž TRULY [164]
Teplota vody 22,5 stupna. Jemne vzduchovanie. Dalsie 3 mrtvolky. Nechapem čo sa deje. Nejaký šok z čistej vody alebo ja neviem už. Neviem či ta voda nebola prilis tepla na začiatku ked som ju mneil. Ak si dobre pamatam tak klesla z 24,5 na a terajšich 22,5 v izbe. Asi ich ihned preložim do tej stabilnej 45

+ som si všimol že uhyn je len u jednej znašky, ta ktora bola posledna kde som riešil či to budu alebo nebudu albini tak ta neuhynula ani jedna. Ubytok je z tej predposlednej. Tie svetlejsie su bez straty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 16:29 Muž TRULY [164] Re: romant
:-D Tak ja hlavne idem prelozit ancistrusov k starsim bratom do tej 45l. Len tam este vymenim 20l odoberiem kokos od dospelej samice lebo ma zase plne brucho a dalsich 100ks by som uz asi nezvladol v tychto podmienkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 16:03 Muž TRULY [164] Re: Jifi
ano denne. Ako pisem maju odomna zobrat 20ks z ineho akva tak som si to cel ulahcit a pockat ale zjavne viac prerobim ako zarobim....
Odkalujem denne ale aj tak mam pocit ako keby malo jedli

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=351