Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:32 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
To se mi stávalo kdysi, když jsem začínal. Teď si na to už dávám hodně pozor. Dýchaly rychleji akorát parmičky, ale po výměně vody to je většinou O.K... Terčovci vypadají v pořádku, plavou normálně, dýchají taky tak jak by měli. Krmím vločkami, granulemi, hovězím srdcem a občas použiju i artemii a discus speciál (koretru,patentku a černou komáří larvu momentálně nemám). Jinak parmičkám dávám hlavně vločky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:27 R Muž romant [27987] Re: MGK
Jaký je chování ostatních ryb. Nejsou více u hladiny, co dýchání, nedýchají rychleji? Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:19 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
To jsem měl nemysli tak, že pouze když mám ten daný přípravek na snížení pH... třeba teďka poslední asi půl roku to snižuju, tak nějak pravidelně. Předtím jsem třeba několik měsíců to nechával tak. Ono, to pH je, řekl bych, věc názorů. Jsou lidé kterým řeknu že to pH nesnižuji, tak se na mě dívají jako bych je týral a další, kteří se na mě dívají blbě, že vůbec utrácím za ty přípravky. Každopádně to už jsme poměrně odbočili od tématu. Chápu, že třeba ta změna pH se může časem projevit na stavu ryb, ale chyba podle mě musí být někde jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:11 R Muž romant [27987] Re: MGK
Jen někdy je taky špatně. Buď stále, nebo nic. Změny, změny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:10 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Já to srážím jen někdy a pozvolna. Třeba natřikrát po dobu cca hodiny. Takže si myslím, že by jim to zase nemělo tolik ublížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:07 R Muž romant [27987] Re: MGK
Osobně bych to Ph nijak neupravoval, je to sice papírově na placky více, ale neviděl bych to nikterak tragicky. Ono to srážení, pokud není pozvolný, může mít na kondici ryb negativní vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:58 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Poslední dobou už to moc neměřím, naposled asi před necelými dvěma týdny. pH se tady pohybuje kolem 7,2-7,4 tak to většinou srazím pomocí přípravku od firmy Aquar na pH 7. NO2 bylo na nule... NO3 jsem už neměl test, takže to bohužel nevím ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:55 R Muž romant [27987] Re: MGK
O.K. To zní rozumně. X-) Pochopil jsem to trochu jinak. ;-) Má povědomost o hodnotách vody? NO2,3 a Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:48 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Výměnu většinou provádím 1x týdně tak necelou polovinu vody a to v obou akvárkách. Jinak vždy když zemře nějaká ryby tak v ten daný den vyměním nějaké menší množství vody, proto jsem toho předtím vyměnil jen pár kýblů. Filtry čistím 1x za měsíc, naposledy jsem je čistil před necelými 3-mi týdny. Odkaluji vždy při výměně vody. Samozřejmě za to nesu vinu já, ovšem nezdá se mi "normální" aby ryba byla ráno čilá, žravá a vypadala vcelku normálně a o pár hodin později se mi na dně akva válela mrtvá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:41 R Muž romant [27987] Re: MGK
No, to není pro mě potěšitelný čtení. Tento rytmus výměny vody zvláště u terčovců, to je špatně. To chce pravidelnou výměnu min. 1/3 a to 2x týdně. Ono svádět to na vodu ze studny se dá taky, ale v drtivý většině případů je na vině sám chovatel. Jinak nečistil jsi filtr a neodkaloval dno současně. V akváriu nemáš moc rostlin(podle prezenatce), tak to bude určitě s tou výměnou vody chtít přitlačit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:38 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Ičin
Malovalo se už předtím než jsme se stěhovali. Takže to určitě ne. Repelent se v místnostech kde jsou akva nepoužívají (už jen protože tam mám i krevetárko bez krytu). Jinak o žádných změnách nevím, možná osvěžovač vzduchu, ale ten používám už delší dobu a vždycky co nejdál od akva. Navíc nad oběma akva jsou kryty a u čtyřstovky i krycí sklo. Takže tohle nejspíš ten problém nezpůsobuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:35 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Vodu jsem měnil vždy jakmile mi ty ryby zahynuly.Tzn. že před necelým týdnem v obou akvárkách a včera ve dvoustovce ... Ale né moc velké množství, ve čtyřstovce tak 6 kýblů a ve dvoustovce tak 4 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:26 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
a co nějaké změny v bytě? malování, natírání, repelent,... voda ze studny to může být vždycky, ale občas se zapomíná na vnější vlivy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:26 R Muž romant [27987] Re: MGK
Kdy jsi tu vodu měnil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:23 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím všechny, mám takový problém. Vlastním dvě akvária - 420 litrů (obyvatelé terčovci, mřenky, pancéřníčci a ancistrusi) a 200 litr (parmičky čtyřpruhé,mechové a siamské). Před necelým týdnem mi z čista jasna zemřel terčovec a v druhém akva jedna parmička. Včera opět, příjdu k akváriu a ráno opět mrtvá parmička, bez nějakých předešlých náznaků. A dnes ráno jsem kolem 7-mé hodiny ranní krmil ryby, všechny vypadaly v pořádku. No a před chvíli jsem se vrátil domů a v prvně jmenovaném akva mi na dně leželi dva mrtví terčovci. Absolutně nechápu co se děje. Je sice pravda že do dvoustovky, jsem přidal nedávno nové kořeny, ale jelikož mi ryby umírají i v druhém akva, řekl bych, že bude špatná voda. Ono by to taky nebylo poprvé. Máme vodu ze studny (sice je na kopci a pole je jakkdyby asi 100 metrů pod ní - takže by se do toho pramene neměly dostat žádné chemikálie či hnojiva). A je to asi půl roku zpátky když jsme se zde stěhovali a při vpuštění ryb do akva (které už bylo nějakou dobu zajeto) mi zemřelo několik terčovců i parmiček. Zvláštní je, že třeba pancéřníčkům, nebo mřenkám se nikdy nic nestalo... Prosím, máte někdo ponětí co by to mohlo být ? A jak to řešit ? Děkuji za každou odpověď ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
ok. Já při záběhu používal s dávkováním podle návodu a nitrifikace proběhla standartním způsobem (s amoniakem a dusitany), takže proto jsem radši nenapsal "na houby" ale "neurčitá". Nicméně taky vždy volím sera bionitrivec. A to i preventivně, když třeba jedu na dovolenou:-).
Ale ještě můžu tazateli doporučit dát do filtru zeolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ondrapalas86
Tohle neni jako lit do vody chemii treba pro lecbu ryb, ruzne dezinfekce atp., tohle nic nenici, jen z vody vytaha... no to uz pise Roman a nasadi Ti nitrifikacni bakterie, ktere pokud z nejakeho duvodu nejsou, pomuze to rozjet nitrifikaci, coz bez takovych pripravku trva dele.

To Roman: Ne ne, turbometoda se tentokrate radit nebude smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 18:59 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Až někdy nějaký z Tebou jmenovaných přípravků použiješ, poznáš že to co jsi napsal není až zase tak pravda o té neúčinnosti, byl bych opatrný v těchto soudech. Třeba ten Nitrivec je super věc v tom že obsahuje mletej zeolit a velmi rychle dokáže nadlimitní množství NO2 z vody vyvázat, o ty bakterie jde až v druhým sledu, ty okamžitě nepomůžou, to je spíš dlouhodobější proces.
Edit: Mě hlavně nadzvedlo to slovní spojení o neurčitosti, jinak O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 18:58 ondrapalas86
Sera Bionitrivec jsem dnes objednal v místní akvaristice, zítra ho snad budu mít. Chtěl jsem se maximálně vyhnout všem přípravkům a vodičkám, ale asi to nepůjde :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 18:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ondrapalas86
www.serashop.cz/…

Chvili to bude vypadat jak akvarium plne mleka, ale rychle se to samo vycisti a mohlo by to vyrazne pomoct.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2013 18:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ondrapalas86
Souhlas. Ještě se prodávaj bakterie v lahvičkách. Např. sera bionitrivec, biostarter, Tetra Bactozym apod. Jejich účinnost je však neurčitá, ale rozhodně tím nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 18:39 ondrapalas86
Žádného akvaristu z okolí neznám, takže zítra vyměním zase vodu víc nevím, co pro to udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 18:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ondrapalas86
sice bys už měl mít po záběhu, ale výměnama vody se proces zpomaluje. Takže můžeš mít dusitany na nule, ale hodnoty jedovatého amoniaku můžou být na vrcholu a dusitany teprv nastoupí. Ale dania jsou celkem odolný rybky, který se používaj právě jako záběhový a většinou přežijou. Pokud chceš dojet záběh, nech to tak. Pokud chceš co nejméně trápit ryby, měň denně 1/2 vody (nejlépe odstáté). Tím ale proces záběhu prodloužíš.
Nejlepší je vymačkat od někoho zajetý filtr do pytlíku, do hodiny ho vylít do svého akva poblíž sání filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 18:07 ondrapalas86
Prosím o radu:
v mém akva /viz prezentace/ mi postupně hynou ryby.

Do soboty se v něm spokojeně prohánělo 16 dánií pruhovaných, v sobotu dopoledne jsem jako vždy vyměnil 1/3 vody, přisázel další kytky (ty ještě nejsou v prezentaci), odpoledne jsem změřil vodu a protože hodnoty byly v pořádku (NO2 - 0, Ph 6,5) přikoupil jsem odpoledne 12 ks rasborek klínoskvrných. Sobota, neděle, pondělí dopoledne bylo vše v pořádku. V pondělí navečer jsem si všiml, že 2 rasborám chybí kus ocasní ploutve, začaly být apatické, "stát" na jednom místě. Včera odpoledne byla 1 rasbora + 1 dánio mrtvé. Večer začala být druhá rasborka bez ocasní ploutve apatická a během asi 2 hodin bylo po ní. Dnes když jsem přišel z práce, další dánio se chovalo stejně, do hodiny konec. Teď pozoruju další kus, který "stojí" v jednom rohu, má velice zrychlené dýchání.
Včera jsem znovu vyměnil znovu 1/3 vody, dnes jsem vodu měřil, NO2 0, Ph 6,5 (testy mám od Aquaru). Zdá se tedy, že hodnoty vody snad nekolísají. Včera a dnes nekrmím.
Všechny ostatní rybky vypadají naprosto v pořádku, rejdí po celém akva, nepozoruju žádné zvláštní chování, barvy neztrácejí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 03:21 rebbeler Re: KarlosS
Díky. Zkusím zajít do prodejny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 10:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: rebbeler
myslím si, že jsou nemocné už od prodejce. Taky jsem takhle kdysi koupil ve zverimexu parmičky purpurové a postupně mi pochcípaly. Pak jsme to ve zverimexu rozebírali a prodavač mi říkal, že mu taky všechny odešly. Může jít o genetickou vadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 06:43 Muž michalcod [13] Re: romant
Díky, jo jsem smířenej, jen mne zarazila ta červená skvrna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 22:08 rebbeler Re: KarlosS
Protože NO2 a NO3 jsou v normě. NO2 téměř neměřitelné, NO3 25 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:34 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Tak jestli jsou ostatní ryby O.K. jak píšeš, tak bych se smířil s tím, že ryby jsou smrtelný a prostě se vydala na druhej břeh, její čas se naplnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:31 Muž michalcod [13] Re: romant
Starší asi byla, ale mě nerodila...
Tak nevím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:08 R Muž romant [27987] Re: rebbeler
Preventivně bych ordinoval vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: rebbeler
ty nejdůležitější hodnoty, jako je NO2 a NO3 jsi neuvedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:57 rebbeler – Hynou jen mečovky
Zdravím, mám akva cca 100 litrů, zajeté asi půl roku, posázeno cca 60 % plochy dna, hnojím CO2, světlo 0,6 W/l a přidávám 1 ml PMDD denně, to je vše. Hodnoty: alkalita 5 dKH, PH 6,8, tvrdost 14 dGH, teplota 26,9 °C. Vše prosperuje, ryby jsou dlouhodobě OK, rostliny rostou, řas málo až "žádné". Mám pár blackmoll, živorodek duhových, 3 parmičky černopruhé a před 2 týdny jsem dokoupil 6 mečovek mexických (4 dámy, 2 pány). Za poslední týden odešla po dni vždy jedna z mečovek, všichni ostatní obyvatelé jsou ale OK. Začnou se schovávat v rohu, pod listy, nebo ve tmě všeobecně, pak začnou být malátné a rychle pojdou. Nástup a konec je rychlý. Kde může být problém? Co třeba v PH, které je pro mečovky mírně kyselejší? Může je to snad takto rychle zahubit? Snažil jsem se na dva dny snížit CO2, PH vzrostlo na 7,2 a přesto každý další den uhynuly další dvě mečovky. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:47 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Nebyla to stará vynesená samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:41 Muž michalcod [13]
Dnes mi uhynula samička Pavího oka.
Na jedné straně měla červené břicho jakoby ale zevnitř.
Pomůžete mi vysvětlit co jí bylo?
Ostatní ryby jsou v pohodě.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2013 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Ještě jsem chtěl zdůraznit, že zdraví prospěšné rybám je kolísání teploty vody. Protože je-li například v jihoamerických vodách celkem běžná teplota mezi 25 a 30 stupni, pak v období dešťů klesá i o více než deset stupňů níže...Což je jeden ze stimulů ke tření ryb. Mimochodem... ;-)
Takže ty debaty o chlazení akvária jsou vlastně zbytečné u většiny běžných ryb, protože pokud je akvárium funkční, ryba vysokou teplotu zvládne. Pokud jí ale pak dáme šanci "odpočinout si" při teplotách naopak nízkých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: Je to v atlase špatně? :-D jasný že se nějaká ta samička dožije klidně 2 let, ale je normální když hynou brzo, když si to tam čtu tak taky záleží na teplotě :) a to už ani nevím jakou sem u nich měl, ale máme doma větší tak to možná bude tím ...

Tak odzadu...vysoká teplota skutečně podporuje "zrychlené stárnutí" ryb v akváriích, nejen endlerek.(Často nádrže přetápíme, protože se domníváme, že když jsou ryby z tropů, musí tomu tak být.) Endlerky chovám asi dvacet let...nevím přesně...Skutečně lépe prosperují v teplotách kolem 20 stupňů, než výše. A také lépe v nádržích kolem 200 litrů, než kolem běžně používaných dvaceti. Ale na druhou stranu jsou velmi tolerantní...v jezírku od 10 do 32 stupňů...Tam jim nevadí vůbec nic. Proto se domnívám, že slunce, a vůbec denní svit, v tom nějakou roli hrají. Dvou let se nedožije jen "nějaká ta samička", ale asi většina. (Ale rozhodně jinak tomu bude v přírodě, kde endlerka stojí v potravním řetězci hodně nízko. Tam to bude v řádech týdnů či měsíců.) "Hodně dospělé" samice endlerek dosahují velikosti skoro pěti centimetrů, díky čemuž se občas stávají neprodejnými, protože to v kupujícím vyvolávají podezření, že jsou to "obyčejná oka". A co je důležité, život endlerkám zkracuje jakákoliv léčící chemie!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 22:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: LiborSprysl
To "nechtěné" patřilo jenom k tomu "křížení", chtěné křížení jsem nazval "šlechtění". Ale jinak souhlasím, že všechny tyhle varianty lze pojmenovat jako "PRZNĚNÍ".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 20:16 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: romant
Je to v atlase špatně? :-D jasný že se nějaká ta samička dožije klidně 2 let, ale je normální když hynou brzo, když si to tam čtu tak taky záleží na teplotě :) a to už ani nevím jakou sem u nich měl, ale máme doma větší tak to možná bude tím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 20:04 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: LiborSprysl
Myslím že jsem se o ně staral dobře, nezapisoval jsem si jejich datum narození takže je to přibližně :-D Větší samice se dožijí déle než menší ale 1 rok je u endlerek normální, jinak píšou to i v atlase rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova ,jestli máš jinou zkušenost tak ti to neberu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
MarekP napsal: No a jeden z hlavních důvodů rozdílného dožití stejného druhu ryb je, bohužel, jejich něchtěné křížení a šlechtění. Obzvlášť u živorodek.

Nechtěné není ani křížení, ani šlechtění, ale prznění... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: ... a třeba endlerky vydrží ještě míň, max 1 rok, 5 porodů a konec ... ale jsou to jen moje postřehy z vlastní zkušenosti tak to může být jinak

...nechtěl bych být endlerkou u vás... ;-) tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 18:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Ganjamir
No a jeden z hlavních důvodů rozdílného dožití stejného druhu ryb je, bohužel, jejich něchtěné křížení a šlechtění. Obzvlášť u živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 18:27 Muž michalcod [13]
Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.07.2013 18:09 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: LiborSprysl
No já mám zkušenost že tak po 1 max 2 letech konec, a to taky stačí :) co sněma když se zachvilku přemnoží ... ale třeba mečovky mám 2 samice kolem 3 let starý a furt rodí jak o život, tak sem myslel že paví očka tolik nevydrží oproti jiným živorodkám, a třeba endlerky vydrží ještě míň, max 1 rok, 5 porodů a konec ... ale jsou to jen moje postřehy z vlastní zkušenosti tak to může být jinak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2013 16:52 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Takže klasika, tazatel to všechno odsleduje, dostane do oka a poběží to jak má a nebude nutný vytvářet žádný zběsilý teorie. Prostě trénovaný oko akvaristovo, toť nejlepší diagnostická pomůcka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 16:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: No podle mé zkušenosti gupky moc porodů nevydrží, ale po prvním by určitě umírat neměli a je něco špatně, záleží jak sou staré a taky jak se o ně staráš, jak často měníš vodu, atd. ... po porodu jsou náchylnější a jestli je vrátíš někam kde je stará voda s hodně dusičnany a dusitany tak to nevydrží ..

No to je blbina...moc nevydrží...mé nejstarší samice jsou možná i tříleté, a co porod, to kolem 110 a více mladých...Samozřejmě je to o hygieně, i o tom jak jsou staré, je pravda, že jsou po porodu náchylnější. Samice s prvním porodem zemřít mohou...například proto, že je samec ojel moc brzo a nejsou dostatečně vyvinuté k porodu...Takže byly-li malinké, je úhyn celkem snadno zdůvodnitelný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 15:09 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Yirka
Já odlovuji živorodky často do jiné nádrže aby jich přežilo co nejvíce a nikdy sem s tím problém neměl, tím že přelovím samici jen urychlím porod a další den jde zpátky do velké a nestává se mi že by umřela ... problém spíš bude v kvalitě vody nebo nějaká nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 14:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: michalcod
Příčin může být více. Kromě již zmiňovaného je taky možný, že v akváriu může být nějaká nemoc a porod samičku dorazí. Takže bych se zaměřil i na chování ostatních ryb v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 14:27 Muž Yirka [9126] Re: michalcod
Možná kdybys neodlovoval a samička 1-2 mladé polkla, přežila by.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=801