Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:22 Tereza
Páska napsal:Řekl bych, že není 20 dvoucentimetrových rybek na 50 litrů přesmíru. ......začal být problém až po běžném vyčištění akvária.

Molly a platy dvoucentimetrové ryby?! Že je máš zakrnělý je pravděpodobný v tak malém akva, normálně jsou to ale min. 5, spíš 7-8micentimetrové ryby. A je to teda sakra přesmíru! Nemůžeš brát ohled jen na velikost ryby, ale i na to, jak znečišťuje vodu.

Znovuzaložení není "běžné vyčištění" akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 21:50 Žena Eliška [38] – Re: páska
Kolikrát to ještě chceš slyšet? Udělal jsi velkou chybu a nevím, proč si to nehodláš připustit... Ryby jen tak samy od sebe sebevraždu nepáchají (nepředpokládám, že jsi nablízku měl sebevražednou oliheň :-D) Rozhodně by ses měl zamyslet nad počtem ryb, které máš v akváriu. Živorodky jsou navíc docela čunčata, takže otrava je nasnadě. Nehodláš-li to pochopit a vzít na vědomí, ryby ti budou hynout dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 21:43 Muž Horác [3942] – Re: Páska
..." Neříkejte mi, že dělám celou dobu něco špatně" ...

buď to bylo takhle :

Přerybněné (ale navzdory tomu fungující) akvárium → chyba ("Ve čtvrtek jsem totálně vyčistil a vyměnil vše, co jsem měl v akvárku") → narušení procesu nitrifikace → zhroucení ekosystému akvária → úhyn ryb.

a nebo takhle :

Ryby si uvědomily, že trávit celý život v akváriu (navíc bez kouska soukromí :o) nemá smysl → frustrace → deprese → hromadná sebevražda

vyber si :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 21:27 Páska – Re:
Zaprvé, nikdy jsem neřekl, že Vašim radám nevěřím. Zadruhé, ryby v tom rok žily a vesele se rozmnožovaly, kvítka rostly a všechno bylo v pořádku. Řekl bych, že není 20 dvoucentimetrových rybek na 50 litrů přesmíru. Dále nechápu, jak mohl být problém celou dobu, když žádná ryba nikdy nevyskočila. Neříkejte mi, že dělám celou dobu něco špatně, když začal být problém až po běžném vyčištění akvária. A laskavě nepřekrucujte to, co jsem řekl. Jinak Vám všem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2008 19:55 Štěpán
Páska napsal: ... nikdy žádný problém nebyl.
Šmarjá, problém byl a je CELOU DOBU!!! Máš tam VÍC NEŽ DVAKRÁT VÍC ryb než je maximum! Douč se ZÁKLADY nebo se na akvaristiku raději vykašli! Přece nebudeš mučit živé tvory jenom protože nejsi ochotný strávit několik hodin nastudováním základů? Jak už tady psala Tereza, ty ryby nezahynuly náhodou ale kvůli tvým chybám. Jseš za ně odpovědný TY a tvoje trestuhodná nevědomost.

Ještě poznámku ke studování - přečíst si jednu 40 let starou knížku kde je napsané že na 1 malou rybu stačí 2 litry vody opravdu nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 19:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ustavprochore
Tak to jsem si to špatně přečetl,takto je to ještě větší průšvih,tam nitrifikace neprobíhá vůbec. hmm rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 19:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: l3nka
Filtr se ,,zajíždí"4-6 neděl,(ty čistíš za 1-2 měsíce),jak ti tedy mohou,a v jaké kvalitě, nitrifikační bakterie měnit NO2 na NO3?K tomu se dostaly látky a prach z úpravy bytu a bylo ,,vymalováno" i v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 19:16 Muž Yirka [9118] – Re: l3nka
Tak tedy ještě naposledy. To, že odkaluješ 1x za měsíc nemusí být tragédie, když máš dobrý filtr. Pokud čistíš tvůj filtr 1-2x měsíčně,tak mi věř, že po týdnu už nefiltruje. A pak ty N-látky rostou a rostou a rybky trpí a trpí. Pokud se k tomu ještě přidá nějaký vnější prach tak to máš sečteno a podtrženo. Věř mi, že ten filtr není pro tvé AQ dobrý, protože když po týdnu kloudně nepracuje tak neprobíhají procesy jak mají. Sám jsem měl nejdříve vnitřní filtr a po pár měsících jsem rychle měnil. Motivovat by tě mohlo, že vhodný filtr by pak stačilo čistit i jednou za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2008 18:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: l3nka
Ten filtr je na takovou nádrž malý,proč si myslíš,že tam píšou do jakého obsahu ho dát?Těch 250 l co píšou,je také utopie,přečti si něco o filtraci a koloběhu dusíku v akváriu.Každé ucho se jednou utrhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:47 Muž Yirka [9118] – Re: Romy
Jak píše Romy, ten filtr je dle mého názoru pro tvé akvárium zcela nevhodný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:44 Muž Yirka [9118] – Re: l3nka
No, N-látky změříš testy a 1l filtrační náplně je čtverec o hraně 10cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:44 Žena ustavprochore [567] – Re: l3nka
zítra zkus někde koupit ten test na N02, od Aquaru nebo od Rataje bude stát do 100,-

jinak teplota 23 - 24 na skalárky je celkem minimum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yirka
www.krmiva-prodej.cz/…
Ono ve 400 litrech se není čemu divit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:37 Muž Yirka [9118] – Re: l3nka
Jak jsem ti již psal, pokud nezměříš N-látky dál se nedostaneš. Ten tvůj filtr jsem nikde nenašel popsaný, jak velký je objem filtrační hmoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:31 Žena ustavprochore [567] – Re: l3nka
čas od času by to chtělo i odkalení :-) ale jak často tu vodu měníš?

jinak s tim prachem, to podle mě taky není moc dobrý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:26 Muž Yirka [9118] – Re: l3nka
Ještě bych se do budoucna (budou vánoce)zamyslel nad investicí do lepšího filtru. Myslím, že taková nádrž by si zasloužila solidní vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:26 Žena l3nka [13] - Rostliny
cisteni no tak vylivam ctvrtku akva ale ted jak sem cistila tak sem vybrala pulku ptz bylo hodne spiname jak sme malovali a predelavali strop tak se hodne prasilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:18 Tereza
Páska napsal: Jen tak mimochodem, tento a ještě o něco málo větší počet rybek tam byl asi rok a nic se nedělo. Pouze se mi zařasilo akvárko, že nepomohlo ani zatemnění, takže jsem to celé vyměnil. V historii jsem to udělal již asi třikrát a nikdy žádný problém nebyl.
Takže vlastně chceš slyšet, že ty za nic nemůžeš, že vše jsi udělal správně, ale něco ti zhypnotizovalo ryby, aby se začaly sebevraždit. Když nevěříš radám, které ti tu říká 10 lidí, kteří o tom něco ví, proč se vůbec ptáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2008 18:18 Žena ustavprochore [567] – Re: l3nka
njn, ale ty kytky právě právě pomáhají rozkládat N-látky, takže když se najednou hodně zredukují, mohou vyletět třeba ty dusitany...

takže já bych vyměnila třetinu až půlku vody, i když to v tomhle objemu nebude sranda... možná někdo přidá lepší nápad :-)

ještě jsme se ale nedozvěděla, co je to to "čistění" v tvém pojetí - odkalení a výměna kolika % vody? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2008 18:15 Muž Yirka [9118] – Re: l3nka
Na měření Ph se příště nezaměřuj, i když test je jednodušší.Daleko důležitější jsou N-látky-na ty se zaměř. Jinak tyhle potíže budeš řešit čatěji - zvlášť u menších nádrží je těžší po údržbě udržet rovnováhu. U velkých, jako je tvoje zase trvá dlouho rovnováhu nastolit či vrátit,když ji nějakým způsobem rozhodíš (velký úbytek zeleně, větší než nutná výměna vody,filtr atd.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:10 Žena l3nka [13] - Rostliny – mno
testy NO2 a NO3 nemam ty kytky ono jich tam naroste vzdycky plno a je cely akva kytek a ja to striham hodne to vypada lip a vyfotim to vzdy po strihani naposled sem cistila cca pred tydnem .........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:55 Žena ustavprochore [567] – Re: l3nka
Koukám do prezentace, píšeš 26.9. čistění... jak moc čistění, co si pod tím máme představit?Rovněž tak pod údržbou "když je třeba"

Ty testy na NO2 a NO3 máš? No a taky, těch kytin tam máš teda úplný minimum :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:46 oldkiwinka – Re: l3nka
Jak dlouho ty ryby máš? Co N látky, jsou v normě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:39 Žena l3nka [13] - Rostliny – moc PROSIM pomoc
najedou z niceho nic mi zacaly umirat ryby pred 3 dny jedna na dalsi den to byla dalsi a dneska jako sem videla pred ocima jak mi umira skalar:( cim to je? Ph vody je v norme... rostlinky pekne rostou ryby nemaji zadne fleky na sobe nic.. maji krasny oci zadny zakaleny.. tak CIM to je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:31 Páska – Re: ustavprochore
Jen tak mimochodem, tento a ještě o něco málo větší počet rybek tam byl asi rok a nic se nedělo. Pouze se mi zařasilo akvárko, že nepomohlo ani zatemnění, takže jsem to celé vyměnil. V historii jsem to udělal již asi třikrát a nikdy žádný problém nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:22 Muž Yirka [9118] – Re: fossiliska
Větší jistotou by bylo filtr vůbec nevypínat, to je totiž zásadní chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 13:03 fossiliska – zeby sebevrazda?
Ked uz sa tu pise o tej sebevrazde, nebola som cez vikend doma, tak som nenechala v akvariu pusteny molitanovy filter... rybam sa nic nestalo,prezili to vsetky az na to ze ked som ho pred asi hodkou pustila, nasla som v trubicke o polhodinu moju najkrajsiu gupku! neviete mi povedat ci sa tam isla pozriet zo zvedavosti alebo ju to nejakym sposobom vcuclo? Kazdopadne, uz je v rybom nebi...a na tu trubku som dala sietku... pre istotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 23:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Páska
coze No, sám asi tušíte, že to úplně v pořádku s tím počtem rybek nebylo. Nutnost znovuzaložení akviška kvůli úplnému zařasení taky něco vypovídá... Jak už jsem napsala, problémem jsou dle mého názoru ty dusitany (možná i amoniak), zkuste měnit tu vodu.
Až se akviško podaří stabilizovat, hodně přemýšlšlejte kolik a jakých rybek tam nasadit. Nezapoměňte na dostatek rostlinek, pravidelnou údržbu a čistění filtříku v odkalené vodě...

A jen tak pro jistotu dávám odkaz na dobrý web - doporučuji zejména kapitolu "Začínáme" : www.akvarijni.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:51 Páska – Re: Tereza
20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:43 Tereza
Tady nejde o sebevraždu, ale o vraždu hmm Mimochodem, kolik si tam proboha měl ryb?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:04 Žena petrys [107]
pokud jsi čistil chemií, tak tam mohlo něco málo zůstat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2008 20:09 Žena ustavprochore [567] – Re: Páska
dovolím si tipnout dusitany, to, co jste udělal je defakto založení nového akviška.

pomohla by velmi častá výměna vody (denně klidně polovina).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 20:04 Páska – Sebevražda
Zdravím, prosím všechny o pomoc. Ve čtvrtek jsem totálně vyčistil a vyměnil vše, co jsem měl v akvárku (bylo nehorázně zarostlé řasou). První ráno jsem našel 3 ryby vyskočené z akvárka a dvě vevnitř mrtvé. Druhý den ráno už bylo vyskočených 7 rybek. Prosím poraďte, vyskakuje jenom jeden druh, a to kříženci Plat a Black Molly, (ale taky je to 90% osazenstva). Akvárko je 54 litrů a filtraci mám molitanovou, vzduchovou. Proč by to mohlo být a co mám dělat proti tomu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 20:36 Muž Lukysek [8]
dik za rady hop hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:16 Muž Lukysek [8] – Re: fantasta
a co2 zkusím vysadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:15 Muž Lukysek [8] – Re: fantasta
rybky plavou po cely nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:12 R Muž Silent [5949] – Re: Lukysek
Může jít o otravu CO2. Jinak mě fakt v tuhle chvíli nic jinýho nenapadá. Nezdržují se ryby u hladiny? Ono v tý nádrži podle fotek moc kytek není. Tady je podle mě CO2 zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:10 Muž Yirka [9118] – Re: Lukysek
Zkus to pár dní bez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:07 Muž Lukysek [8] – Re: fantasta
CO2 poustim od založení akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:06 Muž Lukysek [8] – Re: fantasta
co2 nevim na to test nemam ale pouštim tam jednu tu nadobku ve vode od Tetra CO2 Optimat denně fakt netusim čim to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:02 R Muž Silent [5949]
Podíval jsem se k Tobě na akvo a není tam žádný normální důvod úhynu. V tonhle případě jsem tak trochu bezradnej. Na otravu to nevypadá i když malátnost by tomu mohla odpovídat. Co hladina CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:50 Muž Lukysek [8] – Re: fantasta
bez jakychkoliv priznaku možna trosku malatny sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:41 R Muž Silent [5949]
Hodnoty vody vypadají v pořádku. Hynou bez jakýchkoli vnějších příznaků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:15 Muž Lukysek [8] – postupny uhyn
Potřeboval bych poradit postupně mi hynou rybičky asi tak po 2 dnech postupně vždy po jedne rybce.Začalo to 3 cichlidky kakadu,po te 2 black moly a skalar hodnoty vody jsou PH 6,4,KH 3,GH <5, NO2 0, No3 10 sad sad dik za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:20 dado
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 17:14 dado
eSHA exit som chcel ale nikde ho nemali,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 17:11 Muž Yirka [9118] – Re: dado
Z důvodu neléčené krupičky pochopitelně mohou rybky i hromadně odcházet. S uvedenými léky nemám zkušenost, určitě se ti někdo ozve, já na krupičku vždy doporučuji eSHa EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 17:07 dado
Zomreli mi Ramirezky a mali biele bodky po tele(krupička),mozu mi preto ryby zomierat?zomrelo mi ich uz 17 sad ,kupil som Sera Costapur a FMC od Dajanapet ktore tam mam dat?diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:15 Muž Yirka [9118] – Re: dado
Proplachuješ je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 14:29 dado
a moze to byt tym ze som zacal krmit mrazenymi patentkami?lebo kym som ich nedaval tak nezdochinali

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [36] 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1751